Mistrovství světa v biatlonu 2011
Mistrovství světa v biatlonu 2011 | |
---|---|
Lyžařský a biatlonový areál v Chanty-Mansijsku | |
Základní informace | |
Pořadí | 44. ročník |
Datum | 3.–13. března 2011 |
Místo | Chanty-Mansijsk, Rusko Rusko |
Pořadatel | Mezinárodní biatlonová unie |
Účastníci | 351 biatlonistů (188 mužů a 163 žen) 38 národních výprav |
Závody | 8 individuálních 3 týmové |
Lídr medailového pořadí | |
Magdalena Neunerová (GER) 3 – 2 – 0 | |
Oficiální web | |
www.ugrasport.com | |
2012 ≻ | |
Tento box:
|
44. mistrovství světa v biatlonu se konalo od 3. do 13. března 2011 v ruském západosibiřském Chanty-Mansijsku.
Město o pořadatelství soupeřilo s českým Novým Městem na Moravě, které nakonec ve stejném roce uspořádalo juniorský světový šampionát. Mistrovství světa se do Chanty-Mansijsku vrátilo po 8 letech.
Program závodů
Mistrovství světa v biatlonu 2011 | ||||
---|---|---|---|---|
vytrvalostní závod | muži | ženy | ||
sprint | muži | ženy | ||
stíhací závod | muži | ženy | ||
závod s hromadným startem | muži | ženy | ||
štafeta | muži | smíšená | ženy |
Na programu šampionátu bylo celkem 11 závodů. Muži a ženy absolvovali sprinty, stíhací závody, vytrvalostní závody, závody s hromadným startem a štafety. Navíc také společně absolvovali závod smíšených štafet.[1]
Den | Datum | Disciplína | Začátek (UTC+5) | Začátek (SEČ) | Počet závodníků |
---|---|---|---|---|---|
Čt | 3. března | Smíšená štafeta na 2 × 6 km + 2 × 7,5 km | 16:30 | 12:30 | 27 týmů |
So | 5. března | Sprint na 10 km (muži) | 14:00 | 10:00 | 125 |
Sprint na 7,5 km (ženy) | 18:00 | 14:00 | 103 | ||
Ne | 6. března | Stíhací závod na 12,5 km (muži) | 14:00 | 10:00 | 60 |
Stíhací závod na 10 km (ženy) | 16:30 | 12:30 | 55 | ||
Út | 8. března | Vytrvalostní závod na 20 km (muži) | 17:15 | 13:15 | 123 |
St | 9. března | Vytrvalostní závod na 15 km (ženy) | 17:15 | 13:15 | 96 |
Pá | 11. března | Štafeta na 4 × 7,5 km (muži) | 18:00 | 14:00 | 26 týmů |
So | 12. března | Závod s hromadným startem na 12,5 km (ženy) | 16:30 | 12:30 | 30 |
Závod s hromadným startem na 15 km (muži) | 18:30 | 14:30 | 30 | ||
Ne | 13. března | Štafeta na 4 × 6 km (ženy) | 15:00 | 11:00 | 20 týmů |
Sportovci
Šampionátu se zúčastnili závodníci ze 38 zemí. Celkem zde závodilo 351 sportovců z toho 188 mužů a 163 žen.[2]
|
|
|
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (20 km)[3] detaily | Tarjei Bø (NOR) | 48:29,9 (0+0+1+0) | Maxim Maximov (RUS) | 49:09,9 (0+0+0+0) | Christoph Sumann (AUT) | 49:15,4 (0+0+0+1) |
Sprint (10 km)[4] detaily | Arnd Peiffer (GER) | 24:34,0 (0+1) | Martin Fourcade (FRA) | 24:47,0 (2+0) | Tarjei Bø (NOR) | 24:59.2 (1+0) |
Stíhací závod (12,5 km)[5] detaily | Martin Fourcade (FRA) | 33:02,6 (0+1+2+0) | Emil Hegle Svendsen (NOR) | 33:06,4 (0+0+1+1) | Tarjei Bø (NOR) | 33:07,8 (0+0+1+1) |
Závod s hromadným startem (15 km)[6] detaily | Emil Hegle Svendsen (NOR) | 38:42,7 (0+0+0+1) | Jevgenij Usťugov (RUS) | 38:47,7 (0+0+0+0) | Lukas Hofer (ITA) | 38:57,0 (0+0+0+1) |
Štafeta (4×7,5 km)[7] detaily | Norsko Norsko Ole Einar Bjørndalen Alexander Os Emil Hegle Svendsen Tarjei Bø | 1:16:13,5 (0+0 0+0) (0+0 1+3) (0+1 0+2) (0+1 1+3) | Rusko Rusko Anton Šipulin Jevgenij Usťugov Maxim Maximov Ivan Čerezov | 1:16:26,9 (0+1 0+1) (0+0 0+2) (0+1 0+0) (0+3 0+0) | Ukrajina Ukrajina Oleksandr Bilanenko Andrij Deryzemlja Serhij Semenov Serhij Sedněv | 1:18:19,8 (0+1 0+2) (0+1 0+2) (0+0 0+1) (0+2 0+1) |
Ženy
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (15 km)[8] detaily | Helena Ekholmová (SWE) | 47:08,3 (0+0+0+0) | Tina Bachmannová (GER) | 49:24,1 (0+2+0+0) | Vita Semerenková (UKR) | 50:00.4 (1+0+0+2) |
Sprint (7,5 km)[9] detaily | Magdalena Neunerová (GER) | 20:31,2 (0+0) | Kaisa Mäkäräinenová (FIN) | 20:43,4 (0+0) | Anastasia Kuzminová (SVK) | 21:11,2 (0+1) |
Stíhací závod (10 km)[10] detaily | Kaisa Mäkäräinenová (FIN) | 30:00,1 (0+0+0+0) | Magdalena Neunerová (GER) | 30:21,7 (0+0+0+2) | Helena Ekholmová (SWE) | 31:43,7 (0+0+0+0) |
Závod s hromadným startem (12,5 km)[11] detaily | Magdalena Neunerová (GER) | 36:48,5 (0+1+2+1) | Darja Domračevová (BLR) | 36:53,3 (2+1+0+0) | Tora Bergerová (NOR) | 37:02,5 (2+1+0+0) |
Štafeta (4×6 km)[12] detaily | Německo Německo Andrea Henkelová Miriam Gössnerová Tina Bachmannová Magdalena Neunerová | 1:13:31,1 (0+2 0+1) (0+2 2+3) (0+2 0+2) (0+1 0+0) | Francie Francie Anaïs Bescondová Marie-Laure Brunetová Sophie Boilleyová Marie Dorinová | 1:14:18,3 (0+2 0+0) (0+0 0+0) (0+3 0+2) (0+1 0+0) | Bělorusko Bělorusko Naděžda Skardinová Darja Domračevová Naděžda Pisaravová Ludmila Kalinčiková | 1:15:18,5 (0+0 0+1) (0+0 0+3) (0+0 1+3) (0+0 0+1) |
Smíšená štafeta
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Smíšená štafeta (2×6 + 2×7,5 km)[13] detaily | Norsko Norsko Tora Bergerová Ann Kristin Flatlandová Ole Einar Bjørndalen Tarjei Bø | 1:14:22,5 (0+1 0+0) (0+1 0+1) (0+2 0+1) (0+0 0+1) | Německo Německo Andrea Henkelová Magdalena Neunerová Arnd Peiffer Michael Greis | 1:14:45,4 (0+2 0+0) (0+0 0+0) (0+1 0+2) (0+2 0+1) | Francie Francie Marie-Laure Brunetová Marie Dorinová Alexis Bœuf Martin Fourcade | 1:15:38,7 (0+2 0+2) (0+0 0+3) (0+0 0+1) (0+0 0+0) |
Medailové pořadí
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Německo Německo | 4 | 3 | 0 | 7 |
2. | Norsko Norsko | 4 | 1 | 3 | 8 |
3. | Francie Francie | 1 | 1 | 2 | 4 |
4. | Finsko Finsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
5. | Švédsko Švédsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
6. | Rusko Rusko | 0 | 3 | 0 | 3 |
7. | Ukrajina Ukrajina | 0 | 1 | 2 | 3 |
8. | Bělorusko Bělorusko | 0 | 1 | 0 | 1 |
9. | Itálie Itálie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Rakousko Rakousko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Slovensko Slovensko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 11 | 11 | 11 | 33 |
Individuální medailové pořadí
Pořadí | Závodník | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Magdalena Neunerová (GER) | 3 | 2 | 0 | 5 |
2. | Tarjei Bø (NOR) | 3 | 0 | 2 | 5 |
3. | Emil Hegle Svendsen (NOR) | 2 | 1 | 0 | 3 |
4. | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 2 | 0 | 0 | 2 |
5. | Martin Fourcade (FRA) | 1 | 1 | 1 | 3 |
6. | Andrea Henkelová (NOR) | 1 | 1 | 0 | 2 |
Arnd Peiffer (GER) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Kaisa Mäkäräinenová (FIN) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Tina Bachmann (GER) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
