Mestarien liigan kauden 2018–2019 karsintavaihe ja play-off-kierros
Mestarien liigan kauden 2018–2019 karsintavaihe pelattiin 26. kesäkuuta – 14. elokuuta 2018 ja play-off-kierros 21.–29. elokuuta 2018.
Esikarsinta
Joukkue #1 | Yht. | Joukkue #2 | 1. osa | 2. osa |
---|---|---|---|---|
Välierät | ||||
FC Santa Coloma | 0–2 | Drita | 0–2 (ja) | – |
La Fiorita | 0–2 | Lincoln Red Imps | 0–2 | – |
Loppuottelu | ||||
Lincoln Red Imps | 1–4 | Drita | 1–4 (ja) | – |
Ottelut
FC Santa Coloma v Drita
26. kesäkuuta 2018 |
FC Santa Coloma | 0–2 (ja.) | Drita |
---|---|---|
Raportti |
Victoria Stadium, Gibraltar |
La Fiorita v Lincoln Red Imps
26. kesäkuuta 2018 |
La Fiorita | 0–2 | Lincoln Red Imps |
---|---|---|
Raportti |
Victoria Stadium, Gibraltar |
Ensimmäinen karsintakierros
Joukkue #1 | Yht. | Joukkue #2 | 1. osa | 2. osa |
---|---|---|---|---|
Torpedo Kutaisi | 2–4 | Sheriff Tiraspol | 2–1 | 0–3 |
Shkëndija | 5–4 | The New Saints | 5–0 | 0–4 |
Sūduva Marijampolė | 3–2 | APOEL | 3–1 | 0–1 |
Olimpija Ljubljana | 0–1 | Karabah | 0–1 | 0–0 |
F91 Dudelange | 2–3 | Videoton | 1–1 | 1–2 |
Drita | 0–5 | Malmö FF | 0–3 | 0–2 |
Víkingur Gøta | 2–5 | HJK | 1–2 | 1–3 |
Ludogorets Razgrad | 9–0 | Crusaders FC | 7–0 | 2–0 |
Cork City | 0–4 | Legia Varsova | 0–1 | 0–3 |
Valur | 2–3 | Rosenborg | 1–0 | 1–3 |
Kukësi | 1–1 | Valletta | 0–0 | 1–1 |
Flora | 2–7 | Hapoel Be’er Sheva | 1–4 | 1–3 |
Spartaks Jūrmala | 0–2 | Belgradin Punainen tähti | 0–0 | 0–2 |
Alaškert | 0–6 | Celtic | 0–3 | 0–3 |
Spartak Trnava | 2–1 | Zrinjski Mostar | 1–0 | 1–1 |
Astana | 3–0 | Sutjeska Nikšić | 1–0 | 2–0 |
Ottelut
Torpedo Kutaisi v Sheriff Tiraspol
10. heinäkuuta 2018 |
Torpedo Kutaisi | 2–1 | Sheriff Tiraspol |
---|---|---|
Raportti |
Ramaz Shengelia Stadium, Kutaisi |
Sheriff Tiraspol v Torpedo Kutaisi
18. heinäkuuta 2018 |
Sheriff Tiraspol | 3–0 | Torpedo Kutaisi |
---|---|---|
Raportti |
Sheriff Stadium, Tiraspol |
Sheriff Tiraspol voitti 4–2 yhteistuloksella.
Shkëndija voitti 5–4 yhteistuloksella.
Sūduva Marijampolė voitti 3–2 yhteistuloksella.
Olimpija Ljubljana v Karabah
11. heinäkuuta 2018 |
Olimpija Ljubljana | 0–1 | Karabah |
---|---|---|
Raportti |
Stožice Stadium, Ljubljana |
Karabah v Olimpija Ljubljana
18. heinäkuuta 2018 |
Karabah | 0–0 | Olimpija Ljubljana |
---|---|---|
Raportti |
Tofiq Bahramov Republican Stadium, Baku |
FK Karabah|Karabah voitti 1–0 yhteistuloksella.
Videoton voitti 3–2 yhteistuloksella.
Malmö voitti 5–0 yhteistuloksella.
Helsingin Jalkapalloklubi|HJK voitti 5–2 yhteistuloksella.
Ludogorets Razgrad v Crusaders FC
11. heinäkuuta 2018 |
Ludogorets Razgrad | 7–0 | Crusaders FC |
---|---|---|
Raportti |
Ludogorets Arena, Razgrad |
Crusaders FC v Ludogorets Razgrad
17. heinäkuuta 2018 |
Crusaders FC | 0–2 | Ludogorets Razgrad |
---|---|---|
Raportti |
Seaview, Belfast |
Ludogorets Razgrad voitti 9–0 yhteistuloksella.
Legia Varsova voitti 4–0 yhteistuloksella.
Rosenborg BK|Rosenborg voitti 3–2 yhteistuloksella.
Kukësi voitti 1–1 vierasmaalisäännön perusteella.
Hapoel Be’er Sheva voitti 7–2 yhteistuloksella.
Spartaks Jūrmala v Belgradin Punainen tähti
11. heinäkuuta 2018 |
Spartaks Jūrmala | 0–0 | Belgradin Punainen tähti |
---|---|---|
Raportti |
Skonto Stadium, Riika |
Belgradin Punainen tähti v Spartaks Jūrmala
17. heinäkuuta 2018 |
Belgradin Punainen tähti | 2–0 | Spartaks Jūrmala |
---|---|---|
Raportti |
Belgradin Punainen tähti voitti 2–0 yhteistuloksella.
Celtic voitti 6–0 yhteistuloksella.
Spartak Trnava voitti 2–1 yhteistuloksella.
Astana voitti 3–0 yhteistuloksella.
Toinen karsintakierros
Joukkue #1 | Yht. | Joukkue #2 | 1. osa | 2. osa |
---|---|---|---|---|
Mestarit | ||||
Astana | 2–1 | Midtjylland | 2–1 | 0–0 |
Ludogorets Razgrad | 0–1 | Videoton | 0–0 | 0–1 |
Kukësi | 0–3 | Karabah | 0–0 | 0–3 |
CFR Cluj | 1–2 | Malmö FF | 0–1 | 1–1 |
Dinamo Zagreb | 7–2 | Hapoel Be’er Sheva | 5–0 | 2–2 |
Belgradin Punainen tähti | 5–0 | Sūduva Marijampolė | 3–0 | 2–0 |
BATE | 2–1 | HJK | 0–0 | 2–1 |
Shkëndija | 1–0 | Sheriff Tiraspol | 1–0 | 0–0 |
Legia Varsova | 1–2 | Spartak Trnava | 0–2 | 1–0 |
Celtic | 3–1 | Rosenborg | 3–1 | 0–0 |
Parhaiten sijoitetut | ||||
PAOK | 5–1 | Basel | 2–1 | 3–0 |
Ajax | 5–1 | Sturm Graz | 2–0 | 3–1 |
Kolmas karsintakierros
Joukkue #1 | Yht. | Joukkue #2 | 1. osa | 2. osa |
---|---|---|---|---|
Mestarit | ||||
Celtic | 2–3 | AEK Ateena | 1–1 | 1–2 |
Red Bull Salzburg | 4–0 | Shkëndija | 3–0 | 1–0 |
Belgradin Punainen tähti | 3–2 | Spartak Trnava | 1–1 | 2–1 (ja) |
Karabah | 1–2 | BATE | 0–1 | 1–1 |
Astana | 0–3 | Dinamo Zagreb | 0–2 | 0–1 |
Malmö FF | 1–1 | Videoton | 1–1 | 0–0 |
Parhaiten sijoitetut | ||||
Standard Liège | 2–5 | Ajax | 2–2 | 0–3 |
Benfica | 2–1 | Fenerbahçe | 1–0 | 1–1 |
Slavia Praha | 1–3 | Dynamo Kiova | 1–1 | 0–2 |
PAOK | 3–2 | Spartak Moskova | 3–2 | 0–0 |
Play-off-kierros
Joukkue #1 | Yht. | Joukkue #2 | 1. osa | 2. osa |
---|---|---|---|---|
Mestarit | ||||
Belgradin Punainen tähti | 2–2 (vm.) | Red Bull Salzburg | 0–0 | 2–2 |
BATE | 2–6 | PSV Eindhoven | 2–3 | 0–3 |
Young Boys | 3–2 | Dinamo Zagreb | 1–1 | 2–1 |
Videoton | 2–3 | AEK Ateena | 1–2 | 1–1 |
Parhaiten sijoitetut | ||||
Benfica | 5–2 | PAOK | 1–1 | 4–1 |
Ajax | 3–1 | Dynamo Kiova | 3–1 | 0–0 |
Aiheesta muualla
- Virallinen sivusto (englanniksi)
|