Seznam medailistů ve veslování na mistrovství světa
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Tento seznam uvádí přehled medailistů na mistrovství světa ve veslování které byly na programu světových šampionátů které pořádá Mezinárodní veslařská federace (FISA).
Medailisté
Skif
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1962 | Lucern | Sovětský svaz Sovětský svaz Vjačeslav Ivanov | Spojené království Spojené království Stuart MacKenzie | USA USA Seymour Cromwell |
1966 | Bled | USA USA Donald Spero | Nizozemsko Nizozemsko Jan Wienese | Západní Německo Západní Německo Jochen Meißner |
1970 | St. Catherines | Argentina Argentina Alberto Demiddi | Východní Německo Východní Německo Götz Draeger | Československo Československo Jaroslav Hellebrand |
1974 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Wolfgang Hönig | USA USA James Dietz | Sovětský svaz Sovětský svaz Nikolaj Dovgaň |
1975 | Nottingham | Západní Německo Západní Německo Peter-Michael Kolbe | Irsko Irsko Sean Drea | Východní Německo Východní Německo Martin Winter |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Východní Německo Východní Německo Joachim Dreifke | Finsko Finsko Pertti Karppinen | Sovětský svaz Sovětský svaz Nikolaj Dovgaň |
1978 | Karapiro a Kodaň | Západní Německo Západní Německo Peter-Michael Kolbe | Východní Německo Východní Německo Rüdiger Reiche | Jugoslávie Jugoslávie Milorad Stanulov |
1979 | Bled | Finsko Finsko Pertti Karppinen | Západní Německo Západní Německo Peter-Michael Kolbe | Východní Německo Východní Německo Rüdiger Reiche |
1980 | Hazewinkel | Západní Německo Západní Německo Christian-Georg Warlich | USA USA William Belden | Španělské království Španělské království José Antonio Montosa Ortega |
1981 | Mnichov | Západní Německo Západní Německo Peter-Michael Kolbe | Východní Německo Východní Německo Rüdiger Reiche | USA USA John Biglow |
1982 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Rüdiger Reiche | Sovětský svaz Sovětský svaz Vasilij Jakuša | USA USA John Biglow |
1983 | Duisburg | Západní Německo Západní Německo Peter-Michael Kolbe | Východní Německo Východní Německo Uwe Mund | USA USA Christopher Wood |
1984 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1985 | Hazewinkel | Finsko Finsko Pertti Karppinen | USA USA Andrew Sudduth | Západní Německo Západní Německo Peter-Michael Kolbe |
1986 | Nottingham | Západní Německo Západní Německo Peter-Michael Kolbe | Finsko Finsko Pertti Karppinen | Sovětský svaz Sovětský svaz Vasilij Jakuša |
1987 | Kodaň | Východní Německo Východní Německo Thomas Lange | Západní Německo Západní Německo Peter-Michael Kolbe | Finsko Finsko Pertti Karppinen |
1988 | Milán | závod nebyl na programu | ||
1989 | Bled | Východní Německo Východní Německo Thomas Lange | Československo Československo Václav Chalupa | Sovětský svaz Sovětský svaz Jüri Jaanson |
1990 | Lake Barrington | Sovětský svaz Sovětský svaz Jüri Jaanson | Československo Československo Václav Chalupa | Nový Zéland Nový Zéland Eric Verdonk |
1991 | Vídeň | Německo Německo Thomas Lange | Československo Československo Václav Chalupa | Polsko Polsko Kajetan Broniewski |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Kanada Kanada Derek Porter | Česko Česko Václav Chalupa | Německo Německo Thomas Lange |
1994 | Indianapolis | Německo Německo André Willms | Švýcarsko Švýcarsko Xeno Müller | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop |
1995 | Tampere | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop | Estonsko Estonsko Jüri Jaanson | Česko Česko Václav Chalupa |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | USA USA Jamie Koven | Německo Německo André Willms | Spojené království Spojené království Greg Searle |
1998 | Kolín nad Rýnem | Nový Zéland Nový Zéland Rob Waddell | Švýcarsko Švýcarsko Xeno Müller | Česko Česko Václav Chalupa |
1999 | Catharines | Nový Zéland Nový Zéland Rob Waddell | Švýcarsko Švýcarsko Xeno Müller | Kanada Kanada Derek Porter |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Norsko Norsko Olaf Tufte | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop | Česko Česko Václav Chalupa |
2002 | Sevilla | Německo Německo Marcel Hacker | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop | Norsko Norsko Olaf Tufte |
2003 | Milán | Norsko Norsko Olaf Tufte | Německo Německo Marcel Hacker | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Nový Zéland Nový Zéland Mahé Drysdale | Norsko Norsko Olaf Tufte | Česko Česko Ondřej Synek |
2006 | Eton Lake | Nový Zéland Nový Zéland Mahé Drysdale | Německo Německo Marcel Hacker | Česko Česko Ondřej Synek |
2007 | Mnichov | Nový Zéland Nový Zéland Mahé Drysdale | Česko Česko Ondřej Synek | Norsko Norsko Olaf Tufte |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Nový Zéland Nový Zéland Mahé Drysdale | Spojené království Spojené království Alan Campbell | Česko Česko Ondřej Synek |
2010 | Karapiro | Česko Česko Ondřej Synek | Nový Zéland Nový Zéland Mahé Drysdale | Spojené království Spojené království Alan Campbell |
2011 | Bled | Nový Zéland Nový Zéland Mahé Drysdale | Česko Česko Ondřej Synek | Spojené království Spojené království Alan Campbell |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Česko Česko Ondřej Synek | Kuba Kuba Ángel Fournier | Německo Německo Marcel Hacker |
2014 | Amsterdam | Česko Česko Ondřej Synek | Nový Zéland Nový Zéland Mahé Drysdale | Kuba Kuba Ángel Fournier |
2015 | Aiguebelette | Česko Česko Ondřej Synek | Nový Zéland Nový Zéland Mahé Drysdale | Litva Litva Mindaugas Griskonis |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Česko Česko Ondřej Synek | Kuba Kuba Ángel Fournier | Spojené království Spojené království Tom Barras |
2018 | Plovdiv | Norsko Norsko Kjetil Borch | Česko Česko Ondřej Synek | Litva Litva Mindaugas Griškonis |
2019 | Ottensheim | Německo Německo Oliver Zeidler | Dánsko Dánsko Sverri Sandberg Nielsen | Norsko Norsko Kjetil Borch |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Německo Německo Oliver Zeidler | Nizozemsko Nizozemsko Melvin Twellaar | Spojené království Spojené království Graeme Thomas |
2023 | Bělehrad | Německo Německo Oliver Zeidler | Nizozemsko Nizozemsko Simon van Dorp | Nový Zéland Nový Zéland Thomas Mackintosh |
Skif lehkých vah
- poprvé na MS 1974
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1974 | Lucern | USA USA William Belden | Nizozemsko Nizozemsko Harald Punt | Švýcarsko Švýcarsko Reto Wyss |
1975 | Nottingham | Švýcarsko Švýcarsko Reto Wyss | Rakousko Rakousko Raimund Haberl | USA USA William Belden |
1976 | Villach | Rakousko Rakousko Raimund Haberl | Dánsko Dánsko Morten Espersen | Francie Francie Roland Weill |
1977 | Amsterdam | Švýcarsko Švýcarsko Reto Wyss | Dánsko Dánsko Morten Espersen | USA USA Lawrence Klecatsky |
1978 | Karapiro a Kodaň | Španělské království Španělské království José Antonio Montosa Ortega | Dánsko Dánsko Morten Espersen | USA USA William Belden |
1979 | Bled | USA USA William Belden | Kanada Kanada Brian Thorne | Rakousko Rakousko Raimund Haberl |
1980 | Hazewinkel | Západní Německo Západní Německo Christian-Georg Warlich | USA USA William Belden | Španělské království Španělské království José Antonio Montosa Ortega |
1981 | Mnichov | USA USA Scott Roop | Rakousko Rakousko Raimund Haberl | Kanada Kanada Brian Thorne |
1982 | Lucern | Rakousko Rakousko Raimund Haberl | USA USA Scott Roop | Itálie Itálie Luca Migliaccio |
1983 | Duisburg | Dánsko Dánsko Bjarne Eltang | Spojené království Spojené království John Melvin | Západní Německo Západní Německo Gerd Naujoks |
1984 | Montréal | Dánsko Dánsko Bjarne Eltang | USA USA Paul Fuchs | Španělsko Španělsko Ángel Viana Bravo |
1985 | Hazewinkel | Itálie Itálie Ruggero Verroca | Rakousko Rakousko Raimund Haberl | USA USA Paul Fuchs |
1986 | Nottingham | Austrálie Austrálie Peter Antonie | Dánsko Dánsko Bjarne Eltang | USA USA Glenn Florio |
1987 | Kodaň | Belgie Belgie Wim van Belleghem | Kanada Kanada David Wright | Itálie Itálie Ruggero Verroca |
1988 | Milán | Západní Německo Západní Německo Alwin Otten | Nizozemsko Nizozemsko Frans Göbel | Itálie Itálie Ruggero Verroca |
1989 | Bled | Nizozemsko Nizozemsko Frans Göbel | Belgie Belgie Wim Van Belleghem | Západní Německo Západní Německo Alwin Otten |
1990 | Lake Barrington | Nizozemsko Nizozemsko Frans Goebel | Belgie Belgie Wim Van Belleghem | Norsko Norsko Per Sætersdal |
1991 | Vídeň | Irsko Irsko Niall O’Toole | Německo Německo Peter Uhrig | Belgie Belgie Wim van Belleghem |
1992 | Montréal | Dánsko Dánsko Jens Ernst Mohr | Nizozemsko Nizozemsko Pepijn Aardewijn | USA USA Brian Sweenor |
1993 | Račice | Spojené království Spojené království Peter Haining | Austrálie Austrálie Stephen Hawkins | Nizozemsko Nizozemsko Pepijn Aardewijn |
1994 | Indianapolis | Spojené království Spojené království Peter Haining | Irsko Irsko Niall O’Toole | Dánsko Dánsko Karsten Nielsen |
1995 | Tampere | Spojené království Spojené království Peter Haining | Česko Česko Tomáš Kacovský | Dánsko Dánsko Anders Brems |
1996 | Motherwell | Dánsko Dánsko Karsten Nielsen | Česko Česko Tomáš Kacovský | Finsko Finsko Heikki Haavikko |
1997 | Aiguebelette | Dánsko Dánsko Karsten Nielsen | Švýcarsko Švýcarsko Michael Bänninger | Česko Česko Tomáš Kacovský |
1998 | Kolín nad Rýnem | Itálie Itálie Stefano Basalini | Česko Česko Michal Vabroušek | Dánsko Dánsko Karsten Nielsen |
1999 | Catharines | Dánsko Dánsko Karsten Nielsen | Česko Česko Michal Vabroušek | Maďarsko Maďarsko Gergely Kokas |
2000 | Záhřeb | Česko Česko Michal Vabroušek | Irsko Irsko Sam Lynch | Slovensko Slovensko Luboš Podstupka |
2001 | Lucern | Irsko Irsko Sam Lynch | Itálie Itálie Stefano Basalini | Česko Česko Michal Vabroušek |
2002 | Sevilla | Irsko Irsko Sam Lynch | Itálie Itálie Stefano Basalini | USA USA Steve Tucker |
2003 | Milán | Itálie Itálie Stefano Basalini | Spojené království Spojené království Tom Kay | Německo Německo Peter Ording |
2004 | Banyoles | Německo Německo Peter Ording | Švýcarsko Švýcarsko Stephan Steiner | Ukrajina Ukrajina Oleksandr Serdiuk |
2005 | Kaizu | Řecko Řecko Vasileios Polymeros | Spojené království Spojené království Zac Purchase | Francie Francie Fabrice Moreau |
2006 | Eton Lake | Spojené království Spojené království Zac Purchase | Španělsko Španělsko Juan Zunzunegui Guimerans | Nový Zéland Nový Zéland Duncan Grant |
2007 | Mnichov | Nový Zéland Nový Zéland Duncan Grant | Itálie Itálie Lorenzo Bertini | Nizozemsko Nizozemsko Jaap Schouten |
2008 | Ottensheim | Nový Zéland Nový Zéland Duncan Grant | Nizozemsko Nizozemsko Jaap Schouten | Řecko Řecko Ilias Pappas |
2009 | Poznaň | Nový Zéland Nový Zéland Duncan Grant | Řecko Řecko Vasileios Polymeros | Dánsko Dánsko Mads Rasmussen |
2010 | Karapiro | Itálie Itálie Marcello Miani | Slovensko Slovensko Lukáš Babač | Maďarsko Maďarsko Peter Galambos |
2011 | Bled | Dánsko Dánsko Henrik Stephansen | Itálie Itálie Pietro Ruta | Nový Zéland Nový Zéland Duncan Grant |
2012 | Plovdiv | Dánsko Dánsko Henrik Stephansen | Maďarsko Maďarsko Peter Galambos | USA USA Andrew Campbell |
2013 | Čchungdžu | Dánsko Dánsko Henrik Stephansen | Francie Francie Jérémie Azou | Maďarsko Maďarsko Peter Galambos |
2014 | Amsterdam | Itálie Itálie Marcello Miani | Německo Německo Lars Hartig | Švýcarsko Švýcarsko Michael Schmid |
2015 | Aiguebelette | Nový Zéland Nový Zéland Adam Ling | Slovinsko Slovinsko Rajko Hrvat | Srbsko Srbsko Miloš Stanojević |
2016 | Rotterdam | Irsko Irsko Paul O'Donovan | Maďarsko Maďarsko Péter Galambos | Slovensko Slovensko Lukáš Babač |
2017 | Sarasota | Irsko Irsko Paul O'Donovan | Nový Zéland Nový Zéland Matthew Dunham | Norsko Norsko Kristoffer Brun |
2018 | Plovdiv | Německo Německo Jason Osborne | Švýcarsko Švýcarsko Michael Schmid | USA USA Andrew Campbell |
2019 | Ottensheim | Itálie Itálie Martino Goretti | Maďarsko Maďarsko Péter Galambos | Austrálie Austrálie Sean Murphy |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Itálie Itálie Gabriel Soares | Řecko Řecko Antonios Papakonstantinou | Slovinsko Slovinsko Rajko Hrvat |
2023 | Bělehrad | Švýcarsko Švýcarsko Andri Struzina | Itálie Itálie Niels Torre | Polsko Polsko Artur Mikołajczewski |
Dvojskif
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1962 | Lucern | Francie Francie René Duhamel Bernard Monnereau | Sovětský svaz Sovětský svaz Oleg Ťurin Boris Dubrovskij | Německo Německo Josef Steffes-Mies Jost Krause-Wichmann |
1966 | Bled | Švýcarsko Švýcarsko Melchior Bürgin Martin Studach | USA USA Seymour Cromwell James Storm | Východní Německo Východní Německo Manfred Haake Jochen Brückhändler |
1970 | St. Catherines | Dánsko Dánsko Jørgen Engelbrecht Niels Secher | Východní Německo Východní Německo Hans-Ulrich Schmied Joachim Böhmer | USA USA John Van Blom Thomas McKibbon |
1974 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Christof Kreuziger Hans-Ulrich Schmied | Norsko Norsko Alf John Hansen Frank Hansen | Spojené království Spojené království Christopher Baillieu Michael Hart |
1975 | Nottingham | Norsko Norsko Alf John Hansen Frank Hansen | Východní Německo Východní Německo Joachim Dreifke Jürgen Bertow | Spojené království Spojené království Christopher Baillieu Michael Hart |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Spojené království Spojené království Christopher Baillieu Michael Hart | Východní Německo Východní Německo Rüdiger Reiche Hans-Ulrich Schmied | Sovětský svaz Sovětský svaz Jevgenij Čornyj Gennadij Koršikov |
1978 | Karapiro a Kodaň | Norsko Norsko Frank Hansen Alf John Hansen | Spojené království Spojené království Christopher Baillieu Michael Hart | Švýcarsko Švýcarsko Bruno Saile Jürg Weitnauer |
1979 | Bled | Norsko Norsko Frank Hansen Alf Hansen | Československo Československo Zdeněk Pecka Václav Vochoska | Východní Německo Východní Německo Uwe Heppner Martin Winter |
1980 | Hazewinkel | Itálie Itálie FRAsco Esposito Ruggero Verroca | USA USA Scott Roop Lawrence Klecatsky | Švýcarsko Švýcarsko Kurt Steiner Reto Wyss |
1981 | Mnichov | Východní Německo Východní Německo Klaus Kröppelien Joachim Dreifke | Finsko Finsko Reima Karppinen Pertti Karppinen | Norsko Norsko Rolf Thorsen Alf Hansen |
1982 | Lucern | Norsko Norsko Rolf Thorsen Alf John Hansen | Východní Německo Východní Německo Klaus Kröppelien Joachim Dreifke | Československo Československo Zdeněk Pecka Václav Vochoska |
1983 | Duisburg | Východní Německo Východní Německo Thomas Lange Uwe Heppner | Norsko Norsko Rolf Thorsen Alf Hansen | Západní Německo Západní Německo Andreas Schmelz Georg Agrikola |
1984 | Montréal | Itálie Itálie FRAsco Esposito Ruggero Verroca | Západní Německo Západní Německo Hartmut Schäfer Roland Ehrenfels | Dánsko Dánsko Morten Espersen Leif Kruse |
1985 | Hazewinkel | Východní Německo Východní Německo Thomas Lange Uwe Heppner | Sovětský svaz Sovětský svaz Nikolaj Čuprina Jurij Zelikovič | Švýcarsko Švýcarsko Jürg Weitnauer Urs Steinemann |
1986 | Nottingham | Itálie Itálie Alberto Belgeri Igor Pescialli | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Čavdar Radev Dimitar Kamburski | Východní Německo Východní Německo Andreas Hajek Uwe Heppner |
1987 | Kodaň | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Danail Jordanov Vasil Radev | Západní Německo Západní Německo Andreas Schmelz Ralf Thienel | Východní Německo Východní Německo Uwe Sägling Uwe Heppner |
1988 | Milán | Itálie Itálie Enrico Gandola FRAsco Esposito | Západní Německo Západní Německo Hartmut Schäfer Roland Ehrenfels | Nizozemsko Nizozemsko Theo Nieuweboer Jan van Bekkum |
1989 | Bled | Norsko Norsko Rolf Thorsen Lars Bjønness | Nizozemsko Nizozemsko Ronald Florijn Nico Rienks | Rakousko Rakousko Christoph Zerbst Arnold Jonke |
1990 | Lake Barrington | Rakousko Rakousko Arnold Jonke Christoph Zerbst | Východní Německo Východní Německo Thomas Lange Stefan Ullrich | Austrálie Austrálie Peter Antonie Paul Reedy |
1991 | Vídeň | Nizozemsko Nizozemsko Nico Rienks Henk-Jan Zwolle | Sovětský svaz Sovětský svaz Ugis Lasmanis Leonid Šapošnykov | Německo Německo Oliver Grüner André Steiner |
1992 | Montréal | Austrálie Austrálie Bruce Hick Gary Lynagh | Rakousko Rakousko Walter Rantasa Christoph Schmölzer | Švýcarsko Švýcarsko Markus Gier Michael Gier |
1993 | Račice | Francie Francie Samuel Barathay Yves Lamarque | Norsko Norsko Lars Bjønness Rolf Thorsen | Německo Německo Christian Händle Peter Uhrig |
1994 | Indianapolis | Norsko Norsko Lars Bjønness Rolf Thorsen | Německo Německo Christian Händle Peter Uhrig | Francie Francie Samuel Barathay Yves Lamarque |
1995 | Tampere | Dánsko Dánsko Lars Christensen Martin Hansen Haldbo | Německo Německo André Steiner Stephan Volkert | Norsko Norsko Steffen Størseth Kjetil Undset |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Německo Německo Andreas Hajek Stephan Volkert | Norsko Norsko Steffen Størseth Kjetil Undset | Austrálie Austrálie Duncan Free Marcus Free |
1998 | Kolín nad Rýnem | Německo Německo Andreas Hajek Stephan Volkert | Norsko Norsko Steffen Størseth Kjetil Undset | Polsko Polsko Marek Kolbowicz Adam Korol |
1999 | Catharines | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop Luka Špik | Německo Německo Sebastian Mayer Stefan Roehnert | Norsko Norsko Fredrik Bekken Olaf Tufte |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Maďarsko Maďarsko Akos Haller Tibor Peto | Francie Francie Adrien Hardy Sébastien Vieilledent | Itálie Itálie Rossano Galtarossa Alessio Sartori |
2002 | Sevilla | Maďarsko Maďarsko Akos Haller Tibor Peto | Itálie Itálie Agostino Abbagnale Franco Berra | Německo Německo André Willms Andreas Hajek |
2003 | Milán | Francie Francie Sébastien Vieilledent Adrien Hardy | Itálie Itálie Rossano Galtarossa Alessio Sartori | Česko Česko Milan Doleček ml. Ondřej Synek |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Slovinsko Slovinsko Luka Špik Iztok Čop | Itálie Itálie Federico Gattinoni Luca Ghezzi | Německo Německo Christian Schreiber Rene Burmeister |
2006 | Eton Lake | Francie Francie Jean-Baptiste Macquet Adrien Hardy | Slovinsko Slovinsko Luka Špik Iztok Čop | Spojené království Spojené království Matthew Wells Stephen Rowbotham |
2007 | Mnichov | Slovinsko Slovinsko Luka Špik Iztok Čop | Francie Francie Jean-Baptiste Macquet Adrien Hardy | Estonsko Estonsko Tõnu Endrekson Jüri Jaanson |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Německo Německo Eric Knittel Stephan Krueger | Francie Francie Julien Bahain Cedric Berrest | Estonsko Estonsko Allar Raja Kaspar Taimsoo |
2010 | Karapiro | Nový Zéland Nový Zéland Nathan Cohen Joseph Sullivan | Spojené království Spojené království Matthew Wells Marcus Bateman | Francie Francie Cedric Berrest Julien Bahain |
2011 | Bled | Nový Zéland Nový Zéland Nathan Cohen Joseph Sullivan | Německo Německo Hans Gruhne Stephan Krüger | Francie Francie Cédric Berrest Julien Bahain |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Norsko Norsko Nils Jakob Hoff Kjetil Borch | Litva Litva Rolandas Maščinskas Saulius Ritter | Itálie Itálie FRAsco Fossi Romano Battisti |
2014 | Amsterdam | Chorvatsko Chorvatsko Martin Sinković Valent Sinković | Itálie Itálie Romano Battisti FRAsco Fossi | Austrálie Austrálie James McRae Alexander Belonogoff |
2015 | Aiguebelette | Chorvatsko Chorvatsko Martin Sinković Valent Sinković | Litva Litva Rolandas Mascinskas Saulius Ritter | Nový Zéland Nový Zéland Robert Manson Christopher Harris |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Nový Zéland Nový Zéland John Storey Chris Harris | Polsko Polsko Mirosław Ziętarski Mateusz Biskup | Itálie Itálie Filippo Mondelli Luca Rambaldi |
2018 | Plovdiv | Francie Francie Hugo Boucheron Matthieu Androdias | Švýcarsko Švýcarsko Barnabé Delarze Roman Röösli | Nový Zéland Nový Zéland John Storey Chris Harris |
2019 | Ottensheim | Čína Čína Liu Zhiyu Zhang Liang | Irsko Irsko Philip Doyle Ronan Byrne | Polsko Polsko Mirosław Ziętarski Mateusz Biskup |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Francie Francie Hugo Boucheron Matthieu Androdias | Španělsko Španělsko Aleix García Rodrigo Conde | Austrálie Austrálie David Bartholot Caleb Antill |
2023 | Bělehrad | Nizozemsko Nizozemsko Melvin Twellaar Stef Broenink | Chorvatsko Chorvatsko Martin Sinković Valent Sinković | Irsko Irsko Daire Lynch Philip Doyle |
Dvojskif lehkých vah
- poprvé na MS 1978
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1978 | Karapiro a Kodaň | Norsko Norsko Pal Boernick Arne Gilje | Nizozemsko Nizozemsko Roel Michels Ed Maan | USA USA Stan Depman Fred Duling |
1979 | Bled | Norsko Norsko Arne Gilje Pal Boernick | Nizozemsko Nizozemsko Harald Punt Roel Michels | Itálie Itálie Mauro Torta Romano Uberti |
1980 | Hazewinkel | Itálie Itálie FRAsco Esposito Ruggero Verroca | USA USA Scott Roop Lawrence Klecatsky | Švýcarsko Švýcarsko Kurt Steiner Reto Wyss |
1981 | Mnichov | Itálie Itálie FRAsco Esposito Ruggero Verroca | USA USA Paul Fuchs William Belden | Dánsko Dánsko Leif Kruse Bjarne Eltang |
1982 | Lucern | Itálie Itálie FRAsco Esposito Ruggero Verroca | USA USA Paul Fuchs William Belden | Švýcarsko Švýcarsko Kurt Steiner Pius Z’Rotz |
1983 | Duisburg | Itálie Itálie FRAsco Esposito Ruggero Verroca | Francie Francie Luc Crispon Thierry Renault | Švýcarsko Švýcarsko Roland Rosset Pius Z’Rotz |
1984 | Montréal | Itálie Itálie FRAsco Esposito Ruggero Verroca | Západní Německo Západní Německo Hartmut Schäfer Roland Ehrenfels | Dánsko Dánsko Morten Espersen Leif Kruse |
1985 | Hazewinkel | Francie Francie Luc Crispon Thierry Renault | Itálie Itálie Carlo Gaddi FRAsco Esposito | Západní Německo Západní Německo Hartmut Schäfer Roland Ehrenfels |
1986 | Nottingham | Spojené království Spojené království Carl Smith Allan Whitwell | Francie Francie Luc Crispon Thierry Renault | Kanada Kanada Rob Haag Cam Harvey |
1987 | Kodaň | Itálie Itálie Enrico Gandola Giovanni Calabrese | Francie Francie Luc Crispon Thierry Renault | Spojené království Spojené království Allan Whitwell Carl Smith |
1988 | Milán | Itálie Itálie Enrico Gandola FRAsco Esposito | Západní Německo Západní Německo Hartmut Schäfer Roland Ehrenfels | Nizozemsko Nizozemsko Theo Nieuweboer Jan van Bekkum |
1989 | Bled | Rakousko Rakousko Christoph Schmoelzer Walter Rantasa | Španělsko Španělsko Jose Maria De Marco Perez Fernando Climet Huerta | Československo Československo Petr Kovač Tibor Groeppel |
1990 | Lake Barrington | USA USA Robert Dreher Stephen Peterson | Západní Německo Západní Německo Karsten Krueger Peter Müller | Rakousko Rakousko Walter Rantasa Christoph Schmoelzer |
1991 | Vídeň | Německo Německo Michael Buchheit Kai von Warburg | Rakousko Rakousko Walter Rantasa Christoph Schmölzer | Nizozemsko Nizozemsko Jan van Bekkum Daan Boddeke |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Austrálie Austrálie Bruce Hick Gary Lynagh | Švýcarsko Švýcarsko Markus Gier Michael Gier | Itálie Itálie FRAsco Esposito Paolo Pittino |
1994 | Indianapolis | Itálie Itálie Michelangelo Crispi FRAsco Esposito | Nový Zéland Nový Zéland Robbie Hamill Mike Rodger | Švýcarsko Švýcarsko Markus Gier Michael Gier |
1995 | Tampere | Švýcarsko Švýcarsko Markus Gier Michael Gier | Švédsko Švédsko Anders Christensson Mattias Tichy | Austrálie Austrálie Anthony Edwards Bruce Hick |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Polsko Polsko Tomasz Kucharski Robert Sycz | Itálie Itálie Michelangelo Crispi Leonardo Pettinari | Německo Německo Ingo Euler Bernhard Rühling |
1998 | Kolín nad Rýnem | Polsko Polsko Tomasz Kucharski Robert Sycz | Itálie Itálie Michelangelo Crispi Leonardo Pettinari | Švýcarsko Švýcarsko Markus Gier Michael Gier |
1999 | Catharines | Itálie Itálie Michelangelo Crispi Leonardo Pettinari | Austrálie Austrálie Bruce Hick Hamish Karrasch | Německo Německo Ingo Euler Bernhard Ruehling |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Itálie Itálie Elia Luini Leonardo Pettinari | Polsko Polsko Tomasz Kucharski Robert Sycz | Francie Francie Fabrice Moreau Thibaud Chapelle |
2002 | Sevilla | Itálie Itálie Elia Luini Leonardo Pettinari | Polsko Polsko Tomasz Kucharski Robert Sycz | Dánsko Dánsko Mads Rasmussen Rasmus Quist |
2003 | Milán | Itálie Itálie Elia Luini Leonardo Pettinari | Polsko Polsko Tomasz Kucharski Robert Sycz | Irsko Irsko Sam Lynch Gearoid Towey |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Maďarsko Maďarsko Zsolt Hirling Tamás Varga | Dánsko Dánsko Mads Rasmussen Rasmus Quist | Polsko Polsko Paweł Randa Robert Sycz |
2006 | Eton Lake | Dánsko Dánsko Mads Rasmussen Rasmus Quist | Itálie Itálie Marcello Miani Elia Luini | Francie Francie Fabrice Moreau Frederic Dufour |
2007 | Mnichov | Dánsko Dánsko Mads Rasmussen Rasmus Quist | Řecko Řecko Dimitrios Mougios Vasileios Polymeros | Spojené království Spojené království Zac Purchase Mark Hunter |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Nový Zéland Nový Zéland Storm Uru Peter Taylor | Francie Francie Jeremie Azou Frédéric Dufour | Itálie Itálie Marcello Miani Elia Luini |
