Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 19 let 2019
Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 19 let 2019 2019 UEFA European Under-19 Championship | |
---|---|
Podrobnosti o turnaji | |
Pořadatel | Arménie Arménie |
Datum konání | 14. – 27. července |
Počet týmů | 8 |
Počet stadionů | 3 (v 1 městě) |
Pořadí | |
Vítěz | Španělsko (11. titul) |
2. místo | Portugalsko |
Statistika turnaje | |
Počet zápasů | 15 |
Počet gólů | 37 (2,47 na zápas) |
Návštěvnost | 52 180 (3 479 na zápas) |
Nejlepší střelec | Gonçalo Ramos (4 branky) |
Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 19 let | |
← 2018 2020 → |
Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 19 let 2019 se konalo od 14. do 27. července 2019 v arménském Jerevanu.
Startovat mohli hráči narozeni nejdříve 1. ledna 2000. Obhájcem titulu z ročníku 2018 byla reprezentace Portugalska. Jedenáctý titul v této kategorii získalo Španělsko. Novinkou pro tento turnaj byla možnost pěti střídání v jednom zápase.
Účastníci
Tým | Kvalifikován jako | Počet účastí | Poslední účast | Nejlepší umístění |
---|---|---|---|---|
Arménie | * Hostitel | 2. | 2005 | 08 Základní skupina (2005) |
Irsko | 1 Vítěz kvalifikační skupiny 1 | 3. | 2011 | 06 4. místo (2002), 03 Semifinále (2011) |
Česko | 2 Vítěz kvalifikační skupiny 2 | 7. | 2017 | 05 2. místo (2011) |
Norsko | 3 Vítěz kvalifikační skupiny 3 | 5. | 2018 | 07 Základní skupina (2002, 2003, 2005, 2018) |
Španělsko | 4 Vítěz kvalifikační skupiny 4 | 12. | 2015 | 01 Vítězové (2002, 2004, 2006, 2007, 2011, 2012, 2015) |
Francie | 5 Vítěz kvalifikační skupiny 5 | 11. | 2018 | 02 Vítězové (2005, 2010, 2016) |
Portugalsko | 6 Vítěz kvalifikační skupiny 6 | 11. | 2018 | 03 Vítězové (2018) |
Itálie | 7 Vítěz kvalifikační skupiny 7 | 7. | 2018 | 04 Vítězové (2003) |
Stadiony
Jerevan | Jerevan | Jerevan |
---|---|---|
Stadion republiky Vazgena Sargsjana | Stadion Bananc | Stadion JFA |
Kapacita: 14 403 | Kapacita: 4 860 | Kapacita: 1 428 |
Skupinová fáze
Všechny časy zápasů jsou uvedeny v SELČ (UTC +2).
Vysvětlivky |
---|
Týmy z prvních a druhých míst postupují do semifinále |
Skupina A
Poz. | Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Portugalsko | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 7 |
2. | Španělsko | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 |
3. | Itálie | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 5 | 0 | 3 |
4. | Arménie | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 12 | -11 | 0 |
14. července 2019 16:45 | |||
Arménie | 1 : 4 | Španělsko | Stadion republiky Vazgena Sargsjana, Jerevan diváci: 10 200 rozhodčí: Kristo Tohver |
Jeghiazarjan 51' | Report | Orellana 33' Miranda 58' Marqués 64' Mollejo 90+7' |
14. července 2019 19:00 | |||
Itálie | 0 : 3 | Portugalsko | Stadion Bananc, Jerevan diváci: 3 700 rozhodčí: Sergej Ivanov |
Report | Cardoso 28' Ramos 46' Correia 52' |
17. července 2019 16:45 | |||
Portugalsko | 1 : 1 | Španělsko | Stadion Bananc, Jerevan diváci: 2 100 rozhodčí: Anastasios Papapetrou |
Vieira 49' | Report | Miranda 41' |
17. července 2019 19:00 | |||
Arménie | 0 : 4 | Itálie | Stadion republiky Vazgena Sargsjana, Jerevan diváci: 8 780 rozhodčí: Filip Glova |
Report | Portanova 29', 56' Merola 32' Raspadori 69' |
20. července 2019 19:00 | |||
Portugalsko | 4 : 0 | Arménie | Stadion republiky Vazgena Sargsjana, Jerevan diváci: 5 750 rozhodčí: Nikola Dabanović |
Ferreira 34' (pen.) Mário 50' Gouveia 67', 88' | Report |
20. července 2019 19:00 | |||
Španělsko | 2 : 1 | Itálie | Stadion JFA, Jerevan diváci: 1 300 rozhodčí: Irfan Peljto |
Gavioli 61' (vl.) Ruiz 68' (pen.) | Report | Merola 35' |
Skupina B
Poz. | Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Francie | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 0 | +5 | 9 |
2. | Irsko | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 |
3. | Norsko | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | -1 | 2 |
4. | Česko | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | -4 | 1 |
15. července 2019 16:45 | |||
Norsko | 1 : 1 | Irsko | Stadion JFA, Jerevan diváci: 1 100 rozhodčí: Nikola Dabanović |
Botheim 8' | Report | Hodge 81' |
15. července 2019 19:00 | |||
Česko | 0 : 3 | Francie | Stadion republiky Vazgena Sargsjana, Jerevan diváci: 2 000 rozhodčí: Irfan Peljto |
Report | Flips 41' (pen.) Heidenreich 48' (vl.) Abi 52' |
18. července 2019 16:45 | |||
Česko | 0 : 0 | Norsko | Stadion JFA, Jerevan rozhodčí: Sergej Ivanov |
Report |
18. července 2019 19:00 | |||
Irsko | 0 : 1 | Francie | Stadion Bananc, Jerevan rozhodčí: Kristo Tohver |
Report | Isidor 83' |
21. července 2019 19:00 | |||
Irsko | 2 : 1 | Česko | Stadion JFA, Jerevan rozhodčí: Anastasios Papapetrou |
Afolabi 35' Coffey 81' | Report | Kušej 79' |
21. července 2019 19:00 | |||
Francie | 1 : 0 | Norsko | Stadion Bananc, Jerevan rozhodčí: Filip Glova |
Ngoumou 61' | Report |
Vyřazovací fáze
Pavouk
Semifinále | Finále | ||||||
24. července – Stadion Bananc | |||||||
Portugalsko | 4 | ||||||
Irsko | 0 | ||||||
27. července – Stadion republiky Vazgena Sargsjana | |||||||
Portugalsko | 0 | ||||||
Španělsko | 2 | ||||||
24. července – Stadion republiky Vazgena Sargsjana | |||||||
Francie | 0 (3) | ||||||
Španělsko (p) | 0 (4) |
Semifinále
24. července 2019 16:00 | |||
Portugalsko | 4 : 0 | Irsko | Stadion Bananc, Jerevan rozhodčí: Kristo Tohver |
Ferreira 31' (pen.) Ramos 45+2', 59', 90+6' | Report |
24. července 2019 19:00 | |||
Francie | 0 : 0 (PP) | Španělsko | Stadion republiky Vazgena Sargsjana, Jerevan diváci: 4 350 rozhodčí: Sergej Ivanov |
Report |
Penaltový rozstřel | |||
Begraoui Isidor Caqueret Ndicka Marcelin | 3 : 4 | Mollejo Marqués Guillamón Orellana Torres |
Finále
27. července 2019 18:30 | |||
Portugalsko | 0 : 2 | Španělsko | Stadion republiky Vazgena Sargsjana, Jerevan diváci: 7 150 rozhodčí: Irfan Peljto |
Report | Torres 34', 51' |
Externí odkazy
- Oficiální stránky
Soutěže pořádané asociací UEFA | ||
---|---|---|
Reprezentační | Mistrovství Evropy • Liga národů UEFA • ME do 21 let • ME do 19 let • ME do 17 let • ME žen • ME žen do 19 let • ME žen do 17 let • ME ve futsalu • Meridian Cup (zaniklý) | |
Klubové | Liga mistrů • Evropská liga • Evropská konferenční liga • Superpohár UEFA • Pohár vítězů pohárů (zaniklý) • Pohár Intertoto (zaniklý) • Liga mistrů UEFA ve futsalu • Liga mistrů žen | |
Ostatní významné soutěže: Středoevropský pohár (zaniklý) • Veletržní pohár (zaniklý) Seznam českých vítězů nadnárodních fotbalových klubových soutěží |
Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 19 let | |
---|---|
ME ve fotbale hráčů do 18 let 1948–2001 | Anglie 1948 • Nizozemsko 1949 • Rakousko 1950 • Francie 1951 • Španělsko 1952 • Belgie 1953 • Německo 1954 • Itálie 1955 • Maďarsko 1956 • Španělsko 1957 • Lucembursko 1958 • Bulharsko 1959 • Rakousko 1960 • Portugalsko 1961 • Rumunsko 1962 • Anglie 1963 • Nizozemsko 1964 • Německo 1965 • Jugoslávie 1966 • Turecko 1967 • Francie 1968 • Východní Německo 1969 • Skotsko 1970 • Československo 1971 • Španělsko 1972 • Itálie 1973 • Švédsko 1974 • Švýcarsko 1975 • Maďarsko 1976 • Belgie 1977 • Polsko 1978 • Rakousko 1979 • Německo 1980 • Západní Německo 1981 • Finsko 1982 • Anglie 1983 • SSSR 1984 • Jugoslávie 1986 • Československo 1988 • Maďarsko 1990 • SNS 1992 • Anglie 1993 • Španělsko 1994 • Řecko 1995 • Francie a Lucembursko 1996 • Island 1997 • Kypr 1998 • Švédsko 1999 • SRN 2000 • Finsko 2001 |
ME ve fotbale hráčů do 19 let od 2002 | Norsko 2002 • Lichtenštejnsko 2003 • Švýcarsko 2004 • Severní Irsko 2005 • Polsko 2006 • Rakousko 2007 • Česko 2008 • Ukrajina 2009 • Francie 2010 • Rumunsko 2011 • Estonsko 2012 • Litva 2013 • Maďarsko 2014 • Řecko 2015 • Německo 2016 • Gruzie 2017 • Finsko 2018 • Arménie 2019 • Severní Irsko 2020 • Rumunsko 2021 • Slovensko 2022 • Malta 2023 • Severní Irsko 2024 • Rumunsko 2025 • Nizozemsko 2026 |
Portály: Evropa | Fotbal