Mistrovství světa ve veslování 2008
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa ve veslování 2008 | |
---|---|
Místo | Regattazentrum Ottensheim |
Země | Rakousko |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 2008 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 2007 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 2009 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 2008 byl v pořadí 37. šampionát konaný mezi 22. a 27. červencem 2008 v Ottensheimu v Rakousku.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech se jedná o vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost.
Rok 2008 byl rokem olympijským, proto program mistrovství zahrnoval pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | USA USA | 1 | 1 | 1 | 3 |
2 | Itálie Itálie | 1 | 1 | 0 | 2 |
3 | Austrálie Austrálie | 1 | 0 | 1 | 2 |
Řecko Řecko | 1 | 0 | 1 | 2 | |
5 | Bělorusko Bělorusko | 1 | 0 | 0 | 1 |
Kanada Kanada | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Nový Zéland Nový Zéland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Švýcarsko Švýcarsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9 | Francie Francie | 0 | 2 | 0 | 2 |
10 | Německo Německo | 0 | 1 | 1 | 2 |
Nizozemsko Nizozemsko | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12 | Irsko Irsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Polsko Polsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
14 | Chorvatsko Chorvatsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dánsko Dánsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Srbsko Srbsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 8 | 8 | 8 | 24 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | Kanada Kanada Gabriel Bergen James Dunaway Mark Laidlaw (k) | 7:06,69 | Francie Francie Sebastien Lente Benjamin Lang Benjamin Manceau (k) | 7:08,64 | Austrálie Austrálie Nick Baxter Fergus Pragnell Hugh Rawlinson (k) | 7:09,30 |
Skif LV LM1x | Nový Zéland Nový Zéland Duncan Grant | 6:52,38 | Nizozemsko Nizozemsko Jaap Schouten | 6:52,73 | Řecko Řecko Ilias Pappas | 6:55,00 |
Dvojka bez kormidelníka LV LM2- | Řecko Řecko Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas | 6:40,92 | Itálie Itálie Andrea Caianiello Armando Dell'Aquila | 6:42,88 | Srbsko Srbsko Goran Nedeljković Miloš Tomić | 6:45,25 |
Párová čtyřka LV LM4x | Itálie Itálie Franco Sancassani Daniele Gilardoni Stefano Basalini Daniele Danesin | 5:57,30 | Francie Francie Remi Di Girolamo Jeremie Azou Fabrice Moreau Pierre-Etienne Pollez | 5:57,56 | Německo Německo Stephan Schad Knud Lange Felix Oevermann Michael Wieler | 5:59,50 |
Osma LV LM8+ | USA USA Simon Carcagno Andrew Bolton Colin Farrell Mike Altman Patrick Todd Will Daly Thomas Paradiso Matt Muffelman Ned del Guercio (k) | 5:50,29 | Německo Německo Matthias Veit Marc Rippel Johann-Sebastian Diemann Jonas Schuetzeberg Matthias Schoemann-Finck Adrian Bretting Olaf Beckmann Axel Schuster Martin Sauer (k) | 5:51,69 | Nizozemsko Nizozemsko Pieter Rom Colthoff Diederick van den Bouwhuijsen Reinoud de Groot Dennis Beemsterboer Rutger Bruil Jolmer van der Sluis Maarten Tromp Maarten De Boer Ryan Den Drijver (k) | 5:52,37 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | Bělorusko Bělorusko Hanna Nakhayeva Volha Shcharbachenia Natallia Helakh Yuliya Bichyk | 6:39,89 | USA USA Karen Colwellová Stesha Carle Sarah Trowbridge Esther Lofgrenová | 6:43,56 | Dánsko Dánsko Maria Pertlová Lisbet Jakobsenová Fie Graugaardová Lea Jakobsenová | 6:44,69 |
Skif LV LW1x | Švýcarsko Švýcarsko Pamela Weisshauptová | 7:43,26 | Irsko Irsko Sinead Jenningsová | 7:43,81 | Chorvatsko Chorvatsko Mirna Rajle Brodanacová | 7:47,15 |
Párová čtyřka LV LW4x | Austrálie Austrálie Ingrid Fengerová Bronwen Watsonová Miranda Bennettová Alice McNamarová | 6:36,41 | Polsko Polsko Monika Myszková Magdalena Kemnitzová Weronika Dereszová Ilona Mokronowska | 6:39,38 | USA USA Elizabeth Petersová Wendy Tripicianová Rebecca Smithová Hannah Moore | 6:40,77 |
Externí odkazy
- Oficiální výsledky