Zóna Evropy a Afriky Billie Jean King Cupu 2022 byla jednou ze tří zón soutěže, které se zúčastnily státy ležící v Evropě a Africe. Do jubilejního 30. ročníku kontinentální zóny, hraného v Billie Jean King Cupu 2022, nastoupilo 43 družstev, z toho jedenáct z nich v 1. skupině, sedm ve 2. skupině a zbylých dvacet pět ve 3. skupině. Součástí herního plánu byly také tři baráže.[1][2][3]
1. skupina
- Místo konání: Megasaray Tennis Academy, Antalya, Turecko (antuka, venku)[1]
- Datum: 11.–16. dubna 2022
- Formát: Jedenáct týmů hrálo ve dvou základních blocích. Družstva na prvních místech bloků automaticky postoupila do listopadové světové baráže 2022 a sehrála zápas o konečné pořadí. Výběry z druhých míst se střetly v baráži o třetí postupové místo. Týmy, které obsadily poslední dvě příčky bloků, odehrály barážové zápasy o udržení. Poražení sestoupili do 2. skupiny euroafrické zóny pro rok 2023.[1]
Nasazení
Koš | tým | ITF | nas. |
1. | Srbsko | 20. | 1. |
Švédsko | 26. | 2. |
2. | Maďarsko | 33. | 3. |
Chorvatsko | 34. | 4. |
3. | Turecko | 36. | 5. |
Rakousko | 38. | 6. |
4. | Estonsko | 39. | 7. |
Bulharsko | 42. | 8. |
5. | Slovinsko | 43. | 9. |
Dánsko | 54. | 10. |
Gruzie | 65. | 11. |
ITF – žebříček ITF nasazení dle žebříčku z 8. listopadu 2021 |
Bloky
| | HUN | SRB | TUR | DEN | EST | Zápasy | Sety | Hry | Pořadí |
3 | Maďarsko | | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 10–2 | 20–6 (77 %) | 146–79 (65 %) | 1. |
1 | Srbsko | 1–2 | | 2–1 | 2–1 | 2–1 | 7–5 | 16–12 (57 %) | 131–117 (53 %) | 2. |
5 | Turecko | 1–2 | 1–2 | | 2–1 | 2–1 | 6–6 | 15–15 (50 %) | 138–140 (50 %) | 3. |
10 | Dánsko | 0–3 | 1–2 | 1–2 | | 2–1 | 4–8 | 9–19 (32 %) | 94–140 (40 %) | 4. |
7 | Estonsko | 0–3 | 1–2 | 1–2 | 1–2 | | 3–9 | 10–18 (36 %) | 103–136 (43 %) | 5. |
| | SLO | CRO | AUT | BUL | SWE | GEO | Zápasy | Sety | Hry | Pořadí |
9 | Slovinsko | | 2–1 | 2–1 | 2–1 | 1–2 | 2–1 | 9–6 | 20–13 (61 %) | 159–133 (54 %) | 1. |
4 | Chorvatsko | 1–2 | | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 12–3 | 25–7 (78 %) | 170–116 (59 %) | 2. |
6 | Rakousko | 1–2 | 1–2 | | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 9–6 | 20–15 (57 %) | 177–141 (56 %) | 3. |
8 | Bulharsko | 1–2 | 0–3 | 1–2 | | 3–0 | 2–1 | 7–8 | 14–20 (41 %) | 142–143 (50 %) | 4. |
2 | Švédsko | 2–1 | 0–3 | 1–2 | 0–3 | | 3–0 | 6–9 | 15–18 (45 %) | 127–153 (45 %) | 5. |
11 | Gruzie | 1–2 | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 0–3 | | 2–13 | 6–27 (18 %) | 100–189 (35 %) | 6. |
Baráž
Pořadí | tým bloku A | výsledek | tým bloku B |
Postup o 1. místo[p 1] | Maďarsko | 2–1 | Slovinsko |
Postup | Srbsko | 0–2 | Chorvatsko |
5.–6. místo | Turecko | 0–2 | Rakousko |
7. místo | — | Bulharsko |
Sestup | Dánsko | 2–1 | Gruzie |
Sestup | Estonsko | 1–2 | Švédsko |
Zápas o 1. místo: Maďarsko vs. Slovinsko
Zápas o postup: Srbsko vs. Chorvatsko
Zápas o 5. místo: Rakousko vs. Turecko
| Rakousko | 2 : | 0 | Turecko | |
Megasaray Tennis Academy, Antalya, Turecko[6] 16. dubna 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Melanie Klaffnerová Zeynep Sönmezová | 6 3 | 5 7 | 6 2 | | 2. | | Barbara Haasová Berfu Cengizová | 6 4 | 6 2 | | | 3. | | Barbara Haasová / Melanie Klaffnerová Berfu Cengizová / Zeynep Sönmezová | | | | nehrálo se | | | | | | | | | |
Zápas o sestup: Dánsko vs. Gruzie
| Dánsko | 2 : | 1 | Gruzie | |
Megasaray Tennis Academy, Antalya, Turecko[7] 16. dubna 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Johanne Svendsenová Zozija Kardavová | 66 78 | 1 6 | | | 2. | | Sofia Samavatiová Mariam Bolkvadzeová | 5 0 | | | skreč | 3. | | Sofia Samavatiová / Johanne Svendsenová Tamari Gagošidzeová / Oxana Kalašnikovová | 3 6 | 6 2 | 6 1 | | | | | | | | | | |
Zápas o sestup: Estonsko vs. Švédsko
| Estonsko | 1 : | 2 | Švédsko | |
Megasaray Tennis Academy, Antalya, Turecko[8] 16. dubna 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Maileen Nuudiová Jacqueline Cabaj Awadová | 6 2 | 6 1 | | | 2. | | Elena Malõginová Caijsa Hennemannová | 1 6 | 0 6 | | | 3. | | Maileen Nuudiová / Katriin Saarová Jacqueline Cabaj Awadová / Caijsa Hennemannová | 2 6 | 77 62 | 4 6 | | | | | | | | | | |
Konečné pořadí
Umístění | Tým |
Postup/1. místo | Maďarsko |
Postup/2. místo | Slovinsko |
Postup/3. místo | Chorvatsko |
4. místo | Srbsko |
5. místo | Rakousko |
6. místo | Turecko |
7. místo | Bulharsko |
8. místo | Dánsko | Švédsko |
Sestup/10. místo | Estonsko | Gruzie |
- Výsledek
- Chorvatsko, Maďarsko a Slovinsko postoupily do světové baráže 2022
- Estonsko a Gruzie sestoupily do 2. skupiny zóny Evropy a Afriky pro rok 2023.
2. skupina
- Místo konání: Vierumäki, Finsko (tvrdý, hala)[2]
- Datum: 12.–15. dubna 2022
- Formát: Sedm týmů bylo rozděleno do čtyřčlenného a tříčlenného základního bloku. Družstva z prvních míst bloků nastoupila k barážovému zápasu o postup do 1. skupiny euroafrické zóny pro rok 2023 proti druhým celkům z opačného bloku. Týmy, které obsadily třetí příčky, odehrály zápas o udržení. Poražený sestoupil se čtvrtým výběrem z bloku B do 3. skupiny euroafrické zóny pro rok 2023.[2]
Nasazení
Koš | tým | ITF | nas. | 1. | Řecko | 37. | 1. | Lucembursko | 45. | 2. | 2. | Finsko | 51. | 3. | Egypt | 55. | 4. | 3. | Norsko | 58. | 5. | Izrael | 60. | 6. | Litva | 62. | 7. | ITF – žebříček ITF nasazení dle žebříčku z 8. listopadu 2021 | |
Bloky
| | NOR | EGY | GRE | Zápasy | Sety | Hry | Pořadí |
5 | Norsko | | 2–1 | 1–2 | 3–3 | 9–7 (56 %) | 86–68 (56 %) | 1. |
4 | Egypt | 1–2 | | 2–1 | 3–3 | 7–7 (50 %) | 62–69 (47 %) | 2. |
1 | Řecko | 2–1 | 1–2 | | 3–3 | 6–8 (43 %) | 61–72 (46 %) | 3. |
| | LTU | ISR | LUX | FIN | Zápasy | Sety | Hry | Pořadí |
7 | Litva | | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 9–0 | 18–3 (86 %) | 122–42 (74 %) | 1. |
6 | Izrael | 0–3 | | 2–1 | 2–1 | 4–5 | 12–10 (55 %) | 104–97 (52 %) | 2. |
2 | Lucembursko | 0–3 | 1–2 | | 2–1 | 3–6 | 7–13 (35 %) | 68–105 (61 %) | 3. |
3 | Finsko | 0–3 | 1–2 | 1–2 | | 2–7 | 4–15 (21 %) | 54–104 (34 %) | 4. |
Baráž
Pořadí | tým bloku A | výsledek | tým bloku B |
Postup | Norsko | 2–1 | Izrael |
Postup | Egypt | 2–1 | Litva |
Sestup | Řecko | 2–1 | Lucembursko |
Sestup | — | Finsko |
Zápas o postup: Norsko vs. Izrael
Zápas o postup: Litva vs. Egypt
| Litva | 1 : | 2 | Egypt | |
Vierumäki, Finsko[10] 15. dubna 2022 tvrdý (hala) |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Andrė Lukošiūtė Sandra Samirová | 6 2 | 6 1 | | | 2. | | Justina Mikulskytė Majar Šarífová | 2 6 | 2 6 | | | 3. | | Justina Mikulskytė / Patricija Paukstytė Rana Šarífová Ahmedová / Majar Šarífová | 67 79 | 4 6 | | | | | | | | | | | |
Zápas o sestup: Řecko vs. Lucembursko
Konečné pořadí
Umístění | Tým |
Postup/1. místo | Norsko | Egypt |
3. místo | Izrael | Litva |
5. místo | Řecko |
Sestup/6. místo | Lucembursko |
Sestup/7. místo | Finsko |
- Výsledek
- Egypt a Norsko postoupily do 1. skupiny zóny Evropy a Afriky pro rok 2023.
- Finsko a Lucembursko sestoupily do 3. skupiny zóny Evropy a Afriky pro rok 2023.
3. skupina
- Místo konání: Bellevue Tennis Club, Ulcinj, Černá Hora (antuka)[3]
- Místo konání: Tennis Club Jug, Skopje, Severní Makedonie (antuka)[3]
- Datum: 7.–11. června 2022 (Ulcinj) / 5.–10. července 2022 (Skopje)
- Formát: Dvacet pět týmů bylo rozděleno do dvou podskupin. První z nich v Ulcinju tvořily jeden tříčlenný a dva čtyřčlenné základní bloky. Druhá ve Skopje sestávala ze dvou čtyřčlenných a dvou tříčlenných základních bloků. V blocích se hrálo systémem každý s každým. Jejich vítězové se střetli o dvě postupová místa v baráži, která měla od semifinále charakter vyřazovacího systému. Vítěz bloku A v Ulcinju obdržel volný los do finále. Družstva, která se umístila na stejných místech bloků, nastoupila k utkáním o konečné pořadí také ve formě vyřazovacího systému. Z ročníku se odhlásily Kamerun, Mosambik, Tanzanie, Rwanda a Zimbabwe (Ulcinj) a Kongo a Súdán (Skopje).
Nasazení
Ulcinj | Koš | tým | ITF | nas. | 1 | Černá Hora | 66. | 1. | Kypr | 69. | 2. | Arménie | 77. | 3. | 2 | Bosna a Hercegovina | 78. | 4. | Alžírsko | 83. | 5. | Maroko | 92. | 6. | 3 | Ázerbájdžán | 95. | 7. | Nigérie | 97. | 8. | Moldavsko | 101. | 9. | Ghana | — | – | Mauricius | – | ITF – žebříček ITF nasazení dle žebříčku z 19. dubna 2022 | | Skopje | Koš | tým | ITF | nas. | 1 | Irsko | 67. | 1. | Malta | 68. | 2. | Jihoafrická republika | 71. | 3. | Kosovo | 76. | 4. | 2 | Portugalsko | 79. | 5. | Severní Makedonie | 86. | 6. | Island | 94. | 7. | Namibie | 103. | 8. | 3 | Albánie | 105. | 9. | Keňa | 106. | 10. | Uganda | 111. | 11. | Botswana | — | – | Burundi | – | Seychely | – | ITF – žebříček ITF nasazení dle žebříčku z 19. dubna 2022 | |
Bloky
| Blok A (Ulcinj) | BIH | MNE | NGR | 1. | Bosna a Hercegovina (2–0) | | 2–0 | 3–0 | 2. | Černá Hora (1–1) | 0–2 | | 3–0 | 3. | Nigérie (0–2) | 0–3 | 0–3 | | | | Blok B (Ulcinj) | ALG | CYP | GHA | AZE | 1. | Alžírsko (3–0) | | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 2. | Kypr (2–1) | 1–2 | | 3–0 | 3–0 | 3. | Ghana (1–2) | 0–3 | 0–3 | | 2–0 | 4. | Ázerbájdžán (0–3) | 0–3 | 0–3 | 0–2 | | |
| Blok C (Ulcinj) | MAR | MDA | ARM | MRI |
1. | Maroko (3–0) | | 3–0 | 2–0 | 3–0 |
2. | Moldavsko (2–1) | 0–3 | | 2–1 | 2–0 |
3. | Arménie (1–2) | 0–2 | 1–2 | | 2–1 |
4. | Mauricius (0–3) | 0–3 | 0–2 | 1–2 | |
| Blok A (Skopje) | IRL | ISL | SEY | 1. | Irsko (2–0) | | 3–0 | 3–0 | 2. | Island (1–1) | 0–3 | | 3–0 | 3. | Seychely (0–2) | 0–3 | 0–3 | | | | Blok B (Skopje) | POR | MLT | BDI | 1. | Portugalsko (2–0) | | 2–1 | 3–0 | 2. | Malta (1–1) | 1–2 | | 2–1 | 3. | Burundi (0–2) | 0–3 | 1–2 | | |
