Nejlepší film – drama | Nejlepší film – komedie/muzikál |
Země nomádů | Čtyřicetiletá verze |
Nejlepší animovaný film | Nejlepší režisér |
Vlkochodci - Náhodná bujnost průsvitného vodního rébusu
- Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train
- Ji yuan tai qi hao
- Až na Měsíc
- Duše
| Chloé Zhaová – Země nomádů |
Nejlepší herec v hlavní roli – drama | Nejlepší herečka v hlavní roli – drama |
Riz Ahmed – Zvuk metalu | Frances McDormandová – Země nomádů |
Nejlepší herec v hlavní roli – komedie/muzikál | Nejlepší herečka v hlavní roli – komedie/muzikál |
Sacha Baron Cohen – Boratův navázaný telefilm | Maria Bakalova – Boratův navázaný telefilm |
Nejlepší herec ve vedlejší roli | Nejlepší herečka ve vedlejší roli |
Chadwick Boseman – Bratrstvo pěti | Amanda Seyfriedová – Mank |
Nejlepší původní scénář | Nejlepší adaptovaný scénář |
Emerald Fennell – Nadějná mladá žena | Florian Zeller a Christopher Hampton – Otec |
Nejlepší skladatel | Nejlepší původní píseň |
Alexandre Desplat – Půlnoční nebe - Trent Reznor a Atticus Ross – Mank
- Emile Mosseri – Minari
- James Newton Howard – Zprávy ze světa
- Terence Blanchard – Noc v Miami...
- Ludwig Goransson – Tenet
| „Io sì (Seen)“ (Niccolò Agliardi, Laura Pausini & Diane Warren) – Život před sebou - „Everybody Cries" (Larry Groupé, Rod Lurie a Rita Wilson) – Základna
- „Hear My Voice“( Celeste & Daniel Pemberton) – Chicagský tribunál
- „The Other Side“ (Justin Timberlake) – Trollové: Světové turné
- „Rocket to the Moon“ (Christopher Curtis, Marjorie Duffield a Helen Park) – Až na Měsíc
- „Speak Now“ (Sam Ashworth & Leslie Odom Jr.) – Noc v Miami...
|
Nejlepší dokument | Nejlepší cizojazyčný film |
Colectiv - Můj domov
- Circus of Books
- Coup 53
- Kripl kemp: Revoluce na kolečkách
- The Dissident
- Gunda
- MLK/FBI
- Nejkrásnější věc
- The Truffle Hunters
| La Llorona: Prokletá žena (Guatemala, Francie) - Chlast (Dánsko)
- Atlantida (Ukrajina)
- Už tady nejsem (Mexiko)
- Jallikattu (Indie)
- My Little Sister (Švýcarsko)
- A Sun (Taiwan)
- Tove (Finsko)
- Taková láska (Francie, USA)
|
Nejlepší střih | Nejlepší kamera |
Alan Baumgarten – Chicagský tribunál - Yorgos Lamprinos – Otec
- Kirk Baxter – Mank
- Harry Yoon – Minari
- Chloé Zhaová – Země nomádů
- Tariq Anwar – Noc v Miami...
| Erik Messerschmidt – Mank - Martin Ruhe – Půlnoční nebe
- Dariusz Wolski – Zprávy ze světa
- Joshua James Richards – Země nomádů
- Tami Reiker – Noc v Miami...
- Hoyte van Hoytema – Tenet
|
Nejlepší vizuální efekty | Nejlepší zvuk |
Scott R. Fisher a Andrew Jackson – Tenet - Thrain Shadbolt a Kevin Souls – Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)
- Peter Bebb a Nathan McGuinness – Greyhound
- Simon Carr, Pablo Helman, James Pastorius a Wei Zheng – Mank
- Matt Kasmir a Chris Lawrence – Půlnoční nebe
- Sean Andrew Faden – Mulan
| Jaime Baksht, Nicolas Becker, Phillip Bladh, Carlos Cortés, Michelle Couttolenc a Carolina Santana – Zvuk metalu - Ren Klyce, Drew Kunin, Jeremy Molod, Nathan Nance a David Parker – Mank
- Todd Beckett, Danny Hambrook, Dan Hiland, Bjorn Ole Schroeder a Randy Thom – Půlnoční nebe
- Sergio Díaz, Zach Seivers a M. Wolf Snyder – Země nomádů
- David Giammarco, Gary Megregian, Steven A. Morrow a Mark Paterson – The Prom
- Willie D. Burton, Richard King, Kevin O'Connell a Gary Rizzo – Tenet
|
Nejlepší kostýmy | Nejlepší výprava |
Suzie Harman a Robert Worley – Kouzelný svět Davida Copperfielda - Alexandra Byrne – Emma.
- Trish Summerville – Mank
- Ann Roth – Ma Rainey – matka blues
- Bina Daigeler – Mulan
- Francine Jamison-Tanchuck – Noc v Miami...
| Donald Graham Burt, Chris Craine, Jan Pascale a Dan Webster – Mank - Jim Bissell and John Bush – Půlnoční nebe
- Anne Kuljian a Grant Major – Mulan
- Page Buckner, Barry Robinson a Mark Zuelzke – Noc v Miami...
- Cristina Casali a Charlotte Dirickx – Kouzelný svět Davida Copperfielda
- Jamie Walker McCall a Gene Serdena – The Prom
|