Kuba az 1976. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Kuba az olimpiai játékokon | |||||
Kuba zászlaja | |||||
NOB-országkód: CUB | |||||
OOB | Kubai Olimpiai Bizottság | ||||
1976. évi nyári olimpiai játékok Montréal | |||||
Versenyzők | 156 fő 14 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Teófilo Stevenson | ||||
Érmek 8. helyezés |
| ||||
Kuba az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: |
Kuba a kanadai Montréalban megrendezett 1976. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 14 sportágban 156 sportoló képviselte, akik összesen 13 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Juantorena, AlbertoAlberto Juantorena | Atlétika | Férfi 400 m |
1 Arany | Juantorena, AlbertoAlberto Juantorena | Atlétika | Férfi 800 m |
1 Arany | Rodríguez, HéctorHéctor Rodríguez | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
1 Arany | Hernández, JorgeJorge Hernández | Ökölvívás | Papírsúly |
1 Arany | Herrera, ÁngelÁngel Herrera | Ökölvívás | Pehelysúly |
1 Arany | Stevenson, TeófiloTeófilo Stevenson | Ökölvívás | Nehézsúly |
2 Ezüst | Casañas, AlejandroAlejandro Casañas | Atlétika | Férfi 110 m gát |
2 Ezüst | Duvalón, RamónRamón Duvalón | Ökölvívás | Légsúly |
2 Ezüst | Aldama, AndrésAndrés Aldama | Ökölvívás | Kisváltósúly |
2 Ezüst | Soria, SixtoSixto Soria | Ökölvívás | Félnehézsúly |
3 Bronz | Garbey, RolandoRolando Garbey | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
3 Bronz | Martínez, Luis FelipeLuis Felipe Martínez | Ökölvívás | Középsúly |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Alfredo Figueredo Víctor García Diego Lapera Leonel Marshall Ernesto Martínez Lorenzo Martínez Antonio Rodríguez Carlos Salas Victoriano Sarmientos Jesús Savigne Jorge Pérez Vento Raúl Vilches | Röplabda | Férfi |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Francisco Gómez | 100 m | 10,68 | 4. | 29. | 10,49 | 5. | 13. | kiesett | ||||
Silvio Leonard | 10,62 | 2. | 20.* | 10,59 | 5. | 19.* | kiesett | |||||
Hermes Ramírez | 10,72 | 4. | 35.* | kiesett | ||||||||
Eddy Gutiérrez | 400 m | 47,89 | 5. | 29.* | 46,65 | 6. | 20. | kiesett | ||||
Carlos Noroña | 48,46 | 6. | 36. | kiesett | ||||||||
Alberto Juantorena | 47,89 | 3. | 29.* | 45,92 | 2. | 4. | 45,10 | 1. | 2. | 44,26 | ||
800 m | 1:47,15 | 1. | 7. | 1:45,88 | 1. | 1. | 1:43,50 | |||||
Leandro Civil | 1:45,88 | 3. | 3. | 1:47,31 | 6. | 12. | kiesett | |||||
Luis Medina | 1:50,15 | 6. | 34. | kiesett | ||||||||
1500 m | 3:42,71 | 6. | 23. | kiesett | ||||||||
Alejandro Casañas | 110 m gát | 13,73 | 2. | 4. | 13,34 | 1. | 1. | 13,33 | ||||
Dámaso Alfonso | 400 m gát | 50,76 | 2. | 5. | 49,84 | 3. | 3. | 50,19 | 7. | |||
Rigoberto Mendoza | Maraton | 2:22:43 | 33. | |||||||||
Francisco Gómez Alejandro Casañas Hermes Ramírez Silvio Leonard | 4 × 100 m váltó | 39,54 | 1. | 5. | 39,25 | 2. | 3. | 39,01 | 5. | |||
Eddy Gutiérrez Dámaso Alfonso Carlos Álvarez Alberto Juantorena | 4 × 400 m váltó | 3:05,19 | 3. | 8. | 3:03,81 | 7. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Richard Spencer | Magasugrás | 205 cm | 29.** | kiesett | |
Roberto Moré | Rúdugrás | 510 cm | 12.*** | érvényes kísérlet nélkül | |
Milán Matos | Távolugrás | 757 cm | 18. | kiesett | |
Armando Herrera | Hármasugrás | 15,98 m | 19. | kiesett | |
Pedro Pérez | 16,51 m | 7. | 16,81 m | 4. | |
Julián Morrinson | Diszkoszvetés | 59,92 m | 16. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Silvia Chivás | 100 m | 11,43 | 3. | 14. | 11,42 | 4. | 12. | 11,43 | 7. | 15. | kiesett | |
Isabel Taylor | 11,73 | 4. | 30. | 11,92 | 8. | 30. | kiesett | |||||
Carmen Valdés | 11,47 | 5. | 17.*** | 11,52 | 5. | 19. | kiesett | |||||
Isabel Taylor Carmen Valdés Fulgencia Romay Silvia Chivás | 4 × 100 m váltó | 44,29 | 5. | 10. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ana Alexander | Távolugrás | 620 cm | 13. | kiesett | |
María Elena Sarría | Súlylökés | 16,31 m | 11. | ||
María Betancourt | Diszkoszvetés | 61,46 m | 5. | 63,86 m | 7. |
Carmen Romero | 63,40 m | 3. | 61,18 m | 9. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt/időt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sirvano Valdes | 48 kg | Aleksander Zajączkowski (POL) 11-6 | Mitchell Kawasaki (CAN) kétvállas | Morivaki Josite (JPN) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Erasmo Estrada | 68 kg | Erol Mutlu (TUR) kizárták | Heinz-Helmut Wehling (GDR) kétvállas | kiesett | helyezetlen | ||||
Idalberto Barban | 74 kg | John Matthews (USA) 13-10 | Stanisław Krzesiński (POL) kizárták | Mikko Huhtala (FIN) 3-12 | kiesett | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Miguel Alonso | 48 kg | Haszan Iszaev (BUL) 8-25 | Ray Takahashi (CAN) 13-2 | Kim Hvagjong (Kim Hwa-gyeong) (KOR) 11-38 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Eloy Abreu | 52 kg | Alekszandr Ivanov (URS) kizárták | James Haines (USA) 13-12 | Ri Bongszun (Li Bong-Sun) (PRK) 16-12 | Nermedin Szelimov (BUL) 9-9 | kiesett | kiesett | 8. | |
Jorge Ramos | 57 kg | Klinga László (HUN) 6-13 | Amrik Singh Gill (GBR) 19-6 | Moises López (MEX) kizárták | Megdiin Khoilogdorj (MGL) kétvállas | kiesett | helyezetlen | ||
José Ramos | 68 kg | Clive Llewellyn (CAN) kétvállas | Doncso Zsekov (BUL) 9-4 | Eberhard Probst (GDR) 10-8 | Kocsis János (HUN) 8-3 | Lloyd Keaser (USA) kizárták | kiesett | 5. | |
Bárbaro Morgan | 90 kg | İsmail Temiz (TUR) 13-5 | Stelian Morcov (ROU) 8-9 | Ali Reza Soleimani (IRI) kétvállas | Ben Peterson (USA) kétvállas | kiesett | 8. | ||
Lázaro Morales | +100 kg | Roland Gehrke (GDR) kétvállas | Ladislau Şimon (ROU) kizárták | kiesett | helyezetlen |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Héctor Rodríguez | Könnyűsúly | B | Emmanuel Abolo (CMR) nem vett részt | Marian Standowicz (POL) GY | José Gomes (POR) GY | Tuncsik József (HUN) GY | Csang Ungjong (Jang Eung-gyeong) (KOR) GY | |||||
José Ibañez | Félnehézsúly | A | erőnyerő | Carlos Pacheco (BRA) V | kiesett | 18. | ||||||
Nyílt | B | Jhonny MacKay (ECU) visszalépett | Jorge Portelli (ARG) V | kiesett | 11. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Francisco Rodríguez Cirilo Suárez César Herrera* Ramón Luperón Nelson Simon | Négypárevezős | 8:00,68 | 5. | 6:10,11 | 4. | B | 6:40,76 | 4. | 10. |
Israel Gorguet Francisco Mora Hermenegildo Palacio Angel Ramírez Luis Alonso Humberto Dorrego Alcides Risco Porfirio Reynoso Jesús Rosello (kormányos) | Nyolcas | 5:44,30 | 4. | 5:47,33 | 4. | B | 6:14,86 | 4. | 10. |
* - Cirilo Suárez cseréje a vigaszágon és a B döntőben
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Gregorio Aldo Arencibia | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Carlos Cardet | 4:49:01 (+2:09) | 14. | |
Roberto Menéndez | nem ért célba | ||
Jorge Pérez | nem ért célba | ||
Gregorio Aldo Arencibia Carlos Cardet Jorge Gómez Raúl Marcelo Vázquez | Csapat időfutam | 2:17:00 (+8:07) | 14. |
Pálya-kerékpározás
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Raúl Marcelo Vázquez | Férfi egyéni | 5:00,45 | 17. | kiesett | 17. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Kubai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–11. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 542 | 380 | +162 | 10 |
Kanada (CAN) | 5 | 4 | 1 | 446 | 416 | +30 | 9 |
Kuba (CUB) | 5 | 3 | 2 | 448 | 402 | +46 | 8 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 2 | 3 | 472 | 481 | –9 | 7 |
Mexikó (MEX) | 5 | 1 | 4 | 461 | 511 | –50 | 6 |
Japán (JPN) | 5 | 0 | 5 | 370 | 549 | –179 | 5 |
1976. július 18. | Kuba (CUB) | 111 – 89 | Ausztrália (AUS) | |
(56–40) |
1976. július 19. | Kanada (CAN) | 84 – 79 | Kuba (CUB) | |
(44–37) |
1976. július 21. | Japán (JPN) | 56 – 97 | Kuba (CUB) | |
(20–44) |
1976. július 23. | Mexikó (MEX) | 75 – 89 | Kuba (CUB) | |
(39–47) |
1976. július 24. | Kuba (CUB) | 72 – 98 | Szovjetunió (URS) | |
(33–52) |
- Az 5–8. helyért
1976. július 25. | Kuba (CUB) | 76 – 91 | Csehszlovákia (TCH) | |
(38–46) |
- A 7. helyért
1976. július 27. | Ausztrália (AUS) | 81 – 92 | Kuba (CUB) | |
(36–42) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kuba (CUB) | 7. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Kubai labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lengyelország | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 3 |
Irán | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 2 |
Kuba | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | –1 | 1 |
Ghána | visszalépett |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kuba (CUB) | 11. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jorge Hernández | Papírsúly | Bejhan Fucsedzsiev (BUL) RSC | Zoffa Yarawi (PNG) KO | Pak Cshanhi (Park Chan-Hui) (KOR) 3-2 | Orlando Maldonado (PUR) 5-0 | Ri Bjonguk (Ri Byeong-uk) (PRK) 4-1 | ||
Ramón Duvalón | Légsúly | erőnyerő | Souley Hancaradu (NIG) nem vett részt | Koga Tosinori (JPN) 5-0 | Ian Clyde (CAN) 5-0 | Davit Toroszjan (URS) kizárták | Leo Randolph (USA) 2-3 | |
Orlando Martínez | Harmatsúly | erőnyerő | Jovito Rengifo (VEN) 5-0 | Hvang Csholszun (Hwang Cheol-Sun) (KOR) 2-3 | kiesett | 9. | ||
Ángel Herrera | Pehelysúly | erőnyerő | Sen Rai (IND) KO | Angel Pacheco (VEN) 5-0 | Davey Armstrong (USA) 3-2 | Juan Paredes (MEX) 5-0 | Richard Nowakowski (GDR) KO | |
Reinaldo Valiente | Könnyűsúly | erőnyerő | Antonio Rubio (ESP) 5-0 | Ace Ruszevszki (YUG) 0-5 | kiesett | 9. | ||
Andrés Aldama | Kisváltósúly | erőnyerő | Sabahattin Burcu (TUR) RSC | Jesús Sánchez (DOM) RSC | Nagy József (HUN) feladta | Vladimir Kolev (BUL) KO | Sugar Ray Leonard (USA) 0-5 | |
Emilio Correa | Váltósúly | erőnyerő | Plamen Jankov (BUL) RSC | Pedro José Gamarro (VEN) RSC | kiesett | 9. | ||
Rolando Garbey | Nagyváltósúly | Dashnyamyn Olzvoi (MGL) KO | Earl Liburd (ISV) KO | Kalevi Kosunen (FIN) RSC | Tadija Kačar (YUG) 1-4 | kiesett | ||
Luis Felipe Martínez | Középsúly | Fulgencio Obelmejias (VEN) 5-0 | Bernd Wittenburg (GDR) 3-2 | Dragomir Vujković (YUG) 5-0 | Rufat Riszkijev (URS) 2-3 | kiesett | ||
Sixto Soria | Félnehézsúly | erőnyerő | José Rosa (PUR) KO | Wolfgang Gruber (FRG) KO | Costică Dafinoiu (ROU) feladta (sérülés) | Leon Spinks (USA) RSC | ||
Teófilo Stevenson | Nehézsúly | erőnyerő | Mamadou Drame (SEN) KO | Pekka Ruokola (FIN) RSC | John Tate (USA) KO | Mircea Simion (ROU) feladta (sérülés) |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Kubai férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
A 9. helyen végzett |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Lengyelország (POL) | 8 | 4 | 0 | 12 | 5 | 2,400 | 235 | 172 | 1,366 |
Kuba (CUB) | 7 | 3 | 1 | 11 | 4 | 2,750 | 208 | 142 | 1,465 |
Csehszlovákia (TCH) | 6 | 2 | 2 | 8 | 7 | 1,143 | 182 | 177 | 1,028 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 1 | 3 | 6 | 9 | 0,667 | 146 | 187 | 0,781 |
Kanada (CAN) | 4 | 0 | 4 | 0 | 12 | 0,000 | 88 | 181 | 0,486 |
1976. július 19. 21:00 | Kuba (CUB) | 3 – 1 | Csehszlovákia (TCH) | |
---|---|---|---|---|
(15–6, 10–15, 15–5, 15–6) |
1976. július 21. 13:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 2 | Kuba (CUB) | |
---|---|---|---|---|
(13–15, 10–15, 15–6, 15–9, 20–18) |
1976. július 23. 13:00 | Kuba (CUB) | 3 – 0 | Dél-Korea (KOR) | |
---|---|---|---|---|
(15–4, 15–5, 15–6) |
1976. július 25. 15:00 | Kanada (CAN) | 0 – 3 | Kuba (CUB) | |
---|---|---|---|---|
(10–15, 9–15, 3–15) |
- Elődöntő
1976. július 29. 19:30 | Kuba (CUB) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
---|---|---|---|---|
(12–15, 7–15, 8–15) |
- Bronzmérkőzés
1976. július 30. 19:30 | Kuba (CUB) | 3 – 0 | Japán (JPN) | |
---|---|---|---|---|
(15–8, 15–9, 15–8) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kuba (CUB) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Kubai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 6 | 3 | 0 | 9 | 4 | 2,250 | 186 | 137 | 1,358 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 1 | 7 | 7 | 1,000 | 179 | 171 | 1,047 |
Kuba (CUB) | 4 | 1 | 2 | 6 | 7 | 0,857 | 150 | 168 | 0,893 |
NDK (GDR) | 3 | 0 | 3 | 5 | 9 | 0,556 | 144 | 183 | 0,787 |
1976. július 20. 19:30 | NDK (GDR) | 1 – 3 | Kuba (CUB) | |
---|---|---|---|---|
(15–7, 5–15, 5–15, 13–15) |
1976. július 22. 15:30 | Kuba (CUB) | 1 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
---|---|---|---|---|
(9–15, 15–13, 11–15, 10–15) |
1976. július 24. 15:30 | Dél-Korea (KOR) | 3 – 2 | Kuba (CUB) | |
---|---|---|---|---|
(14–16, 15–4, 15–8, 13–15, 15–10) |
- Az 5–8. helyért
1976. július 26. 13:00 | Kanada (CAN) | 2 – 3 | Kuba (CUB) | |
---|---|---|---|---|
(15–13, 7–15, 16–14, 9–15, 3–15) |
- Az 5. helyért
1976. július 27. 14:00 | NDK (GDR) | 0 – 3 | Kuba (CUB) | |
---|---|---|---|---|
(12–15, 12–15, 8–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kuba (CUB) | 5. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
José González | Sportpuska, fekvő | 584 | 51. |
Miguel Valdes | 591 | 12. | |
Sportpuska, összetett | 1138 | 23. | |
Roberto Castrillo | Skeet | 189 | 30. |
Rubén Vega | 188 | 35. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Francisco Casamayor | 52 kg | 100,0 | 4. | 127,5 | 4. | 227,5 | 5. |
Daniel Núñez | 92,5 | 10. | 122,5 | 9. | 215,0 | 8. | |
Carlos Lastre | 56 kg | 105,0 | 6. | 135,0 | 7. | 240,0 | 7. |
Pedro Fuentes | 60 kg | 112,5 | 7. | 145,0 | 8. | 257,5 | 7. |
Tony Urrutia | 67,5 kg | 130,0 | 5. | 162,5 | 7. | 292,5 | 6. |
Daniel Zayas | 75 kg | 140,0 | 5.* | 170,0 | 10.* | 310,0 | 8. |
Alberto Blanco | 90 kg | 152,5 | 9. | 192,5 | 6. | 345,0 | 6. |
Javier González | 110 kg | 160,0 | 7. | 205,0 | 7. | 365,0 | 6. |
Gerardo Fernández | +110 kg | 165,0 | 5. | 200,0 | 6. | 365,0 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Torna
Bővebben: Torna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Nelson Fernández | Talaj | 17,65 | 61. | kiesett | |
Ugrás | 18,55 | 40. | kiesett | ||
Korlát | 17,25 | 79. | kiesett | ||
Nyújtó | 16,75 | 86. | kiesett | ||
Gyűrű | 16,80 | 85. | kiesett | ||
Lólengés | 18,15 | 52. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 105,15 | 76.* | kiesett | ||
Roberto Richards | Talaj | 18,05 | 44. | kiesett | |
Ugrás | 18,25 | 62. | kiesett | ||
Korlát | 18,20 | 38. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,20 | 89. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,10 | 59. | kiesett | ||
Lólengés | 18,85 | 19. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 100,65 | 88. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vívás
Bővebben: Vívás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Jorge Garbey | Tőr, egyéni | A. csoport Christian Noël (FRA) | 3. | F. csoport Greg Benko (AUS) | 3. | C. csoport Aljakszandr Ramanykov (URS) | 6. | kiesett | 22. | ||||||
Eduardo Jhons | I. csoport Klaus Reichert (FRG) | 4. | D. csoport Klaus Reichert (FRG) | 6. | kiesett | 34. | |||||||||
Enrique Salvat | B. csoport Mihai Ţiu (ROU) | 2. | E. csoport Bernard Talvard (FRA) | 3. | B. csoport Vlagyimir Gyenyiszov (URS) | 5. | kiesett | 17. | |||||||
Manuel Ortíz | Kard, egyéni | F. csoport Michele Maffei (ITA) | 2. | E. csoport Michele Maffei (ITA) | 1. | B. csoport Ioan Pop (ROU) | 4. | Ioan Pop (ROU) 10-7 | Mario Aldo Montano (ITA) 5-10 | Ioan Pop (ROU) 7-10 | kiesett | 9. | |||
Guzman Salazar | E. csoport Kovács Tamás (HUN) | 3. | C. csoport Viktor Krovopuszkov (URS) | 5. | kiesett | 25. | |||||||||
Francisco de la Torre | H. csoport Mario Aldo Montano (ITA) | 3. | A. csoport Ioan Pop (ROU) | 1. | D. csoport Vlagyimir Nazlimov (URS) | 3. | Jacek Bierkowski (POL) 10-7 | Vlagyimir Nazlimov (URS) 7-10 | Jacek Bierkowski (POL) 10-9 | Ioan Pop (ROU) 5-10 | kiesett | 7. | |||
Jorge Garbey Pedro Hernández Eduardo Jhons Enrique Salvat | Tőr, csapat | B. csoport Magyarország (HUN) | 3. | kiesett | kiesett | 9. | |||||||||
Ramón Hernández Lazaro Mora Manuel Ortíz Guzman Salazar Francisco de la Torre | Kard, csapat | C. csoport Nagy-Britannia (GBR) | 2. | Magyarország (HUN) 7-8 | 5–6. helyért Franciaország (FRA) 9-5 | Az 5. helyért Lengyelország (POL) 9-6 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő csoport | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Margarita Rodríguez | Tőr, egyéni | F. csoport Max Madsen (DEN) | 1. | D. csoport Tordasi Ildikó (HUN) | 6. | kiesett | 30. | ||||||||
Milady Tack-Fang | E. csoport Brigitte Oertel (FRG) | 5. | kiesett | 39. | |||||||||||
Nancy Uranga | B. csoport Kerstin Palm (SWE) | 5. | kiesett | 47. | |||||||||||
Marlene Font Margarita Rodríguez Milady Tack-Fang Nancy Uranga | Tőr, csapat | B. csoport Románia (ROU) | 3. | kiesett | kiesett | 9. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Kubai férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olaszország (ITA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 26 | 13 | +13 | 5 |
Jugoszlávia (YUG) | 3 | 1 | 2 | 0 | 25 | 10 | +15 | 4 |
Kuba (CUB) | 3 | 1 | 1 | 1 | 22 | 15 | +7 | 3 |
Irán (IRI) | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 39 | –35 | 0 |
1976. július 18. | Jugoszlávia (YUG) | 4 – 4 | Kuba (CUB) | |
(1–0, 0–2, 2–1, 1–1) | ||||
négy játékos 1 | Rizo, G. Rodríguez 2 |
1976. július 19. | Olaszország (ITA) | 8 – 6 | Kuba (CUB) | |
(1–1, 2–1, 2–1, 3–3) | ||||
Ghibellini 3 | G. Rodríguez 2 |
1976. július 20. | Kuba (CUB) | 12 – 3 | Irán (IRI) | |
(2–1, 4–0, 3–1, 3–1) | ||||
García 6 | három játékos 1 |
- 7–12. helyért
1976. július 22. | Kuba (CUB) | 5 – 0 | Szovjetunió (URS) | |
(megállapított eredmény) | ||||
1976. július 23. | Kanada (CAN) | 5 – 7 | Kuba (CUB) | |
(2–2, 1–1, 1–3, 1–1) | ||||
Pottier 2 | Almenteros 3 |
1976. július 24. | Mexikó (MEX) | 4 – 4 | Kuba (CUB) | |
(3–2, 1–0, 0–0, 0–2) | ||||
Fernández 4 | G. Rodríguez 2 |
1976. július 26. | Kuba (CUB) | 10 – 2 | Irán (IRI) | |
(2–0, 3–0, 5–1, 0–1) | ||||
Rizo 3 | Majdpour 2 |
1976. július 27. | Ausztrália (AUS) | 5 – 8 | Kuba (CUB) | |
(1–3, 0–2, 2–1, 2–2) | ||||
Goff 2 | három játékos 2 |
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kuba (CUB) | 5 | 4 | 1 | 0 | 34 | 16 | +18 | 9 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 1 | 1 | 33 | 16 | +17 | 7 |
Kanada (CAN) | 5 | 2 | 2 | 1 | 27 | 21 | +6 | 6 |
Mexikó (MEX) | 5 | 1 | 3 | 1 | 26 | 19 | +7 | 5 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 1 | 1 | 3 | 22 | 25 | –3 | 3 |
Irán (IRI) | 5 | 0 | 0 | 5 | 8 | 53 | –45 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kuba (CUB) | 7. |
Források
- Cuba at the 1976 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap