* Starty a góly v domácí lize za klub aktuální k 14. 1. 2017
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ľuboš Kolár (* 1. září 1989 v Nitře) je slovenský záložník a bývalý mládežnický reprezentant, od ledna 2017 hráč klubu Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mimo Slovensko prošel angažmá v Česku a Polsku.

Klubová kariéra

Svou fotbalovou kariéru začal v FC Nitra, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Za první tým debutoval ve svých 18 letech.[1] V Nitře působil až konec podzimní části ročníku 2012/13, kdy s klubem neprodloužil smlouvu a odešel.

FC Slovan Liberec

V červenci roku 2013 byl po půl roce bez angažmá na zkoušce v severočeském klubu FC Slovan Liberec, kde nakonec podepsal dvouletou smlouvu s opcí.[1][2] Ligový debut v dresu severočeského týmu zažil 28. července 2013 v domácím utkání druhého kola Gambrinus ligy proti pražské Slavii, když nastoupil v 88. minutě jako střídající hráč. Slovan toto utkání vyhrál 2:1.[3] První ligové góly zaznamenal 2. března 2014 v utkání s Vysočinou Jihlava, nastoupil na hřiště do druhého poločasu a dvěma brankami v rozmezí 4 minut rozhodl o výhře Liberce 3:2.[4] Za mužstvo odehrál během celého svého působení 24 ligových střetnutí, ve kterých se 2x gólově prosadil.

TJ Spartak Myjava

V zimním přestupovém období ročníku 2014/15 zamířil na půlroční hostování do týmu TJ Spartak Myjava.[5] Na jaře 2015 nastoupil k 14 ligových zápasům, ve kterých gól nevsítil. V létě 2015 do klubu natrvalo přestoupil. Po přestupu odehrál za Myjavu 48 ligových utkání a vstřelil 8 gólů.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Poté, co Spartak odhlásil v zimní přestávce sezóny 2016/17 A-tým z 1. slovenské ligy, přestoupil společně se spoluhráčem Petrem Sládkem v lednu 2017 do polského druholigového klubu Podbeskidzie Bielsko-Biała vedeného trenérem Jánem Kocianem.[6]

Reprezentační kariéra

Kolár je bývalým mládežnickým reprezentantem Slovenska, nastupoval i za výběr do 21 let.[1]

Odkazy

Reference

1. a b c d Ľuboš Kolár posilnil liberecký Slovan Archivováno 10. 4. 2020 na Wayback Machine., Profutbal.sk, citováno 26. 7. 2013 (slovensky)
  2. Bývalý sparťan Jeslínek se vrací do Česka, posiluje také Liberec, iDNES.cz, citováno 26. 7. 2013
  3. Liberec - Slavia 2:1, iDNES.cz, citováno 28. 7. 2013
  4. Jihlava - Liberec 2:3, domácí dvakrát vedli, pak zářil střídající Kolár, iDNES.cz, citováno 2. 3. 2014
  5. Slováci Luboš Kolár a Michal Hamuľak ve Slovanu skončili, fcslovanliberec.cz, citováno 13. 1. 2015