| Ebben a szócikkben a belarusz és orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
| Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Férfi kajak egyes 1000 méter a XXXII. nyári olimpián |
Adatok |
Helyszín | Sea Forest Waterway |
Dátum | 2021. augusztus 2–3. |
Versenyzők | 27 résztvevő 23 nemzetből |
Érmesek |
|
|
|
A 2020. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kajak egyes 1000 méteres versenyszámát 2021. augusztus 2-án és 3-án rendezték. Az aranyérmet Kopasz Bálint nyerte, Varga Ádám ezüstérmes lett.
Hesz Mihály 1968-as győzelme óta ez volt az első magyar olimpiai aranyérem, 1976 óta az első érem ezen a távon.[1]
Naptár
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint értendők.[2]
Dátum | Időpont | Forduló |
2021. augusztus 2. | 10:21 (3:21) | Előfutamok |
2021. augusztus 2. | 12:37 (5:37) | Negyeddöntők |
2021. augusztus 3. | 10:00 (3:00) | Elődöntők |
2021. augusztus 3. | 12:12 (5:12) | Döntők |
Eredmények
A rövidítések jelentése a következő:
Előfutamok
Az első két helyezett az elődöntőbe (SF) jutott, a többi versenyző a negyeddöntőbe (QF) került.
1. futam
2. futam
3. futam
Helyezés | Pálya | Név | Nemzet | Idő | Mj |
1 | 5 | Fernando Pimenta | Portugália (POR) | 3:40,323 | SF |
2 | 4 | Peter Gelle | Szlovákia (SVK) | 3:42,131 | SF |
3 | 3 | Jean van der Westhuyzen | Ausztrália (AUS) | 3:46,186 | QF |
4 | 2 | Guillaume Burger | Franciaország (FRA) | 3:53,241 | QF |
5 | 6 | Vagner Souta | Brazília (BRA) | 3:57,178 | QF |
4. futam
Helyezés | Pálya | Név | Nemzet | Idő | Mj |
1 | 5 | Aleh Jurenya | Fehéroroszország (BLR) | 3:43,444 | SF |
2 | 4 | Bojan Zdelar | Szerbia (SRB) | 3:45,074 | SF |
3 | 3 | Lars Magne Ullvang | Norvégia (NOR) | 3:47,253 | QF |
4 | 2 | Tuva'a Clifton | Nyugat-Szamoa (SAM) | 4:11,029 | QF |
5 | 6 | Amado Cruz | Belize (BIZ) | 4:13,080 | QF |
5. futam
Helyezés | Pálya | Név | Nemzet | Idő | Mj |
1 | 4 | Jacob Schopf | Németország (GER) | 3:39,504 | SF |
2 | 2 | Varga Ádám | Magyarország (HUN) | 3:39,650 | SF |
3 | 5 | Csang Tung (Zhang Dong) | Kína (CHN) | 3:40,955 | QF |
4 | 3 | Saeid Fazloula | Menekültek olimpiai csapata (EOR) | 3:52,631 | QF |
5 | 6 | Mohamed Mrabet | Tunézia (TUN) | 4:02,148 | QF |
Negyeddöntők
Az első két helyezett az elődöntőbe (SF) jutott.
1. negyeddöntő
Helyezés | Pálya | Név | Nemzet | Idő | Mj |
1 | 3 | Makszim Szpeszivcev | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 3:44,136 | SF |
2 | 5 | Csang Tung (Zhang Dong) | Kína (CHN) | 3:44,269 | SF |
3 | 2 | Vagner Souta | Brazília (BRA) | 3:52,402 | |
4 | 6 | Ali Aghamirzaei | Irán (IRI) | 3:52,834 | |
5 | 4 | Tuva'a Clifton | Nyugat-Szamoa (SAM) | 4:21,301 | |
6 | 7 | Kohl Horton | Cook-szigetek (COK) | 4:39,138 | |
2. negyeddöntő
3. negyeddöntő
Helyezés | Pálya | Név | Nemzet | Idő | Mj |
1 | 4 | Jean van der Westhuyzen | Ausztrália (AUS) | 3:46,104 | SF |
2 | 5 | Étienne Hubert | Franciaország (FRA) | 3:46,274 | SF |
3 | 3 | Lars Magne Ullvang | Norvégia (NOR) | 3:49,830 | |
4 | 2 | Saeid Fazloula | Menekültek olimpiai csapata (EOR) | 3:52,614 | |
5 | 6 | Mohamed Mrabet | Tunézia (TUN) | 3:56,325 | |
Elődöntők
Az első négy helyezett az A-döntőbe (FA), a többi versenyző a B-döntőbe (FB) került.
1. elődöntő
Helyezés | Pálya | Név | Nemzet | Idő | Mj |
1 | 5 | Kopasz Bálint | Magyarország (HUN) | 3:24,558 | OB, FA |
2 | 4 | Josef Dostál | Csehország (CZE) | 3:25,387 | FA |
3 | 3 | Jacob Schopf | Németország (GER) | 3:25,586 | FA |
4 | 1 | Csang Tung (Zhang Dong) | Kína (CHN) | 3:26,246 | FA |
5 | 7 | Artuur Peters | Belgium (BEL) | 3:26,773 | FB |
6 | 8 | Étienne Hubert | Franciaország (FRA) | 3:27,319 | FB |
7 | 2 | Peter Gelle | Szlovákia (SVK) | 3:28,255 | FB |
8 | 6 | Bojan Zdelar | Szerbia (SRB) | 3:29,525 | FB |
2. elődöntő
Döntők
B-döntő
A-döntő
Helyezés | Pálya | Név | Nemzet | Idő | Mj |
1 Arany | 5 | Kopasz Bálint | Magyarország (HUN) | 3:20,643 | OB |
2 Ezüst | 6 | Varga Ádám | Magyarország (HUN) | 3:22,431 | |
3 Bronz | 4 | Fernando Pimenta | Portugália (POR) | 3:22,478 | |
4 | 7 | Jacob Schopf | Németország (GER) | 3:22,554 | |
5 | 3 | Josef Dostál | Csehország (CZE) | 3:26,610 | |
6 | 1 | Csang Tung (Zhang Dong) | Kína (CHN) | 3:28,103 | |
7 | 2 | Thomas Green | Ausztrália (AUS) | 3:28,360 | |
8 | 8 | Agustín Vernice | Argentína (ARG) | 3:28,503 | |
Jegyzetek
- ↑ Itt a harmadik arany és a harmadik ezüst: az algyői Kopasz Bálint olimpiai bajnok, Varga Ádám második kajak ezer méteren. szeged.hu, 2021. augusztus 3. [2021. augusztus 3-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2021. augusztus 3.)
- ↑ Canoe Sprint - Men's Kayak Single 1000m Schedule. olympics.com. [2021. augusztus 2-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2021. augusztus 3.)
Források
- Kayak Singles, 1,000 metres, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 3.)
Sablon:Férfi kajak egyes 1000 méter olimpiai bajnokai A férfi kajak egyes 1000 méter olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap