Rusko na Letních olympijských hrách 2000
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | RUS | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Ruský olympijský výbor | ||||||||
Účastníci | 436 celkem (241 mužů a 194 žen) ve 30 sportech | ||||||||
Vlajkonoši | Andrej Lavrov |
Rusko na Letních olympijských hrách 2000 v Sydney reprezentovalo 436 sportovců, z toho 241 mužů a 194 žen. Nejmladším účastníkem byla Olga Bakaldinovová (15 let, 174 dní), nejstarší pak Alexandr Lukjanov (51 let, 31 dní) . Reprezentanti vybojovali 89 medailí, z toho 32 zlatých, 28 stříbrných a 29 bronzových.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Disciplína |
---|---|---|---|
Zlato | Kljugin, SergejSergej Kljugin | Atletika | Muži skok vysoký |
Zlato | Privalovová, IrinaIrina Privalovová | Atletika | Ženy 400 metrů překážek |
Zlato | Jelesinová, JelenaJelena Jelesinová | Atletika | Ženy skok vysoký |
Zlato | Saitov, OlegOleg Saitov | Box | Muži váha lehká střední do 67 kg |
Zlato | Alexandr Lebzjak | Box | Muži váha polotěžká do 81 kg |
Zlato | Jekimov, VjačeslavVjačeslav Jekimov | Cyklistika | Muži časovka jednotlivců |
Zlato | Lukašin, IgorIgor Lukašin Dmitrij Sautin | Skoky do vody | Muži synchronizované skoky z věže 10 m |
Zlato | Iljinová, VeraVera Iljinová Julija Pachalinová | Skoky do vody | Ženy synchronizované skoky z prkna 3 m |
Zlato | Kolobkov, PavelPavel Kolobkov | Šerm | Muži kord |
Zlato | Šarikov, SergejSergej Šarikov Alexej Frosin Stanislav Pozdňakov | Šerm | Družstvo mužů šavle |
Zlato | Aznavurjanovová, KarinaKarina Aznavurjanovová Oksana Jermakovová Taťjana Logunovová Marija Mazinová | Šerm | Družstvo žen |
Zlato | Němov, AlexejAlexej Němov | Sportovní gymnastika | Muži víceboj – jednotlivci |
Zlato | Němov, AlexejAlexej Němov | Sportovní gymnastika | Muži hrazda |
Zlato | Světlana Chorkinová | Sportovní gymnastika | Ženy bradla |
Zlato | Zamolodčikovová, JelenaJelena Zamolodčikovová | Sportovní gymnastika | Ženy přeskok |
Zlato | Zamolodčikovová, JelenaJelena Zamolodčikovová | Sportovní gymnastika | Ženy prostná |
Zlato | Barsukovová, JuliaJulia Barsukovová | Moderní gymnastika | Ženy víceboj – jednotlivci |
Zlato | Bělovová, IrinaIrina Bělovová Jelena Čalamovová Natalja Lavrovová Marija Něťosovová Vera Šimanskaja Irina Zilberová | Moderní gymnastika | Družstvo žen |
Zlato | Moskalenko, AlexandrAlexandr Moskalenko | Skoky na trampolíně | Muži skoky na trampolíně |
Zlato | Karavajevová, IrinaIrina Karavajevová | Skoky na trampolíně | Ženy skoky na trampolíně |
Zlato | Filippov, DmitrijDmitrij Filippov Vjačeslav Gorpišin Oleg Chodkov Eduard Kokšarov Děnis Krivošlikov Vasilij Chudinov Stanislav Kulinčenko Dmitrij Kuželev Andrej Lavrov Igor Lavrov Sergej Pogorelov Pavel Sukosjan Dmitrij Torgovanov Alexandr Tučkin Lev Voronin | Házená | Turnaj mužů |
Zlato | Svatkovskij, DmitrijDmitrij Svatkovskij | Moderní pětiboj | Muži Individuálně |
Zlato | Alifirenko, SergejSergej Alifirenko | Sportovní střelba | Muži 25 m rychlopalná pistole |
Zlato | Brusnikinová, OlgaOlga Brusnikinová Marija Kiseljovová | Synchronizované plavání | Ženy dvojice |
Zlato | Antonovová, JelenaJelena Antonovová Jelena Azarovová Olga Brusnikinová Marija Kiseljovová Olga Novokščenovová Irina Peršinová Jelena Sojavová Julija Vasiljevová Olga Vasjukovová | Synchronizované plavání | Družstvo žen |
Zlato | Kafelnikov, JevgenijJevgenij Kafelnikov | Tenis | Muži dvouhra |
Zlato | Umachanov, MuradMurad Umachanov | Zápas | Muži volný styl do 63 kg |
Zlato | Sajtijev, AdamAdam Sajtijev | Zápas | Muži volný styl do 85 kg |
Zlato | Murtazalijev, SagidSagid Murtazalijev | Zápas | Muži volný styl do 97 kg |
Zlato | David Musulbes | Zápas | Muži volný styl do 130 kg |
Zlato | Samurgašev, VarteresVarteres Samurgašev | Zápas | Muži řecko-římský do 63 kg |
Zlato | Kardanov, MuratMurat Kardanov | Zápas | Muži řecko-římský do 76 kg |
Stříbro | Kuzenkovová, OlgaOlga Kuzenkovová | Atletika | Ženy hod kladivem |
Stříbro | Lebeděvová, TaťjanaTaťjana Lebeděvová | Atletika | Ženy trojskok |
Stříbro | Pelešenková, LarisaLarisa Pelešenková | Atletika | Ženy vrh kouli |
Stříbro | Prochorovová, JelenaJelena Prochorovová | Atletika | Ženy sedmiboj |
Stříbro | Malachbekov, RaimkulRaimkul Malachbekov | Box | Muži váha bantamová do 54 kg |
Stříbro | Gajdarbekov, GajdarbekGajdarbek Gajdarbekov | Box | Muži váha střední do 75 kg |
Stříbro | Ibragimov, SultanSultan Ibragimov | Box | Muži váha těžká do 91 kg |
Stříbro | Maxim Opalev | Kanoistika | C-1 1000 metrů mužů |
Stříbro | Oxana Grišinová | Cyklistika | Ženy sprint |
Stříbro | Dobroskok, AlexandrAlexandr Dobroskok Dmitrij Sautin | Skoky do vody | Muži synchronizované skoky z prkna 3 m |
Stříbro | Bondarenko, AlexejAlexej Bondarenko | Sportovní gymnastika | Muži přeskok |
Stříbro | Němov, AlexejAlexej Němov | Sportovní gymnastika | Muži prostná |
Stříbro | Chorkinová, SvětlanaSvětlana Chorkinová | Sportovní gymnastika | Ženy prostná |
Stříbro | Lobazňukovová, JekatěrinaJekatěrina Lobazňukovová | Sportovní gymnastika | Ženy kladina |
Stříbro | Čepelevová, AnnaAnna Čepelevová Chorkinová, SvětlanaSvětlana Chorkinová Anastasja Kolesnikovová Jekatěrina Lobazňukovová Jelena Produnovová Jelena Zamolodčikovová | Sportovní gymnastika | Družstvo žen |
Stříbro | Bruletovová, LjubovLjubov Bruletovová | Judo | Ženy do 48 kg |
Stříbro | Chadžibekov, ArťomArťom Chadžibekov | Sportovní střelba | Muži 10 m vzduchová puška |
Stříbro | Děminavová, SvětlanaSvětlana Děminavová | Sportovní střelba | Ženy skeet |
Stříbro | Goldobinavová, TaťjanaTaťjana Goldobinavová | Sportovní střelba | Ženy 50 m malorážka 3×20 ran |
Stříbro | Alexandr Popov | Plavání | Muži 100 m volný styl |
Stříbro | Ivanovová, NataljaNatalja Ivanovová | Taekwondo | Ženy +67 kg |
Stříbro | Dementěvová, JelenaJelena Dementěvová | Tenis | Ženy dvouhra |
Stříbro | Gerasimov, AlexandrAlexandr Gerasimov Valerij Gorjušev Alexej Kazakov Vadim Chamutckich Alexej Kulešov Jevgenij Miťkov Ruslan Olichver Ilja Savelev Igor Šulepov Sergej Teťuchin Konstantin Ušakov Roman Jakovlev | Volejbal | Turnaj mužů |
Stříbro | Artamonovová, JevgenijaJevgenija Artamonovová Anastasija Belikovová Ljuba Čačkovová Jekatěrina Gamovová Jelena Godinová Taťjana Gračevová Natalja Morozovová Olga Potačovová Inessa Sargsjanová Jelizaveta Tiščenková Jelena Ťurinová Jelena Vasiljevskaja | Volejbal | Turnaj žen |
Stříbro | Balašov, RomanRoman Balašov Dmitrij Dagin Sergej Garbuzov Dmitrij Gorškov Nikolaj Kozlov Nikolaj Maximov Andrej Rekečinskij Dmitrij Stratan Revaz Čomachidze Jurij Jacev Alexandr Jerišev Marat Zakirov Irek Zinnurov | Vodní pólo | Turnaj mužů |
Stříbro | Popovová, ValentinaValentina Popovová | Vzpirání | Ženy 63 kg |
Stříbro | Gitinov, ArsenArsen Gitinov | Zápas | Muži volný styl do 69 kg |
Stříbro | Karelin, AlexandrAlexandr Karelin | Zápas | Muži řecko-římský do 130 kg |
Bronz | Andrejev, VladimirVladimir Andrejev | Atletika | Muži chůze na 20 km |
Bronz | Kapustin, DěnisDěnis Kapustin | Atletika | Muži trojskok |
Bronz | Sergej Makarov | Atletika | Muži hod oštěpem |
Bronz | Tarasov, MaximMaxim Tarasov | Atletika | Muži skok o tyči |
Bronz | Kotovová, TaťjanaTaťjana Kotovová | Atletika | Ženy skok do dálky |
Bronz | Světlana Gončarenková Olga Kotljarovová Irina Privalovová Julija Sotnikovová Olesja Zykinovová (v rozběhu) Natalja Nazarovová (v rozběhu) | Atletika | Ženy štafeta 4 × 400 m |
Bronz | Džamaludinov, KamilKamil Džamaludinov | Box | Muži váha pérová do 57 kg |
Bronz | Maletin, AlexandrAlexandr Maletin | Box | Muži váha lehká do 60 kg |
Bronz | Markov, AlexejAlexej Markov | Cyklistika | Muži bodovací závod |
Bronz | Sljusarevová, OlgaOlga Sljusarevová | Cyklistika | Ženy bodovací závod |
Bronz | Sautin, DmitrijDmitrij Sautin | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Bronz | Sautin, DmitrijDmitrij Sautin | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Bronz | Dmitrij Ševčenko | Šerm | Muži fleret |
Bronz | Němov, AlexejAlexej Němov | Sportovní gymnastika | Muži kůň našíř |
Bronz | Němov, AlexejAlexej Němov | Sportovní gymnastika | Muži bradla |
Bronz | Alešin, MaximMaxim Alešin Alexej Bondarenko Dmitrij Drevin Nikolaj Krjukov Alexej Němov Jevgenij Podgornyj | Sportovní gymnastika | Družstvo mužů |
Bronz | Lobazňukovová, JekatěrinaJekatěrina Lobazňukovová | Sportovní gymnastika | Ženy přeskok |
Bronz | Produnovová, JelenaJelena Produnovová | Sportovní gymnastika | Ženy kladina |
Bronz | Kabajevová, AlinaAlina Kabajevová | Moderní gymnastika | Ženy víceboj – jednotlivci |
Bronz | Sťopkin, JurijJurij Sťopkin | Judo | Muži do 100 kg |
Bronz | Tmenov, TamerlanTamerlan Tmenov | Judo | Muži nad 100 kg |
Bronz | Dorodnovová, OxanaOxana Dorodnovová Irina Fedotovová Julia Levinovová Larisa Merkovová | Veslování | Ženy párová čtyřka |
Bronz | Alejnikov, JevgenijJevgenij Alejnikov | Sportovní střelba | Muži 10 m vzduchová puška |
Bronz | Feklistovová, MariaMaria Feklistovová | Sportovní střelba | Ženy 50 m malorážka 3×20 ran |
Bronz | Sludnov, RomanRoman Sludnov | Plavání | Muži 100 m prsa |
Bronz | Akobjavová, MarinaMarina Akobjavová Jekatěrina Anikejevová Sofia Konuchovová Marija Koroljovová Natalja Kutuzovová Světlana Kuzinovová Taťjana Petrovová Julija Petrovová Galina Rytovová Jelena Smurovová Jelena Tokunovová Irina Tolkunovová Jekatěrina Vasiljevová | Vodní pólo | Turnaj žen |
Bronz | Petrov, AlexejAlexej Petrov | Vzpirání | Muži 94 kg |
Bronz | Čemerkin, AndrejAndrej Čemerkin | Vzpirání | Muži +105 kg |
Bronz | Gluškov, AlexejAlexej Gluškov | Zápas | Muži řecko-římský do 69 kg |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Rusko na Letních olympijských hrách 2000 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Rusko na LOH 2000
Země na Letních olympijských hrách 2000 v Sydney | |
---|---|
Afrika | Alžírsko • Angola • Benin • Botswana • Burkina Faso • Burundi • Čad • Džibutsko • Egypt • Eritrea • Etiopie • Gabon • Gambie • Ghana • Guinea • Guinea‑Bissau • Jihoafrická republika • Kamerun • Kapverdy • Keňa • Komory • Republika Kongo • Demokratická republika Kongo • Lesotho • Libérie • Libye • Madagaskar • Malawi • Mali • Mauritánie • Mauricius • Maroko • Mosambik • Namibie • Niger • Nigérie • Pobřeží slonoviny • Rovníková Guinea • Rwanda • Senegal • Seychely • Sierra Leone • Somálsko • Středoafrická republika • Súdán • Svatý Tomáš a Princův ostrov • Svazijsko • Tanzanie • Togo • Tunisko • Uganda • Zambie • Zimbabwe |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Antigua a Barbuda • Argentina • Aruba • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Britské Panenské ostrovy • Dominika • Dominikánská republika • Ekvádor • Grenada • Guatemala • Guyana • Haiti • Honduras • Chile • Jamajka • Kanada • Kajmanské ostrovy • Kolumbie • Kostarika • Kuba • Mexiko • Nikaragua • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Svatá Lucie • Svatý Kryštof a Nevis • Svatý Vincenc a Grenadiny • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Afghánistán • Arménie • Ázerbájdžán • Bahrajn • Bangladéš • Bhútán • Čína • Filipíny • Gruzie • Hongkong • Indie • Indonésie • Írán • Irák • Izrael • Japonsko • Jemen • Jordánsko • Katar • Kambodža • Kazachstán • Jižní Korea • Severní Korea • Kuvajt • Kypr • Kyrgyzstán • Laos • Libanon • Malajsie • Maledivy • Mongolsko • Myanmar • Nepál • Omán • Pákistán • Palestina • Saúdská Arábie • Singapur • Spojené arabské emiráty • Sýrie • Srí Lanka • Tádžikistán • Thajsko • Tchaj-wan • Turkmenistán • Uzbekistán • Vietnam • Východní Timor |
Evropa | Albánie • Andorra • Bělorusko • Belgie • Bosna a Hercegovina • Bulharsko • Černá Hora • Česko • Dánsko • Estonsko • Finsko • Francie • Chorvatsko • Island • Irsko • Itálie • Lichtenštejnsko • Litva • Lotyšsko • Lucembursko • Maďarsko • Severní Makedonie • Malta • Moldavsko • Monako • Německo • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Rusko • Řecko • San Marino • Slovensko • Slovinsko • Srbsko • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Ukrajina • Velká Británie |
Oceánie | Americká Samoa • Austrálie • Cookovy ostrovy • Fidži • Guam • Marshallovy ostrovy • Mikronésie • Nauru • Nový Zéland • Palau • Papua Nová Guinea • Samoa • Šalomounovy ostrovy • Tonga • Tuvalu • Vanuatu |
Ostatní | Nezávislí sportovci |
Rusko na olympijských hrách | |
---|---|
Rusko na LOH | |
Rusko na ZOH | |
* Ruští sportovci startovali na ZOH 2018 pod olympijskou vlajkou a označením „Olympijští sportovci z Ruska“. ** Ruští sportovci startovali na LOH 2020 a ZOH 2022 pod označením „Sportovci ROV“. |