Tiroa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan
Tiroa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan Tokiotik gertuko Asaka herriko tiro zelaian egin zen, 2021eko uztailaren 24tik abuztuaren 2ra arte[1].
Guztira 15 proba egin ziren, 6 gizonezkoenak, 6 emakumezkoenak eta 3 mistoak, kirol honetako aukera guztiekin: 10 prezisioko tiroa eta 5 platerari tiroa. Aurreko olinpiar jokoekin alderatuta, hiru proba kendu ziren: 50 metroko erriflea etzanda, 50 metroko pistola eta foso bikoitza, eta hiru proba misto sortu ziren, 10 metroko pistola, 10 metroko erriflea eta fosoa[2].
Dominak
Herrialdeka
* Nazio antolatzailea (Japonia)
Rankinga | Herrialdea | Urrea | Zilarra | Brontzea | Guztira |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ameriketako Estatu Batuak | 3 | 2 | 0 | 5 |
2 | Txina | 3 | 1 | 5 | 9 |
3 | ROC | 2 | 2 | 1 | 5 |
4 | Txekiar Errepublika | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Eslovakia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Iran | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7 | Bulgaria | 0 | 1 | 0 | 1 |
Danimarka | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Hego Korea | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Italia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Serbia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12 | Britainia Handia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kuwait | 0 | 0 | 1 | 1 | |
San Marino | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Suitza | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ukraina | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Guztira (16 herrialdea) | 11 | 11 | 11 | 33 |
Probak
Gizonezkoak
Event | Urrea | Zilarra | Brontzea | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 metro aire pistola xehetasunak | Javad Foroughi Iran OR | Damir Mikec Serbia | Pang Wei Txina | |||
25 metro pistola azkarra xehetasunak | Jean Quiquampoix Frantzia | Leuris Pupo Kuba | Li Yuehong Txina | |||
10 metro aire erriflea xehetasunak | Will Shaner Ameriketako Estatu Batuak OR | Sheng Lihao Txina | Yang Haoran Txina | |||
50 metro erriflea hiru posizio xehetasunak | Zhang Changhong Txina OR | Sergei Kamenski ROC | Milenko Sebić Serbia | |||
Plater-tiroketa xehetasunak | Vincent Hancock Ameriketako Estatu Batuak OR | Jesper Hansen Danimarka | Abdullah Al-Rashidi Kuwait | |||
Fosoa xehetasunak | Jiří Lipták Txekiar Errepublika OR | David Kostelecký Txekiar Errepublika | Matthew Coward-Holley Britainia Handia |
Emakumezkoenak
Event | Urrea | Zilarra | Brontzea | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 metro aire pistola xehetasunak | Vitalina Batsaraxkina ROC OR | Antoaneta Kostadinova Bulgaria | Jiang Ranxin Txina | |||
25 metro pistola xehetasunak | Vitalina Batsaraxkina ROC | Kim Min-jung Hego Korea | Xiao Jiaruixuan Txina | |||
10 metro aire erriflea xehetasunak | Yang Qian Txina | Anastasilia Galaxina ROC | Nina Christen Suitza | |||
50 metro erriflea hiru posizio xehetasunak | Nina Christen Suitza OR | Julia Zykova ROC | Julia Karimova ROC | |||
Plater-tiroketa xehetasunak | Amber English Ameriketako Estatu Batuak OR | Diana Bacosi Italia | Wei Meng Txina | |||
Fosoa xehetasunak | Zuzana Rehák-Štefečeková Eslovakia OR | Kayle Browning Ameriketako Estatu Batuak | Alessandra Perilli San Marino |
Mistoak
Event | Urrea | Zilarra | Brontzea | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 metro aire pistola taldea xehetasunak | Txina Jiang Ranxin Pang Wei | ROC Vitalina Batsaraxkina Artiom Txernousov | Ukraina Olena Kostevytx Oleh Omeltxuk | |||
10 metro aire errifle taldea xehetasunak | Txina Yang Qian Yang Haoran | Ameriketako Estatu Batuak Mary Tucker Lucas Kozeniesky | ROC Julia Karimova Sergei Kamenski | |||
Fosoa taldea xehetasunak | Espainia (ESP) Alberto Fernández Fátima Gálvez | San Marino (SMR) Gian Marco Berti Alessandra Perilli | Ameriketako Estatu Batuak (USA) Brian Burrows Madelynn Bernau |
Erreferentziak
Kanpo estekak
- Datuak: Q39080772