Fed Cup 2008
Fed Cup 2008 | |
---|---|
Datum | 2. února – 14. září 2008 |
Ročník | 46. |
Finálové utkání | |
Vítěz | Rusko |
Finalista | Španělsko |
Výsledek | 4–0 |
Místo | Madrid, Španělsko |
Povrch | antuka / venku |
Fed Cup | |
< 2007 2009 > | |
Fed Cup byl 46. ročníkem této nejdůležitější týmové soutěže žen. 8 týmů se účastnilo bojů ve Světové skupině a dalších 76 týmů hrálo v nižších skupinách. Finálové utkání se konalo v Madridu od 13. do 14. září 2008, kde domácí družstvo podlehlo Rusku 0:4.
Světová skupina 2008
Účastníci Světové skupiny 2008 | |||
Čína | Francie | Itálie | Izrael |
---|---|---|---|
Německo | Rusko | Španělsko | USA |
Pavouk
Čtvrtfinále 2.-3. února | Semifinále 26.-27. dubna | Finále 13.-14. září | |||||||||||||
Ramat ha-Šaron, Izrael (tvrdý) | |||||||||||||||
1 | Rusko | 4 | |||||||||||||
Izrael | 1 | Moskva, Rusko (antuka v hale) | |||||||||||||
1 | Rusko | 3 | |||||||||||||
La Jolla, CA, Spojené státy (tvrdý) | 4 | Spojené státy | 2 | ||||||||||||
4 | Spojené státy | 4 | |||||||||||||
Německo | 1 | Madrid, Španělsko (antuka) | |||||||||||||
1 | Rusko | 4 | |||||||||||||
Peking, Čína (tvrdý v hale) | Španělsko | 0 | |||||||||||||
Čína | 3 | ||||||||||||||
3 | Francie | 2 | Peking, Čína (tvrdý v hale) | ||||||||||||
Čína | 1 | ||||||||||||||
Neapol, Itálie (tvrdý v hale) | Španělsko | 4 | |||||||||||||
Španělsko | 3 | ||||||||||||||
2 | Itálie | 2 |
Finále
Španělsko | 0 : | 4 | Rusko | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Club de Campo Villa de Madrid, Madrid, Španělsko 13.- 14. září 2008 antuka | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Baráž Světové skupiny
Čtyři týmy, které prohrály ve Světové skupině v 1. kole (Izrael, Francie, Itálie a Německo) a 4 vítězné týmy ze Světové skupiny II (Ukrajina, Japonsko, Česko a Argentina) vstoupily do baráže o Světovou skupinu.
Baráž Světové skupiny 26. a 27. dubna | ||||
---|---|---|---|---|
Místo konání | Povrch | Domácí | Výsledek | Hosté |
Ramat HaŠaron, Izrael | tvrdý | Česko | 3–2 | Izrael |
Buenos Aires, Argentina | antuka | Argentina | 3–2 | Německo |
Tokio, Japonsko | tvrdý v hale | Francie | 4–1 | Japonsko |
Olbia, Itálie | antuka | Itálie | 3–2 | Ukrajina |
- Česko a Argentina postoupily do Světové skupiny pro rok 2009.
- Francie a Itálie zůstaly ve Světové skupině pro rok 2009.
- Japonsko a Ukrajina zůstaly ve Světové skupině II pro rok 2009.
- Izrael a Německo sestoupily do Světové skupiny II pro rok 2009.
Světová skupina II
Světová skupina II – 2. a 3. února | ||||
---|---|---|---|---|
Místo konání | Povrch | Domácí | Výsledek | Hosté |
Charkov, Ukrajina | antuka v hale | Ukrajina | 3–2 | Belgie (1) |
Miki-shi, Japonsko | tvrdý v hale | Japonsko (4) | 4–1 | Chorvatsko |
Brno, Česko | koberec v hale | Česko (3) | 3–2 | Slovensko |
Buenos Aires, Argentina | antuka | Argentina | 4–1 | Rakousko (2) |
- Japonsko, Česko, Ukrajina a Argentina postoupily do baráže Světové skupiny.
- Chorvatsko, Slovensko, Belgie a Rakousko hrály v baráži o Světovou skupinu II.
Baráž Světové skupiny II
Čtyři týmy, které prohrály ve Světové skupině II (Chorvatsko, Slovensko, Belgie a Rakousko) hrály baráž proti týmům, které se kvalifikovaly z 1. skupin oblastních zón. Dva týmy se kvalifikovaly z evropsko-africké zóny (Srbsko a Švýcarsko), jeden z asijsko-oceánské zóny (Uzbekistán) a jeden tým z americké zóny (Kolumbie).
Baráž Světové skupiny II – 26. a 27. dubna | ||||
---|---|---|---|---|
Místo konání | Povrch | Domácí | Výsledek | Hosté |
Záhřeb, Chorvatsko | (tvrdý v hale) | Srbsko | 3–2 | Chorvatsko |
Bratislava, Slovensko | (antuka v hale) | Slovensko | 5–0 | Uzbekistán |
Mons, Belgie | (tvrdý v hale) | Belgie | 5–0 | Kolumbie |
Dornbirn, Rakousko | (tvrdý v hale) | Švýcarsko | 3–2 | Rakousko |
- Srbsko a Švýcarsko postoupily do Světové skupiny II pro rok 2009.
- Slovensko a Belgie zůstaly ve Světové skupině II pro rok 2009.
- Kolumbie zůstala v americké zóně pro rok 2009, Uzbekistán zůstal v asijsko-oceánské zóně pro rok 2009.
- Chorvatsko a Rakousko sestoupily do evropsko-africké zóny pro rok 2009.
Americká Zóna
1. skupina
- Brazílie
- Kanada
- Kolumbie — postup do baráže Světové skupiny II
- Mexiko — sestup do 2. skupiny pro rok 2009
- Paraguay
- Portoriko
- Uruguay — sestup do 2. skupiny pro rok 2009
2. skupina
- Bahamy — postup do 1. skupiny pro rok 2009
- Barbados
- Bermudy
- Bolívie
- Dominikánská republika
- Ekvádor
- Guatemala
- Honduras
- Chile
- Kuba
- Panama
- Trinidad a Tobago
- Venezuela — postup do 1. skupiny pro rok 2009
- Odstoupení: Kostarika, Jamajka, Peru
Zóna Asie a Oceánie
1. skupina
- Austrálie
- Hongkong — sestup do 2. skupiny pro rok 2009
- Indie
- Indonésie
- Nový Zéland
- Thajsko
- Tchaj-wan
- Uzbekistán — postup do baráže Světové skupiny II
2. skupina
- Filipíny
- Jižní Korea — postup do 1. skupiny pro rok 2009
- Kazachstán
- Singapur
- Srí Lanka
- Sýrie
- Turkmenistán
- Odstoupení: Jordánsko
Zóna Evropy a Afriky
1. skupina
- Bělorusko
- Bulharsko
- Dánsko
- Gruzie — sestup do 2. skupiny pro rok 2009
- Lucembursko
- Maďarsko
- Nizozemsko
- Polsko
- Portugalsko — sestup do 2. skupiny pro rok 2009
- Rumunsko
- Srbsko — postup do baráže Světové skupiny II
- Slovinsko
- Švédsko
- Švýcarsko — postup do baráže Světové skupiny II
- Velká Británie
2. skupina
- Bosna a Hercegovina — postup do 1. skupiny pro rok 2009
- Estonsko — postup do 1. skupiny pro rok 2009
- Irsko — sestup do 3. skupiny pro rok 2009
- Jihoafrická republika
- Litva
- Řecko — sestup do 3. skupiny pro rok 2009
- Turecko
3. skupina
- Arménie
- Černá Hora
- Egypt
- Finsko
- Island
- Lotyšsko — postup do 2. skupiny pro rok 2009
- Mauritius
- Maroko — postup do 2. skupiny pro rok 2009
- Moldávie
- Norsko
- Zimbabwe
- Odstoupení: Lichtenštejnsko, Malta
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Fed Cup 2008 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky Fed Cupu Archivováno 7. 10. 2010 na Wayback Machine.
Billie Jean King Cup | |
---|---|
Vítěz 2023: Kanada | |
Finále 2024 | |
Ročníky | 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 |
Seznam vítězek a finalistek • žebříček ITF |