10. | Helena Ekholmová (SWE) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Tora Bergerová (NOR) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
12. | Alexander Os (NOR) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ann Kristin Flatlandová (NOR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Miriam Gössnerová (GER) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
15. | Valentyna Semerenková (UKR) | 0 | 2 | 1 | 3 |
16. | Jevgenij Usťugov (RUS) | 0 | 2 | 0 | 2 |
Maxim Maximov (RUS) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
18. | Anton Šipulin (RUS) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Darja Domračevová (BLR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Ivan Čerezov (RUS) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Michael Greis (GER) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Oksana Chvostenko (UKR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Olena Pidhrušná (UKR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
24. | Marie Dorinová (FRA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Marie-Laure Brunetová (FRA) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
26. | Alexis Bœuf (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Anaïs Bescondová (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Anastasia Kuzminová (SVK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Andrij Deryzemlja (UKR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Christoph Sumann (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Lukas Hofer (ITA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Oleksandr Bilanenko (UKR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Serhij Sedněv (UKR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Serhij Semenov (UKR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sophie Boilleyová (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 20 | 20 | 20 | 60 |
Výsledky
Muži
Sprint
Závodníci absolvují trať dlouhou 10 km se dvěma střeleckými položkami – první vleže, druhou vestoje; za každý minutý terč závodníci absolvují trestné kolo.
Startovalo 125 závodníků ze 36 zemí / všichni dokončili.
Pořadí | Závodník | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|
Arnd Peiffer | Německo Německo | 24:34,0 | 1 | |
Martin Fourcade | Francie Francie | + 13,0 | 2 | |
Tarjei Bø | Norsko Norsko | + 25,2 | 1 | |
4. | Andrej Makovejev | Rusko Rusko | + 30,0 | 0 |
5. | Emil Hegle Svendsen | Norsko Norsko | + 30,4 | 2 |
6. | Andreas Birnbacher | Německo Německo | + 31,8 | 1 |
7. | Christoph Stephan | Německo Německo | + 34,8 | 1 |
8. | Edgars Piksons | Lotyšsko Lotyšsko | + 42,9 | 1 |
9. | Michael Greis | Německo Německo | + 53,4 | 2 |
10. | Andrij Deryzemlja | Ukrajina Ukrajina | + 54,9 | 1 |
… | ||||
12. | Michal Šlesingr | Česko Česko | + 58,9 | 1 |
40. | Zdeněk Vítek | Česko Česko | + 2:05,6 | 2 |
76. | Jaroslav Soukup | Česko Česko | + 3:24,2 | 4 |
82. | Ondřej Moravec | Česko Česko | + 3:39,1 | 5 |
Stíhací závod
Do stíhacího závodu se kvalifikuje prvních 60 závodníků ze sprintu. Absolvují trať o délce 12,5 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí: vleže, vleže, vestoje, vestoje; za každý minutý terč závodníci absolvují trestné kolo.
Na start nastoupilo 60 závodníků z 23 zemí / 1 závodník byl dostižen o 1 okruh.
Pořadí | SČ | Závodník | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|---|
2 | Martin Fourcade | Francie Francie | 33:02,6 | 3 | |
5 | Emil Hegle Svendsen | Norsko Norsko | + 3,8 | 2 | |
3 | Tarjei Bø | Norsko Norsko | + 5,2 | 2 | |
4. | 1 | Arnd Peiffer | Německo Německo | + 5,8 | 2 |
5. | 6 | Andreas Birnbacher | Německo Německo | + 1:04,0 | 2 |
6. | 13 | Simon Fourcade | Francie Francie | + 1:23,7 | 1 |
7. | 10 | Andrij Deryzemlja | Ukrajina Ukrajina | + 1:30,3 | 2 |
8. | 12 | Michal Šlesingr | Česko Česko | + 1:35,0 | 4 |
9. | 16 | Lukas Hofer | Itálie Itálie | + 1:36,9 | 4 |
10. | 23 | Björn Ferry | Švédsko Švédsko | + 1:37,0 | 3 |
… | |||||
39. | 40 | Zdeněk Vítek | Česko Česko | + 3:46,2 | 3 |
Vytrvalostní závod
Závodníci absolvují trať dlouhou 20 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí: vleže, vestoje, vleže a vestoje; za každý minutý terč je závodníkovi do výsledného času započtena jedna trestná minuta.
Startovalo 123 závodníků ze 36 zemí / 2 nedokončili.
Pořadí | Závodník | Stát | Čas | TM |
---|---|---|---|---|
Tarjei Bø | Norsko Norsko | 48:29,9 | 1 | |
Maxim Maximov | Rusko Rusko | + 40,0 | 0 | |
Christoph Sumann | Rakousko Rakousko | + 45,5 | 1 | |
4. | Emil Hegle Svendsen | Norsko Norsko | + 49,7 | 2 |
5. | Björn Ferry | Švédsko Švédsko | + 1:16,9 | 1 |
6. | Ole Einar Bjørndalen | Norsko Norsko | + 1:24,3 | 1 |
7. | Michael Greis | Německo Německo | + 1:25,5 | 1 |
8. | Andreas Birnbacher | Německo Německo | + 1:27,5 | 1 |
9. | Maxim Čudov | Rusko Rusko | + 1:40,7 | 0 |
10. | Martin Fourcade | Francie Francie | + 1:46,2 | 3 |
… | ||||
12. | Michal Šlesingr | Česko Česko | + 2:00,4 | 2 |
28. | Zdeněk Vítek | Česko Česko | + 3:33,0 | 2 |
55. | Tomáš Holubec | Česko Česko | + 5:47,1 | 2 |
79. | Jaroslav Soukup | Česko Česko | + 7:48,5 | 6 |
Závod s hromadným startem
Do závodu s hromadným startem se automaticky kvalifikují závodníci, kteří na mistrovství světa získali individuální medaili, a závodníci z první patnáctky světového poháru. Zbylá místa (do celkového počtu 30) jsou obsazena závodníky podle získaných bodů do světového poháru ze třech předchozích individuálních závodů na mistrovství světa. Závodníci absolvují trať dlouhou 15 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí vleže, vleže, vestoje, vestoje; za každý minutý terč absolvují trestné kolo.
Nastoupilo 30 závodníků / všichni dokončili.
Pořadí | Závodník | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|
Emil Hegle Svendsen | Norsko Norsko | 38:42,7 | 1 | |
Jevgenij Usťugov | Rusko Rusko | + 5,0 | 0 | |
Lukas Hofer | Itálie Itálie | + 14,3 | 1 | |
4. | Tarjei Bø | Norsko Norsko | + 23,3 | 2 |
5. | Ivan Čerezov | Rusko Rusko | + 24,2 | 1 |
6. | Ole Einar Bjørndalen | Norsko Norsko | + 28,8 | 1 |
7. | Andrej Makovejev | Rusko Rusko | + 49,8 | 0 |
8. | Arnd Peiffer | Německo Německo | + 53,7 | 3 |
9. | Simon Eder | Rakousko Rakousko | + 54,2 | 2 |
10. | Martin Fourcade | Francie Francie | + 54,8 | 3 |
… | ||||
26. | Michal Šlesingr | Česko Česko | + 3:21,7 | 6 |
Štafeta
Štafeta je čtyřčlenná, každý závodník absolvuje úsek dlouhý 7,5 km se dvěma střelbami – vleže a vestoje. Pokud závodník pěti náboji nesrazí všechny terče, může na každé střelbě až tři další náboje ručně dobít. Pokud ani po jejich použití nezasáhl všechny terče, absolvuje příslušný počet trestných kol.
Startovalo 26 štafet.
Pořadí | Stát | Složení | Čas | TK+D |
---|---|---|---|---|
Norsko Norsko | Ole Einar Bjørndalen Alexander Os Emil Hegle Svendsen Tarjei Bø | 1:16:13,9 | 2+10 | |
Rusko Rusko | Anton Šipulin Jevgenij Usťugov Maxim Maximov Ivan Čerezov | + 13,4 | 0+8 | |
Ukrajina Ukrajina | Oleksandr Bilanenko Andrij Deryzemlja Serhij Semenov Serhij Sedněv | + 28,0 | 0+10 | |
4. | Švédsko Švédsko | Fredrik Lindström Magnus Jonsson Carl Johan Bergman Björn Ferry | + 31,8 | 0+15 |
5. | Itálie Itálie | Christian De Lorenzi René-Laurent Vuillermoz Lukas Hofer Markus Windisch | + 38,1 | 1+11 |
6. | Spojené státy americké Spojené státy americké | Lowell Bailey Jay Hakkinen Tim Burke Leif Nordgren | + 38,1 | 0+14 |
7. | Německo Německo | Christoph Stephan Andreas Birnbacher Arnd Peiffer Michael Greis | + 51,4 | 3+16 |
8. | Slovinsko Slovinsko | Peter Dokl Janez Marič Vasja Rupnik Klemen Bauer | + 1:09,0 | 1+7 |
… | ||||
10. | Česko Česko | Jaroslav Soukup Zdeněk Vítek Ondřej Moravec Michal Šlesingr | + 1:30,9 | 0+13 |
Ženy
Sprint
Závodnice absolvují trať o délce 7,5 km se dvěma střeleckými položkami – první vleže, druhou vestoje; za každý minutý terč absolvují trestné kolo.
Startovalo 103 závodnic ze 32 zemí / 1 závodnice nedokončila.
Pořadí | Závodnice | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|
Magdalena Neunerová | Německo Německo | 20:31,2 | 0 | |
Kaisa Mäkäräinenová | Finsko Finsko | + 12,2 | 0 | |
Anastasia Kuzminová | Slovensko Slovensko | + 40,0 | 1 | |
4. | Olga Zajcevová | Rusko Rusko | + 47,7 | 0 |
5. | Helena Ekholmová | Švédsko Švédsko | + 1:01,0 | 0 |
6. | Jekatěrina Jurlovová | Rusko Rusko | + 1:16,3 | 0 |
7. | Tora Bergerová | Norsko Norsko | + 1:23,0 | 2 |
8. | Marie Dorinová | Francie Francie | + 1:31,7 | 0 |
9. | Miriam Gössnerová | Německo Německo | + 1:35,7 | 2 |
10. | Valentyna Semerenková | Ukrajina Ukrajina | + 1:38,4 | 1 |
… | ||||
25. | Gabriela Soukalová | Česko Česko | + 2:09,6 | 1 |
=55 | Veronika Vítková | Česko Česko | + 3:51,1 | 3 |
62. | Barbora Tomešová | Česko Česko | + 4:03,7 | 2 |
71. | Zdeňka Vejnarová | Česko Česko | + 4:22,6 | 3 |
Stíhací závod
Do stíhacího závodu se kvalifikuje prvních 60 závodnic ze sprintu. Absolvují trať o délce 10 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí: vleže, vleže, vestoje, vestoje; za každý minutý terč závodnice absolvují trestné kolo.
