Férfi kormányos nélküli kettes evezés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Férfi kormányos nélküli kettes a XXXI. nyári olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszín | Lagoa Rodrigo de Freitas | ||||||
Dátum | 2016. augusztus 6–11. | ||||||
Versenyzők | 26 résztvevő 13 nemzetből | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
|
A 2016. évi nyári olimpiai játékokon az evezés férfi kormányos nélküli kettes versenyszámát 2016. augusztus 6. és 12. között rendezték.
Az aranyérmet az Új-zélandi Eric Murray, Hamish Bond egység nyerte. A magyar Simon Béla és Juhász Adrián kilencedik lett.
Eredmények
Az idők másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- ED: Elődöntőbe jutás helyezés alapján
- RF: Reményfutamba jutás helyezés alapján
- A: Az A-döntőbe jutás helyezés alapján
- B: A B-döntőbe jutás helyezés alapján
Előfutam
Az első három helyezett az elődöntőbe, a többiek a reményfutamba kerültek.
- 1. futam
H | Ország | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Ausztrália (AUS) Spencer Turrin, Alexander Lloyd | 6:40,79 | ED |
2. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Lawrence Brittain, Shaun Keeling | 6:41,42 | ED |
3. | Csehország (CZE) Jakub Podrazil, Lukaš Helešic | 6:42,710 | ED |
4. | Egyesült Államok (USA) Anders Weiss, Nareg Guregian | 6:49,97 | RF |
5. | Spanyolország (ESP) Àlex Sigurbjörnsson, Pau Vela | 6:54,26 | RF |
- 2. futam
H | Ország | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Franciaország (FRA) Germain Chardin, Dorian Mortelette | 6:42,00 | ED |
2. | Nagy-Britannia (GBR) Alan Sinclair, Stewart Innes | 6:50,77 | ED |
3. | Románia (ROU) Cristi-Ilie Pârghie, George Alexandru Pălămariu | 6:51,71 | ED |
4. | Hollandia (NED) Roel Braas, Mitchel Steenman | 7:22,93 | RF |
- 3. futam
H | Ország | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Új-Zéland (NZL) Eric Murray, Hamish Bond | 6:41,75 | ED |
2. | Olaszország (ITA) Giovanni Abagnale, Marco Di Constanzo | 6:46,04 | ED |
3. | Magyarország (HUN) Juhász Adrián, Simon Béla | 6:59,28 | ED |
4. | Szerbia (SRB) Miloš Vasić, Nenad Beđik | nem ért célba | RF |
Reményfutam
Az első három helyezett az elődöntőbe jutott.
H | Ország | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Hollandia (NED) Roel Braas, Mitchel Steenman | 6:34,16 | ED |
2. | Szerbia (SRB) Miloš Vasić, Nenad Beđik | 6:34,52 | ED |
3. | Egyesült Államok (USA) Anders Weiss, Nareg Guregian | 6:36,60 | ED |
4. | Spanyolország (ESP) Àlex Sigurbjörnsson, Pau Vela | 6:40,47 |
Elődöntők
Az első három helyezett az A döntőbe, a többiek a B döntőbe kerültek.
- 1. futam
H | Ország | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Olaszország (ITA) Giovanni Abagnale, Marco Di Constanzo | 6:24,96 | A |
2. | Ausztrália (AUS) Spencer Turrin, Alexander Lloyd | 6:25,25 | A |
3. | Franciaország (FRA) Germain Chardin, Dorian Mortelette | 6:26,10 | A |
4. | Hollandia (NED) Roel Braas, Mitchel Steenman | 6:26,94 | B |
5. | Egyesült Államok (USA) Anders Weiss, Nareg Guregian | 6:33,95 | B |
6. | Románia (ROU) Cristi-Ilie Pârghie, George Alexandru Pălămariu | 6:48,17 | B |
- 2. futam
H | Ország | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Új-Zéland (NZL) Eric Murray, Hamish Bond | 6:23,36 | A |
2. | Nagy-Britannia (GBR) Alan Sinclair, Stewart Innes | 6:26,37 | A |
3. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Lawrence Brittain, Shaun Keeling | 6:27,59 | A |
4. | Magyarország (HUN) Juhász Adrián, Simon Béla | 6:29,12 | B |
5. | Szerbia (SRB) Miloš Vasić, Nenad Beđik | 6:31,00 | B |
6. | Csehország (CZE) Jakub Podrazil, Lukaš Helešic | 6:32,85 | B |
Döntők
- B-döntő
H | Ország | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Csehország (CZE) Jakub Podrazil, Lukaš Helešic | 7:00,04 | |
2. | Hollandia (NED) Roel Braas, Mitchel Steenman | 7:01,88 | |
3. | Magyarország (HUN) Juhász Adrián, Simon Béla | 7:03,34 | |
4. | Szerbia (SRB) Miloš Vasić, Nenad Beđik | 7:04,71 | |
5. | Egyesült Államok (USA) Anders Weiss, Nareg Guregian | 7:10,60 | |
6. | Románia (ROU) Cristi-Ilie Pârghie, George Alexandru Pălămariu | 7:13,68 |
- A-döntő
H | Ország | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1 Arany | Új-Zéland (NZL) Eric Murray, Hamish Bond | 6:59,71 | |
2 Ezüst | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Lawrence Brittain, Shaun Keeling | 7:02,51 | |
3 Bronz | Olaszország (ITA) Giovanni Abagnale, Marco Di Constanzo | 7:04,52 | |
4. | Nagy-Britannia (GBR) Alan Sinclair, Stewart Innes | 7:07,99 | |
5. | Franciaország (FRA) Germain Chardin, Dorian Mortelette | 7:09,91 | |
6. | Ausztrália (AUS) Spencer Turrin, Alexander Lloyd | 7:11,60 |
Források
- 1. előfutam
- 2. előfutam
- 3. előfutam
- reményfutam
- 1. elődöntő
- 2. elődöntő
- B-döntő
- A-döntő