Nejlepší sci-fi film | Nejlepší fantasy film | Nejlepší hororový film |
| - Popelka
- Věčně mladá
- Baahubali: The Beginning
- Husí kůže
- Hunger Games: Síla vzdoru 2. část
- Méďa 2
| |
Nejlepší thrillerový film | Nejlepší akční/dobrodružný film | Nejlepší mezinárodní film |
- Most špionů
- Black Mass: Špinavá hra
- Dárek
- Osm hrozných
- Mr. Holmes
- Sicario: Nájemý vrah
| | |
Nejlepší film inspirovaný komiksem | Nejlepší animovaný film | Nejlepší režie |
| | |
Nejlepší scénář | Nejlepší filmový herec | Nejlepší filmová herečka |
| | |
Nejlepší filmový herec ve vedlejší roli | Nejlepší filmová herečka ve vedlejší roli | Nejlepší mladý herec ve filmu |
| | - Ty Simpkins jako Gray Mitchell – Jurský svět
- Olivia DeJonge jako Becca – The Visit
- James Freedson-Jackson jako Travis Cop Car
- Milo Parker jako Roger – Mr. Holmes
- Elias Schwartz a Lukas Schwartz jako Elias a Lukas - Dobrou, mámo
- Jacob Tremblay jako Jack Newsome – Room
|
Nejlepší hudba | Nejlepší střih | Nejlepší výprava |
| - Maryann Brandon, Mary Jo Markey – Star Wars: Síla se probouzí
- Margaret Sixel – Šílený Max: Zběsilá cesta
- Dan Lebental a Colby Parker, Jr. – Ant-Man
- Christian Wagner, Dylan Highsmith, Kirk Morri, Leigh Folsom Boyd – Rychle a zběsile 7
- Eddie Hamilton a Jon Harris – Kingsman: Tajná služba
- Kevin Stitt – Jurský svět
| - Thomas Peak – Purpurový vrch
- Rick Carter, Darren Gilford– Star Wars: Síla se probouzí
- Colin Gibson– Šílený Max: Zběsilá cesta
- Ed Verreaux – Jurský svět
- Sabu Cyril - Baahubali: The Beginning
- Scott Chambliss – Země zítřka
|
Nejlepší kostýmy | Nejlepší masky | Nejlepší speciální efekty |
- Alexandra Byrne – Avengers: Age of Ultron
- Michael Kaplan – Star Wars: Síla se probouzí
- Sandy Powell – Popelka
- Rama Rajamouli a Prashanti Tipirneni- Baahubali: The Beginning
- Arianne Phillips – Kigsman: Tajná služba
- Kate Hawley – Purpurový vrch
| - Neal Scanlan – Star Wars: Síla se probouzí
- Joel Harlow, Kenny Niederbaumer – Black Mass: Špinavá hra
- David Martí, Montse Ribé, Xavi Bastida – Purpurový vrch
- Gregory Nicotero, Howard Berger, Jake Garber, Heba Thorisdottir - Osm hrozných
- Lesley Vanderwalt, Damian Martin, Elka Wardega – Šílený Max: Zběsilá cesta
- Donald Mowat – Sicario: Nájemný vrah
| - Roger Guyett, Patrick Tubach, Neal Scanlan, Chris Corbould – Star Wars: Síla se probouzí
- Paul Corbould, Christopher Townsend, Ben Snow, Paul Butterworth – Avengers: Age of Ultron
- Andrew Whitehurst, Paul Norris, Mark Williams Ardington, Sara Bennet – Ex Machina
- John Rosengrant, Michael Lantieri, Tim Alexander – Šílený Max: Zběsilá cesta
- Richard Stammers, Anders Langlands, Chris Lawrence, Steven Warner – Marťan
|
Nejlepší nezávislý film | | |
- Room
- 99 Homes
- Bone Tomahawk
- Cop Car
- Experimenter
- Trumbo
| | |