Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2009
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2009 | |
---|---|
Richmond Olympic Oval | |
Základní informace | |
Pořadí | 12. ročník |
Datum | 12.–15. března 2009 |
Místo | Richmond Olympic Oval Richmond, Kanada |
Pořadatel | ISU |
Účastníci | 143 sportovců z 20 zemí |
Závody | 10 individuálních 2 týmové |
Lídr medailového pořadí | |
Sven Kramer 3 – 0 – 0 | |
≺ 2008 2011 ≻ | |
Tento box:
|
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2009 se konalo od 12. do 15. března 2009 v rychlobruslařské hale Richmond Olympic Oval v kanadském Richmondu. Jednalo se o 12. mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích.
Českou výpravu tvořily Karolína Erbanová (1500 m, stíhací závod družstev), Andrea Jirků (3000 m, stíhací závod družstev) a Martina Sáblíková (3000 m, 5000 m, stíhací závod družstev)
Program | |||
---|---|---|---|
3000 m ženy | 5000 m muži 1500 m ženy | 1000 m ženy 5000 m ženy | stíhací závod muži 500 m ženy stíhací závod ženy |
Muži
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas 1 | Čas 2 | Celkový čas |
---|---|---|---|---|---|
I Kang-sok | Jižní Korea Jižní Korea | 34,80 (1.) | 34,93 (4.) | 69,730 | |
I Kju-hjok | Jižní Korea Jižní Korea | 34,90 (2.) | 35,02 (5.) | 69,920 | |
Jü Feng-tchung | Čína Čína | 35,06 (3.) | 34,91 (2.) | 69,970 | |
4. | Mika Poutala | Finsko Finsko | 35,23 (8.) | 34,86 (1.) | 70,090 |
5. | Tucker Fredicks | USA USA | 35,20 (7.) | 34,92 (3.) | 70,120 |
6. | Júja Oikawa | Japonsko Japonsko | 35,10 (5.) | 35,07 (6.) | 70,170 |
7. | Keiičiró Nagašima | Japonsko Japonsko | 35,08 (4.) | 35,21 (8.) | 70,290 |
8. | Jamie Gregg | Kanada Kanada | 35,25 (9.) | 35,12 (7.) | 70,370 |
9. | Čang Čung-čchi | Čína Čína | 35,28 (10.) | 35,23 (9.) | 70,510 |
10. | I Ki-ho | Jižní Korea Jižní Korea | 35,30 (11.) | 35,38 (11.) | 70,680 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Trevor Marsicano | USA USA | 1:08,96 | |
Denny Morrison | Kanada Kanada | 1:09,00 | |
Shani Davis | USA USA | 1:09,02 | |
4. | Stefan Groothuis | Nizozemsko Nizozemsko | 1:09,25 |
5. | Jan Bos | Nizozemsko Nizozemsko | 1:09,27 |
6. | Simon Kuipers | Nizozemsko Nizozemsko | 1:09,37 |
7. | I Kju-hjok | Jižní Korea Jižní Korea | 1:09,65 |
8. | Mo Tche-pom | Jižní Korea Jižní Korea | 1:10,11 |
9. | Kyle Parrott | Kanada Kanada | 1:10,15 |
10. | Mika Poutala | Finsko Finsko | 1:10,26 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Shani Davis | USA USA | 1:46,17 | |
Trevor Marsicano | USA USA | 1:46,30 | |
Denny Morrison | Kanada Kanada | 1:47,05 | |
4. | Chad Hedrick | USA USA | 1:47,08 |
5. | Håvard Bøkko | Norsko Norsko | 1:47,14 |
6. | Enrico Fabris | Itálie Itálie | 1:47,55 |
7. | Stefan Groothuis | Nizozemsko Nizozemsko | 1:47,56 |
8. | Sven Kramer | Nizozemsko Nizozemsko | 1:47,79 |
9. | Mark Tuitert | Nizozemsko Nizozemsko | 1:47,94 |
10. | Ivan Skobrev | Rusko Rusko | 1:47,97 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Sven Kramer | Nizozemsko Nizozemsko | 6:16,20 | |
Håvard Bøkko | Norsko Norsko | 6:18,02 | |
Trevor Marsicano | USA USA | 6:20,06 | |
4. | Enrico Fabris | Itálie Itálie | 6:20,18 |
5. | Bob de Jong | Nizozemsko Nizozemsko | 6:25,95 |
6. | Ivan Skobrev | Rusko Rusko | 6:26,86 |
7. | Carl Verheijen | Nizozemsko Nizozemsko | 6:30,18 |
8. | Sverre Haugli | Norsko Norsko | 6:34,14 |
9. | Øystein Grødum | Norsko Norsko | 6:34,76 |
10. | Lucas Makowsky | Kanada Kanada | 6:35,37 |
10 000 metrů
Závodu se zúčastnilo 16 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Sven Kramer | Nizozemsko Nizozemsko | 12:55,32 | |
Håvard Bøkko | Norsko Norsko | 13:03,95 | |
Bob de Jong | Nizozemsko Nizozemsko | 13:13,16 | |
4. | Carl Verheijen | Nizozemsko Nizozemsko | 13:13,30 |
5. | Ivan Skobrev | Rusko Rusko | 13:24,73 |
6. | Øystein Grødum | Norsko Norsko | 13:28,94 |
7. | Enrico Fabris | Itálie Itálie | 13:33,05 |
8. | Marco Weber | Německo Německo | 13:33,35 |
9. | Hiroki Hirako | Japonsko Japonsko | 13:40,38 |
10. | Roger Schneider | Švýcarsko Švýcarsko | 13:40,68 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo osm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Nizozemsko Nizozemsko Carl Verheijen, Wouter olde Heuvel, Sven Kramer | 3:41,26 | |
Švédsko Švédsko Johan Röjler, Joel Eriksson, Daniel Friberg | 3:45,73 | |
USA USA Trevor Marsicano, Ryan Bedford, Brian Hansen | 3:46,07 | |
4. | Itálie Itálie Matteo Anesi, Enrico Fabris, Luca Stefani | 3:46,23 |
5. | Norsko Norsko Håvard Bøkko, Sverre Haugli, Henrik Christiansen | 3:46,31 |
6. | Kanada Kanada Lucas Makowsky, Denny Morrison, Jay Morrison | 3:46,42 |
7. | Německo Německo Robert Lehmann, Tobbias Schneider, Marco Weber | 3:48,90 |
8. | Japonsko Japonsko Hiroki Hirako, Šigejuki Dedžima, Teruhiro Sugimori | 3:49,37 |
Ženy
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas 1 | Čas 2 | Celkový čas |
---|---|---|---|---|---|
Jenny Wolfová | Německo Německo | 38,03 (2.) | 37,72 (1.) | 75,750 | |
Wang Pej-sing | Čína Čína | 37,78 (1.) | 38,09 (2.) | 75,870 | |
I Sang-hwa | Jižní Korea Jižní Korea | 38,23 (3.) | 38,16 (3.) | 76,390 | |
4. | Jü Ťing | Čína Čína | 38,23 (3.) | 38,37 (4.) | 76,600 |
5. | Julija Nemajaová | Rusko Rusko | 38,39 (5.) | 38,59 (8.) | 76,980 |
6. | Margot Boerová | Nizozemsko Nizozemsko | 38,47 (6.) | 38,57 (7.) | 77,040 |
7. | Sajuri Jošiiová | Japonsko Japonsko | 38,62 (9.) | 38,48 (6.) | 77,100 |
8. | Tomomi Okazakiová | Japonsko Japonsko | 38,72 (10.) | 38,44 (5.) | 77,160 |
9. | Annette Gerritsenová | Nizozemsko Nizozemsko | 38,59 (8.) | 38,67 (9.) | 77,260 |
10. | Ťin Pchej-jü | Čína Čína | 38,56 (7.) | 38,96 (15.) | 77,520 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Christine Nesbittová | Kanada Kanada | 1:16,28 | |
Anni Friesingerová | Německo Německo | 1:16,32 | |
Margot Boerová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:16,44 | |
4. | Natasja Bruintjesová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:16,80 |
5. | Sajuri Jošiiová | Japonsko Japonsko | 1:16,82 |
6. | Ťin Pchej-jü | Čína Čína | 1:16,87 |
7. | Jekatěrina Lobyševová | Rusko Rusko | 1:16,94 |
8. | Laurine van Riessenová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:17,02 |
9. | Kristina Grovesová | Kanada Kanada | 1:17,05 |
10. | Wang Pej-sing | Čína Čína | 1:17,18 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 22 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Anni Friesingerová | Německo Německo | 1:58,66 | |
Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:58,83 | |
Christine Nesbittová | Kanada Kanada | 1:58,88 | |
4. | Daniela Anschützová-Thomsová | Německo Německo | 1:58,91 |
5. | Katarzyna Wójcická | Polsko Polsko | 1:59,06 |
6. | Jekatěrina Lobyševová | Rusko Rusko | 1:59,10 |
7. | Laurine van Riessenová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:59,53 |
8. | Maki Tabataová | Japonsko Japonsko | 1:59,81 |
9. | Monique Angermüllerová | Německo Německo | 1:59,85 |
10. | Marrit Leenstraová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:59,86 |
21. | Karolína Erbanová | Česko Česko | 2:06,44 |
3000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Renate Groenewoldová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:05,43 | |
Martina Sáblíková | Česko Česko | 4:05,50 | |
Kristina Grovesová | Kanada Kanada | 4:06,45 | |
4. | Jorien Voorhuisová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:07,91 |
5. | Daniela Anschützová-Thomsová | Německo Německo | 4:08,67 |
6. | Masako Hozumiová | Japonsko Japonsko | 4:09,03 |
7. | Brittany Schusslerová | Kanada Kanada | 4:09,17 |
8. | Stephanie Beckertová | Německo Německo | 4:09,41 |
9. | Maren Haugliová | Norsko Norsko | 4:09,96 |
10. | Diane Valkenburgová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:11,84 |
23. | Andrea Jirků | Česko Česko | 4:25,60 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 16 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Martina Sáblíková | Česko Česko | 6:57,84 | |
Clara Hughesová | Kanada Kanada | 7:00,54 | |
Kristina Grovesová | Kanada Kanada | 7:02,91 | |
4. | Stephanie Beckertová | Německo Německo | 7:02,96 |
5. | Daniela Anschützová-Thomsová | Německo Německo | 7:03,52 |
6. | Masako Hozumiová | Japonsko Japonsko | 7:04,53 |
7. | Renate Groenewoldová | Nizozemsko Nizozemsko | 7:07,59 |
8. | Elma de Vriesová | Nizozemsko Nizozemsko | 7:08,68 |
9. | Maren Haugliová | Norsko Norsko | 7:10,38 |
10. | Jorien Voorhuisová | Nizozemsko Nizozemsko | 7:12,09 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo osm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Kanada Kanada Kristina Grovesová, Christine Nesbittová, Brittany Schusslerová | 2:58,25 | |
Nizozemsko Nizozemsko Jorien Voorhuisová, Renate Groenewoldová, Ireen Wüstová | 3:02,02 | |
Japonsko Japonsko Maki Tabataová, Masako Hozumiová, Hiromi Ócuová | 3:04,06 | |
4. | Rusko Rusko Galina Lichačovová, Jekatěrina Šichovová, Jekatěrina Lobyševová | 3:04,92 |
5. | Německo Německo Anni Friesingerová, Daniela Anschützová-Thomsová, Monique Angermüllerová | 3:05,79 |
6. | USA USA Nancy Swiderová-Peltzová, Catherine Raneyová, Jennifer Rodriguezová | 3:07,21 |
7. | Česko Česko Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Andrea Jirků | 3:09,36 |
8. | Polsko Polsko Katarzyna Wójcická, Luiza Złotkowská, Katarzyna Woźniaková | 3:31,07 |
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Nizozemsko Nizozemsko | 4 | 2 | 2 | 8 |
2. | Kanada Kanada | 2 | 2 | 4 | 8 |
3. | USA USA | 2 | 1 | 3 | 6 |
4. | Německo Německo | 2 | 1 | 0 | 3 |
5. | Jižní Korea Jižní Korea | 1 | 1 | 1 | 3 |
6. | Česko Česko | 1 | 1 | 0 | 2 |
7. | Norsko Norsko | 0 | 2 | 0 | 2 |
8. | Čína Čína | 0 | 1 | 1 | 2 |
9. | Švédsko Švédsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
10. | Japonsko Japonsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2009 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Oficiální výsledky z Mistrovství světa na jednotlivých tratích 2009, isuresults.eu
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích (muži/ženy) | |
---|---|
1996 Hamar • 1997 Varšava • 1998 Calgary • 1999 Heerenveen • 2000 Nagano • 2001 Salt Lake City • 2002 • 2003 Berlín • 2004 Soul • 2005 Inzell • 2006 • 2007 Salt Lake City • 2008 Nagano • 2009 Richmond • 2010 • 2011 Inzell • 2012 Heerenveen • 2013 Soči • 2014 • 2015 Heerenveen • 2016 Kolomna • 2017 Kangnung • 2018 • 2019 Inzell • 2020 Salt Lake City • 2021 Heerenveen • 2022 • 2023 Heerenveen |