Férfi kajak kettes 1000 méter a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Férfi kajak kettes 1000 méter a XXXI. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Lagoa Stadium | |||||||||
Versenyzők | 24 résztvevő 12 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon | |||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Síkvízi | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Szlalom | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Sablon:Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2016. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kajak kettes 1000 méteres versenyszámát a Lagoa Stadiumban rendezték.
Az olimpiai bajnok a német Max Rendschmidt és Marcus Groß párosa. Magyarországról Hufnágel Tibor és Ceiner Benjámin a hetedik helyen végzett.
Versenynaptár
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.
Dátum | Időpont | Forduló |
---|
Eredmények
Előfutamok
Az első helyezettek a döntőbe, a többiek az elődöntőbe jutottak.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Németország (GER) Max Rendschmidt Marcus Gross | 3:19,258 | Q |
2. | Szlovákia (SVK) Vlček Erik Tarr György | 3:24,728 | |
3. | Magyarország (HUN) Hufnágel Tibor Ceiner Benjámin | 3:25,580 | |
4. | Franciaország (FRA) Arnaud Hybois Étienne Hubert | 3:25,654 | |
5. | Kuba (CUB) Jorge García Reinier Torres | 3:25,711 | |
6. | Csehország (CZE) Daniel Havel Jan Štěrba | 3:53,907 | |
2. futam | |||
1. | Szerbia (SRB) Marko Tomićević Milenko Zorić | 3:15,298 | Q |
2. | Ausztrália (AUS) Ken Wallace Lachlan Tame | 3:23,019 | |
3. | Litvánia (LTU) Ričardas Nekriošius Andrejus Olijnikas | 3:24,246 | |
4. | Portugália (POR) Emanuel Silva João Ribeiro | 3:26,284 | |
5. | Olaszország (ITA) Nicola Ripamonti Giulio Dressino | 3:30,429 | |
6. | Kazahsztán (KAZ) Jevgenyij Alekszejev Alekszej Gyergunov | 3:30,433 |
Középfutamok
Helyezés | Név | Idő | Mj | |
---|---|---|---|---|
1. futam | ||||
1. | Ausztrália (AUS) Ken Wallace Lachlan Tame | 3:16,635 | Q | |
2. | Olaszország (ITA) Nicola Ripamonti Giulio Dressino | 3:17,942 | Q | |
3. | Magyarország (HUN) Hufnágel Tibor Ceiner Benjámin | 3:18,474 | Q | |
4. | Kazahsztán (KAZ) Jevgenyij Alekszejev Alekszej Gyergunov | 3:18,858 | ||
5. | Franciaország (FRA) Arnaud Hybois Étienne Hubert | 3:21,100 | ||
2. futam | ||||
1. | Portugália (POR) Emanuel Silva João Ribeiro | 3:18,099 | Q | |
2. | Litvánia (LTU) Ričardas Nekriošius Andrejus Olijnikas | 3:18,526 | Q | |
3. | Szlovákia (SVK) Vlček Erik Tarr György | 3:19,372 | Q | |
4. | Csehország (CZE) Daniel Havel Jan Štěrba | 3:21,569 | ||
5. | Kuba (CUB) Jorge García Reinier Torres | 3:23,466 |
Döntők
B-döntő
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1. | Kuba (CUB) Jorge García Reinier Torres | 3:18,768 |
2. | Franciaország (FRA) Arnaud Hybois Étienne Hubert | 3:19,415 |
3. | Kazahsztán (KAZ) Jevgenyij Alekszejev Alekszej Gyergunov | 3:20.827 |
4. | Csehország (CZE) Daniel Havel Jan Štěrba | 3:25,966 |
A-döntő
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Németország (GER) Max Rendschmidt Marcus Gross | 3:10,781 |
2 Ezüst | Szerbia (SRB) Marko Tomićević Milenko Zorić | 3:10,969 |
3 Bronz | Ausztrália (AUS) Ken Wallace Lachlan Tame | 3:12,593 |
4. | Portugália (POR) Emanuel Silva João Ribeiro | 3:12,889 |
5. | Litvánia (LTU) Ričardas Nekriošius Andrejus Olijnikas | 3:14,748 |
6. | Olaszország (ITA) Nicola Ripamonti Giulio Dressino | 3:14,883 |
7. | Magyarország (HUN) Hufnágel Tibor Ceiner Benjámin | 3:15,387 |
8. | Szlovákia (SVK) Vlček Erik Tarr György | 3:15,916 |
Források
- 1. előfutam
- 2. előfutam
- 1. elődöntő
- 2. elődöntő
- B-döntő
- A-döntő
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap