Yhdistetyn Continental Cup 2019–2020
Yhdistetyn Continental Cup 2019–2020 | ||
Laji | Miehet | Naiset |
Kokonaiscup | ||
Kilpailut | ||
Kilpailupaikat | 9 | 5 |
Henkilökohtaiset kilpailut | 17 | 11 |
Joukkuekilpailut | - | - |
Perutut kilpailut | - | 2 |
2020–2021 → |
Yhdistetyn Continental Cup 2019–2020 alkoi 13. joulukuuta 2019 Yhdysvaltojen Park Cityssä ja päättyy 12. maaliskuuta 2020 Venäjän Nižni Tagilissa. Kauden aikana järjestetään naisilla 11 henkilökohtaista kilpailua ja miehillä 17 henkilökohtaista kilpailua.
Kilpailukalenteri
- Lähde: FIS[1]
Miehet
Pvm | Paikkakunta | Matka | Voittaja | Toinen | Kolmas |
---|---|---|---|---|---|
13.12.2019 | Park City | HS100 / 10 km | Jakob Lange | Sindre Ure Søtvik | Leif Torbjørn Næstvold |
14.12.2019 | 10 km / HS100 | Jakob Lange | Raffaele Buzzi | Paul Gerstgraser | |
15.12.2019 | HS100 / 10 km | Jakob Lange | Paul Gerstgraser | Leif Torbjørn Næstvold | |
11.1.2020 | Oberwiesenthal | HS105 / 10 km | Harald Johnas Riiber | Simen Tiller | Sindre Ure Søtvik |
12.1.2020 | Harald Johnas Riiber | Paul Gerstgraser | Jakob Eiksund Sæthre | ||
17.1.2020 | Klingenthal | HS106 / 10 km | Harald Johnas Riiber | Simen Tiller | Sindre Ure Søtvik |
18.1.2020 | Harald Johnas Riiber | Lars Ivar Skårset | Manuel Einkemmer | ||
25.1.2020 | Rena | HS109 / 10 km | Jakob Eiksund Sæthre | Sindre Ure Søtvik | Lars Ivar Skårset |
26.1.2020 | Lars Ivar Skårset | Lars Burås | Andreas Skoglund | ||
1.2.2020 | Planica | HS138 / 10 km | Lars Ivar Skårset | Jakob Lange | Paul Gerstgraser |
2.2.2020 | Lars Ivar Skårset | Jakob Lange | Simen Tiller | ||
21.2.2020 | Eisenerz | HS109 / 10 km | |||
23.2.2020 | |||||
7.3.2020 | Lahti | HS130 / 10 km | |||
8.3.2020 | |||||
11.3.2020 | Nižni Tagil | HS97 / 10 km | |||
12.3.2020 | HS97 / 15 km |
Naiset
Pvm | Paikkakunta | Matka | Voittaja | Toinen | Kolmas |
---|---|---|---|---|---|
13.12.2019 | Park City | HS100 / 5 km | Tara Geraghty-Moats | Gyda Westvold Hansen | Marte Leinan Lund |
14.12.2019 | 5 km / HS100 | Tara Geraghty-Moats | Taylor Henrich | Jenny Nowak | |
15.12.2020 | HS100 / 5 km | Tara Geraghty-Moats | Gyda Westvold Hansen | Stefanija Nadimova | |
25.1.2020 | Rena | HS109 / 5 km | Marte Leinan Lund | Aleksandra Glazunova | Stefanija Nadimova |
26.1.2020 | Marte Leinan Lund | Aleksandra Glazunova | Sigrun Gleinrath | ||
Otepää | HS100 / 5 km | Peruttiin lumen puutteen vuoksi.[2] | |||
21.2.2020 | Eisenerz | HS109 / 5 km | |||
23.2.2020 | |||||
11.3.2020 | Nižni Tagil | HS97 / 5 km | |||
12.3.2020 |
Pisteet
MiehetLähde: FIS[3] Tilanne 11/17 osakilpailun jälkeen
| NaisetLähde: FIS[4] Tilanne 5/9 osakilpailun jälkeen
|