2010 | Karapiro | Spojené království Spojené království Zac Purchase Mark Hunter | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Elia Luini | Nový Zéland Nový Zéland Storm Uru Peter Taylor |
2011 | Bled | Spojené království Spojené království Zac Purchase Mark Hunter | Nový Zéland Nový Zéland Storm Uru Peter Taylor | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Elia Luini |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Norsko Norsko Kristoffer Brun Are Strandli | Švýcarsko Švýcarsko Simon Schuerch Mario Gyr | Spojené království Spojené království Richard Chambers Peter Chambers |
2014 | Amsterdam | Jižní Afrika Jižní Afrika James Thompson John Smith | Francie Francie Stany Delayre Jérémie Azou | Norsko Norsko Kristoffer Brun Are Strandli |
2015 | Aiguebelette | Francie Francie Stany Delayre Jérémie Azou | Spojené království Spojené království Will Fletcher Richard Chambers | Norsko Norsko Kristoffer Brun Are Strandli |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Francie Francie Pierre Houin Jérémie Azou | Itálie Itálie Stefano Oppo Pietro Ruta | Čína Čína Sun Man Fan Junjie |
2018 | Plovdiv | Irsko Irsko Gary O'Donovan Paul O'Donovan | Itálie Itálie Stefano Oppo Pietro Ruta | Belgie Belgie Tim Brys Niels Van Zandweghe |
2019 | Ottensheim | Irsko Irsko Fintan McCarthy Paul O'Donovan | Itálie Itálie Stefano Oppo Pietro Ruta | Německo Německo Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Irsko Irsko Fintan McCarthy Paul O'Donovan | Itálie Itálie Pietro Ruta Stefano Oppo | Ukrajina Ukrajina Stanislav Kovalov Ihor Khmara |
2023 | Bělehrad | Irsko Irsko Fintan McCarthy Paul O'Donovan | Švýcarsko Švýcarsko Jan Schäuble Raphaël Ahumada | Itálie Itálie Stefano Oppo Gabriel Soares |
Párová čtyřka
- poprvé na MS 1974
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1974 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Joachim Dreifke Götz Draeger Rüdiger Reiche Jürgen Bertow | Sovětský svaz Sovětský svaz Mustafajev Kochel Jurij Jakimov Gennadij Koršikov | Československo Československo Filip Koudela Zdeněk Pecka Miroslav Laholík Jaroslav Hellebrand |
1975 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Stefan Weiße Wolfgang Güldenpfennig Wolfgang Hönig Christof Kreuziger | Československo Československo Filip Koudela Zdeněk Pecka Václav Vochoska Jaroslav Hellebrand | Sovětský svaz Sovětský svaz Vytautas Butkus Jurij Jakimov Aivars Lazdenieks Jevgenij Dulejev |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Východní Německo Východní Německo Frank Dundr Martin Winter Karl-Heinz Bußert Wolfgang Güldenpfennig | Československo Československo Karel Černý Filip Koudela Zdeněk Pecka Václav Vochoska | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Christo Jelev Ljubomir Petrov Bogdan Dobrev Eftim Stojanov |
1978 | Karapiro a Kodaň | Východní Německo Východní Německo Joachim Dreifke Karl-Heinz Bußert Martin Winter Frank Dundr | Francie Francie Christian Marquis Jean-Raymond Peltier Roland Thibaut Roland Weill | Západní Německo Západní Německo Dieter Wiedenmann Albert Hedderich Raimund Hörmann Michael Dürsch |
1979 | Bled | Východní Německo Východní Německo Peter Kersten Klaus Kröppelien Karl-Heinz Bussert Joachim Dreifke | Západní Německo Západní Německo Albert Hedderich Raimund Hörmann Dieter Wiedenmann Michael Dürsch | Francie Francie Christian Marquis Jean-Raymond Peltier Charles Imbert Roland Weill |
1980 | Hazewinkel | závod nebyl na programu | ||
1981 | Mnichov | Východní Německo Východní Německo Peter Kersten Karl-Heinz Bussert Uwe Heppner Martin Winter | Sovětský svaz Sovětský svaz Igor Jarkov Sergej Ševčenko Vladimir Koldyškin Alexandr Zdravomyslov | Francie Francie Denis Gaté Jean-Raymond Peltier Charles Imbert Marc Boudoux |
1982 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Karl-Heinz Bußert Uwe Mund Uwe Heppner Martin Winter | Západní Německo Západní Německo Albert Hedderich Raimund Hörmann Dieter Wiedenmann Michael Dürsch | Sovětský svaz Sovětský svaz Viktor Rudakovič Vladimir Koldyškin Alexandr Zdravomyslov Valerij Klešňov |
1983 | Duisburg | Západní Německo Západní Německo Albert Hedderich Raimund Hörmann Dieter Wiedenmann Michael Dürsch | Východní Německo Východní Německo Karl-Heinz Bussert Martin Winter Rüdiger Reiche Joachim Dreifke | Itálie Itálie Piero Poli Renato Gaeta Antonio Dell’Aquila Stefano Lari |
1984 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1985 | Hazewinkel | Kanada Kanada Doug Hamilton Robert Mills Paul Douma Melvin Laforme | Východní Německo Východní Německo Jens Köppen Rüdiger Reiche Uwe Sägling Karl-Heinz Bussert | Československo Československo Jan Vochoska Zdeněk Bureš Miloš Zářecký Jaroslav Švrček |
1986 | Nottingham | Sovětský svaz Sovětský svaz Valerij Dosenko Sergej Kinjakin Michail Ivanov Igor Kotko | Polsko Polsko Waldemar Wojda Mirosław Mruk Sławomir Cieślakowski Andżej Kżepiński | Kanada Kanada Doug Hamilton obert Mills Paul Douma Melvin LaForme |
1987 | Kodaň | Sovětský svaz Sovětský svaz Valerij Dosenko Sergej Kinjakin Michail Ivanov Igor Kotko | Norsko Norsko Vetle Vinje Lars Bjønness Rolf Thorsen Alf John Hansen | Kanada Kanada Doug Hamilton Robert Mills Paul Douma Melvin LaForme |
1988 | Milán | závod nebyl na programu | ||
1989 | Bled | Nizozemsko Nizozemsko Hans Kelderman Koos Maasdijk Herman van den Eerenbeemt Ruger Arisz | Itálie Itálie Gianluca Farina Filippo Soffici Davide Tizzano Giovanni Calabrese | Švédsko Švédsko Per-Olof Claeson David Svensson Tommy Oesterlund Fredrik Hulten |
1990 | Lake Barrington | Sovětský svaz Sovětský svaz Valerij Dosenko Sergej Kinjakin Nikolaj Čuprina Girts Vilks | Švýcarsko Švýcarsko Ueli Bodenmann Marc-Sven Nater Alexander Ruckstuhl Beat Schwerzmann | Itálie Itálie Alessandro Corona Gianluca Farina Massimo Paradiso Filippo Soffici |
1991 | Vídeň | Sovětský svaz Sovětský svaz Valerij Dosenko Sergej Kinjakin Nikolaj Čuprina Girts Vilks | Itálie Itálie Alessandro Corona Gianluca Farina Massimo Paradiso Filippo Soffici | Nizozemsko Nizozemsko Rutger Arisz Koos Maasdijk Hans Keldermann Ronald Florijn |
1992 | Montréal | Itálie Itálie Michelangelo Crispi FRAsco Esposito Massimo Lana Massimo Guglielmi | Švédsko Švédsko Joakim Brischewski Bo Ekros Lars-Johan Flodin Per Lundberg | Německo Německo Stephan Fahrig Klaus Götte Rene Höhn Bernhard Rühling |
1993 | Račice | Německo Německo Andreas Hajek André Steiner Stephan Volkert André Willms | Ukrajina Ukrajina Olexander Martschenko Leonid Schaposchnykow Mykola Tschupryna Olexander Saskalko | Itálie Itálie Alessandro Corona Gianluca Farina Rossano Galtarossa Massimo Paradiso |
1994 | Indianapolis | Itálie Itálie Alessandro Corona Rossano Galtarossa Massimo Paradiso Alessio Sartori | Ukrajina Ukrajina Oleksandr Marchenko Leonid Shaposhnykov Mykola Chupryna Oleksandr Zaskalko | Německo Německo Andreas Hajek André Steiner Stephan Volkert Torsten Weishaupt |
1995 | Tampere | Itálie Itálie Alessandro Corona Rossano Galtarossa Massimo Paradiso Alessio Sartori | Německo Německo Marco Geisler Andreas Hajek Marko Schwalbe André Willms | Argentina Argentina Santiago Fernández Sergio Fernández González Rubén Knulst Guillermo Pfaab |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Itálie Itálie Agostino Abbagnale Giovanni Calabrese Alessandro Corona Rossano Galtarossa | Německo Německo Jens Burow Marco Geisler Marcel Hacker Stefan Röhnert | Ukrajina Ukrajina Oleg Lykov Oleksandr Marčenko Leonid Šapošnykov Oleksandr Zaskalko |
1998 | Kolín nad Rýnem | Itálie Itálie Agostino Abbagnale Alessandro Corona Rossano Galtarossa Alessio Sartori | Německo Německo Marco Geisler Marcel Hacker Sebastian Mayer Stefan Roehnert | Rakousko Rakousko Raphael Hartl Norbert Lambing Andreas Nader Horst Nussbaumer |
1999 | Catharines | Německo Německo Marco Geisler Andreas Hajek Stephan Volkert André Willms | Ukrajina Ukrajina Oleg Lykov Oleksandr Marčenko Leonid Šapošnykov Oleksandr Zaskalko | Austrálie Austrálie Jason Day Duncan Free Peter Hardcastle Stuart Reside |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Německo Německo Christian Schreiber André Willms Marco Geisler Andreas Hajek | Nizozemsko Nizozemsko Geert Cirkel Dirk Lippits Diederik Simon Michiel Bartman | Itálie Itálie Nicola Sartori Mattia Righetti Franco Berra Simone Raineri |
2002 | Sevilla | Německo Německo Rene Bertram Stephan Volkert Marco Geisler Robert Sens | Polsko Polsko Adam Bronikowski Marek Kolbowicz Slawomir Kruszkowski Adam Korol | Itálie Itálie Mattia Righetti Marco Ragazzi Rossano Galtarossa Simone Raineri |
2003 | Milán | Německo Německo André Willms Stephan Volkert Marco Geisler Robert Sens | Česko Česko David Kopřiva Petr Vitásek Jakub Hanák David Jirka | Polsko Polsko Adam Bronikowski Marek Kolbowicz Slawomir Kruszkowski Adam Korol |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Polsko Polsko Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | Slovinsko Slovinsko Matej Prelog Davor Mizerit Luka Špik Iztok Čop | Estonsko Estonsko Jüri Jaanson Leonid Gulov Tõnu Endrekson Andrei Jämsä |
2006 | Eton Lake | Polsko Polsko Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | Ukrajina Ukrajina Volodymyr Pavlovskyi Dmytro Prokopenko Sergiy Biloushchenko Sergiy Gryn | Estonsko Estonsko Allar Raja Igor Kuzmin Tõnu Endrekson Andrei Jämsä |
2007 | Mnichov | Polsko Polsko Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | Francie Francie Jean-David Bernard Cédric Berrest Jonathan Coeffic Julien Bahain | Německo Německo Rene Bertram Karsten Brodowski Hans Gruhne Robert Sens |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Polsko Polsko Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | Austrálie Austrálie Nick Hudson Jarred Bidwell David Crawshay Daniel Noonan | Německo Německo Tim Grohmann Karsten Brodowski Marcel Hacker Tim Bartels |
2010 | Karapiro | Chorvatsko Chorvatsko David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | Itálie Itálie Luca Agamennoni Simone Venier Matteo Stefanini Simone Raineri | Austrálie Austrálie Karsten Forsterling David Crawshay James McRae Daniel Noonan |
2011 | Bled | Austrálie Austrálie Chris Morgan James McRae Karsten Forsterling Daniel Noonan | Německo Německo Karl Schulze Philipp Wende Lauritz Schoof Tim Grohmann | Chorvatsko Chorvatsko David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Chorvatsko Chorvatsko David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | Německo Německo Karl Schulze Paul Heinrich Lauritz Schoof Tim Grohmann | Spojené království Spojené království Graeme Thomas Sam Townsend Charles Cousins Peter Lambert |
2014 | Amsterdam | Ukrajina Ukrajina Dmytro Michaj Artem Morozov Olexandr Nadtoka Ivan Dovgodko | Spojené království Spojené království Graeme Thomas Sam Townsend Charles Cousins Peter Lambert | Německo Německo Karl Schulze Tim Grohmann Kai Fuhrmann Philipp Wende |
2015 | Aiguebelette | Německo Německo Philipp Wende Karl Schulze Lauritz Schoof Hans Gruhne | Austrálie Austrálie David Crawshay Karsten Forsterling Cameron Girdlestone David Watts | Estonsko Estonsko Andrei Jamsa Allar Raja Tonu Endrekson Kaspar Taimsoo |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Litva Litva Dovydas Nemeravičius Martynas Džiaugys Rolandas Maščinskas Aurimas Adomavičius | Spojené království Spojené království Jack Beaumont Jonathan Walton John Collins Graeme Thomas | Estonsko Estonsko Kaur Kuslap Allar Raja Tõnu Endrekson Kaspar Taimsoo |
2018 | Plovdiv | Itálie Itálie Filippo Mondelli Andrea Panizza Luca Rambaldi Giacomo Gentili | Austrálie Austrálie Caleb Antill Campbell Watts Alexander Purnell David Watts | Ukrajina Ukrajina Dmytro Mikhay Serhiy Hryn Oleksandr Nadtoka Ivan Dovhodko |
2019 | Ottensheim | Nizozemsko Nizozemsko Dirk Uittenbogaard Abe Wiersma Tone Wieten Koen Metsemakers | Polsko Polsko Dominik Czaja Wiktor Chabel Szymon Pośnik Fabian Barański | Itálie Itálie Filippo Mondelli Andrea Panizza Luca Rambaldi Giacomo Gentili |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Polsko Polsko Dominik Czaja Mateusz Biskup Mirosław Ziętarski Fabian Barański | Spojené království Spojené království Harry Leask George Bourne Matthew Haywood Tom Barras | Itálie Itálie Nicolò Carucci Andrea Panizza Luca Chiumento Giacomo Gentili |
2023 | Bělehrad | Nizozemsko Nizozemsko Lennart van Lierop Finn Florijn Tone Wieten Koen Metsemakers | Itálie Itálie Nicolò Carucci Andrea Panizza Luca Chiumento Giacomo Gentili | Polsko Polsko Dominik Czaja Fabian Barański Mirosław Ziętarski Mateusz Biskup |
Párová čtyřka lehkých vah
- poprvé na MS 1989.
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
1989 | Bled | Západní Německo Západní Německo Peter Uhrig Jan Fischer Bjoern Gehlsen Thomas Melges | Švýcarsko Švýcarsko Reto Fierz Philipp Ferlber Cirillo Ghielmetti Markus Gier | Francie Francie Bruno Boucher Bruno Lebeda Rolland Galliac Thierry Renault | |
1990 | Lake Barrington | Itálie Itálie FRAsco Esposito Massimo Lana Paolo Pittino Massimo Guglielmi | Francie Francie Bruno Boucher Bruno Lebeda Laurent Porchier Thierry Renault | Austrálie Austrálie Simon Burgess Bruce Hick Gary Lynagh Steve Hawkins | |
1991 | Vídeň | Austrálie Austrálie Stephen Hawkins Bruce Hick Gary Lynagh Simon Burgess | Švédsko Švédsko Joakim Brischewski Bo Ekros Lars-Johan Flodin Per Lundberg | Francie Francie Roland Galliac Patrick Maiore Laurent Porchier Thierry Renault | |
1992 | Montréal | Itálie Itálie Michelangelo Crispi FRAsco Esposito Massimo Lana Massimo Guglielmi | Švédsko Švédsko Joakim Brischewski Bo Ekros Lars-Johan Flodin Per Lundberg | Německo Německo Stephan Fahrig Klaus Götte Rene Höhn Bernhard Rühling | |
1993 | Račice | Rakousko Rakousko Gernot Faderbauer Walter Rantasa Christoph Schmölzer Wolfgang Sigl | Německo Německo Klaus Götte Frank Günder Andreas Lutz Bernhard Rühling Itálie Itálie Michelangelo Crispi Enrico Gandola Massimo Lana Ivano Zasio | medaile neudělena | |
1994 | Indianapolis | Rakousko Rakousko Gernot Faderbauer Walter Rantasa Christoph Schmölzer Wolfgang Sigl | Itálie Itálie Enrico Gandola Paolo Pittino Ivano Zasio Massimo Guglielmi | Portugalsko Portugalsko Henrique Baixinho Luis Fonseca Jose Leitao Luis Ahrens Teixeira | |
1995 | Tampere | Rakousko Rakousko Gernot Faderbauer Walter Rantasa Christoph Schmölzer Wolfgang Sigl | Německo Německo Frank Günder Andreas Lutz Bernhard Rühling Jens Weckbach | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Paolo Pittino Franco Sancassani Massimo Guglielmi | |
1996 | Motherwell | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Paolo Pittino Franco Sancassani Massimo Guglielmi | Německo Německo Oliver Ibielski Alexander Lutz Andreas Lutz Frank Mager | Francie Francie Frederic Ceresoli Frederic Dufour Thierry Richard Pascal Touron | |
1997 | Aiguebelette | Itálie Itálie Stefano Basalini Paolo Pittino Franco Sancassani Massimo Guglielmi | Německo Německo Markus Baumann Oliver Ibielski Alexander Lutz Frank Mager | Irsko Irsko John Armstrong Neal Byrne Brendan Dolan Emmet O'Brien | |
1998 | Kolín nad Rýnem | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Elia Luini Paolo Pittino Franco Sancassani | Německo Německo Markus Baumann Alexander Lutz Franz Mayer Christian Von Gyldenfeldt | USA USA Conal Groom Sean Groom Ransom Weaver Coop Wessels | |
1999 | Catharines | Itálie Itálie Simone Forlani Daniele Gilardoni Franco Sancassini Mauro Baccelli | Německo Německo Manuel Brehmer Franz Mayer Dennis Niemeyer Thorsten Schmidt | Irsko Irsko Neal Byrne James Lindsay-Fynn Noel Monahan Gearoid Towey | |
2000 | Záhřeb | Japonsko Japonsko Hitoshi Hase Takehiro Kubo Kazuaki Mimoto Daisaku Takeda | Itálie Itálie Simone Forlani Daniele Gilardoni Franco Sancassani Mauro Baccelli | Španělsko Španělsko Juan Luis Aguirre Barco Ruben Alvarez Hoyos Alberto Dominguez Lorenzo Juan Zunzunegui Guimerans | |
2001 | Lucern | Itálie Itálie Daniele Gilardoni Luca Moncada Mauro Baccelli Filippo Mannucci | Řecko Řecko Nikolaos Skiathitis Ioannis Korkouritis Vasileios Polymeros Panagiotis Miliotis | Japonsko Japonsko Akio Yano Hitoshi Hase Atsushi Obata Kazuaki Mimoto | |
2002 | Sevilla | Itálie Itálie Emanuele Federici Daniele Gilardoni Luca Moncada Filippo Mannucci | Španělsko Španělsko Jose A. Martin Martin Juan Luis Aguierre Barco Carlos Loriente Perez Alberto Dominguez Lorenzo | Nizozemsko Nizozemsko Wolter Blankert Koos de Loos Dylan van der Linde Marten Bosma | |
2003 | Milán | Itálie Itálie Emanuele Federoci Daniele Gilardoni Luca Moncada Filippo Mannucci | Austrálie Austrálie Deon Birtwitlse Michael Mikey McBryde Shane Broad Samuel Beltz | Německo Německo Joerg Lehnigk Matthias Schoemann-Finck Nils Ipsen Jens Wittwer | |
2004 | Banyoles | Itálie Itálie Franco Sancassani Alessandro Lodigiani Daniele Gilardoni Marcello Miani | Kanada Kanada Jeff Bujas Scott Moore Matt Jensen Daniel Parsons | Německo Německo Nils Budde Matthias Schömann-Finck Nils Ipsen Jens Wittwer | |
2005 | Kaizu | Itálie Itálie Gardino Pellolio Daniele Gilardoni Luca Moncada Filippo Mannucci | Belgie Belgie Justin Gevaert Francois Libois Wouter van der Fraenen Kristof Dekeyser | Kanada Kanada Jeff Bujas Douglas Vandor Matthew Jensen Morgan Jarvis | |
2006 | Eton Lake | Itálie Itálie Gardino Pellolio Daniele Gilardoni Luca Moncada Daniele Danesin | Německo Německo Kai Anspach Martin Rückbrodt Knud Lange Christoph Schregel | Francie Francie Bastien Tabourier Quentin Colard Maxime Goisset Remi Di Girolamo | |
2007 | Mnichov | Itálie Itálie Leonardo Pettinari , Daniele Gilardoni Luca Moncada Daniele Danesin | Francie Francie Remi di Girolamo Pierre-Etienne Pollez Maxime Goisset Fabien Dufour | Spojené království Spojené království Simon Jones Rob Williams Chris Bartley Dave Currie | |
2008 | Ottensheim | Itálie Itálie Franco Sancassani Daniele Gilardoni Stefano Basalini Daniele Danesin | Francie Francie Remi Di Girolamo Jeremie Azou Fabrice Moreau Pierre-Etienne Pollez | Německo Německo Stephan Schad Knud Lange Felix Oevermann Michael Wieler | |
2009 | Poznaň | Itálie Itálie Franco Sancassani Daniele Gilardoni Lorenzo Bertini Stefano Basalini | Německo Německo Knud Lange Lars Wichert Felix Oevermann Michael Wieler | Dánsko Dánsko Hans Christian Soerensen Christian Nielsen Rasmus Quist Andreas Ramboel | |
2010 | Karapiro | Německo Německo Jonathan Koch Lars Wichert Linus Lichtschlag Lars Hartig | Francie Francie Alexandre Pilat Pierre-Etienne Pollez Stany Delayre Frederic Dufour | Dánsko Dánsko Steffen Jensen Martin Batenburg Christian Nielsen Hans Christian Soerensen | |
2011 | Bled | Itálie Itálie FRAsco Rigon Daniele Gilardoni Franco Sancassani Stefano Basalini | Německo Německo Michael Wieler Stefan Wallat Jonas Schützeberg Ingo Voigt | Dánsko Dánsko Steffen Jensen Martin Batenburg Christian Nielsen Hans Christian Sørensen | |
2012 | Plovdiv | Polsko Polsko Adam Sobczak Mariusz Stańczuk Artur Mikolajczewski Milosz Jankowski | Řecko Řecko Georgios Konsolas Nikolaos Afentoulis Panagiotis Magdanis Eleftherios Konsolas | Čína Čína Yangyang Liang Yang Guo Guofeng Fa Deming Kong | |
2013 | Čchungdžu | Řecko Řecko Georgios Konsolas Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Eleftherios Konsolas | Německo Německo Moritz Moos Julius Peschel Jonas Schützeberg Jason Osborne | Itálie Itálie Paolo Ghidini Matteo Mulas Andrea Cereda FRAsco Rigon | |
2014 | Amsterdam | Řecko Řecko Georgios Konsolas Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Eleftherios Konsolas | Německo Německo Daniel Lawitzke Max Röger Jost Schömann-Finck Konstantin Steinhübel | Čína Čína Li Hui Tian Bin Wang Tiexin Dong Tianfeng | |
2015 | Aiguebelette | Francie Francie Maxime Demontfaucon Damien Piqueras Pierre Houin Morgan Maunoir | Německo Německo Roman Acht Daniel Lawitzke Philipp Grebner Jonathan Rommelmann | Dánsko Dánsko Emil Espensen Andrej Bendtsen Mathias Larsen Oscar Petersen | |
2016 | Rotterdam | Německo Německo Patrik Stöcker Florian Roller Johannes Ursprung Cedric Kulbach | Francie Francie François Teroin Damien Piqueras Maxime Demontfaucon Morgan Maunoir | Řecko Řecko Georgios Konsolas Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Eleftherios Konsolas | |
2017 | Sarasota | Francie Francie François Teroin Damien Piqueras Maxime Demontfaucon Stany Delayre | Spojené království Spojené království Edward Fisher Zak Lee-Green Peter Chambers Gavin Horsburgh | Řecko Řecko Ninos Nikolaidis Panagiotis Magdanis Spyridon Giannaros Eleftherios Konsolas | |
2018 | Plovdiv | Německo Německo Joachim Agne Max Röger Florian Roller Moritz Moos | Itálie Itálie Catello Amarante Paolo Di Girolamo Andrea Micheletti Matteo Mulas | Turecko Turecko Mert Kartal Bayram Sönmez Fatih Ünsal Enes Kuşku | |
2019 | Ottensheim | Čína Čína Zhang Zhiyuan Chen Sensen Lü Fanpu Zeng Tao | Itálie Itálie Lorenzo Fontana Alfonso Scalzone Catello Amarante Gabriel Soares | Nizozemsko Nizozemsko Damion Eigenberg David Kampman Ward van Zeijl Bart Lukkes | |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | |||
2022 | Račice | Itálie Itálie Antonio Vicino Alessandro Benzoni Niels Torre Patrick Rocek | Čína Čína Sun Man Chen Sensen Jiang Xuke Ma Yule | Německo Německo Johannes Ursprung Simon Klüter Fabio Kress Joachim Agne | |
2023 | Bělehrad | Itálie Itálie Luca Borgonovo Nicolò Demiliani Pietro Ruta Matteo Tonelli | Německo Německo Max von Bülow Simon Klüter Fabio Kress Joachim Agne | neuděleno |
Dvojka bez kormidelníka
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1962 | Lucern | Německo Německo Dieter Bender Günther Zumkeller | Sovětský svaz Sovětský svaz Valentin Borejko Oleg Golovanov | Švýcarsko Švýcarsko Hugo Waser Adolf Waser |
1966 | Bled | Východní Německo Východní Německo Peter Kremtz Roland Göhler | Rakousko Rakousko Dieter Losert Dieter Ebner | Sovětský svaz Sovětský svaz Viktor Suslin Boris Fjodorov |
1970 | St. Catherines | Východní Německo Východní Německo Peter Gorny Werner Klatt | Polsko Polsko Alfons Ślusarski Jerzy Broniec | Západní Německo Západní Německo Udo Brecht Lutz Ulbricht |
1974 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Bernd Landvoigt Jörg Landvoigt | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Ilie Oanță Dumitru Grumezescu | Polsko Polsko Alfons Ślusarski Zbigniew Ślusarski |
1975 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Bernd Landvoigt Jörg Landvoigt | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Georgi Georgiev Valentin Stojev | Nizozemsko Nizozemsko Jan van der Horst Willem Boeschoten |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Sovětský svaz Sovětský svaz Alexander Kulagin Vitalij Jelisejev | Spojené království Spojené království James Clark John Roberts | Východní Německo Východní Německo Bernd Krause Ortwin Rodewald |
1978 | Karapiro a Kodaň | Východní Německo Východní Německo Bernd Landvoigt Jörg Landvoigt | Spojené království Spojené království John Roberts James Clark | Francie Francie Dominique Lecointe Jean-Claude Roussel |
1979 | Bled | Východní Německo Východní Německo Jörg Landvoigt Bernd Landvoigt | Sovětský svaz Sovětský svaz Jurij Pimenov Nikolaj Pimenov | Švýcarsko Švýcarsko Hans-Konrad Trümpler Stefan Netzle |
1980 | Hazewinkel | závod nebyl na programu | ||
1981 | Mnichov | Sovětský svaz Sovětský svaz Jurij Pimenov Nikolaj Pimenov | Nizozemsko Nizozemsko Willem Jan Atsma Ted Bosman | Itálie Itálie Antonio Baldacci Ezio Pacovich |
1982 | Lucern | Norsko Norsko Hans-Gunnar Grepperud Magnus Sverre Løken | Východní Německo Východní Německo Carl Ertel Ulf Sauerbrey | Nizozemsko Nizozemsko Sjoerd Hoekstra Joost Adema |
1983 | Duisburg | Východní Německo Východní Německo Carl Ertel Ulf Sauerbrey | Sovětský svaz Sovětský svaz Viktor Pereverzev Gennadij Krjučkin | Norsko Norsko Hans-Gunnar Grepperud Magnus Sverre Løken |
1984 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1985 | Hazewinkel | Sovětský svaz Sovětský svaz Nikolaj Pimenov Jurij Pimenov | Spojené království Spojené království Adam Clift Martin Cross | Španělsko Španělsko Fernando Climent Huerta Luis María Lasúrtegui |
1986 | Nottingham | Sovětský svaz Sovětský svaz Jurij Pimenov Nikolai Pimenov | Itálie Itálie Marco Romano Pasquale Aiese | Východní Německo Východní Německo Dirk Rendant Mario Kliesch |
1987 | Kodaň | Spojené království Spojené království Andrew Holmes Steve Redgrave | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Dragoș Neagu Dănuț Dobre | Sovětský svaz Sovětský svaz Jurij Pimenov Nikolaj Pimenov |
1988 | Milán | závod nebyl na programu | ||
1989 | Bled | Východní Německo Východní Německo Thomas Jung Uwe Kellner | Spojené království Spojené království Simon Berrisford Steve Redgrave | Rakousko Rakousko Karl Sinziger Sr Herman Bauer |
1990 | Lake Barrington | Východní Německo Východní Německo Thomas Jung Uwe Kellner | Sovětský svaz Sovětský svaz Nikolai Pimenov Yuri Pimenov | Spojené království Spojené království Matthew Pinsent Steve Redgrave |
1991 | Vídeň | Spojené království Spojené království Matthew Pinsent Steve Redgrave | Jugoslávie Jugoslávie Iztok Čop Denis Žvegelj | Rakousko Rakousko Hermann Bauer Karl Sinzinger |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Spojené království Spojené království Matthew Pinsent Steve Redgrave | Německo Německo Detlef Kirchhoff Hans Sennewald | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop Denis Žvegelj |
1994 | Indianapolis | Spojené království Spojené království Matthew Pinsent Steve Redgrave | Německo Německo Peter Hoeltzenbein Thorsten Streppelhoff | Austrálie Austrálie Robert Walker Richard Wearne |
1995 | Tampere | Spojené království Spojené království Matthew Pinsent Steve Redgrave | Austrálie Austrálie Robert Walker Richard Wearne | Francie Francie Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Francie Francie Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | Itálie Itálie Lorenzo Carboncini Mattia Trombetta | USA USA Adam Holland Edward Murphy |
1998 | Kolín nad Rýnem | Německo Německo Detlef Kirchhoff Robert Sens | Austrálie Austrálie Drew Ginn Mike McKay | Jugoslávie Jugoslávie Nikola Stojić Đorđe Višacki |
1999 | Catharines | Austrálie Austrálie Drew Ginn James Tomkins | Francie Francie Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | Chorvatsko Chorvatsko Oliver Martinov Ninoslav Saraga |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Spojené království Spojené království James Cracknell Matthew Pinsent | Jugoslávie Jugoslávie Đorđe Višacki Nikola Stojić | Jižní Afrika Jižní Afrika Ramon di Clemente Donovan Cech |
2002 | Sevilla | Spojené království Spojené království James Cracknell Matthew Pinsent | Jižní Afrika Jižní Afrika Ramon di Clemente Donovan Cech | Chorvatsko Chorvatsko Siniša Skelin Nikša Skelin |
2003 | Milán | Austrálie Austrálie Drew Ginn James Tomkins | Chorvatsko Chorvatsko Siniša Skelin Nikša Skelin | Jižní Afrika Jižní Afrika Ramon di Clemente Donovan Cech |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Nový Zéland Nový Zéland Nathan Twaddle George Bridgewater | Jižní Afrika Jižní Afrika Ramon di Clemente Donovan Cech | Itálie Itálie Luca Agamennoni Dario Lari |
2006 | Eton Lake | Austrálie Austrálie Drew Ginn Duncan Free | Nový Zéland Nový Zéland Nathan Twaddle George Bridgewater | Kanada Kanada Kevin Light Malcolm Howard |
2007 | Mnichov | Austrálie Austrálie Drew Ginn Duncan Free | Nový Zéland Nový Zéland Nathan Twaddle George Bridgewater | Spojené království Spojené království Colin Smith Matthew Langridge |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Nový Zéland Nový Zéland Eric Murray Hamish Bond | Spojené království Spojené království Pete Reed Andrew Triggs Hodge | Řecko Řecko Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas |
2010 | Karapiro | Nový Zéland Nový Zéland Eric Murray Hamish Bond | Spojené království Spojené království Pete Reed Andrew Triggs Hodge | Řecko Řecko Georgios Tziallas Ioannis Christou |
2011 | Bled | Nový Zéland Nový Zéland Eric Murray Hamish Bond | Spojené království Spojené království Pete Reed Andrew Triggs Hodge | Itálie Itálie Niccolò Mornati Lorenzo Carboncini |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Nový Zéland Nový Zéland Eric Murray Hamish Bond | Francie Francie Germain Chardin Dorian Mortelette | Nizozemsko Nizozemsko Rogier Blink Mitchel Steenman |
2014 | Amsterdam | Nový Zéland Nový Zéland Eric Murray Hamish Bond | Spojené království Spojené království James Foad Matthew Langridge | Jižní Afrika Jižní Afrika Vincent Breet Shaun Keeling |
2015 | Aiguebelette | Nový Zéland Nový Zéland Eric Murray Hamish Bond | Spojené království Spojené království James Foad Matthew Langridge | Srbsko Srbsko Miloš Vasić Nenad Beđik |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Itálie Itálie Matteo Lodo Giuseppe Vicino | Chorvatsko Chorvatsko Martin Sinković Valent Sinković | Nový Zéland Nový Zéland Tom Murray James Hunter |
2018 | Plovdiv | Chorvatsko Chorvatsko Martin Sinković Valent Sinković | Rumunsko Rumunsko Marius Cozmiuc Ciprian Tudosă | Francie Francie Valentin Onfroy Théophile Onfroy |
2019 | Ottensheim | Chorvatsko Chorvatsko Martin Sinković Valent Sinković | Nový Zéland Nový Zéland Tom Murray Michael Brake | Austrálie Austrálie Sam Hardy Joshua Hicks |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Rumunsko Rumunsko Marius Cozmiuc Sergiu Bejan | Španělsko Španělsko Jaime Canalejo Javier García | Spojené království Spojené království Oliver Wynne-Griffith Tom George |
2023 | Bělehrad | Švýcarsko Švýcarsko Roman Röösli Andrin Gulich | Spojené království Spojené království Oliver Wynne-Griffith Thom George | Irsko Irsko Ross Corrigan Nathan Timoney |
Dvojka bez kormidelníka lehkých vah
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1993 | Račice | Španělsko Španělsko Fernando Climent Huerta Fernando Molina Castillo | Rusko Rusko Vladimir Mitušev Alexandr Ustinov | Německo Německo Stephan Fahrig Herbert Vogt |
1994 | Indianapolis | Itálie Itálie Carlo Gaddi Leonardo Pettinari | Rusko Rusko Vladimir Mitušev Alexandr Ustinov | Irsko Irsko Neville Maxwell Tony O’Connor |
1995 | Tampere | Itálie Itálie Carlo Grande Pasquale Marigliano | Francie Francie Sebastien Bel Xavier Dorfman | Dánsko Dánsko Thomas Ebert Bo Helleberg |
1996 | Motherwell | Dánsko Dánsko Thomas Ebert Bo Helleberg | Irsko Irsko Neville Maxwell Tony O'Connor | Německo Německo Tobias Müller Oliver Rau |
1997 | Aiguebelette | Švýcarsko Švýcarsko Mathias Binder Beni Schmidt | Irsko Irsko Neville Maxwell Tony O'Connor | Dánsko Dánsko Jeppe Jensen Kollat Jacob Nielsen |
1998 | Kolín nad Rýnem | Francie Francie Jean-Christophe Bette Vincent Montabonel | Itálie Itálie Catello Amarante Carlo Gaddi | Chile Chile Miguel Cerda Silva Christian Yantani Garces |
1999 | Catharines | Itálie Itálie Stefano Basalini Paolo Pittino | Chile Chile Miguel Cerda Silva Christian Yantani Garces | Irsko Irsko Neville Maxwell Tony O'Connor |
2000 | Záhřeb | Kanada Kanada Ben Storey Edward Winchester | Spojené království Spojené království Peter Haining Nick Strange | Dánsko Dánsko Morten Hansen Skov Jesper Krogh |
2001 | Lucern | Irsko Irsko Gearoid Towey Tony O'Connor | Nizozemsko Nizozemsko Simon Kolkman Robert van der Vooren | Itálie Itálie Massimo Guglielmi Giuseppe Del Gaudio |
2002 | Sevilla | Chile Chile Christian Yantani Garces Miguel Cerda Silva | Itálie Itálie Carlo Gaddi Franco Sancassani | Spojené království Spojené království Ned Kittoe Nick English |
2003 | Milán | Dánsko Dánsko Bo Helleberg Mads Kruse Andersen | Německo Německo Frank Mager Christian Gerlach | USA USA Simon Carcagno Michael Mike Altman |
2004 | Banyoles | Dánsko Dánsko Bo Helleberg Mads Kruse Andersen | Itálie Itálie Nicola Moriconi Salvatore Di Somma | Kanada Kanada Douglas Vandor Mike Lewis |
2005 | Kaizu | Dánsko Dánsko Bo Helleberg Thomas Ebert | Chile Chile Miguel Cerda Felipe Leal | Itálie Itálie Salvatore Amitrano Catello Amarante |
2006 | Eton Lake | Německo Německo Ole Rückbrodt Felix Otto | Španělsko Španělsko Juan Manuel Florido Pellon Jesus Gonzales Alvarez | Itálie Itálie Andrea Caianiello Salvatore Di Somma |
2007 | Mnichov | Itálie Itálie Andrea Caianiello Armando Dell'Aquila | Německo Německo Jochen Kuehner Martin Kuehner | Austrálie Austrálie Ross Brown Michael McBryde |
2008 | Ottensheim | Řecko Řecko Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas | Itálie Itálie Andrea Caianiello Armando Dell'Aquila | Srbsko Srbsko Goran Nedeljković Miloš Tomić |
2009 | Poznaň | Francie Francie Fabien Tilliet Jean-Christophe Bette | Itálie Itálie Andrea Caianiello Armando Dell'Aquila | Srbsko Srbsko Nenad Babović Miloš Tomić |
2010 | Karapiro | Francie Francie Fabien Tilliet Jean-Christophe Bette | Nový Zéland Nový Zéland Graham Oberlin-Brown James Lassche | Kanada Kanada Matt Jensen Rares Crisan |
2011 | Bled | Spojené království Spojené království Peter Chambers Kieren Emery | Itálie Itálie Luca De Maria Armando Dell'Aquila | Německo Německo Bastian Seibt Lars Wichert |
2012 | Plovdiv | Itálie Itálie Luca De Maria Armando Dell'Aquila | Nizozemsko Nizozemsko Arnoud Greidanus Joris Pijs | Francie Francie Jean-Christophe Bette Fabien Tilliet |
2013 | Čchungdžu | Švýcarsko Švýcarsko Simon Niepmann Lucas Tramer | Itálie Itálie Elia Luini Martino Goretti | Spojené království Spojené království Sam Scrimgeour Mark Aldred |
2014 | Amsterdam | Švýcarsko Švýcarsko Simon Niepmann Lucas Tramer | Francie Francie Augustin Mouterde Thomas Baroukh | Spojené království Spojené království Sam Scrimgeour Jonathan Clegg |
2015 | Aiguebelette | Spojené království Spojené království Joel Cassells Sam Scrimgeour | Francie Francie Augustin Mouterde Théophile Onfroy | Německo Německo Jonas Kilthau Matthias Arnold |
2016 | Rotterdam | Francie Francie Augustin Mouterde Alexis Guerinot | Dánsko Dánsko Emil Espensen Jens Vilhelmsen | Spojené království Spojené království Joel Cassells Sam Scrimgeour |
2017 | Sarasota | Francie Francie Pierre Houin Jérémie Azou | Itálie Itálie Stefano Oppo Pietro Ruta | Čína Čína Sun Man Fan Junjie |
2018 | Plovdiv | Irsko Irsko Gary O'Donovan Paul O'Donovan | Itálie Itálie Stefano Oppo Pietro Ruta | Belgie Belgie Tim Brys Niels Van Zandweghe |
2019 | Ottensheim | Irsko Irsko Gary O'Donovan Paul O'Donovan | Itálie Itálie Stefano Oppo Pietro Ruta | Německo Německo Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Itálie Itálie Alessandro Durante Giovanni Ficarra | Maďarsko Maďarsko Bence Szabó Kálmán Furkó | Česko Česko Jiří Kopáč Milan Viktora |
2023 | Bělehrad | Itálie Itálie Francesco Bardelli Stefano Pinsone | Maďarsko Maďarsko Bence Szabó Kálmán Furkó | Moldavsko Moldavsko Dmitrii Zincenco Nichita Naumciuc |
Čtyřka bez kormidelníka
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1962 | Lucern | Německo Německo Gerd Wolter Dagobert Thometschek Peter Paustian Christian Prey | Francie Francie André Fevret Roger Chatelain Philippe Malivoir Jean-Pierre Drivet | Rakousko Rakousko Dieter Losert Dieter Ebner Horst Kuttelwascher Helmut Kuttelwascher |
1966 | Bled | Východní Německo Východní Německo Frank Forberger Frank Rühle Dieter Grahn Dieter Schubert | Sovětský svaz Sovětský svaz Zigmas Jukna Antanas Bagdonavičius Vladimir Sterlik Josanas Jagelavičius | Nizozemsko Nizozemsko Maarten Kloosterman Roelof Luynenburg Eric Niehe Rudolf Stokvis |
1970 | St. Catherines | Východní Německo Východní Německo Frank Forberger Frank Rühle Dieter Grahn Dieter Schubert | Západní Německo Západní Německo Joachim Werner Ehrig Peter Funnekötter Claus Schneggenburger Wolfgang Plottke | Dánsko Dánsko Erik Petersen Tom Hindsby Kurt Helmudt Poul Nielsen |
1974 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Siegfried Brietzke Andreas Decker Stefan Semmler Wolfgang Mager | Sovětský svaz Sovětský svaz Raul Arnemann Nikolaj Kuzněcov Sergej Pozdějev Anušavan Gasan-Džalalov | Západní Německo Západní Německo Peter van Roye Klaus Jäger Bernd Truschinski Reinhard Wendemuth |
1975 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Siegfried Brietzke Andreas Decker Stefan Semmler Wolfgang Mager | Sovětský svaz Sovětský svaz Raul Arnemann Nikolaj Kuzněcov Sergej Pozdějev Anušavan Gasan-Džalalov | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Nicolae Simion Ernest Gal Christian Georgescu Constantin Nistoroiu |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Východní Německo Východní Německo Wolfgang Mager Stefan Semmler Andreas Decker Siegfried Brietzke | Nový Zéland Nový Zéland David Rodger Desmond Lock Ivan Sutherland David Lindstrom | Československo Československo Pavel Konvička Josef Neštický Vlastimil Beránek Lubomír Zapletal |
1978 | Karapiro a Kodaň | Sovětský svaz Sovětský svaz Vladimir Preobraženskij Nikolaj Kuzněcov Valerij Dolinin Anatolij Němtyrjov | Východní Německo Východní Německo Siegfried Brietzke Andreas Decker Stefan Semmler Wolfgang Mager | Spojené království Spojené království Martin Cross David Townsend Ian McNuff John Beattie |
1979 | Bled | Východní Německo Východní Německo Wolfgang Mager Stefan Semmler Andreas Decker Siegfried Brietzke | Československo Československo Lubomír Zapletal Josef Neštický Jiří Prudil Vojtěch Caska | Spojené království Spojené království John Beattie Ian McNuff David Townsend Martin Cross |
1980 | Hazewinkel | závod nebyl na programu | ||
1981 | Mnichov | Sovětský svaz Sovětský svaz Alexej Kamkin Valerij Dolinin Alexandr Kulagin Vitalij Jelisejev | Švýcarsko Švýcarsko Bruno Saile Jürg Weitnauer Hans-Konrad Trümpler Stefan Netzle | Východní Německo Východní Německo Klaus Büttner Hans-Peter Koppe Jens Doberschütz Uwe Gasch |
1982 | Lucern | Švýcarsko Švýcarsko Bruno Saile Jürg Weitnauer Hans-Konrad Trümpler Stefan Netzle | Sovětský svaz Sovětský svaz Vitalij Jelisejev Alexandr Kulagin Valerij Dolinin Alexej Kamkin | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Petru Iosub Valer Toma Daniel Voiculescu Constantin Airoaie |
1983 | Duisburg | Západní Německo Západní Německo Norbert Kesslau Volker Grabow Jörg Puttlitz Guido Grabow | Sovětský svaz Sovětský svaz Nikolaj Pimenov Alexandr Kulagin Jurij Pimenov Žoržs Tikmers | Švédsko Švédsko Anders Wilgotson Hans Svensson Lars-Ake Lindqvist Anders Larsson |
1984 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1985 | Hazewinkel | Západní Německo Západní Německo Norbert Kesslau Volker Grabow Jörg Puttlitz Guido Grabow | Sovětský svaz Sovětský svaz Jonas Narmontas Sergej Smirnov Viktor Pereverzev Gennadij Krjučkin | Východní Německo Východní Německo Hans Sennewald Thomas Greiner Thomas Bänsch Olaf Förster |
1986 | Nottingham | USA USA Ted Swinford Daniel Lyons John Riley Robert Espeseth | Západní Německo Západní Německo Norbert Keßlau Volker Grabow Jörg Puttlitz Guido Grabow | Východní Německo Východní Německo Jörg Timmermann Jens Luedecke Ralf Brudel Thomas-Robert Füting |
1987 | Kodaň | Východní Německo Východní Německo Jens Luedecke Thomas Greiner Ralf Brudel Olaf Förster | Sovětský svaz Sovětský svaz Veniamin But Sigitas Kučinskas Jonas Narmontas Andrej Vasiljev | USA USA Ted Swinford Daniel Lyons John Riley Robert Espeseth |
1988 | Milán | závod nebyl na programu | ||
1989 | Bled | Východní Německo Východní Německo Jens Luedecke Thomas Greiner Ralf Brudel Olaf Förster | USA USA Raul Rodriguez Jack Rusher Thomas Bohrer Richard Kennelly | Nový Zéland Nový Zéland Bill Coventry Ian Wright Alistair MacIntosh Campbell Clayton-Greene |
1990 | Lake Barrington | Austrálie Austrálie Nick Green Mike McKay James Tomkins Sam Patten | Nizozemsko Nizozemsko Niels van der Zwan Jaap Krijtenburg Bart Peters Sven Schwarz | Východní Německo Východní Německo Ralf Brudel Olaf Foerster Thomas Greiner Jens Luedecke |
1991 | Vídeň | Austrálie Austrálie Andrew Cooper Nick Green Mike McKay James Tomkins | USA USA Thomas Bohrer Patrick Manning Jeffrey McLaughlin Michael Porterfield | Německo Německo Markus Bräuer Andreas Lütkefels Stefan Scholz Markus Vogt |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Francie Francie Michel Andrieux Daniel Fauché Philippe Lot Jean-Christophe Rolland | Polsko Polsko Wojciech Jankowski Maciej Łasicki Jacek Streich Tomasz Tomiak | USA USA Thomas Bohrer Sean Hall Jeffrey Klepacki James Neil |
1994 | Indianapolis | Itálie Itálie Riccardo Dei Rossi Raffaello Leonardo Valter Molea Carlo Mornati | Francie Francie Michel Andrieux Daniel Fauché Philippe Lot Jean-Christophe Rolland | Spojené království Spojené království Tim Foster Rupert Obholzer Greg Searle Jonny Searle |
1995 | Tampere | Itálie Itálie Riccardo Dei Rossi Raffaello Leonardo Valter Molea Carlo Mornati | Spojené království Spojené království Timothy Foster Rupert Obholzer Greg Searle Jonathan Searle | Polsko Polsko Piotr Basta Wojciech Jankowski Maciej Łasicki Jacek Streich |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Spojené království Spojené království James Cracknell Tim Foster Matthew Pinsent Steve Redgrave | Francie Francie Gilles Bosquet Daniel Fauche Olivier Moncelet Bertrand Vecten | Rumunsko Rumunsko Dorin Alupei Claudiu Marin Cornel Nemtoc Florian Tudor |
1998 | Kolín nad Rýnem | Spojené království Spojené království James Cracknell Tim Foster Matthew Pinsent Steve Redgrave | Francie Francie Gilles Bosquet Daniel Fauche Francois Meurillon Anthony Perrot | Itálie Itálie Lorenzo Carboncini Riccardo Dei Rossi Valter Molea Carlo Mornati |
1999 | Catharines | Spojené království Spojené království James Cracknell Steve Redgrave Ed Coode Matthew Pinsent | Austrálie Austrálie Ben Dodwell Bo Hanson Geoff Stewart James Stewart | Itálie Itálie Lorenzo Carboncini Riccardo Dei Rossi Valter Molea Carlo Mornati |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Spojené království Spojené království Toby Garbett Steve Williams Ed Coode Rick Dunn | Německo Německo Sebastian Thormann Paul Dienstbach Philipp Stueer Bernd Heidicker | Slovinsko Slovinsko Jani Klemencic Milan Janša Rok Kolander Matej Prelog |
2002 | Sevilla | Německo Německo Sebastian Thormann Paul Dienstbach Philipp Stueer Bernd Heidicker | Spojené království Spojené království Steve Williams Josh West Toby Garbett Rick Dunn | Itálie Itálie Niccolo Mornati Raffaello Leonardo Lorenzo Carboncini Carlo Mornati |
2003 | Milán | Kanada Kanada Cameron Baerg Tom Herschmiller Jake Wetzel Barney Williams | Spojené království Spojené království Steve Williams Josh West Toby Garbett Rick Dunn | Německo Německo Sebastian Thormann Paul Dienstbach Philipp Stueer Bernd Heidicker |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Spojené království Spojené království Steve Williams Pete Reed Alex Partridge Andrew Triggs Hodge | Nizozemsko Nizozemsko Geert Cirkel Jan-Willem Gabriëls Matthijs Vellenga Gijs Vermeulen | Kanada Kanada Rob Weitemeyer Peter Dembicki Andrew Ireland Kristopher McDaniel |
2006 | Eton Lake | Spojené království Spojené království Steve Williams Pete Reed Alex Partridge Andrew Triggs Hodge | Německo Německo Gregor Hauffe Toni Seifert Urs Käufer Philip Adamski | Nizozemsko Nizozemsko Geert Cirkel Jan-Willem Gabriëls Matthijs Vellenga Gijs Vermeulen |
2007 | Mnichov | Nový Zéland Nový Zéland Carl Meyer James Dallinger Eric Murray Hamish Bond | Itálie Itálie Carlo Mornati Alessio Sartori Niccolo Mornati Lorenzo Carboncini | Nizozemsko Nizozemsko Geert Cirkel Matthijs Vellenga Jan-Willem Gabriëls Gijs Vermeulen |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Spojené království Spojené království Alex Partridge Richard Egington Alex Gregory Matthew Langridge | Austrálie Austrálie Matthew Ryan James Marburg Cameron McKenzie-McHarg Francis Hegerty | Slovinsko Slovinsko Tomaž Pirih Rok Rozman Rok Kolander Miha Pirih |
2010 | Karapiro | Francie Francie Jean-Baptiste Macquet Germain Chardin Julien Despres Dorian Mortelette | Řecko Řecko Stergios Papachristos Ioannis Tsilis Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas | Nový Zéland Nový Zéland Jade Uru Simon Watson Hamish Burson David Eade |
2011 | Bled | Spojené království Spojené království Matthew Langridge Richard Egington Tom James Alex Gregory | Řecko Řecko Stergios Papachristos Ioannis Tsilis Georgios Tziallas Ioannis Christou | Austrálie Austrálie Samuel Loch Drew Ginn Nicholas Purnell Joshua Dunkley-Smith |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Nizozemsko Nizozemsko Boaz Meylink Kaj Hendriks Mechiel Versluis Robert Lücken | Austrálie Austrálie Will Lockwood Alexander Lloyd Spencer Turrin Joshua Dunkley-Smith | USA USA Grant James Seth Weil Henrik Rummel Michael Gennaro |
2014 | Amsterdam | Spojené království Spojené království Alex Gregory Mohamed Sbihi George Nash Andrew Triggs Hodge | USA USA Grant James Michael Gennaro Henrik Rummel Seth Weil | Austrálie Austrálie Fergus Pragnell Joshua Dunkley-Smith Spencer Turrin Alexander Lloyd |
2015 | Aiguebelette | Itálie Itálie Marco Di Constanzo Matteo Castaldo Matteo Lodo Guiseppe Vicino | Austrálie Austrálie Will Lockwood Spencer Turrin Joshua Dunkley-Smith Alexander Hill | Spojené království Spojené království Scott Durant Alan Sinclair Tom Ransley Stewart Innes |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Austrálie Austrálie Joshua Hicks Spencer Turrin Jack Hargreaves Alexander Hill | Itálie Itálie Marco Di Costanzo Giovanni Abagnale Matteo Castaldo Domenico Montrone | Spojené království Spojené království Matthew Rossiter Mohamed Sbihi Matthew Tarrant William Satch |
2018 | Plovdiv | Austrálie Austrálie Joshua Hicks Spencer Turrin Jack Hargreaves Alexander Hill | Itálie Itálie Matteo Castaldo Bruno Rosetti Matteo Lodo Marco Di Costanzo | Spojené království Spojené království Thomas Ford Jacob Dawson Adam Neill James Johnston |
2019 | Ottensheim | Polsko Polsko Mateusz Wilangowski Mikołaj Burda Marcin Brzeziński Michał Szpakowski | Rumunsko Rumunsko Mihăiță Țigănescu Mugurel Semciuc Ștefan Berariu Cosmin Pascari | Spojené království Spojené království Matthew Rossiter Oliver Cook Rory Gibbs Sholto Carnegie |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Spojené království Spojené království William Stewart Sam Nunn David Ambler Freddie Davidson | Austrálie Austrálie Alexander Purnell Spencer Turrin Jack Hargreaves Joseph O'Brien | Nizozemsko Nizozemsko Ralf Rienks Ruben Knab Sander de Graaf Rik Rienks |
2023 | Bělehrad | Spojené království Spojené království Oliver Wilkes David Ambler Matthew Aldridge Freddie Davidson | USA USA Justin Best Nicholas Mead Michael Grady Liam Corrigan | Nový Zéland Nový Zéland Ollie Fitzroy Maclean Logan Ullrich Tom Murray Matt Macdonald |
Dvojka s kormidelníkem
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1962 | Lucern | Německo Německo Wolfgang Neuß Klaus-Günther Jordan Frank Steinhäuser | Rumunsko Rumunsko Ionel Petrov Carol Vereș Oprea Păunescu | Sovětský svaz Sovětský svaz Vladimir Smirnov Valerij Polkovskij Igor Rudakov |
1966 | Bled | Nizozemsko Nizozemsko Hadriaan van Nes Jan van de Graaff Poul de Haan | Francie Francie Jacques Morel Georges Morel Gilles Florent | Itálie Itálie Primo Baran Renzo Sambo Enrico Pietropolli |
1970 | St. Catherines | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Ștefan Tudor Petre Ceapura Ladislau Lowrenschi (k) | Východní Německo Východní Německo Hartmut Schreiber Manfred Schmorde Klaus-Dieter Ludwig (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Vladimir Ješinov Nikolaj Ivanov Valentin Kosticyn (k) |
1974 | Lucern | Sovětský svaz Sovětský svaz Vladimir Ješinov Nikolaj Ivanov Alexandr Lukjanov (k) | Východní Německo Východní Německo Wolfgang Gunkel Jörg Lucke Klaus-Dieter Neubert (k) | Československo Československo Oldřich Svojanovský Pavel Svojanovský Vladimír Petříček (k) |
1975 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Jörg Lucke Wolfgang Gunkel Bernd Fritsch (k) | Polsko Polsko Ryszard Stadniuk Grzegorz Stellak Ryszard Kubiak (k) | Západní Německo Západní Německo Thomas Hitzbleck Klaus Jäger Holger Hocke (k) |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Dimitar Janakiev Todor Mrankov Stefan Stojkov (k) | Východní Německo Východní Německo Friedrich-Wilhelm Ulrich Harald Jährling Georg Spohr (k) | Československo Československo Karel Mejta Karel Neffe Jiří Pták (k) |
1978 | Karapiro a Kodaň | Východní Německo Východní Německo Jürgen Pfeiffer Gert Uebeler Olaf Beyer (k) | Československo Československo Karel Mejta Karel Neffe Jiří Pták (k) | Polsko Polsko Adam Tomasiak Grzegorz Nowak Ryszard Kubiak (k) |
1979 | Bled | Východní Německo Východní Německo Gert Uebeler Hermann Pfeifer Georg Spohr (k) | Československo Československo Milan Škopek Josef Plamínek Oldřich Hejdušek (k) | USA USA Mark Borchelt Fred Borchelt Christopher Wells (k) |
1980 | Hazewinkel | závod nebyl na programu | ||
1981 | Mnichov | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | Východní Německo Východní Německo Karsten Schmeling Jürgen Seyfarth Hendrik Reiher (k) | Spojené království Spojené království Thomas Cadoux-Hudson Richard Budgett Adrian Ellison (k) |
1982 | Lucern | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | Východní Německo Východní Německo Jürgen Seyfarth Karsten Schmeling Hendrik Reiher (k) | Československo Československo Milan Doleček Milan Škopek Oldřich Hejdušek (k) |
1983 | Duisburg | Východní Německo Východní Německo Thomas Greiner Ullrich Dießner Andreas Gregor (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Stasis Narušaitis Igor Majstrenko Petr Petrinič (k) | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) |
1984 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1985 | Hazewinkel | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Dimitrie Popescu Vasile Tomoiagă Dumitru Răducanu (k) | Východní Německo Východní Německo Thomas Kessler Uwe Gasch Olaf Gerschau (k) |
1986 | Nottingham | Spojené království Spojené království Andrew Holmes Steve Redgrave Patrick Sweeney (k) | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | Východní Německo Východní Německo Thomas Greiner Olaf Förster Udo Kühn (k) |
1987 | Kodaň | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | Spojené království Spojené království Andrew Holmes Steve Redgrave Patrick Sweeney (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Dimitrie Popescu Vasile Tomoiagă Marin Gheorghe (k) |
1988 | Milán | závod nebyl na programu | ||
1989 | Bled | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | Rumunsko Rumunsko Dragos Neagu Ioan Snep Marin Gheorghe (k) | Jugoslávie Jugoslávie Milan Janša Robert Krasovec Gorazd Slilvnik (k) |
1990 | Lake Barrington | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | Španělsko Španělsko Jose Ignacio Bugarin Pereira Ibon Urbieta Zubiria Gabriel De Marco (k) | Jugoslávie Jugoslávie Milan Janša Robert Krasovec Robert Erzen (k) |
1991 | Vídeň | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | Polsko Polsko Piotr Basta Tomasz Mruczkowski Bartosz Sroga (k) | Československo Československo Michal Dalecký Dušan Macháček Oldřich Hejdušek (k) |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Spojené království Spojené království Greg Searle Jonathan Searle Garry Herbert (k) | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | Německo Německo Michael Peter Thomas Woddow Kuno Hochhuth (k) |
1994 | Indianapolis | Chorvatsko Chorvatsko Igor Boraska Tihomir Franković Milan Razov (k) | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Gioacchino Cascone Antonio Cirillo (k) | Rumunsko Rumunsko Nicolae Spîrcu Ioan Vizitiu Marin Gheorghe (k) |
1995 | Tampere | Itálie Itálie Giuliano De Stabile Luca Sartori Antonio Cirillo (k) | Francie Francie Antoine Béghin Laurent Béghin Christophe Lattaignant (k) | Belgie Belgie Frank Moortgat Dominique Verdeyen Benoit Ollemans (k) |
1996 | Motherwell | Francie Francie Luc Prevot Yannick Schulte Christophe Tellier (k) | Rumunsko Rumunsko Dimitrie Popescu Neculai Taga Dumitru Răducanu (k) | Nizozemsko Nizozemsko Remco Schnieders Leofwin Visman Chun Wei Cheung (k) |
1997 | Aiguebelette | USA USA Nicholas Anderson Scott Fentress Jordan Irving (k) | Austrálie Austrálie David Cameron Nick Mcdonald-Crowley David Colvin (k) | Řecko Řecko Georgios Fotou Konstantinos Kariotis Lampros Rizos (k) |
1998 | Kolín nad Rýnem | Austrálie Austrálie Nick Green James Tomkins Brett Hayman (k) | Itálie Itálie Gioacchino Cascone Rosario Gioia Gianluca Barattolo (k) | USA USA Nicholas Anderson Kurt Borcherding Philip Henry (k) |
1999 | Catharines | USA USA James Neil Philip Henry Nicholas Anderson (k) | Německo Německo Joerg Diessner Enrico Schnabel Felix Erdmann (k) | Argentina Argentina Damian Ordas Walter Balunek Patricio Mouche (k) |
2000 | Záhřeb | USA USA Matthew Guerrieri Kurt Borcherding Nicholas Anderson (k) | Rumunsko Rumunsko Daniel Mastacan Nicolaie Taga Marin Gheorghe (k) | Francie Francie Vincent Maliszewski Bernard Roche Anthony Cornet (k) |
2001 | Lucern | Spojené království Spojené království James Cracknell Matthew Pinsent Neil Chugani (k) | Itálie Itálie Mattia Trombetta Lorenzo Carboncini Andrea Monizza (k) | Rumunsko Rumunsko Cornel Nemtoc Ioan Florariu Marin Gheorghe (k) |
2002 | Sevilla | Německo Německo Lars Krisch Andreas Werner Claus Müller-Gatermann (k) | USA USA Daniel Beery Dana Schmunk Joe Manion (k) | Austrálie Austrálie Tom Laurich Rob Jahrling Michael Toon (k) |
2003 | Milán | USA USA Matt Rich Daniel Beery Andrew Kelly (k) | Austrálie Austrálie Luke Pougnault Jonatan Fievez Marc Douez (k) | Kanada Kanada Kevin Burt Geoff Hodgson Brian Price (k) |
2004 | Banyoles | Itálie Itálie Mattia Trombetta Mario Palmisano Luigi Longobardi (k) | Polsko Polsko Marcin Wika Piotr Basta Rafal Cholewinski (k) | Dánsko Dánsko Gunnar Levring Morten Nielsen Jacob Neergaard (k) |
2005 | Kaizu | Austrálie Austrálie Hardy Cubasch Sam Conrad Marc Douez (k) | Itálie Itálie Dario Cerasola Edoardo Verzotti Manuel Belingerio (k) | USA USA Jordan Smith Micah Boyd Chase Phillips (k) |
2006 | Eton Lake | Srbsko a Černá Hora Srbsko a Černá Hora Nikola Stojić Jovan Popović Ivan Ninković (k) | Itálie Itálie FRAsco Gabriele Dario Cerasola Andrea Riva (k) | Kanada Kanada James Byrnes Derek O'Farrell Brian Price (k) |
2007 | Mnichov | Polsko Polsko Dawid Paczes Lukasz Kardas Daniel Trojanowski (k) | Itálie Itálie FRAsco Gabriele Valerio Massimo Gianluca Barattolo (k) | Kanada Kanada Kristopher McDaniel Derek O'Farrell Brian Price (k) |
2008 | Ottensheim | Kanada Kanada Gabriel Bergen James Dunaway Mark Laidlaw (k) | Francie Francie Sebastien Lente Benjamin Lang Benjamin Manceau (k) | Austrálie Austrálie Nick Baxter Fergus Pragnell Hugh Rawlinson (k) |
2009 | Poznaň | USA USA Troy Kepper Henrik Rummel Marcus McElhenney (k) | Česko Česko Jakub Makovička Václav Chalupa Oldřich Hejdušek (k) | Německo Německo Philipp Naruhn Florian Eichner Tim Berent (k) |
2010 | Karapiro | Austrálie Austrálie Christopher Morgan Dominic Grimm David Webster (k) | Itálie Itálie Paolo Perino Pierpaolo Frattini Andrea Lenzi (k) | Německo Německo Maximilian Munski Filip Adamski Albert Kowert (k) |
2011 | Bled | Itálie Itálie Vincenzo Capelli Pierpaolo Frattini Niccolò Fanchi (k) | Austrálie Austrálie William Lockwood James Chapman David Webster (k) | Kanada Kanada Kevin Light Steve Van Knotsenburg Brian Price (k) |
2012 | Plovdiv | Bělorusko Bělorusko Stanislau Shcharbachenia Aliaksandr Kazubouski Piotr Piatrynich (k) | Francie Francie Michael Molina Benjamin Lang Benjamin Manceau (k) | Kanada Kanada Kai Langerfeld Peter McClelland Dane Lawson (k) |
2013 | Čchungdžu | Itálie Itálie Luca Parlato Vincenzo Abbagnale Enrico D'Aniello (k) | Německo Německo Paul Schröter Bastian Bechler Jonas Wiesen (k) | Francie Francie Matthieu Moinaux Laurent Cadot Benjamin Manceau (k) |
2014 | Amsterdam | Nový Zéland Nový Zéland Eric Murray Hamish Bond Caleb Shepherd (k) | Spojené království Spojené království Alan Sinclair Scott Durant Henry Fieldmann (k) | Německo Německo Peter Kluge Alexander Egler Jonas Wiesen (k) |
2015 | Aiguebelette | Spojené království Spojené království Nathaniel Reilly-O'Donnell Matthew Tarrant Henry Fieldman (k) | Německo Německo Jakob Schneider Clemens Ernsting Jonas Wiesen (k) | Srbsko Srbsko Viktor Pivač Martin Mačković Luka Mladenović (k) |
2016 | Rotterdam | Spojené království Spojené království Oliver Cook Callum McBrierty Henry Fieldman (k) | Kanada Kanada Andrew Stewart-Jones Benjamin de Wit Kevin Chung (k) | Itálie Itálie Mario Paonessa Vincenzo Capelli Andrea Riva (k) |
2017 | Sarasota | Maďarsko Maďarsko Adrián Juhász Béla Simon Andrea Vanda Kolláth (k) | Austrálie Austrálie Darcy Wruck Angus Widdicombe James Rook (k) | Německo Německo Malte Grossmann Finn Schröder Jonas Wiesen (k) |
- ukončeno
Čtyřka s kormidelníkem
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1962 | Lucern | Německo Německo Bernd-Jürgen Marschner Peter Neusel Bernhard Britting Manfred Ross Jürgen Oelke | Francie Francie Jean Ledoux Emile Clerc André Sloth Pierre Maddaloni Alain Bouffard | Sovětský svaz Sovětský svaz Boris Fjodorov Jurij Suslin Jurij Ťukalov Anatolij Fjodorov Igor Rudakov |
1966 | Bled | Východní Německo Východní Německo Hanno Melzer Horst Bagdonat Helmut Hänsel Karl-Heinz Grzeschuchna Klaus-Dieter Ludwig | Sovětský svaz Sovětský svaz Anatolij Tkačuk Vitalij Kurcenko Boris Kuzmin Vladimir Jevsejev Anatolij Losgin | Jugoslávie Jugoslávie Boris Ercegovic Predrag Savic Ivo Juginovic Frane Kazija Ljubomir Curovic |
1970 | St. Catherines | Západní Německo Západní Německo Peter Berger Hans-Johann Färber Gerhard Auer Alois Bierl Stefan Voncken (k) | Východní Německo Východní Německo Bernd Meerbach Rolf Zimmermann Jochen Mietzner Karl-Heinz Prudöhl Karl-Heinz Danielowski (k) | Norsko Norsko Alf John Hansen Finn Tveter Tom Welo Petter Wærness Finn Aronsen (k) |
1974 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Andreas Schulz Rüdiger Kunze Ullrich Dießner Walter Dießner Wolfgang Groß (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Gennadij Moskovskij Alexander Pljuškin Vladimir Vasiljev Anatolij Němtyrjov Igor Rudakov (k) | Západní Německo Západní Německo Hans-Johann Färber Ralph CUBil Peter-Michael Kolbe Peter Niehusen Uwe Benter (k) |
1975 | Nottingham | Sovětský svaz Sovětský svaz Vladimir Ješinov Nikolaj Ivanov Alexandr Sema Alexandr Klepikov Alexandr Lukjanov (k) | Východní Německo Východní Německo Andreas Schulz Rüdiger Kunze Walter Dießner Ullrich Dießner Wolfgang Groß (k) | Západní Německo Západní Německo Hans-Johann Färber Ralph CUBil Dieter Knief Peter Niehusen Hartmut Wenzel (k) |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Východní Německo Východní Německo Dieter Wendisch Walter Dießner Gottfried Döhn Ullrich Dießner Andreas Gregor (k) | Západní Německo Západní Německo Gabriel Konertz Wolfram Thiem Frank Schütze Klaus Meyer Helmut Sassenbach (k) | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Cvetan Petkov Rumen Christov Nasko Markov Ivan Botev Nenko Dobrev (k) |
1978 | Karapiro a Kodaň | Východní Německo Východní Německo Ullrich Dießner Gottfried Döhn Walter Dießner Dieter Wendisch Andreas Gregor (k) | Západní Německo Západní Německo Wolf-Dieter Oschlies Wolfram Thiem Frank Schütze Gabriel Konertz Helmut Sassenbach (k) | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Rumen Christov Cvetan Petkov Nasko Markov Ivan Botev Nenko Dobrev (k) |
1979 | Bled | Východní Německo Východní Německo Bernd Schlufter Walter Dießner Jens Doberschütz Ullrich Dießner Werner Lutz (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Artūrs Garonskis Dzintars Krišjānis Dimants Krišjānis Žoržs Tikmers Juris Bērziņš (k) | Západní Německo Západní Německo Andreas Görlich Frank Schütze Wolfram Thiem Wolf-Dieter Oschlies Manfred Klein (k) |
1980 | Hazewinkel | závod nebyl na programu | ||
1981 | Mnichov | Východní Německo Východní Německo Dietmar Schiller Jörg Friedrich Bernd Niesecke Harald Jährling Klaus-Dieter Ludwig (k) | USA USA Andrew Sudduth Thomas Woodman John Everett Fred Borchelt Robert Jaugstetter (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Viktor Omeljanovič Dimants Krišjānis Dzintars Krišjānis Žoržs Tikmers Juris Bērziņš (k) |
1982 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Thomas Greiner Hans Sennewald Ulrich Kons Ullrich Dießner Andreas Gregor (k) | Československo Československo Vojtěch Caska Josef Neštický Jan Kabrhel Karel Neffe Jiří Pták (k) | USA USA Andrew Sudduth Charles Altekruse John Everett Fred Borchelt Robert Jaugstetter (k) |
1983 | Duisburg | Nový Zéland Nový Zéland Conrad Robertson Gregory Johnston Keith Trask Leslie O’Connell Brett Hollister (k) | Východní Německo Východní Německo Dietmar Schiller Jörg Friedrich Bernd Niesecke Bernd Eichwurzel Klaus-Dieter Ludwig (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Sergej Frolov Jonas Pinskus Jonas Narmontas Vladimir Zemin Vladimir Nižegorodov (k) |
1984 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1985 | Hazewinkel | Sovětský svaz Sovětský svaz Sigitas Kučinskas Ivan Vysockij Vladimir Romanišin Igor Zotov Michail Sasov (k) | Itálie Itálie Mario Lafranconi Giovanni Suarez Gino Iseppi Giuseppe Carando Siro Meli (k) | Východní Německo Východní Německo Dietmar Schiller Karsten Schmeling Bernd Niesecke Bernd Eichwurzel Hendrik Reiher (k) |
1986 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Frank Klawonn Bernd Eichwurzel Bernd Niesecke Karsten Schmeling Hendrik Reiher (k) | Nový Zéland Nový Zéland Nigel Atherfold Bruce Holden Gregory Johnston Christopher White Andrew Bird (k) | USA USA Douglas Burden Chris Huntington Kurt Bausback John Walters Jonathan Fish (k) |
1987 | Kodaň | Východní Německo Východní Německo Frank Klawonn Bernd Eichwurzel Bernd Niesecke Karsten Schmeling Hendrik Reiher (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Viktor Omeljanovič Nikolaj Komarov Vasil Romanišin Valentin Gerasimenko Grigorij Dmitrenko (k) | Itálie Itálie Antonio Maurogiovanni Giovanni Suarez Renato Gaeta Giuseppe Carando Dino Lucchetta (k) |
1988 | Milán | závod nebyl na programu | ||
1989 | Bled | Rumunsko Rumunsko Vasile Năstase Dimitrie Popescu Valentin Robu Vasile Tomoiagă Marin Gheorghe (k) | Československo Československo Michal Šubrt Pavel Menšík Dusan Vicik Dušan Macháček Jiří Pták (k) | Spojené království Spojené království Steve Turner Matthew Pinsent Gavin Stewart Terence Dillon Thomas Vaughan (k) |
1990 | Lake Barrington | Východní Německo Východní Německo Bernd Eichwurzel Mario Gruessel Detlef Kirchhoff Stefan Schulz Hendrik Reiher (k) | Západní Německo Západní Německo Wolfgang Klapheck Stefan Scholz Ansgar Wessling Volker Zimmermann Thomas Alt (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Igor Bortnickij Sigitas Kučinskas Jonas Narmontas Vladimir Romanišin Petr Petrinič (k) |
1991 | Vídeň | Německo Německo Armin Eichholz Bahne Rabe Matthias Ungemach Armin Weyrauch Jörg Dederding (k) | Rumunsko Rumunsko Dănuț Dobre Dragoș Neagu Valentin Robu Ioan Șnep Dumitru Răducanu (k) | Polsko Polsko Wojciech Jankowski Maciej Łasicki Jacek Streich Tomasz Tomiak Michał Cieślak (k) |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Rumunsko Rumunsko Dorin Alupei Iulică Ruican Nicolae Țaga Viorel Talapan Marin Gheorghe (k) | Česko Česko Petr Blecha Michal Dalecký Jiří Šefčík Pavel Sokol Oldřich Hejdušek (k) | Německo Německo Stefan Forster Mark Kleinschmidt Ulrich Viefers Marc Weber Guido Groß (k) |
1994 | Indianapolis | Rumunsko Rumunsko Valentin Robu Iulică Ruican Viorel Talapan Florian Tudor Marin Gheorghe (k) | USA USA Bill Cooper Adam Holland Edward Murphy Chris Swan Peter Cipollone (k) | Nizozemsko Nizozemsko Michiel Bartman Jochen Jansen Pim Vos Marc Eecen Kagan Turkcan (k) |
1995 | Tampere | USA USA Chris Ahrens Peter Collins Ben Holbrook James Munn Peter Cipollone (k) | Nový Zéland Nový Zéland Murdoch Dryden Andrew Matheson Chris McAsey CChris White Michael Whittaker (k) | Itálie Itálie Lorenzo Carboncini Luca Cavallini Ciro Liguori Rocco Pecoraro Vincenzo Di Palma (k) |
1996 | Motherwell | Rumunsko Rumunsko Dorin Alupei Claudiu Marin Iulică Ruican Viorel Talapan Alexei Raducanu (k) | Česko Česko Dušan Businský Michal Dalecký Pavel Malinský Lubomír Skalický Oldřich Hejdušek (k) | Rusko Rusko Vladimir Andrejev Alexandr Litvinčev Gennadij Mulica Jevgenij Ovčarov Alexej Mitěnko (k) |
1997 | Aiguebelette | Francie Francie Antoine Béghin Vincent Maliszewski Bernard Roche Laurent Béghin Christophe Lattaignant (k) | Itálie Itálie Giuliano De Stabile Rosario Gioia FRAsco Mattei Mario Palmisano Gaetano Iannuzzi (k) | Spojené království Spojené království Ed Coode Mark Johnson Garry McAdams Steve Trapmore David Chung (k) |
1998 | Kolín nad Rýnem | Austrálie Austrálie Drew Ginn Nick Green Mike McKay James Tomkins Brett Hayman (k) | Chorvatsko Chorvatsko Denis Boban Igor Boraska Tihomir Franković Siniša Skelin Ratko Cvitanić (k) | Itálie Itálie Marco Bizzozero Dario Lari Giuseppe Musemeci Pasquale Panzarino Daniele Sorice (k) |
1999 | Catharines | USA USA Thomas Murray Daniel Protz Garrett Klugh Jacob Wetzel Sean Mulligan (k) | Spojené království Spojené království Rick Dunn Jonny Searle Jonny Singfield Graham Smith Alistair Potts (k) | Rumunsko Rumunsko Ovidiu Cornea Vasile Mastacan Valentin Robu Nicolaie Taga Dumitru Răducanu (k) |
2000 | Záhřeb | Spojené království Spojené království Rick Dunn Toby Garbett Graham Smith Steve Williams Alistair Potts (k) | USA USA Ben Holbrook James Neil Garrett Klugh Ryan Torgerson Jeffrey Lindy (k) | Německo Německo Lars Erdmann Wolfram Huhn Lars Krisch Andreas Werner Joerg Dederding (k) |
2001 | Lucern | Francie Francie Gilles Bosquet Vincent Gazan Vincent Millot Sidney Chouraqui Cristophe Lattaignant (k) | Itálie Itálie Luca Agamennoni Edoardo Verzotti Massimo Cascone Luca Ghezzi Gianluca Barattolo (k) | Spojené království Spojené království Chris Martin Henry Adams Alex Partridge Dan Ouseley Peter Rudge (k) |
2002 | Sevilla | Spojené království Spojené království Tom Stallard Steve Trapmore Luka Grubor Kieran West Christian Cormack (k) | Německo Německo Arne Landgraf Martin Zobelt Jan Martin Broeer Klaus Rogge Stefan Lier (k) | Chorvatsko Chorvatsko Igor Boraska Oliver Martinov Ivan Jukic Ninoslav Saraga Luka Travas (k) |
2003 | Milán | USA USA Brian McDonough Matt Deakin Jason Flickinger Lucas McGee Marcus McElhenney (k) | Spojené království Spojené království James Livingston Richard Egington Kieran West Tom Stallard Peter Rudge (k) | Německo Německo Arne Landgraf Matthias Flach Jan Martin Broeer Klaus Rogge Stefan Lier (k) |
2004 | Banyoles | Itálie Itálie Lorenzo Carboncini Stefano Introzzi Edoardo Verzotti Valerio Massimo Alessandro Speranza (k) | Kanada Kanada Rob Weitemeyer Malcolm Howard Peter Dembicki Andrew Ireland Stephen Cheng (k) | USA USA Andrew Brennan Paul Daniels Steve Coppola Josh Inman Marcus McElhenney (k) |
2005 | Kaizu | Francie Francie Nicolas Podpovitny Vincent Durupt Alex Johnatan Mathis Lionel Jacquiot Nicolas Majerus (k) | USA USA Troy Keeper Matt Hughes Patrick Sullivan Brett Newlin Marcus McElhenney (k) | Německo Německo Toni Seifert Matthias Flach Johannes Doberschütz Falk Müller Martin Sauer (k) |
2006 | Eton Lake | Německo Německo Jan-Martin Bröer Matthias Flach Philipp Naruhn Florian Eichner Martin Sauer (k) | Kanada Kanada Max Lang Chris Aylard Robert Gibson Will Crothers Stephen Cheng (k) | Nový Zéland Nový Zéland James Dallinger Steven Cottle Paul Gerritsen Dane Boswell Daniel Quigley (k) |
2007 | Mnichov | USA USA Matt Deakin Daniel Beery Samuel Burns Christopher Liwski Edmund del Guercio (k) | Srbsko Srbsko Marko Marjanović Jovan Popović Goran Jagar Nikola Stojić Saša Mimić (k) | Německo Německo Florian Mennigen Stephan Koltzk Philipp Naruhn Matthias Flach Martin Sauer (k) |
- ukončeno po 2007
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah
- Poprvé na MS 1974
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1974 | Lucern | Austrálie Austrálie Campbell Johnstone Andrew Michelmore Geoffrey Rees Colin Smith | Nizozemsko Nizozemsko Los Hans Pieterman Jannes Bruyn Hans Lycklama | USA USA Andrew Washburn Barry Selick James Ehrmann Peter Huntsman |
1975 | Nottingham | Francie Francie Francis Pelegri Michel Picard André Coupat André Picard | Spojené království Spojené království Nicholas Tee Graeme Hall Christopher Drury Daniel Topolski | Austrálie Austrálie Campbell Johnstone Andrew Michelmore Geoffrey Rees Colin Smith |
1976 | Villach | Francie Francie André Picard Michel Picard André Coupat Francis Pelegri | Norsko Norsko Pal Boernick Olaf Solberg Per Arne Steen Edd Hillstad | Dánsko Dánsko Djon Andersen Bent Fransson Aage Hansen Torben Hansen |
1977 | Amsterdam | Francie Francie André Picard Michel Picard André Coupat Francis Pelegri | Austrálie Austrálie Colin Smith Peter Antonie Simon Gillett Geoffrey Rees | Nizozemsko Nizozemsko Hans Lycklama Hans Povel Hans Pieterman Ge Schous |
1978 | Karapiro a Kodaň | Švýcarsko Švýcarsko Michael Raduner Thomas von Weissenfluh Pierre Zentner Pierre Kovacs | Nizozemsko Nizozemsko Peter van Berkel Willem Appeldoorn Richard Helsloot Paul Paulsen | Austrálie Austrálie Vaughan Bollen Peter Antonie Simon Gillett Geoffrey Rees |
1979 | Bled | Spojené království Spojené království Ian Wilson Stuart Wilson Colin Barratt Nicholas Howe | Nizozemsko Nizozemsko Peter van Berkel Willem Appeldoorn Richard Helsloot Paul Paulsen | Švýcarsko Švýcarsko Reto Wyss Thomas von Weissenfluh Pierre Zentner Pierre Kovacs |
1980 | Hazewinkel | Austrálie Austrálie Graham Gardiner Charles Bartlett Clyde Hefer Simon Gillett | Dánsko Dánsko Mogens Rasmussen Juul Søren Christensen Jan Christensen Kim Hagsted | Spojené království Spojené království Antony Richardson Andrew Cusack Duncan Innes Colin Cusack |
1981 | Mnichov | Austrálie Austrálie Graham Gardiner Charles Bartlett Clyde Hefer Simon Gillett | Nizozemsko Nizozemsko Peter van Berkel Richard Helsloot Willem Appeldoorn Paul Paulsen | Kanada Kanada Rob Gibson Timothy Turner James Relle Patrick Turner |
1982 | Lucern | Itálie Itálie Marco Romano Daniele Boschin Paolo Martinelli Pasquale Aiese | Španělsko Španělsko Guillermo Müller Gascón José María de Marco Pérez Enrique Briones Pérez Luis María Moreno Perpiñá | Dánsko Dánsko Mikael Espersen Flemming Jensen Lars Porneki Kim Hagsted |
1983 | Duisburg | Španělsko Španělsko Alberto Molina Castillo Luis María Moreno Perpiñá José María de Marco Pérez Juan María Altuna Muñoa | Spojené království Spojené království Christopher Bates Carl Smith Ian Wilson Stuart Forbes | Dánsko Dánsko Richard Biller Michael Djervig Vagn Nielsen Karsten Kobbernagel |
1984 | Montréal | Španělsko Španělsko Fernando Molina Castillo José María de Marco Pérez Luis María Moreno Perpiñá Alberto Molina Castillo | Západní Německo Západní Německo Wolfgang Birkner Thomas Jaeckel Frank Rogall Ansgar Wessling | Spojené království Spojené království Christopher Bates Carl Smith Ian Wilson Stuart Forbes |
1985 | Hazewinkel | Západní Německo Západní Německo Alwin Otten Frank Rogall Thomas Jaeckel Wolfgang Birkner | Itálie Itálie Franco Pantano Dario Longhin Nerio Gainotti Mauro Torta | USA USA Edward Gribbin Charles Cobbs Michael Morrison Fred Michini |
1986 | Nottingham | Itálie Itálie Franco Pantano Dario Longhin Nerio Gainotti Mauro Torta | Spojené království Spojené království Christopher Bates Peter Haining Neil Staite Stuart Forbes | Španělsko Španělsko Fernando Molina Castillo José María de Marco Pérez Carlos Muniesa Ferrero Alberto Molina Castillo |
1987 | Kodaň | Západní Německo Západní Německo Thomas Palm Erik Ring Gerd Meyer Sebastian Franke | Spojené království Spojené království Christopher Bates Peter Haining Neil Staite Stuart Forbes | Itálie Itálie Franco Pantano Dario Longhin Nerio Gainotti Mauro Torta |
1988 | Milán | Itálie Itálie Mauro Torta Dario Longhin Massimo Lana Nerio Gainotti | Spojené království Spojené království Rob Williams Nicholas Howe Richard Metcalf Michael Diserens | Západní Německo Západní Německo Thomas Palm Erik Ring Gerd Meyer Sebastian Franke |
1989 | Bled | Západní Německo Západní Německo Klaus Altena Stephan Fahrig Michael Buchheit Bernhard Stomporowski | Itálie Itálie Nerio Gainotti Alfredo Striani Dario Longhin Mauro Torta | Spojené království Spojené království Nicholas Strange Nicholas Howe Rob Williams Stuart Forbes |
1990 | Lake Barrington | Západní Německo Západní Německo Klaus Altena Michael Buchheit Stephan Fahrig Bernhard Stomporowski | Francie Francie Stephane Guerinot Laurent Irazusta Benoit Masson Jose Oyarzabal | Nizozemsko Nizozemsko Frank Gerritse Pim Laken Mark Emke Han de Regt |
1991 | Vídeň | Spojené království Spojené království Christopher Bates Toby Hessian Tom Kay Carl Smith | Itálie Itálie Sabino Bellomo Franco Cattaneo Danilo Fraquelli Alfredo Striani | Španělsko Španělsko Juan Luis Aguirre Barco Fernando Climent Huerta José María de Marco Pérez Fernando Molina Castillo |
1992 | Montréal | Spojené království Spojené království Christopher Bates Toby Hessian Tom Kay Carl Smith | Itálie Itálie Sabino Bellomo Franco Cattaneo Danilo Fraquelli Alfredo Striani | Francie Francie Sebastien Bel Stephane Guerinot Benoit Masson Jose Oyarzabal |
1993 | Račice | USA USA Thomas Beetham Matthew Collins Christopher Kerber Jonathan Moss | Švýcarsko Švýcarsko Markus Feusi Reto Fierz Nicolai Kern Hubert Wagner | Itálie Itálie Sabino Bellomo Franco Cattaneo Danilo Fraquelli Alfredo Striani |
1994 | Indianapolis | Dánsko Dánsko Eskild Ebbesen Victor Feddersen Niels Henriksen Thomas Poulsen | Austrálie Austrálie Bruce Hick Gary Lynagh James Seppelt Andrew Stunnel | Německo Německo Stephan Fahrig Oliver Rau Bernhard Stomporowski Martin Weiß |
1995 | Tampere | Itálie Itálie Carlo Gaddi Leonardo Pettinari Andrea Re Ivano Zasio | Dánsko Dánsko Eskild Ebbesen Victor Feddersen Niels Henriksen Thomas Poulsen | Německo Německo Michael Buchheit Oliver Rau Bernhard Stomporowski Martin Weiß |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Dánsko Dánsko Eskild Ebbesen Thomas Ebert Victor Feddersen Thomas Poulsen | Francie Francie Xavier Dorfman Yves Hocdé Frederic Pinon Laurent Porchier | Německo Německo Roland Händle Jan Herzog Marcus Mielke Martin Weiß |
1998 | Kolín nad Rýnem | Dánsko Dánsko Eskild Ebbesen Thomas Ebert Victor Feddersen Thomas Poulsen | Francie Francie Xavier Dorfman Yves Hocdé Frederic Pinon Laurent Porchier | Austrálie Austrálie Darren Balmforth Simon Burgess Anthony Edwards Robert Richards |
1999 | Catharines | Dánsko Dánsko Eskild Ebbesen Thomas Ebert Victor Feddersen Thomas Poulsen | Austrálie Austrálie Darren Balmforth Simon Burgess Anthona Edwards Bob Richards | Francie Francie Jean-David Bernard Xavier Dorfman Yves Hocdé Laurent Porchier |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Rakousko Rakousko Sebastian Sageder Bernd Wakolbinger Wolfgang Sigl Martin Kobau | Dánsko Dánsko Thomas Ebert Thor Kristensen Soeren Madsen Eskild Ebbesen | Francie Francie Laurent Porchier Jean-Christophe Bette Yves Hocdé Xavier Dorfman |
2002 | Sevilla | Dánsko Dánsko Thor Kristensen Thomas Ebert Stephan Moelvig Eskild Ebbesen | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Catello Amarante Salvatore Amitrano Bruno Mascarenhas | Kanada Kanada Douglas Vandor Iain Brambell Jonathan Mandick Gavin Hassett |
2003 | Milán | Dánsko Dánsko Thor Kristensen Thomas Ebert Stephan Mølvig Eskild Ebbesen | Nizozemsko Nizozemsko Gerard van der Linden Ivo Snijders Karel Dormans Joeri De groot | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Catello Amarante Salvatore Amitrano Bruno Mascarenhas |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Francie Francie Franck Solforosi Jeremy Pouge Jean-Christophe Bette Fabien Tilliet | Irsko Irsko Timmy Harnedy Eugene Coakley Richard Archibald Paul Griffin | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Salvatore Di Somma Elia Luini Bruno Mascarenhas |
2006 | Eton Lake | Čína Čína Huang Zhongming Wu Chongkui Lin Zhang Tian Jun | Francie Francie Franck Solforosi Jeremy Pouge Jean-Christophe Bette Fabien Tilliet | Irsko Irsko Gearoid Towey Eugene Coakley Richard Archibald Paul Griffin |
2007 | Mnichov | Spojené království Spojené království Richard Chambers James Lindsay-Fynn Paul Mattick James Clarke | Francie Francie Franck Solforosi Jeremy Pouge Jean-Christophe Bette Fabien Tilliet | Itálie Itálie Jiri Vlcek Catello Amarante Salvatore Amitrano Bruno Mascarenhas |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Německo Německo Matthias Schömann-Finck Jost Schömann-Finck Jochen Kühner Martin Kühner | Dánsko Dánsko Christian Pedersen Jens Vilhelmsen Kasper Winther Morten Jørgensen | Polsko Polsko Łukasz Pawłowski Łukasz Siemion Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda |
2010 | Karapiro | Spojené království Spojené království Richard Chambers Paul Mattick Rob Williams Chris Bartley | Austrálie Austrálie Anthony Edwards Samuel Beltz Blair Tunevitsch Todd Skipworth | Čína Čína Li Lei Yu Chenggang Huang Zhe Li Zhongwei |
2011 | Bled | Austrálie Austrálie Anthony Edwards Samuel Beltz Benjamin Cureton Todd Skipworth | Itálie Itálie Daniele Danesin Andrea Caianiello Marcello Miani Martino Goretti | Spojené království Spojené království Richard Chambers Chris Bartley Paul Mattick Rob Williams |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Dánsko Dánsko Kasper Winther Jacob Larsen Jacob Barsøe Morten Jørgensen | Nový Zéland Nový Zéland James Hunter James Lassche Peter Taylor Curtis Rapley | Spojené království Spojené království Adam Freeman-Pask William Fletcher Jonathan Clegg Chris Bartley |
2014 | Amsterdam | Dánsko Dánsko Kasper Winther Jørgensen Jacob Larsen Jacob Barsøe Morten Jørgensen | Nový Zéland Nový Zéland James Hunter Alistair Bond Peter Taylor Peter Rapley | Spojené království Spojené království Mark Aldred Peter Chambers Richard Chambers Chris Bartley |
2015 | Aiguebelette | Švýcarsko Švýcarsko Lucas Tramèr Simon Schürch Simon Niepmann Mario Gyr | Dánsko Dánsko Kasper Winther Jens Vilhelmsen Jacob Barsøe Jacob Larsen | Francie Francie Franck Solforosi Thomas Baroukh Thibault Colard Guillaume Raineau |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Itálie Itálie Federico Duchich Leone Barbaro Lorenzo Tedesco Piero Sfiligoi | Rusko Rusko Maxim Telitcyn Alexandr Bogdašin Alexandr Čaukin Alexej Vikulin | Německo Německo Patrik Stöcker Sven Kessler Jonathan Koch Julius Peschel |
- ukončeno po MS 2017.