| Blok C (Skopje) | MKD | RSA | BOT | UGA | 1. | Severní Makedonie (3–0) | | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 2. | Jihoafrická republika (2–1) | 1–2 | | 3–0 | 3–0 | 3. | Botswana (1–2) | 0–3 | 0–3 | | 3–0 | 4. | Uganda (0–3) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | | | | Blok D (Skopje) | KOS | ALB | KEN | NAM | 1. | Kosovo (3–0) | | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 2. | Albánie (2–1) | 1–2 | | 2–1 | 3–0 | 3. | Keňa (1–2) | 0–3 | 1–2 | | 3–0 | 4. | Namibie (0–3) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | | |
Baráže
Zápasy o postup
| Semifinále 10. června 2022 (Ulcinj) 8. července 2022 (Skopje) | | Zápasy o postup 11. června 2022 (Ulcinj) 10. července 2022 (Skopje) |
| | | | | | | | |
| |
| A | Bosna a Hercegovina | | |
| | |
| | volný los | | |
| | A | Bosna a Hercegovina | 2 |
| |
| | C | Maroko | 0 |
| C | Maroko | 2 |
| |
| B | Alžírsko | 0 | |
| |
| |
| |
| A | Irsko | 1 | |
| | |
| B | Portugalsko | 2 | |
| | B | Portugalsko | 2 |
| |
| | C | Severní Makedonie | 1 |
| C | Severní Makedonie | 2 |
| |
| D | Kosovo | 0 | |
Semifinále: Maroko vs. Alžírsko
| Maroko | 2 : | 0 | Alžírsko | |
Bellevue Tennis Club, Ulcinj, Černá Hora[12] 10. června 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Yasmine Kabbajová Inès Bekrarová | 6 1 | 6 3 | | | 2. | | Aya El Aouniová Inès Ibbouová | 4 5 | | | skreč | 3. | | Rania Azzizová / Yasmine Kabbajová Amira Benaïssová / Inès Ibbouová | | | | nehrálo se | | | | | | | | | |
Semifinále: Irsko vs. Portugalsko
| Irsko | 1 : | 2 | Portugalsko | |
Tennis Club Jub, Skopje, Severní Makedonie[13] 8. července 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Carragh Courtneyová Matilde Jorgeová | 6 3 | 4 6 | 77 62 | | 2. | | Celine Simunyuová Francisca Jorgeová | 1 6 | 0 6 | | | 3. | | Kate Gardinerová / Shauna Heffernanová Francisca Jorgeová / Matilde Jorgeová | 0 6 | 0 6 | | | | | | | | | | | |
Semifinále: Severní Makedonie vs. Kosovo
| Severní Makedonie | 2 : | 0 | Kosovo | |
Tennis Club Jub, Skopje, Severní Makedonie[14] 8. července 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Magdalena Stojlkovská Donika Bašotová | 6 0 | 6 1 | | | 2. | | Lina Gjorčeská Adrijana Lekajová | 6 2 | 6 2 | | | 3. | | Lina Gjorčeská / Magdalena Stojlkovská Donika Bašotová / Adrijana Lekajová | | | | nehrálo se | | | | | | | | | |
Zápas o postup: Bosna a Hercegovina vs. Maroko
| Bosna a Hercegovina | 2 : | 0 | Maroko | |
Bellevue Tennis Club, Ulcinj, Černá Hora[15] 11. června 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Nefisa Berberovićová Yasmine Kabbajová | 6 1 | 7 5 | | | 2. | | Dea Herdželašová Aya El Aouniová | 6 2 | 6 4 | | | 3. | | Anastasija Ignjatićová / Suana Tucakovićová Rania Azzizová / Yasmine Kabbajová | | | | nehrálo se | | | | | | | | | |
Zápas o postup: Portugalsko vs. Severní Makedonie
| Portugalsko | 2 : | 1 | Severní Makedonie | |
Tennis Club Jub, Skopje, Severní Makedonie[16] 10. července 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Matilde Jorgeová Magdalena Stojlkovská | 77 64 | 6 3 | | | 2. | | Francisca Jorgeová Lina Gjorčeská | 1 6 | 1 6 | | | 3. | | Francisca Jorgeová / Matilde Jorgeová Lina Gjorčeská / Magdalena Stojlkovská | 6 4 | 4 6 | 6 4 | | | | | | | | | | |
Zápas o 3. místo (Skopje)
| Zápas o 3. místo 9. července 2022 (Skopje) |
| | | |
| A | Irsko | nehráno |
| D | Kosovo | nehráno |
Zápasy o 4.–6. místo (Ulcinj) a 5.–8. místo (Skopje)