Na start nastoupilo 55 závodnic z 24 zemí / 14 závodnic bylo dostiženo o 1 okruh.
Pořadí | SČ | Závodnice | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|---|
2 | Kaisa Mäkäräinenová | Finsko Finsko | 30:00,1 | 0 | |
1 | Magdalena Neunerová | Německo Německo | + 21,6 | 2 | |
5 | Helena Ekholmová | Švédsko Švédsko | + 1:43,6 | 0 | |
4. | 20 | Andrea Henkelová | Německo Německo | + 2:00,7 | 0 |
5. | 7 | Tora Bergerová | Norsko Norsko | + 2:29,0 | 2 |
6. | 3 | Anastasia Kuzminová | Slovensko Slovensko | + 2:59,9 | 6 |
7. | 9 | Miriam Gössnerová | Německo Německo | + 3:12,3 | 4 |
8. | 17 | Jana Gereková | Slovensko Slovensko | + 3:15,7 | 3 |
9. | 28 | Dorothea Wiererová | Itálie Itálie | + 3:17,2 | 0 |
10. | 6 | Jekatěrina Jurlova | Rusko Rusko | + 3:24,5 | 3 |
… | |||||
22. | 25 | Gabriela Soukalová | Česko Česko | + 4:30,4 | 3 |
34. | 56 | Veronika Vítková | Česko Česko | + 6:12,9 | 1 |
Vytrvalostní závod
Závodnice absolvují trať o délce 15 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí: vleže, vestoje, vleže a vestoje; za každý minutý terč je závodnici do výsledného času započtena jedna trestná minuta.
Startovalo 96 závodnic ze 32 zemí / 3 nedokončily. Závod a jeho výsledky výrazně ovlivnily měnící se větrné podmínky.
Pořadí | Závodnice | Stát | Čas | TM |
---|---|---|---|---|
Helena Ekholmová | Švédsko Švédsko | 47:08,3 | 0 | |
Tina Bachmann | Německo Německo | + 2:15,8 | 2 | |
Vita Semerenková | Ukrajina Ukrajina | + 2:52,1 | 3 | |
4. | Naděžda Skardinová | Bělorusko Bělorusko | + 3:01,7 | 1 |
5. | Magdalena Neunerová | Německo Německo | + 3:16,6 | 5 |
6. | Marie Dorinová | Francie Francie | + 3:49,4 | 3 |
7. | Jekatěrina Jurlova | Rusko Rusko | + 4:20,9 | 3 |
8. | Veronika Vítková | Česko Česko | + 4:35,2 | 2 |
9. | Anastasia Kuzminová | Slovensko Slovensko | + 4:36,5 | 5 |
10. | Tora Bergerová | Norsko Norsko | + 4:44,7 | 5 |
… | ||||
35. | Barbora Tomešová | Česko Česko | + 7:32,2 | 4 |
47. | Gabriela Soukalová | Česko Česko | + 9:30,9 | 7 |
52. | Zdeňka Vejnarová | Česko Česko | + 9:56,2 | 6 |
Závod s hromadným startem
Do závodu s hromadným startem se automaticky kvalifikují závodnice, které na mistrovství světa získaly individuální medaili, a závodnice z první patnáctky světového poháru. Zbylá místa (do celkového počtu 30) jsou obsazena závodnicemi podle získaných bodů do světového poháru ze třech předchozích individuálních závodů na mistrovství světa. Závodnice absolvují trať dlouhou 12,5 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí vleže, vleže, vestoje, vestoje; za každý minutý terč absolvují trestné kolo.
Nastoupilo 30 závodnic / všechny dokončily.
Pořadí | Závodnice | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|
Magdalena Neunerová | Německo Německo | 36:48,5 | 4 | |
Darja Domračevová | Bělorusko Bělorusko | + 4,8 | 3 | |
Tora Bergerová | Norsko Norsko | + 14,0 | 3 | |
4. | Kaisa Mäkäräinenová | Finsko Finsko | + 24,2 | 3 |
5. | Teja Gregorinová | Slovinsko Slovinsko | + 24,9 | 1 |
6. | Olga Zajcevová | Rusko Rusko | + 31,6 | 2 |
7. | Helena Ekholmová | Švédsko Švédsko | + 34,7 | 2 |
8. | Marie Dorinová | Francie Francie | + 39,8 | 1 |
9. | Marie-Laure Brunetová | Francie Francie | + 44,1 | 2 |
10. | Anastasia Kuzminová | Slovensko Slovensko | + 44,6 | 3 |
… | ||||
30. | Veronika Vítková | Česko Česko | + 5:44,9 | 6 |
Štafeta
Štafeta je čtyřčlenná, každá závodnice absolvuje úsek dlouhý 6 km se dvěma střelbami – vleže a vestoje. Pokud závodnice pěti náboji nesrazí všechny terče, může na každé střelbě až tři další náboje ručně dobít. Pokud ani po jejich použití nezasáhl všechny terče, absolvuje příslušný počet trestných kol.
Startovalo 20 štafet.
Pořadí | Stát | Složení | Čas | TK+D |
---|---|---|---|---|
Německo Německo | Andrea Henkelová Miriam Gössnerová Tina Bachmann Magdalena Neunerová | 1:13:31,1 | 2+13 | |
Ukrajina Ukrajina | Valentyna Semerenková Vita Semerenková Olena Pidhrušná Oksana Chvostenko | + 24,5 | 0+4 | |
Francie Francie | Anaïs Bescondová Marie-Laure Brunetová Sophie Boilleyová Marie Dorinová | + 47,2 | 0+9 | |
4. | Bělorusko Bělorusko | Naděžda Skardinová Darja Domračevová Nadzeja Pisarava Ljudmila Kalinčyk | + 1:47,4 | 1+6 |
5. | Itálie Itálie | Michela Ponzaová Karin Oberhoferová Katja Haller Dorothea Wiererová | + 2:42,7 | 1+7 |
6. | Norsko Norsko | Synnøve Solemdalová Ann Kristin Flatlandová Fanny Hornová Birkelandová Tora Bergerová | + 2:53,1 | 2+14 |
7. | Švédsko Švédsko | Jenny Jonsson Anna Carin Zideková Anna Maria Nilsson Helena Ekholmová | + 3:04,0 | 0+9 |
8. | Slovensko Slovensko | Anastasia Kuzminová Jana Gereková Martina Chrapánová Martina Halinárová | + 4:12,7 | 1+12 |
… | ||||
12. | Česko Česko | Veronika Vítková Gabriela Soukalová Barbora Tomešová Zdeňka Vejnarová | + 5:42,7 | 4+14 |
Smíšené disciplíny
Smíšená štafeta
Ve štafetě startují 2 muži a 2 ženy. Nejprve obě ženy absolvují šestikilometrový úsek se dvěma střelbami, vleže a vestoje, poté nastupují oba muži na úsek dlouhý 7,5 km. Pokud závodník pěti náboji nesrazí všechny terče, může na každé střelbě až tři další náboje ručně dobít. Pokud ani po jejich použití nezasáhl všechny terče, absolvuje příslušný počet trestných kol.
Startovalo 27 štafet.
Pořadí | Stát | Složení | Čas | TK+D |
---|---|---|---|---|
Norsko Norsko | Tora Bergerová Ann Kristin Flatlandová Ole Einar Bjørndalen Tarjei Bø | 1:14:22,5 | 0+7 | |
Německo Německo | Andrea Henkelová Magdalena Neunerová Arnd Peiffer Michael Greis | + 22,9 | 0+8 | |
Francie Francie | Marie-Laure Brunetová Marie Dorinová Alexis Bœuf Martin Fourcade | + 1:16,2 | 0+8 | |
4. | Švédsko Švédsko | Helena Ekholmová Anna Carin Zideková Björn Ferry Carl Johan Bergman | + 1:35,8 | 1+10 |
5. | Itálie Itálie | Michela Ponzaová Katja Haller Christian De Lorenzi Lukas Hofer | + 1:55,1 | 0+9 |
6. | Rusko Rusko | Svetlana Slepcova Olga Zajcevová Jevgenij Usťugov Ivan Čerezov | + 3:08,4 | 3+11 |
7. | Rakousko Rakousko | Iris Waldhuber Ramona Düringer Dominik Landertinger Christoph Sumann | + 3:17,0 | 1+10 |
8. | Ukrajina Ukrajina | Oksana Chvostenko Vita Semerenková Oleksandr Bilanenko Serhij Semenov | + 3:20,4 | 1+9 |
… | ||||
11. | Česko Česko | Veronika Vítková Gabriela Soukalová Zdeněk Vítek Ondřej Moravec | + 4:07,1 | 0+12 |
Odkazy
Reference
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); IBU event media guide [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-23]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-03-05. (anglicky)
- ↑ BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS 2011 WILL GATHER THE STRONGEST ATHLETES FROM 38 COUNTRIES. [online]. Ugrassport.com, 2011-01-18 [cit. 2015-05-23]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-08-05. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Men 20 km Individual [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Men 10 km Sprint [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Men 12.5 km Pursuit [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Men 15 km Mass Start [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Men 4x7.5 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Women 15 km Individual [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Women 7.5 km Sprint [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Women 10 km Pursuit [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Women 12.5 km Mass Start [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Women 4x6 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Chanty-Mansijsk (RUS); Mixed 2x6+2x7.5 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-04-07]. Dostupné online. (anglicky)
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa v biatlonu 2011 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky
- Stránky mistrovství na stránkách Ruské biatlonové federace
Mistrovství světa v biatlonu | |
---|---|
Saalfelden 1958 • Courmayeur 1959 • Umeå 1961 • Hämeenlinna 1962 • Seefeld 1963 • Elverum 1965 • Garmisch-Partenkirchen 1966 • Altenberg 1967 • Zakopane 1969 • Östersund 1970 • Hämeenlinna 1971 • Lake Placid 1973 • Minsk 1974 • Anterselva 1975 • Anterselva 1976 • Vingrom 1977 • Hochfilzen 1978 • Ruhpolding 1979 • Lahti 1981 • Minsk 1982 • Anterselva 1983 • Chamonix 1984 • Egg am Etzl/Ruhpolding 1985 • Falun/Oslo 1986 • Lahti/Lake Placid 1987 • Chamonix 1988 • Feistritz 1989 • Minsk/Oslo/Kontiolahti 1990 • Lahti 1991 • Novosibirsk 1992 • Borovec 1993 • Canmore 1994 • Anterselva 1995 • Ruhpolding 1996 • Brezno-Osrblie 1997 • Pokljuka/Hochfilzen 1998 • Kontiolahti/Oslo 1999 • Oslo/Lahti 2000 • Pokljuka 2001 • Oslo 2002 • Chanty-Mansijsk 2003 • Oberhof 2004 • Hochfilzen 2005 • Anterselva 2007 • Östersund 2008 • Pchjongčchang 2009 • Chanty-Mansijsk 2011 • Ruhpolding 2012 • Nové Město na Moravě 2013 • Kontiolahti 2015 • Oslo 2016 • Hochfilzen 2017 • Östersund 2019 • Anterselva 2020 • Pokljuka 2021 • Oberhof 2023 • Nové Město na Moravě 2024 • Lenzerheide 2025 • Otepää 2027 | |
Smíšené štafety | Chanty-Mansijsk 2005 • Pokljuka 2006 • Chanty-Mansijsk 2010 |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené | |
Ukončené závody |