Jihoafrická hokejová reprezentace
Jižní Afrika Jižní Afrika | |
---|---|
Asociace | Jihoafrická federace ledního hokeje |
Trenér | Björn Kinding |
Asistenti | Gavin Smith |
Manažer | Christiaan Venter |
Kapitán | Uthman Samaai |
Nejvíce startů | Jack Valadas (87) |
Nejvíce bodů | Michael Edwards (82) |
Nejlepší střelec | Michael Edwards (41) |
Kód IIHF | RSA |
První zápas | |
Jugoslávie 12:3 JAR (Lausanne, Švýcarsko, 3. března 1961) | |
Nejvyšší výhra | |
JAR 33:1 Arménie (Ciudad de México, Mexiko, 7. března 2005) | |
Nejvyšší prohra | |
Kazachstán 32:0 JAR (Bled, Slovinsko, 16. března 1993) | |
Údaje v infoboxu aktuální k 17. 05. 2023 |
Jihoafrická hokejová reprezentace patří od roku 1937 mezi národní reprezentace v ledním hokeji. Jižní Afrika byla jediným africkým členem Mezinárodní federace ledního hokeje až do roku 1998, kdy vznikla Namibijská hokejová federace. Mužský tým se pohybuje okolo čtyřicátého místa ve světovém žebříčku. Reprezentaci řídí Jihoafrická federace ledního hokeje.
Mistrovství světa v ledním hokeji
MS | Úroveň | Místo turnaje | Umístění | Celkově |
---|---|---|---|---|
MS – 1961 | Skupina C | Švýcarsko | 5. místo | 19. místo |
MS – 1966 | Skupina C | Jugoslávie | 3. místo | 19. místo |
MS – 1992 | Skupina C2 | Jihoafrická republika | 2. místo | 28. místo |
MS – 1993 | Skupina C | Slovinsko | 12. místo | 32. místo |
MS – 1994 | Skupina C2 | Španělsko | 8. místo | 35. místo |
MS – 1995 | Skupina C2 | Jihoafrická republika | 8. místo | 37. místo |
MS – 1998 | Skupina D | Jihoafrická republika | 5. místo | 37. místo |
MS – 1999 | Skupina D | Jihoafrická republika | 5. místo | 37. místo |
MS – 2000 | Skupina D | Island | 4. místo | 37. místo |
MS – 2001 | Divize II A | Španělsko | 4. místo | 36. místo |
MS – 2002 | Divize II A | Jihoafrická republika | 5. místo | 37. místo |
MS – 2003 | Divize II A | Jižní Korea | 5. místo | 38. místo |
MS – 2004 | Divize II B | Litva | 6. místo | 40. místo |
MS – 2005 | Divize III | Mexiko | 2. místo | 42. místo |
MS – 2006 | Divize II A | Bulharsko | 6. místo | 40. místo |
MS – 2007 | Divize III | Irsko | 4. místo | 44. místo |
MS – 2008 | Divize III | Lucembursko | 2. místo | 42. místo |
MS – 2009 | Divize II B | Bulharsko | 6. místo | 40. místo |
MS – 2010 | Divize III B | Arménie | 3. místo | 44. místo |
MS – 2011 | Divize III | Jihoafrická republika | 2. místo | 42. místo |
MS – 2012 | Divize II B | Bulharsko | 6. místo | 39. místo |
MS – 2013 | Divize III | Jihoafrická republika | 1. místo | 41. místo |
MS – 2014 | Divize II B | Španělsko | 5. místo | 39. místo |
MS – 2015 | Divize II B | Jihoafrická republika | 6. místo | 40. místo |
MS – 2016 | Divize III | Turecko | 2. místo | 42. místo |
MS – 2017 | Divize III | Bulharsko | 5. místo | 45. místo |
MS – 2018 | Divize III | Jihoafrická republika | 5. místo | 45. místo |
MS – 2019 | Divize III | Bulharsko | 6. místo | 46. místo |
MS – 2020 | Divize III B | Jihoafrická republika | Zrušeno z důvodu pandemie covidu-19 | |
MS – 2021 | Divize III B | Jihoafrická republika | ||
MS – 2022 | Divize III B | Jihoafrická republika | 1. místo | 42. místo |
MS – 2023 | Divize III A | Jihoafrická republika | 3. místo | 43. místo |
MS – 2024 | Divize III A | Kyrgyzstán | 5. místo |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku South Africa men's national ice hockey team na anglické Wikipedii.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Jihoafrická hokejová reprezentace na Wikimedia Commons
Mistrovství světa v ledním hokeji | |
---|---|
Mistrovství světa v ledním hokeji (elitní skupina) (do r. 2000 MS Skupina A) | 1920 • 1924 • 1928 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1940 • 1941 • 1942 • 1943 • 1944 • 1945 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 (kval.) • 1963 • 1964 (kval.) • 1965 (kval.) • 1966 • 1967 • 1968 (kval.) • 1969 • 1970 • 1971 (kval.) • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • Itálie 1994 • Švédsko 1995 • Rakousko 1996 • Finsko 1997 • Švýcarsko 1998 (kval.) • Norsko 1999 (kval.) • Rusko 2000 (kval.) • Německo 2001 (kvalif. Dálného východu) • Švédsko 2002 (kvalif. Dálného východu) • Finsko 2003 (kvalif. Dálného východu) • Česko 2004 (kvalif. Dálného východu) • Rakousko 2005 • Lotyšsko 2006 • Rusko 2007 • Kanada 2008 • Švýcarsko 2009 • Německo 2010 • Slovensko 2011 • Finsko/Švédsko 2012 • Švédsko/Finsko 2013 • Bělorusko 2014 • Česko 2015 • Rusko 2016 • Německo/Francie 2017 • Dánsko 2018 • Slovensko 2019 • Švýcarsko 2020 • Lotyšsko 2021 • Finsko 2022 • Finsko/Lotyšsko 2023 • Česko 2024 • Švédsko/Dánsko 2025 • Švýcarsko 2026 • Německo 2027 • Francie 2028 |
Mistrovství světa (divize I) (do r. 2000 MS Skupina B) | 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 (kval.) • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 (kval.) • 1966 (kval.) • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Mistrovství světa (divize II) (do r. 2000 MS Skupina C) | 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 (kval.) • 1994 (kval.) • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 (kval.) • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Mistrovství světa (divize III) (do r. 2000 MS Skupina D) | |
Mistrovství světa (divize IV) (od r. 2020) | 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Soupisky | |
Vítězové kanadského bodování • Nejlepší střelci jednotlivých turnajů • Nejlepší střelci celkově • Nejlepší hráči • All Star týmy • Seznam československých ledních hokejistů na MS • Seznam českých ledních hokejistů na MS • Seznam hokejových reprezentací • Česko proti soupeřům v play off na MS v ledním hokeji kurzívou jsou uvedeny letopočty, v nichž se MS konalo v rámci olympijských her |
Hokejové reprezentace | |
---|---|
Elitní skupina 2024 | |
1. divize 2024 | |
2. divize 2024 | |
3. divize 2024 | A: JAR • Kyrgyzstán • Lucembursko • Mexiko • Thajsko • Turkmenistán B: Bosna a Hercegovina • Hongkong • Írán • Filipíny • Severní Korea • Singapur |
4. divize 2024 | |
Development Cup 2023 | |
Arabský pohár 2023 | |
Panamerický turnaj 2017 | |
Dočasně neaktivní v soutěžích | |
Dosud neaktivní v soutěžích | |
Zaniklé týmy | |
(* nejsou členy IIHF, ** členové IIHF aktivní pouze v in-line hokeji, *** Zákaz startu) |
Portály: Lední hokej