| Zápasy o 4.–6. místo (Ulcinj) Zápasy o 5.–8. místo (Skopje) 10. června 2022 (Ulcinj) 8. července 2022 (Skopje) | | Zápas o 4. místo (Ulcinj) Zápas o 5. místo (Skopje) 11. června 2022 (Ulcinj) 9. července 2022 (Skopje) |
| | | | | | | | |
| |
| A | Černá Hora | | |
| | |
| | volný los | | |
| | A | Černá Hora | 1 |
| |
| | C | Moldavsko | 2 |
| C | Moldavsko | 2 |
| |
| B | Kypr | 1 | |
| |
| |
| |
| B | Malta | 3 | |
| | |
| A | Island | 0 | |
| | B | Malta | nehráno |
| |
| | C | Jihoafrická republika | nehráno |
| D | Albánie | 0 |
| |
| C | Jihoafrická republika | 2 | |
Semifinále: Moldavsko vs. Kypr
| Moldavsko | 2 : | 1 | Kypr | |
Bellevue Tennis Club, Ulcinj, Černá Hora[17] 10–11. června 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Daniela Ciobanuová Anna Demirtziová | 6 3 | 6 2 | | | 2. | | Arina Gamretkajová Klio Maria Ioannouová | 1 6 | 4 6 | | | 3. | | Daniela Ciobanuová / Arina Gamretkajová Maria Constantinouová / Victoria Savvidesová | 6 1 | 6 1 | | | | | | | | | | | |
Semifinále: Malta vs. Island
| Malta | 3 : | 0 | Island | |
Tennis Club Jub, Skopje, Severní Makedonie[18] 8. července 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Elaine Genoveseová Hera Brynjarsdóttir | 6 0 | 6 0 | | | 2. | | Helene Pellicanová Anna Soffia Grönholm | 6 3 | 6 1 | | | 3. | | Francesca Curmiová / Emma Montebellová Hera Brynjarsdóttir / Anna Soffia Grönholm | 6 0 | 6 2 | | | | | | | | | | | |
Semifinále: Albánie vs. Jihoafrická republika
| Albánie | 0 : | 2 | Jihoafrická republika | |
Tennis Club Jub, Skopje, Severní Makedonie[19] 8. července 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Kristal Duleová Heike Janseová van Vuurenová | 0 6 | 0 6 | | | 2. | | Gresi Bajriová Chanel Simmondsová | 1 6 | 2 6 | | | 3. | | Gresi Bajriová / Kristal Duleová Ilze Hattinghová / Heike Janseová van Vuurenová | | | | nehrálo se | | | | | | | | | |
Zápas o 4. místo: Černá Hora vs. Moldavsko
| Černá Hora | 1 : | 2 | Moldavsko | |
Bellevue Tennis Club, Ulcinj, Černá Hora[20] 11. června 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Petra Mirkovićová Arina Gamretkajová | 3 6 | 2 6 | | | 2. | | Iva Lakićová Renata Farimová | 4 2 | | | skreč | 3. | | Iva Lakićová / Petra Mirkovićová Arina Gamretkajová / Jekatěrina Višněvská | 6 4 | 63 77 | 2 6 | | | | | | | | | | |
Zápas o 7. místo (Skopje)
| Zápas o 7. místo 9. července 2022 (Skopje) |
| | | |
| A | Island | nehráno |
| D | Albánie | nehráno |
Zápasy o 7.–8. místo (Ulcinj) a 9.–12. místo (Skopje)
| Zápasy o 7.–8. místo (Ulcinj) Zápasy o 9.–12. místo (Skopje) 10. června 2022 (Ulcinj) 8. července 2022 (Skopje) | | Zápas o 7. místo (Ulcinj) Zápas o 9. místo (Skopje) 11. června 2022 (Ulcinj) 9. července 2022 (Skopje) |
| | | | | | | | |
| |
| C | Arménie | | |
| | |
| | volný los | | |
| | C | Arménie | 2 |
| |
| | B | Ghana | 1 |
| B | Ghana | 2 |
| |
| A | Nigérie | 1 | |
| |
| |
| |
| D | Keňa | 0 | |
| | |
| C | Botswana | 2 | |
| | C | Botswana | nehráno |
| |
| | B | Burundi | nehráno |
| B | Burundi | 2 |
| |
| A | Seychely | 0 | |
Semifinále: Ghana vs. Nigérie
| Ghana | 2 : | 1 | Nigérie | |
Bellevue Tennis Club, Ulcinj, Černá Hora[21] 10. června 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Elizabeth Kapariová Bagerbasehová Ofure Osabuohienová | 6 0 | 6 0 | | | 2. | | Ruth Crawfordová Adesuwa Osabuohienová | 1 6 | 3 6 | | | 3. | | Elizabeth Kapariová Bagerbasehová / Ruth Crawfordová Adetayo Adetunjiová / Adesuwa Osabuohienová | 6 3 | 2 6 | 6 4 | | | | | | | | | | |
Semifinále: Keňa vs. Botswana
| Keňa | 0 : | 2 | Botswana | |
Tennis Club Jub, Skopje, Severní Makedonie[22] 8. července 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Roselida Asumwová Chelsea Chakanyuková | 0 6 | 3 6 | | | 2. | | Alicia Owegiová Ekua Youriová | 1 6 | 2 6 | | | 3. | | Alicia Owegiová / Cynthia Wanjalová Chelsea Chakanyuková / Ekua Youriová | | | | nehrálo se | | | | | | | | | |
Semifinále: Burundi vs. Seychely
| Burundi | 2 : | 0 | Seychely | |
Tennis Club Jub, Skopje, Severní Makedonie[23] 8. července 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Laura Syoriová Fatime Kantéová | 6 1 | 6 0 | | | 2. | | Sada Nahimanová Marie-May Isnardová | 6 0 | 6 0 | | | 3. | | Sada Nahimanová / Laura Syoriová Cylvie Delpechová / Marie-May Isnardová | | | | nehrálo se | | | | | | | | | |
Zápas o 7. místo: Arménie vs. Ghana
| Arménie | 2 : | 1 | Ghana | |
Bellevue Tennis Club, Ulcinj, Černá Hora[24] 11. června 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Arevik Tumanjanová Elizabeth Kapariová Bagerbasehová | 61 77 | 4 6 | | | 2. | | Ani Amiražjanová Ruth Crawfordová | 6 3 | 6 2 | | | 3. | | Gabriella Akopjanová / Ani Amiražjanová Ruth Crawfordová / Naa Anyema McKorleyová | 6 2 | 6 2 | | | | | | | | | | | |
Zápas o 11. místo (Skopje)
| Zápas o 11. místo 9. července 2022 (Skopje) |
| | | |
| D | Keňa | nehráno |
| A | Seychely | nehráno |
Zápas o 10. místo (Ulcinj)
| Zápas o 10. místo 10. června 2022 (Ulcinj) |
| | | |
| B | Ázerbájdžán | 0 |
| C | Mauricius | 2 |
| Ázerbájdžán | 0 : | 2 | Mauricius | |
Bellevue Tennis Club, Ulcinj, Černá Hora[25] 10. června 2022 antuka |
| | | 1. | 2. | 3. | | 1. | | Lala Jejvazovová Zara Lennonová | 0 6 | 0 6 | | | 2. | | Ajdan Ibrahimovová Tippi Dalle-Graveová | 2 6 | 0 6 | | | 3. | | Lala Jejvazovová / Ajdan Ibrahimovová Tippi Dalle-Graveová / Shannon Wong Hon Chanová | | | | nehrálo se | | | | | | | | | |
Zápas o 13. místo (Skopje)
| Zápas o 13. místo 8. července 2022 (Skopje) |
| | | |
| C | Uganda | w/o |
| D | Namibie | |
Konečné pořadí
Umístění | Tým |
Postup/1. místo | Bosna a Hercegovina | Portugalsko |
2. místo | Maroko | Severní Makedonie |
3. místo | Alžírsko | Irsko | Kosovo |
4. místo | Moldavsko |
5. místo | Černá Hora | Malta | Jihoafrická republika |
6. místo | Kypr |
7. místo | Arménie | Island | Albánie |
8. místo | Ghana |
9. místo | Nigérie | Botswana | Burundi |
10. místo | Mauricius |
11. místo | Ázerbájdžán | Keňa | Seychely |
13. místo | Uganda |
14. místo | Namibie |
- Výsledek
- Bosna a Hercegovina a Portugalsko postoupily do 2. skupiny zóny Evropy a Afriky pro rok 2023.
Odkazy
Poznámky
- ↑ Oba týmy postoupily do světové baráže. Kvůli bodům do žebříčku ITF odehrály zápas o 1. místo ve skupině.
Reference
V tomto článku byly použity překlady textů z článků 2022 Billie Jean King Cup Europe/Africa Zone na anglické Wikipedii, 2022 Billie Jean King Cup Europe/Africa Zone Group I – Play-offs na anglické Wikipedii, 2022 Billie Jean King Cup Europe/Africa Zone Group II – Play-offs na anglické Wikipedii a 2022 Billie Jean King Cup Europe/Africa Zone Group III – Play-offs na anglické Wikipedii.
- ↑ a b c Draws & Results: Europe / Africa, Group I [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-17]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-04-11. (anglicky)
- ↑ a b c Draws & Results: Europe / Africa, Group II [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-17]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-04-11. (anglicky)
- ↑ a b c Draws & Results: Europe / Africa, Group III [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-17]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-05-09. (anglicky)
- ↑ Hungary v Slovenia [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-18]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-04-19. (anglicky)
- ↑ Serbia v Croatia [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-18]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-04-16. (anglicky)
- ↑ Austria v Turkey [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-18]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-04-16. (anglicky)
- ↑ Denmark v Georgia [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-18]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-04-16. (anglicky)
- ↑ Estonia v Sweden [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-18]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-04-16. (anglicky)
- ↑ Norway v Israel [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-18]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-04-15. (anglicky)
- ↑ Lithuania v Egypt [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-18]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-04-15. (anglicky)
- ↑ Greece v Luxembourg [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-04-18]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-04-15. (anglicky)
- ↑ Morocco v Algeria [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Ireland v Portugal [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ North Macedonia v Kosovo [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Bosnia and Herzegovina v Morocco [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Portugal vs. North Macedonia [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Moldova v Cyprus [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Malta v Iceland [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Albania v South Africa [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Montenegro v Moldova [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Ghana v Nigeria [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Kenya v Botswana [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Buruni v Seychelles [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Armenia v Ghana [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
- ↑ Azerbaijan v Mauritius [online]. Billie Jean King Cup [cit. 2022-11-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-11-14. (anglicky)
Externí odkazy
- Billie Jean King Cup 2022, 1. skupina zóny Evropy a Afriky 2022 Archivováno 11. 4. 2022 na Wayback Machine.
- Billie Jean King Cup 2022, 2. skupina zóny Evropy a Afriky 2022 Archivováno 11. 4. 2022 na Wayback Machine.
- Billie Jean King Cup 2022, 3. skupina zóny Evropy a Afriky 2022 Archivováno 9. 5. 2022 na Wayback Machine.