Az 1952. évi téli olimpiai játékokon az alpesisí férfi műlesiklás versenyszámát február 19-én rendezték a Rødkleiva-hegyen. Az aranyérmet az osztrák Othmar Schneider nyerte meg. A Magyarországot képviselő Piroska József a 78. helyen végzett.
Eredmények
Az első futamból az első 32 legjobb időt teljesítő versenyző vehetett részt a 2. futamban. A két futamban elért időeredmények összesítése határozta meg a végső sorrendet. Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
|
1. futam
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Időeredmény | Mj |
1. | Stein Eriksen | Norvégia (NOR) | 59,2 | Q |
2. | Hans Senger | Ausztria (AUT) | 59,2 | Q |
3. | Othmar Schneider | Ausztria (AUT) | 59,5 | Q |
4. | Stig Sollander | Svédország (SWE) | 1:00,4 | Q |
5. | Zeno Colò | Olaszország (ITA) | 1:00,9 | Q |
6. | Guttorm Berge | Norvégia (NOR) | 1:01,1 | Q |
6. | James Couttet | Franciaország (FRA) | 1:01,1 | Q |
8. | Brooks Dodge, Jr. | Egyesült Államok (USA) | 1:01,4 | Q |
8. | Maurice Sanglard | Franciaország (FRA) | 1:01,4 | Q |
10. | Christian Pravda | Ausztria (AUT) | 1:01,5 | Q |
11. | Per Rollum | Norvégia (NOR) | 1:01,6 | Q |
12. | Firmin Mattis | Franciaország (FRA) | 1:02,0 | Q |
13. | Jack Reddish | Egyesült Államok (USA) | 1:02,5 | Q |
14. | Igaja Csiharu | Japán (JPN) | 1:02,6 | Q |
15. | Franz Bumann | Svájc (SUI) | 1:02,7 | Q |
16. | Bernhard Perren | Svájc (SUI) | 1:03,4 | Q |
17. | Fredy Rubi | Svájc (SUI) | 1:03,6 | Q |
18. | Janko Štefe | Jugoszlávia (YUG) | 1:03,7 | Q |
19. | Beni Obermüller | Németország (GER) | 1:04,1 | Q |
20. | Willi Klein | Németország (GER) | 1:04,2 | Q |
21. | Olle Dalman | Svédország (SWE) | 1:04,3 | Q |
22. | Silvio Alverà | Olaszország (ITA) | 1:04,5 | Q |
23. | Albino Alverà | Olaszország (ITA) | 1:04,7 | Q |
24. | Pekka Alonen | Finnország (FIN) | 1:04,8 | Q |
25. | Darrell Robison | Egyesült Államok (USA) | 1:05,1 | Q |
26. | Jan Gąsienica Ciaptak | Lengyelország (POL) | 1:05,2 | Q |
27. | John Fredriksson | Svédország (SWE) | 1:06,0 | Q |
28. | Åke Nilsson | Svédország (SWE) | 1:06,1 | Q |
28. | Andrzej Gąsienica Roj | Lengyelország (POL) | 1:06,1 | Q |
30. | Ásgeir Eyjólfsson | Izland (ISL) | 1:06,4 | Q |
31. | Robert Richardson | Kanada (CAN) | 1:06,8 | Q |
32. | André Bertrand | Kanada (CAN) | 1:07,0 | Q |
32. | Georgi Dimitrov | Bulgária (BUL) | 1:07,0 | Q |
34. | Jack Griffin | Kanada (CAN) | 1:07,2 | |
35. | Jack Nagel | Egyesült Államok (USA) | 1:07,3 | |
36. | Tine Mulej | Jugoszlávia (YUG) | 1:07,5 | |
37. | John Boyagis | Nagy-Britannia (GBR) | 1:08,3 | |
38. | Guy de Huertas | Franciaország (FRA) | 1:09,1 | |
39. | Eino Kalpala | Finnország (FIN) | 1:09,2 | |
40. | Jón Karl Sigurðsson | Izland (ISL) | 1:09,3 | |
41. | George Merry | Kanada (CAN) | 1:09,4 | |
42. | Ermanno Nogler | Olaszország (ITA) | 1:09,5 | |
42. | Mihai Bîră, Sr. | Románia (ROU) | 1:09,5 | |
44. | Heini Bierling | Németország (GER) | 1:09,9 | |
45. | Dimitar Drazsev | Bulgária (BUL) | 1:10,1 | |
46. | Stefán Kristjánsson | Izland (ISL) | 1:10,2 | |
47. | Luis Arias | Spanyolország (ESP) | 1:10,4 | |
48. | Georges Schneider | Svájc (SUI) | 1:11,5 | |
49. | Gunnar Hjeltnes | Norvégia (NOR) | 1:11,6 | |
50. | Juan Poll | Spanyolország (ESP) | 1:12,1 | |
51. | Pentti Alonen | Finnország (FIN) | 1:12,5 | |
52. | Mizugami Hiszasi | Japán (JPN) | 1:12,8 | |
53. | Pepi Schwaiger | Németország (GER) | 1:13,7 | |
54. | Bill Day | Ausztrália (AUS) | 1:13,9 | |
55. | Francisco de Ridder | Argentína (ARG) | 1:16,0 | |
56. | Eduardo Silva | Chile (CHI) | 1:16,2 | |
57. | Ion Coliban | Románia (ROU) | 1:16,6 | |
57. | Jan Płonka | Lengyelország (POL) | 1:16,6 | |
59. | Ştefan Ghiţă | Románia (ROU) | 1:17,6 | |
60. | Dimitri Atanaszov | Bulgária (BUL) | 1:18,7 | |
61. | Francisco Viladomat | Spanyolország (ESP) | 1:18,9 | |
62. | Jaime Errázuriz | Chile (CHI) | 1:19,0 | |
63. | Sergio Navarrete | Chile (CHI) | 1:20,9 | |
64. | Luis de Ridder | Argentína (ARG) | 1:21,0 | |
65. | Denis Feron | Belgium (BEL) | 1:21,1 | |
65. | Bob Arnott | Ausztrália (AUS) | 1:21,1 | |
67. | Otto Jung | Argentína (ARG) | 1:21,7 | |
68. | Peter Pappenheim | Hollandia (NED) | 1:22,6 | |
69. | Georgi Mitrov | Bulgária (BUL) | 1:22,8 | |
70. | Pablo Rosenkjer | Argentína (ARG) | 1:23,3 | |
71. | Stefan Dziedzic | Lengyelország (POL) | 1:25,1 | |
72. | Luis Molné | Spanyolország (ESP) | 1:26,5 | |
73. | Michel Feron | Belgium (BEL) | 1:27,0 | |
74. | Dick Pappenheim | Hollandia (NED) | 1:29,1 | |
75. | Bill Hunt | Új-Zéland (NZL) | 1:29,5 | |
76. | Barry Patten | Ausztrália (AUS) | 1:29,6 | |
77. | Andrei Kovacs | Románia (ROU) | 1:31,0 | |
78. | Piroska József | Magyarország (HUN) | 1:33,5 | |
79. | Andóniosz Miliórdosz | Görögország (GRE) | 2:26,9 | |
– | Toni Spiß | Ausztria (AUT) | nem ért célba | |
– | Niilo Juvonen | Finnország (FIN) | nem ért célba | |
– | Haukur Sigurðsson | Izland (ISL) | nem ért célba | |
– | Noel Harrison | Nagy-Britannia (GBR) | nem ért célba | |
– | Ibrahim Geagea | Libanon (LIB) | nem ért célba | |
– | Aléxandrosz Vúxinosz | Görögország (GRE) | nem ért célba | |
– | Ángelosz Lembészi | Görögország (GRE) | nem ért célba | |
2. futam
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Időeredmény |
1. | Fredy Rubi | Svájc (SUI) | 59,7 |
2. | Othmar Schneider | Ausztria (AUT) | 1:00,5 |
3. | Guttorm Berge | Norvégia (NOR) | 1:00,6 |
4. | Zeno Colò | Olaszország (ITA) | 1:00,9 |
5. | James Couttet | Franciaország (FRA) | 1:01,7 |
6. | Stein Eriksen | Norvégia (NOR) | 1:02,0 |
7. | Franz Bumann | Svájc (SUI) | 1:02,1 |
8. | Stig Sollander | Svédország (SWE) | 1:02,2 |
9. | Per Rollum | Norvégia (NOR) | 1:02,9 |
10. | Igaja Csiharu | Japán (JPN) | 1:03,1 |
11. | Brooks Dodge, Jr. | Egyesült Államok (USA) | 1:03,3 |
12. | Åke Nilsson | Svédország (SWE) | 1:03,4 |
12. | Beni Obermüller | Németország (GER) | 1:03,4 |
14. | Pekka Alonen | Finnország (FIN) | 1:03,9 |
15. | Firmin Mattis | Franciaország (FRA) | 1:04,0 |
16. | Olle Dalman | Svédország (SWE) | 1:04,5 |
17. | Willi Klein | Németország (GER) | 1:04,7 |
18. | Darrell Robison | Egyesült Államok (USA) | 1:05,1 |
19. | Silvio Alverà | Olaszország (ITA) | 1:05,3 |
20. | Albino Alverà | Olaszország (ITA) | 1:05,7 |
21. | John Fredriksson | Svédország (SWE) | 1:05,9 |
22. | André Bertrand | Kanada (CAN) | 1:06,2 |
23. | Jack Reddish | Egyesült Államok (USA) | 1:06,5 |
24. | Bernhard Perren | Svájc (SUI) | 1:06,7 (5 mp büntetést kapott) |
25. | Robert Richardson | Kanada (CAN) | 1:07,0 |
26. | Maurice Sanglard | Franciaország (FRA) | 1:08,6 |
27. | Ásgeir Eyjólfsson | Izland (ISL) | 1:09,7 |
28. | Andrzej Gąsienica Roj | Lengyelország (POL) | 1:23,5 |
29. | Christian Pravda | Ausztria (AUT) | 1:53,2 (5 mp büntetést kapott) |
– | Hans Senger | Ausztria (AUT) | kizárták |
– | Janko Štefe | Jugoszlávia (YUG) | kizárták |
– | Jan Gąsienica Ciaptak | Lengyelország (POL) | kizárták |
– | Georgi Dimitrov | Bulgária (BUL) | kizárták |
Összesítés
Helyezés | Versenyző | Nemzet | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
1 Arany | Othmar Schneider | Ausztria (AUT) | 59,5 | 1:00,5 | 2:00,0 |
2 Ezüst | Stein Eriksen | Norvégia (NOR) | 59,2 | 1:02,0 | 2:01,2 |
3 Bronz | Guttorm Berge | Norvégia (NOR) | 1:01,1 | 1:00,6 | 2:01,7 |
4. | Zeno Colò | Olaszország (ITA) | 1:00,9 | 1:00,9 | 2:01,8 |
5. | Stig Sollander | Svédország (SWE) | 1:00,4 | 1:02,2 | 2:02,6 |
6. | James Couttet | Franciaország (FRA) | 1:01,1 | 1:01,7 | 2:02,8 |
7. | Fredy Rubi | Svájc (SUI) | 1:03,6 | 59,7 | 2:03,3 |
8. | Per Rollum | Norvégia (NOR) | 1:01,6 | 1:02,9 | 2:04,5 |
9. | Brooks Dodge, Jr. | Egyesült Államok (USA) | 1:01,4 | 1:03,3 | 2:04,7 |
10. | Franz Bumann | Svájc (SUI) | 1:02,7 | 1:02,1 | 2:04,8 |
11. | Igaja Csiharu | Japán (JPN) | 1:02,6 | 1:03,1 | 2:05,7 |
12. | Firmin Mattis | Franciaország (FRA) | 1:02,0 | 1:04,0 | 2:06,0 |
13. | Beni Obermüller | Németország (GER) | 1:04,1 | 1:03,4 | 2:07,5 |
14. | Pekka Alonen | Finnország (FIN) | 1:04,8 | 1:03,9 | 2:08,7 |
15. | Olle Dalman | Svédország (SWE) | 1:04,3 | 1:04,5 | 2:08,8 |
16. | Willi Klein | Németország (GER) | 1:04,2 | 1:04,7 | 2:08,9 |
17. | Jack Reddish | Egyesült Államok (USA) | 1:02,5 | 1:06,5 | 2:09,0 |
18. | Åke Nilsson | Svédország (SWE) | 1:06,1 | 1:03,4 | 2:09,5 |
19. | Silvio Alverà | Olaszország (ITA) | 1:04,5 | 1:05,3 | 2:09,8 |
20. | Maurice Sanglard | Franciaország (FRA) | 1:01,4 | 1:08,6 | 2:10,0 |
21. | Bernhard Perren | Svájc (SUI) | 1:03,4 | 1:06,7 | 2:10,1 |
22. | Darrell Robison | Egyesült Államok (USA) | 1:05,1 | 1:05,1 | 2:10,2 |
23. | Albino Alverà | Olaszország (ITA) | 1:04,7 | 1:05,7 | 2:10,4 |
24. | John Fredriksson | Svédország (SWE) | 1:06,0 | 1:05,9 | 2:11,9 |
25. | André Bertrand | Kanada (CAN) | 1:07,0 | 1:06,2 | 2:13,2 |
26. | Robert Richardson | Kanada (CAN) | 1:06,8 | 1:07,0 | 2:13,8 |
27. | Ásgeir Eyjólfsson | Izland (ISL) | 1:06,4 | 1:09,7 | 2:16,1 |
28. | Andrzej Gąsienica Roj | Lengyelország (POL) | 1:06,1 | 1:23,5 | 2:29,6 |
29. | Christian Pravda | Ausztria (AUT) | 1:01,5 | 1:53,2 | 2:54,7 |
– | Hans Senger | Ausztria (AUT) | 59,2 | kizárták | – |
– | Janko Štefe | Jugoszlávia (YUG) | 1:03,7 | kizárták | – |
– | Jan Gąsienica Ciaptak | Lengyelország (POL) | 1:05,2 | kizárták | – |
– | Georgi Dimitrov | Bulgária (BUL) | 1:07,0 | kizárták | – |
Források
- Alpine Skiing Slalom Men Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Slalom, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
Sablon:Férfi műlesiklás olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap