Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1996
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1996 | |||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní gymnastická federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Stegeman Coliseum | ||||||||||||||||||||||||
Datum | 20. července - 4. srpna 1996 | ||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 14 (8 muži, 6 ženy) | ||||||||||||||||||||||||
Startující | xxx (xx mužů, xx žen) z xx zemí | ||||||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
|
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1996 zahrnovala soutěže mužů a žen na jednotlivých nářadích a víceboje jednotlivců resp. jednotlivkyň a družstev. Všechny disciplíny proběhly v hale Georgia Dome v Atlantě v Georgii.
Medailisté
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva | Rusko (RUS) Sergej Charkov Nikolaj Krjukov Alexej Němov Jevgenij Podgornyj Dmitrij Truš Dmitrij Vasilenko Alexej Voropajev | Čína (CHN) Fan Pin Fan Chung-pin Chuang Chua-tung Chuang Li-pching Li Siao-šuang Šen Ťien Čang Ťin-ťing | Ukrajina (UKR) Ihor Korobčynskyj Oleh Kosjak Hrihorij Misjutin Volodimir Šamenko Rustam Šaripov Oleksandr Svitlyčnyj Jurij Jermakov |
Víceboj – jednotlivci | Li Siao-šuang Čína (CHN) | Alexej Němov Rusko (RUS) | Vitalij Ščerbo Bělorusko (BLR) |
Prostná | Ioannis Melissanidis Řecko (GRE) | Li Siao-šuang Čína (CHN) | Alexej Němov Rusko (RUS) |
Kůň našíř | Li Tung-chua Švýcarsko (SUI) | Marius Urzică Rumunsko (ROU) | Alexej Němov Rusko (RUS) |
Kruhy | Jury Chechi Itálie (ITA) | Szilveszter Csollány Maďarsko (HUN) | nebyla udělena |
Dan Burincă Rumunsko (ROU) | |||
Přeskok | Alexej Němov Rusko (RUS) | Yeo Hong-Chul Jižní Korea (KOR) | Vitalij Ščerbo Bělorusko (BLR) |
Bradla | Rustam Šaripov Ukrajina (UKR) | Jair Lynch Spojené státy americké (USA) | Vitalij Ščerbo Bělorusko (BLR) |
Hrazda | Andreas Wecker Německo (GER) | Krasimir Dunev Bulharsko (BUL) | Vitalij Ščerbo Bělorusko (BLR) |
Fan Pin Čína (CHN) | |||
Alexej Němov Rusko (RUS) |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva | Spojené státy americké (USA) Amanda Bordenová Amy Chowová Dominique Dawesová Shannon Millerová Dominique Moceanuová Jaycie Phelpsová Kerri Strugová | Rusko (RUS) Jelena Dolgopolovová Rozalija Galijevová Jelena Groševová Světlana Chorkinová Dina Kočetkovová Jevgenija Kuzněcovová Oksana Ljapinová | Rumunsko (ROU) Simona Amanarová Gina Gogeanová Ionela Loaieşová Alexandra Marinescuová Lavinia Miloșoviciová Mirela Ţugurlanová |
Víceboj – jednotlivci | Lilia Podkopajevová Ukrajina (UKR) | Gina Gogeanová Rumunsko (ROU) | Simona Amanarová Rumunsko (ROU) |
Lavinia Miloșoviciová Rumunsko (ROU) | |||
Přeskok | Simona Amanarová Rumunsko (ROU) | Mo Chuej-lan Čína (CHN) | Gina Gogeanová Rumunsko (ROU) |
Bradla | Světlana Chorkinová Rusko (RUS) | Pi Wen-ťing Čína (CHN) | nebyla udělena |
Amy Chowová Spojené státy americké (USA) | |||
Kladina | Shannon Millerová Spojené státy americké (USA) | Lilia Podkopajevová Ukrajina (UKR) | Gina Gogeanová Rumunsko (ROU) |
Prostná | Lilia Podkopajevová Ukrajina (UKR) | Simona Amanarová Rumunsko (ROU) | Dominique Dawesová Spojené státy americké (USA) |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Ukrajina (UKR) | 3 | 1 | 1 | 5 |
2. | Rusko (RUS) | 3 | 2 | 3 | 8 |
3. | Spojené státy americké (USA) | 2 | 2 | 1 | 5 |
4. | Rumunsko (ROU) | 1 | 4 | 5 | 10 |
5. | Čína (CHN) | 1 | 4 | 1 | 6 |
6. | Německo (GER) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Řecko (GRE) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Itálie (ITA) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Švýcarsko (SUI) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11. | Bulharsko (BUL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
12. | Jižní Korea (KOR) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Maďarsko (HUN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
14. | Bělorusko (BLR) | 0 | 0 | 4 | 4 |
Celkem | 14 | 16 | 15 | 45 |
Externí odkazy
- Výsledky na sports-reference.com Archivováno 22. 12. 2008 na Wayback Machine.
Gymnastika na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sportovní gymnastika | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Moderní gymnastika | |||||||
Skoky na trampolíně | |||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 1996 v Atlantě | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika (sportovní, moderní) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Skoky do vody • Softball • Sportovní střelba • Stolní tenis • Synchronizované plavání • Šerm • Tenis • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |