Németország a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
Németország az olimpiai játékokon | |||||
Németország zászlaja | |||||
NOB-országkód: GER | |||||
OOB | Német Olimpiai Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2012. évi nyári olimpiai játékok London | |||||
Versenyzők | 392 fő 27 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Natascha Keller[1] | ||||
Záróünnepség | Kristof Wilke[2] | ||||
Érmek 6. helyezés |
| ||||
Németország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
| |||||
Más szereplések: Egyesült Német Csapat (1956–1964), NDK (1968–1988), NSZK (1968–1988), Saar-vidék (1952) |
Németország a nagy-britanniai Londonban megrendezett 2012. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 27 sportágban 392 sportoló képviselte, akik összesen 44 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Harting, RobertRobert Harting | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
1 Arany | Grohmann, TimTim Grohmann Lauritz Schoof Karl Schulze Philipp Wende | Evezés | Férfi négypárevezős |
1 Arany | Adamski, FilipFilip Adamski Eric Johannesen Andreas Kuffner Florian Mennigen Lukas Müller Maximilian Reinelt Martin Sauer Richard Schmidt Kristof Wilke | Evezés | Férfi nyolcas |
1 Arany | Nemzeti válogatott Oskar Deecke Florian Fuchs Moritz Fürste Martin Häner Tobias Hauke Oliver Korn Max Müller Jan Philipp Rabente Thilo Stralkowski Max Weinhold Christopher Wesley Timo Wess Benjamin Wess Matthias Witthaus Philipp Zeller Christopher Zeller | Gyeplabda | Férfi |
1 Arany | Brendel, SebastianSebastian Brendel | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
1 Arany | Kuschela, KurtKurt Kuschela Peter Kretschmer | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
1 Arany | Dietze, TinaTina Dietze Franziska Weber | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
1 Arany | Vogel, KristinaKristina Vogel Miriam Welte | Kerékpározás | Női csapatsprint |
1 Arany | Jung, MichaelMichael Jung | Lovaglás | Lovastusa, egyéni |
1 Arany | Auffarth, SandraSandra Auffarth Michael Jung Ingrid Klimke Dirk Schrade Peter Thomsen | Lovaglás | Lovastusa, csapat |
1 Arany | Brink, JuliusJulius Brink Jonas Reckermann | Röplabda | Férfi strandröplabda |
2 Ezüst | Otto, BjörnBjörn Otto | Atlétika | Férfi rúdugrás |
2 Ezüst | Storl, DavidDavid Storl | Atlétika | Férfi súlylökés |
2 Ezüst | Obergföll, ChristinaChristina Obergföll | Atlétika | Női gerelyhajítás |
2 Ezüst | Schwarzkopf, LilliLilli Schwarzkopf | Atlétika | Női hétpróba |
2 Ezüst | Bischof, OleOle Bischof | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
2 Ezüst | Thiele, KerstinKerstin Thiele | Cselgáncs | Női középsúly |
2 Ezüst | Bär, CarinaCarina Bär Britta Oppelt Julia Richter Annekatrin Thiele | Evezés | Női négypárevezős |
2 Ezüst | Dietze, TinaTina Dietze Carolin Leonhardt Katrin Wagner-Augustin Franziska Weber | Kajak-kenu | Női kajak négyes 500 m |
2 Ezüst | Tasiadis, SiderisSideris Tasiadis | Kajak-kenu | Férfi szlalom kenu egyes |
2 Ezüst | Spitz, SabineSabine Spitz | Kerékpározás | Női terep-kerékpározás |
2 Ezüst | Tony Martin | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
2 Ezüst | Arndt, JudithJudith Arndt | Kerékpározás | Női egyéni időfutam |
2 Ezüst | Levy, MaximilianMaximilian Levy | Kerékpározás | Férfi keirin |
2 Ezüst | Langehanenberg, HelenHelen Langehanenberg Dorothee Schneider Kristina Sprehe | Lovaglás | Díjlovaglás, csapat |
2 Ezüst | Hambüchen, FabianFabian Hambüchen | Torna | Férfi nyújtó |
2 Ezüst | Nguyen, MarcelMarcel Nguyen | Torna | Férfi korlát |
2 Ezüst | Nguyen, MarcelMarcel Nguyen | Torna | Férfi egyéni összetett |
2 Ezüst | Lurz, ThomasThomas Lurz | Úszás | Férfi 10 km nyílt vízi |
2 Ezüst | Heidemann, BrittaBritta Heidemann | Vívás | Női párbajtőr, egyéni |
3 Bronz | Ovtcharov, DimitrijDimitrij Ovtcharov | Asztalitenisz | Férfi egyes |
3 Bronz | Boll, TimoTimo Boll Dimitrij Ovtcharov Bastian Steger | Asztalitenisz | Férfi csapat |
3 Bronz | Holzdeppe, RaphaelRaphael Holzdeppe | Atlétika | Férfi rúdugrás |
3 Bronz | Heidler, BettyBetty Heidler | Atlétika | Női kalapácsvetés |
3 Bronz | Stahl, LindaLinda Stahl | Atlétika | Női gerelyhajítás |
3 Bronz | Peters, DimitriDimitri Peters | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
3 Bronz | Tölzer, AndreasAndreas Tölzer | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
3 Bronz | Hoff, MaxMax Hoff | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 1000 m |
3 Bronz | Hollstein, MartinMartin Hollstein Andreas Ihle | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
3 Bronz | Aigner, HannesHannes Aigner | Kajak-kenu | Férfi szlalom kajak egyes |
3 Bronz | Enders, RenéRené Enders Robert Förstemann Maximilian Levy | Kerékpározás | Férfi csapatsprint |
3 Bronz | Auffarth, SandraSandra Auffarth | Lovaglás | Lovastusa, egyéni |
3 Bronz | Fromm, HelenaHelena Fromm | Taekwondo | Női váltósúlyú |
3 Bronz | Bachmann, SebastianSebastian Bachmann Peter Joppich Benjamin Kleibrink André Weßels | Vívás | Férfi tőr, csapat |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Timo Boll | Egyes | erőnyerő | Noshad Alamian (IRI) 11-8, 11-5, 12-10, 12-10 | Adrian Crișan (ROU) 9-11, 11-8, 13-15, 10-12, 6-11 | kiesett | 9. | ||||
Dimitrij Ovtcharov | erőnyerő | Paul Drinkhall (GBR) 11-8, 11-5, 11-9, 11-4 | Weixing Chen (AUT) 11-8, 16-14, 11-8, 11-5 | Michael Maze (DEN) 11-8, 12-10, 1-11, 9-11, 9-11, 11-6, 11-9 | Zhang Jike (CHN) 8-11, 3-11, 11-5, 9-11, 8-11 | Bronzmérkőzés Chuan Chih-Yuan (TPE) 12-10, 9-11, 8-11, 13-11, 11-5, 14-12 | ||||
Timo Boll Dimitrij Ovtcharov Bastian Steger | Csapat | Svédország (SWE) Jörgen Persson Pär Gerell Jens Lundqvist 3–1 | Ausztria (AUT) Weixing Chen Gárdos Róbert Werner Schlager 3-0 | Kína (CHN) Ma Long Zhang Jike Vang Hao 1–3 | Bronzmérkőzés Hongkong (HKG) Leung Chu Yan Tang Peng Jiang Tianyi 3–1 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kristin Silbereisen | Egyes | erőnyerő | Joanna Parker (GBR) 11-6, 11-7, 7-11, 11-2, 11-4 | Viktorija Pavlavics (BLR) 10-12, 11-13, 11-9, 13-11, 4-11, 7-11 | kiesett | 17. | ||||
Wu Jiaduo | erőnyerő | Iveta Vacenovská (CZE) 11-9, 15-13, 8-11, 11-8, 9-11, 11-5 | Feng Tian Wei (SIN) 6-11, 11-7, 5-11, 11-9, 6-11, 6-11 | kiesett | 9. | |||||
Irene Ivancan Wu Jiaduo Kristin Silbereisen | Csapat | Ausztrália (AUS) Miao Miao Jian-Fang Lay Vivian Tan 3–0 | Japán (JPN) Fukuhara Ai Isikava Kaszumi Hirano Szajaka 0-3 | kiesett | 5. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sören Ludolph | 800 m | 1:48,57 | 7. | 39. | kiesett | ||||
Carsten Schlangen | 1500 m | 3:41,51 | 6. | 26. | 3:38,23 | 11. | 11. | kiesett | |
Arne Gabius | 5000 m | 13:28,01 | 7. | 20. | kiesett | ||||
Erik Balnuweit | 110 m gát | 13,77 | 6. | 36. | kiesett | ||||
Matthias Bühler | 13,68 | 6. | 30. | kiesett | |||||
Alexander John | 13,67 | 6. | 28.* | kiesett | |||||
Silvio Schirrmeister | 400 m gát | 50,21 | 4. | 30. | kiesett | ||||
Steffen Uliczka | 3000 m akadály | 8:41,08 | 13. | 33. | kiesett | ||||
André Höhne | 20 km gyaloglás | 1:22:02 | 21. | ||||||
50 km gyaloglás | 3:44:26 | 11. | |||||||
Christopher Linke | 3:49:19 | 24. | |||||||
Julian Reus Tobias Unger Alexander Kosenkow Lucas Jakubzyk | 4 × 100 m váltó | 38,37 | 7. | 11. | kiesett | ||||
Jonas Plass Kamghe Gaba Eric Krüger Thomas Schneider | 4 × 400 m váltó | 3:03,50 | 6. | 11. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Raphael Holzdeppe | Rúdugrás | 565 cm | 1.* | 591 cm | |
Malte Mohr | 550 cm | 9.*** | 550 cm | 9.* | |
Björn Otto | 550 cm | 9.*** | 591 cm | ||
Sebastian Bayer | Távolugrás | 792 cm | 12. | 810 cm | 5. |
Alyn Camara | 772 cm | 22. | kiesett | ||
Christian Reif | 792 cm | 13. | kiesett | ||
Ralf Bartels | Súlylökés | 20,00 m | 16. | kiesett | |
David Storl | 21,15 m | 2. | 21,86 m | ||
Robert Harting | Diszkoszvetés | 66,22 m | 2. | 68,27 m | |
Markus Münch | 59,95 m | 30. | kiesett | ||
Martin Wierig | 64,13 m | 8. | 65,85 m | 6. | |
Tino Häber | Gerelyhajítás | 80,39 m | 12. | 81,21 m | 8. |
Matthias de Zordo | érvényes dobás nélkül | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Pascal Behrenbruch | Tízpróba | 11,06 | 847 | 715 cm | 850 | 15,67 m | 831 | 196 cm | 767 | 50,04 | 813 | 14,33 | 932 | 44,71 m | 761 | 470 cm | 819 | 64,80 m | 810 | 4:37,46 | 696 | 8126 | 10. |
Rico Freimuth | 10,65 | 940 | 721 cm | 864 | 14,87 m | 782 | 190 cm | 714 | 48,06 | 906 | 13,89 | 989 | 49,11 m | 852 | 490 cm | 880 | 57,37 m | 698 | 4:37,62 | 695 | 8320 | 6. | |
Jan Felix Knobel | 11,42 | 769 | 705 cm | 826 | 15,29 m | 808 | 190 cm | 714 | 49,87 | 821 | 15,03 | 846 | 46,10 m | 790 | 440 cm | 731 | nem állt rajthoz | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Tatjana Pinto | 100 m | kiemelt | 11,39 | 4. | 31. | kiesett | ||||||
Verena Sailer | kiemelt | 11,12 | 3. | 15. | 11,25 | 6. | 15. | kiesett | ||||
Corinna Harrer | 1500 m | 4:07,83 | 10. | 17.* | 4:05,70 | 7. | 17. | kiesett | ||||
Sabrina Mockenhaupt | 10 000 m | 31:50,35 | 17. | |||||||||
Carolin Nytra | 100 m gát | 13,30 | 3. | 26. | 13,31 | 7. | 21. | kiesett | ||||
Cindy Roleder | 13,06 | 4. | 18. | 13,02 | 7. | 18. | kiesett | |||||
Gesa Felicitas Krause | 3000 m akadály | 9:24,91 | 1. | 2. | 9:23,52 | 8. | ||||||
Antja Möldner | 9:26,57 | 4. | 7. | 9:21,78 | 7. | |||||||
Susanne Hahn | Maraton | 2:30:22 | 32. | |||||||||
Irina Mikitenko | 2:26:44 | 14. | ||||||||||
Melanie Seeger | 20 km gyaloglás | 1:30:44 | 19. | |||||||||
Sabine Zimmer | nem ért célba | |||||||||||
Leena Günther Anne Möllinger Tatjana Pinto Verena Sailer | 4 × 100 m váltó | 42,69 | 3. | 7. | 42,67 | 5. | ||||||
Esther Cremer Janin Lindenberg Maral Feizbakhsh Fabienne Kohlmann | 4 × 400 m váltó | 3:31,06 | 8. | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ariane Friedrich | Magasugrás | 193 cm | 14. | kiesett | |
Elizaveta Ryzih | Rúdugrás | 455 cm | 4. | 445 cm | 6.** |
Silke Spiegelburg | 455 cm | 6. | 455 cm | 4. | |
Martina Strutz | 455 cm | 7.** | 455 cm | 5. | |
Sostene Moguenara | Távolugrás | 623 cm | 21. | kiesett | |
Nadine Kleinert | Súlylökés | 18,36 m | 13. | kiesett | |
Christina Schwanitz | 18,62 m | 8. | 18,47 m | 10. | |
Josephine Terlecki | 17,78 m | 18. | kiesett | ||
Julia Fischer | Diszkoszvetés | 60,23 m | 20. | kiesett | |
Nadine Müller | 65,89 m | 2. | 65,94 m | 5. | |
Anna Rüh | 62,98 m | 9. | 61,36 m | 10. | |
Betty Heidler | Kalapácsvetés | 74,44 m | 3. | 77,12 m | |
Kathrin Klaas | 74,14 m | 5. | 76,05 m | 5. | |
Katharina Molitor | Gerelyhajítás | 62,05 m | 9. | 62,89 m | 6. |
Christina Obergföll | 66,14 m | 2. | 65,16 m | ||
Linda Stahl | 64,78 m | 4. | 64,91 m |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Julia Mächtig | Hétpróba | 14,54 | 903 | 168 cm | 830 | 14,99 m | 860 | 25,38 | 852 | 406 cm | 322 | 44,40 m | 752 | 2:20,34 | 819 | 5338 | 31. |
Jennifer Oeser | 13,42 | 1062 | 180 cm | 978 | 14,16 m | 805 | 24,39 | 944 | 607 cm | 871 | 46,61 m | 795 | nem ért célba | 5455 | 30. | ||
Lilli Schwarzkopf | 13,26 | 1086 | 183 cm | 1016 | 14,77 m | 845 | 24,77 | 908 | 630 cm | 943 | 51,73 m | 894 | 2:10,50 | 957 | 6649 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Frank Stäbler | 66 kg | erőnyerő | Lőrincz Tamás (HUN) 1-4, 0-2 | Justin Lester (USA) 5-0, 5-0 | Manuchar Tskhadaia (GEO) 0-1, 1-2 | 5. |
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jesse Ruíz | 60 kg | erőnyerő | Toğrul Əsgərov (AZE) 0-2, 1-7 | Jumoto Kenicsi (JPN) 0-6, 2-3 | kiesett | 10. | ||||
Nick Matuhin | 120 kg | erőnyerő | Artur Taymazov (UZB) 0-4, 0-2 | Komeil Ghasemi (IRI) 0-1, 0-1 | kiesett | 17. |
Női
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alexandra Engelhardt | 48 kg | erőnyerő | Mayelis Caripá (VEN) 0-2, 1-2 | kiesett | 11. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tobias Englmaier | Légsúly | Hovhannesz Davtjan (ARM) 000(2)–101(1) | kiesett | 33. | ||||||
Christopher Völk | Könnyűsúly | erőnyerő | Szajndzsargalin Njam-Ocsir (MGL) 010(1)–011(3) | kiesett | 17. | |||||
Ole Bischof | Váltósúly | erőnyerő | Antonio Ciano (ITA) 010(1)-000(1) | Iszlam Bozbajev (KAZ) 101(1)-001(2) | Nakai Takahiro (JPN) 101(0)-000(0) | Travis Stevens (USA) 000(0)-000(0) (bírói) | Kim Dzsebom (KOR) 000(1)-002(0) | |||
Christophe Lambert | Középsúly | Elxan Məmmədov (AZE) 011(1)–000(1) | kiesett | 17. | ||||||
Dimitri Peters | Félnehézsúly | Arik Zeevi (ISR) 100(0)-000(0) | Jevgēņijs Borodavko (LAT) 001(1)-000(0) | Henk Grol (NED) 010(0)-000(1) | Tagir Hajbulajev (RUS) 000(1)-000(0) (bírói) | Ramziddin Sayidov (UZB) 020(0)-001(0) | ||||
Andreas Tölzer | Nehézsúly | Adam Okruashvili (GEO) 020(1)-000(3) | Vlăduţ Simionescu (ROU) 100(1)-000(4) | Bor Barna (HUN) 001(1)-000(2) | Alekszandr Mihajlin (RUS) 000(2)-001(1) | Ihar Makarav (BLR) 100(0)-000(1) |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Romy Tarangul | Harmatsúly | Natalja Kuzjutyina (RUS) 001(1)-000(0) | Rosalba Forciniti (ITA) 000(2)-001(0) | kiesett | 9. | ||||
Miryam Roper | Könnyűsúly | Rafaela Silva (BRA) 000(2)-002(1) | kiesett | 17. | |||||
Claudia Malzahn | Váltósúly | Urška Žolnir (SLO) 000(0)-110(0) | kiesett | 17. | |||||
Kerstin Thiele | Középsúly | Moira de Villiers (NZL) 001(0)-000(2) | Mészáros Anett (HUN) 000(1)-000(1) (bírói) | Edith Bosch (NED) 010(1)-000(0) | Chen Fei (CHN) 000(0)-000(1) *** | Lucie Décosse (FRA) 000(0)-012(0) | |||
Heide Wollert | Félnehézsúly | erőnyerő | Daria Pogorzelec (POL) 000(0)-020(0) | kiesett | 9. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Marcel Hacker | Egypárevezős | 6:43,80 | 1. | 6:54,18 | 2. | A/B | 7:22,07 | 3. | A | 7:10,21 | 6. | 6. | ||
Eric Knittel Stephan Krüger | Kétpárevezős | 6:17,74 | 1. | A/B | 6:22,54 | 4. | B | 6:23,36 | 3. | 9. | ||||
Linus Lichtschlag Lars Hartig | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:49,44 | 2. | A/B | 6:37,44 | 3. | A | 6:49,07 | 6. | 6. | ||||
Anton Braun Felix Drahotta | Kormányos nélküli kettes | 6:30,42 | 4. | 6:22,76 | 1. | A/B | 7:02,16 | 5. | B | 6:49,93 | 1. | 7. | ||
Karl Schulze Philipp Wende Lauritz Schoof Tim Grohmann | Négypárevezős | 5:39,69 | 1. | A/B | 6:05,85 | 1. | A | 5:42,48 | 1. | |||||
Gregor Hauffe Toni Seifert Urs Käufer Sebastian Schmidt | Kormányos nélküli négyes | 6:49,84 | 2. | A/B | 6:04,61 | 3. | A | 6:16,37 | 6. | 6. | ||||
Bastian Seibt Lars Wichert Jochen Kühner Martin Kühner | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 5:52,05 | 3. | A/B | 6:02,10 | 4. | B | 6:10,07 | 3. | 9. | ||||
Filip Adamski Andreas Kuffner Eric Johannesen Maximilian Reinelt Richard Schmidt Lukas Müller Florian Mennigen Kristof Wilke Martin Sauer (kormányos) | Nyolcas | 5:25,52 | 1. | A | 5:48,75 | 1. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Marie-Louise Dräger | Egypárevezős | 7:44,23 | 3. | 7:52,17 | 3. | A/B | 8:01,05 | 6. | B | 8:11,71 | 5. | 11. | ||
Tina Manker Stephanie Schiller | Kétpárevezős | 7:08,36 | 4. | 7:18,37 | 4. | B | 7:33,32 | 3. | 9. | |||||
Lena Müller Anja Noske | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:19,24 | 2. | A/B | 7:10,16 | 3. | A | 7:22,18 | 6. | 6. | ||||
Kerstin Hartmann Marlene Sinnig | Kormányos nélküli kettes | 7:10,28 | 4. | 7:10,42 | 2. | A | 7:42,06 | 6. | 6. | |||||
Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Richter Britta Oppelt | Négypárevezős | 6:13,62 | 1. | A | 6:38,09 | 2. | ||||||||
Ronja Schütte Julia Lepke Daniela Schultze Katrin Thiem Ulrike Sennewald Nadja Drygalla Kathrin Marchand Constanze Siering Laura Schwensen (kormányos) | Nyolcas | 6:34,32 | 4. | 6:27,69 | 4. | kiesett | 7. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Német férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2012FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 5 | 0 | 0 | 18 | 7 | +11 | 15 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 11 | +3 | 10 |
Belgium (BEL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 7 | +1 | 7 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 8 | +1 | 6 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 1 | 2 | 2 | 10 | 14 | −4 | 5 |
India (IND) | 5 | 0 | 0 | 5 | 6 | 18 | −12 | 0 |
2012. július 30. 21:15 (20:15) Sablon:2012FgyepGERBEL
| Németország (GER) | 2–1 | Belgium (BEL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Colin Hutchinson (IRL) Marcelo Servetto (ESP) |
Fuchs 13' Zeller 45' | (1–1) Jegyzőkönyv | Dekeyser 4' |
2012. augusztus 1. 21:15 (20:15) Sablon:2012FgyepKORGER
| Dél-Korea (KOR) | 0–1 | Németország (GER) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: David Gentles (AUS) Nathan Stagno (GIB) |
(0–1) Jegyzőkönyv | Zeller 33' |
2012. augusztus 3. 13:45 (14:45) Sablon:2012FgyepGERIND
| Németország (GER) | 5–2 | India (IND) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Kim Hong-Lae (KOR) Gary Simmonds (RSA) |
Fuchs 7', 16', 36' Korn 24' Wesley 34' | (4–1) Jegyzőkönyv | Raghunáth 13' Khándekar 62' |
2012. augusztus 5. 16:00 (17:00) Sablon:2012FgyepNEDGER
| Hollandia (NED) | 3–1 | Németország (GER) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: David Gentles (AUS) Ged Curran (GBR) |
de Voogd 14' de Nooijer 36' van der Weerden 41' | (1–1) Jegyzőkönyv | Zeller 3' |
2012. augusztus 7. 21:15 (22:15) Sablon:2012FgyepGERNZL
| Németország (GER) | 5–5 | Új-Zéland (NZL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: David Gentles (AUS) Hamish Jamson (GBR) |
Deecke 10' Fuchs 27' Stralkowski 47' Zeller 51', 69' | (2–4) Jegyzőkönyv | Wilson 4' Petherick 6' Jenness 21' Child 30', 36' |
- Elődöntő
2012. augusztus 9. 15:30 (16:30) Sablon:2012FgyepAUSGER
| Ausztrália (AUS) | 2–4 | Németország (GER) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Gary Simmonds (RSA) Hamish Jamson (GBR) |
Govers 22' Turner 42' | (1–1) Jegyzőkönyv | Fürste 27' Witthaus 54' T. Weß 59' Fuchs 63' |
- Döntő
2012. augusztus 11. 20:00 (21:00) Sablon:2012FgyepGERNED
| Németország (GER) | 2–1 | Hollandia (NED) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: David Gentles (AUS) Ged Curran (GBR) |
Rabente 33', 66' | (1–0) Jegyzőkönyv | van der Weerden 54' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Német női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2012NgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Argentína (ARG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 | 4 | +8 | 10 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 9 | 5 | +4 | 10 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 1 | 1 | 5 | 2 | +3 | 10 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 7 | −1 | 7 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 5 | 1 | 0 | 4 | 9 | 14 | −5 | 3 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 12 | −9 | 3 |
2012. július 29. 21:15 (22:15) Sablon:2012NgyepGERUSA
| Németország (GER) | 2–1 | Egyesült Államok (USA) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Carol Metchette (IRL) Wendy Stewart (CAN) |
Rinne 8' Hahn 21' | (2–0) Jegyzőkönyv | Crandall 56' |
2012. július 31. 21:15 (22:15) Sablon:2012NgyepGERAUS
| Németország (GER) | 1–3 | Ausztrália (AUS) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Frances Block (GBR) Michelle Joubert (RSA) |
Otte 9' | (1–1) Jegyzőkönyv | Munro 20' Flanagan 46' Boyce 53' |
2012. augusztus 2. 16:00 (17:00) Sablon:2012NgyepRSAGER
| Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 0–2 | Németország (GER) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Elena Eskina (RUS) Kang Hyun-Young (KOR) |
(0–1) Jegyzőkönyv | Mavers 25' Rinne 44' |
2012. augusztus 4. 21:15 (22:15) Sablon:2012NgyepGERARG
| Németország (GER) | 1–3 | Argentína (ARG) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Julie Ashton-Lucy (AUS) Szoma Csieko (JPN) |
Hasselmann 67' | (0–2) Jegyzőkönyv | Maccari 13' Aymar 28' Sánchez Moccia 67' |
2012. augusztus 6. 08:30 (09:30) Sablon:2012NgyepNZLGER
| Új-Zéland (NZL) | 0–0 | Németország (GER) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Soledad Iparraguirre (ARG) Lisa Roach (AUS) |
Jegyzőkönyv |
- A 7. helyért
2012. augusztus 8. 11:30 (12:30) Sablon:2012NgyepKORGER
| Dél-Korea (KOR) | 1–4 | Németország (GER) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Carolina de la Fuente (ARG) Claire Adenot (FRA) |
Cshon Szulki 8' | (1–2) Jegyzőkönyv | Hahn 6', 16' Rinne 55' Mavers 69' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 7. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Camilo Mayr | Egyéni | 653 | 52. | Xing Yu (CHN)(13.) 0-6 | kiesett | 33. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Elena Richter | Egyéni | 645 | 30. | Maja Jager (DEN)(35.) 6-5 | Tan Ya-Ting (TPE)(3.) 2-6 | kiesett | 17. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Ronald Rauhe | Kajak egyes 200 m | 36,817 | 4. | 14. | 36,183 | 4. | 6. | A | 37,553 | 8. | 8. |
Max Hoff | Kajak egyes 1000 m | 3:30,709 | 2. | 4. | 3:29,294 | 1. | 2. | A | 3:27,759 | 3. | |
Ronald Rauhe Jonas Ems | Kajak kettes 200 m | 32,905 | 2. | 2. | 32,662 | 2. | 3. | A | 35,405 | 8. | 8. |
Martin Hollstein Andreas Ihle | Kajak kettes 1000 m | 3:15,263 | 1.D | 3. | A | 3:10,117 | 3. | ||||
Marcus Gross Norman Bröckl Tim Wieskötter Max Hoff | Kajak négyes 1000 m | 2:56,987 | 2. | 4. | 2:53,575 | 2. | 2. | A | 2:56,172 | 4. | 4. |
Sebastian Brendel | Kenu egyes 200 m | 41,511 | 2. | 8. | 42,161 | 4. | 11. | B | 47,295 | 8. | 16. |
Kenu egyes 1000 m | 3:56,469 | 3. | 3. | 3:52,122 | 1. | 2. | A | 3:47,176 | 1. | ||
Peter Kretschmer Kurt Kuschela | Kenu kettes 1000 m | 3:34,435 | 1.D | 1. | A | 3:33,804 | 1. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Silke Hörmann | Kajak egyes 200 m | 42,697 | 4. | 14. | 42,005 | 6. | 13. | B | 45,686 | 7. | 15. |
Katrin Wagner-Augustin | Kajak egyes 500 m | 1:53,438 | 3. | 9. | 1:53,241 | 4. | 12. | B | 1:52,402 | 1. | 9. |
Franziska Weber Tina Dietze | Kajak kettes 500 m | 1:43,448 | 1. | 1. | 1:41,543 | 1. | 1. | A | 1:42,213 | 1. | |
Carolin Leonhardt Franziska Weber Katrin Wagner-Augustin Tina Dietze | Kajak négyes 500 m | 1:31,633 | 1.D | 1. | A | 1:31,298 | 2. |
Szlalom
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Hannes Aigner | Kajak egyes | 92,56 | 11. | 83,49 | 1. | 83,49 | 1. | 97,60 | 5. | 94,92 | |
Sideris Tasiadis | Kenu egyes | 96,12 | 7. | 92,83 | 3. | 92,83 | 4. | 98,94 | 1. | 98,09 | |
David Schröder Frank Henze | Kenu kettes | 107,50 | 9. | 107,79 | 8. | 107,50 | 11. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Jasmin Schornberg | Kajak egyes | 106,27 | 6. | 102,14 | 6. | 102,14 | 8. | 112,25 | 7. | 110,97 | 5. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
BMX
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Idő | Helyezés | |||
Maik Baier | Férfi | 40,231 | 29. | 31 | 8. | kiesett | 31. | |||
Luis Brethauer | 39,431 | 19. | 22 | 5. | kiesett | 20. |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Manuel Fumic | Férfi terepverseny | 1:30:31 (+1:24) | 7. |
Moritz Milatz | 1:38:59 (+9:52) | 34. | |
Adelheid Morath | Női terepverseny | 1:37:17 (+6:25) | 16. |
Sabine Spitz | 1:31:54 (+1:02) |
Országúti kerékpározás
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
John Degenkolb | Mezőnyverseny | 5:48:49 (+2:52) | 105. |
André Greipel | 5:46:37 (+0:40) | 27. | |
Marcel Sieberg | 5:47:08 (+1:11) | 102. | |
Bert Grabsch | 5:46:47 (+0:50) | 95. | |
Időfutam | 53:18,04 (+2:38,50) | 8. | |
Tony Martin | 51:21,54 (+0:42,00) | ||
Mezőnyverseny | nem ért célba |
Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Charlotte Becker | Mezőnyverseny | lekörözték | |
Ina-Yoko Teutenberg | 3:35:56 (+0:27) | 4. | |
Judith Arndt | 3:36:28 (+0:59) | 37. | |
Időfutam | 37:50,29 (+0:15,47) | ||
Trixi Worrack | 39:20,73 (+1:45,91) | 9. | |
Mezőnyverseny | 3:36:04 (+0:35) | 33. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Robert Förstemann | Férfi egyéni | 10,072 | 4. | Bernard Esterhuizen (RSA) 11,100 | Njisane Phillip (TRI) 10,467 | Pavel Kelemen (CZE) Bernard Esterhuizen (RSA) 10,881 | 1. | Grégory Baugé (FRA) 10,472; 10,300 | Gyenyisz Dmitrijev (RUS) Jimmy Watkins (USA) Mohd Azizulhasni Awang (MAS) 10,340 | 3. | 7. | ||||||
Kristina Vogel | Női egyéni | 11,027 | 4. | Virginie Cueff (FRA) 11,605 | Ljubov Sulika (UKR) 11,547 | Simona Krupeckaitė (LTU) 11,541; 11,568 | Victoria Pendleton (GBR) 11,481; 11,538 | Bronzmérkőzés Guo Shuang (CHN) 11,532; 11,591 | 4. | ||||||||
René Enders Robert Förstemann Maximilian Levy | Férfi csapat | 43,710 | 5. | Oroszország (RUS) Szergej Boriszov Gyenyisz Dmitrijev Szergej Kucserov 43,178 | Bronzmérkőzés Ausztrália (AUS) Matthew Glaetzer Shane Perkins Scott Sunderland 43,209 | ||||||||||||
Kristina Vogel Miriam Welte | Női csapat | 32,630 | 3. | Franciaország (FRA) Sandie Clair Virginie Cueff 32,701 | Kína (CHN) Gong Jinjie Guo Shuang 32,798 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Judith Arndt Charlotte Becker Lisa Brennauer | Női csapat | 3:22,058 | 8. | Hollandia (NED) Vera Koedooder Amy Pieters Ellen van Dijk 3:20,013 | 3:21,086 | 8. | 7. helyért Fehéroroszország (BLR) Taccjana Sarakova Alena Dilko Akszana Papko 3:20,245 | 3:20,824 | 8. |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Maximilian Levy | Férfi | 1. | 1. | 2. | ||
Kristina Vogel | Női | 1. | 6. | 7–12. helyért 4. | 10. |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | 200 méter | 30 km-es pontverseny | Kieséses verseny | 4 km-es egyéni üldözőverseny | 15 km-es scratch | 1000 m-es időfutam | Összesítés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Pont | Hely. | Hely. | Eredmény | Hely. | Lekörözés | Hely. | Idő | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Roger Kluge | Férfi | 13,571 | 11. | 79 | 1. | 7. | 4:25,554 | 5. | – | 4. | 1:03,144 | 5. | 33 | 4. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai | Művészi | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Pont | Pont | Helyezés | |||
Anabel Balkenhol | Dablino | Egyéni | 70,973 | 24. | 73,032 | 19. | kiesett | |||
Helen Langehanenberg | Damon Hill | 81,140 | 3. | 78,937 | 4. | 81,036 | 87,571 | 84,303 | 4. | |
Kristina Sprehe | Desperados | 79,119 | 4. | 76,254 | 7.* | 78,893 | 83,857 | 81,375 | 8. | |
Dorothee Schneider | Diva Royal | 76,277 | 8. | 77,571 | 6. | 77,893 | 85,429 | 81,661 | 7. | |
Helen Langehanenberg Kristina Sprehe Dorothee Schneider | Damon Hill Desperados Diva Royal | Csapat | 78,845 | 2. | 77,587 | 2. | 78,216 |
Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Bünt. | Helyezés | |||
Christian Ahlmann | Codex One | Egyéni | 15 | 69. | kiesett | ||||||||||
Marcus Ehning | Plot Blue | 1 | 33. | 4 | 5 | 27. | 0 | 5 | 7. | 0 | 1. | 9 | 9 | 12. | |
Janne Friederike Meyer | Lambrasco | 0 | 1. | 4 | 4 | 17. | 17 | 21 | 41. | kiesett | |||||
Meredith Michaels-Beerbaum | Bella Donna | 0 | 1. | 8 | 8 | 31. | 1 | 9 | 22. | 8 | 23. | kiesett | 8 | 23. | |
Christian Ahlmann Marcus Ehning Janne Friederike Meyer Meredith Michaels-Beerbaum | Codex One Plot Blue Lambrasco Bella Donna | Csapat | 1 | 5. | 12 | 10. | kiesett |
Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Selejtező | Döntő | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. | Helyezés | |||
Sandra Auffarth | Opgun Louvo | Egyéni | 40,0 | 7. | 4,8 | 44,8 | 8. | 0,0 | 44,8 | 5. | 0,0 | 44,8 | |
Michael Jung | Sam | 40,6 | 11. | 0,0 | 40,6 | 4. | 0,0 | 40,6 | 2. | 0,0 | 40,6 | ||
Ingrid Klimke | Butts Abraxxas | 39,3 | 4. | 0,0 | 39,3 | 1. | 9,0 | 48,3 | 8. | visszalépett | 48,3 | 25. | |
Dirk Schrade | King Artus | 39,8 | 6. | 10,8 | 50,6 | 17. | 0,0 | 50,6 | 10. | kiesett | 50,6 | 26. | |
Peter Thomsen | Barny | 58,5 | 58. | 5,2 | 63,7 | 33. | 8,0 | 71,7 | 30. | kiesett | 71,7 | 31. | |
Sandra Auffarth Michael Jung Ingrid Klimke Dirk Schrade Peter Thomsen | Opgun Louvo Sam Butts Abraxxas King Artus Barny | Csapat | 119,1 | 1. | 5,6 | 124,7 | 1. | 9,0 | 133,7 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Stephan Feck | Egyéni műugrás | 133,80 | 29. | kiesett | |||
Patrick Hausding | 477,15 | 4. | 485,55 | 6. | 505,55 | 4. | |
Sascha Klein | Egyéni toronyugrás | 525,05 | 3. | 503,75 | 8. | 496,30 | 10. |
Martin Wolfram | 496,80 | 4. | 519,00 | 5. | 506,65 | 8. | |
Patrick Hausding Sascha Klein | Szinkron toronyugrás | 446,07 | 7. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Katja Dieckow | Egyéni műugrás | 303,90 | 15. | 312,50 | 16. | kiesett | |
Nora Subschinski | 311,70 | 12. | 313,20 | 14. | kiesett | ||
Maria Kurjo | Egyéni toronyugrás | 319,65 | 16. | 264,45 | 17. | kiesett | |
Christin Steuer | 341,75 | 3. | 339,90 | 7. | 351,35 | 7. | |
Christin Steuer Nora Subschinski | Szinkron toronyugrás | 312,78 | 6. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Patrick Wojcicki | Váltósúly | Alexis Vastine (FRA) 12-16 | kiesett | 17. | |||
Stefan Härtel | Középsúly | Enrique Collazo (PUR) 18-10 | Darren O’Neill (IRL) 19-12 | Anthony Ogogo (GBR) 10-15 | kiesett | 5. | |
Enrico Kölling | Félnehézsúly | Christian Adjoufack (CMR) 15-6 | Abd el-Hafíd Bensabla (ALG) 9-12 | kiesett | 9. | ||
Erik Pfeifer | Szupernehézsúly | Ivan Dicsko (KAZ) 4-14 | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás/Lövészet | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Lövőhiba | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Steffen Gebhardt | Férfi | 20-15 | 868* | 9. | 2:07,08 | 1276 | 22. | 72,11 | 40 | 1160 | 8. | 3 | 10:37,16 | 2452 | 8. | 5756 | 5. |
Stefan Köllner | 16-19 | 784 | 20.** | 2:11,71 | 1220 | 31. | 70,47 | 80 | 1120 | 18. | 13 | 10:59,16 | 2364 | 21. | 5488 | 26. | |
Annika Schleu | Női | 12-23 | 688 | 31. | 2:20,01 | 1120 | 23. | 74,16 | 60 | 1140 | 11. | 3 | 12:46,04 | 1936 | 27. | 4884 | 26. |
Lena Schöneborn | 19-16 | 856 | 11.** | 2:19,76 | 1124 | 22. | 92,43 | 148 | 1052 | 29. | 4 | 11:58,18 | 2128 | 7. | 5160 | 15. |
* - Steffen Gebhardt vívásban 12 pontos büntetést kapott
** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Német férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2012FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Egyesült Államok (USA) | 13 | 4 | 1 | 14 | 4 | 3,500 | 427 | 370 | 1,154 |
Brazília (BRA) | 11 | 4 | 1 | 13 | 5 | 2,600 | 418 | 379 | 1,103 |
Oroszország (RUS) | 11 | 4 | 1 | 12 | 5 | 2,400 | 408 | 352 | 1,159 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 3 | 6 | 11 | 0,545 | 379 | 388 | 0,977 |
Szerbia (SRB) | 5 | 1 | 4 | 7 | 13 | 0,538 | 413 | 455 | 0,908 |
Tunézia (TUN) | 0 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 294 | 395 | 0,744 |
2012. július 29. 11:30 (12:30) Sablon:2012FröpiRUSGER
| Oroszország (RUS) | 3–0 | Németország (GER) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 12 500 Játékvezető: Simone Santi (ITA), Frans Loderus (NED) |
(31–29, 25–18, 25–17) Jegyzőkönyv |
2012. július 31. 16:45 (17:45) Sablon:2012FröpiUSAGER
| Egyesült Államok (USA) | 3–0 | Németország (GER) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 13 000 Játékvezető: Mohamed Shaaban (EGY), Rolando Cholakian (ARG) |
(25–23, 25–16, 25–20) Jegyzőkönyv |
2012. augusztus 2. 9:30 (10:30) Sablon:2012FröpiSRBGER
| Szerbia (SRB) | 2–3 | Németország (GER) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 14 000 Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Rolando Cholakian (ARG) |
(25–22, 29–27, 18–25, 20–25, 18–20) Jegyzőkönyv |
2012. augusztus 4. 9:30 (10:30) Sablon:2012FröpiGERTUN
| Németország (GER) | 3–0 | Tunézia (TUN) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 11 000 Játékvezető: Brian McDougall (GBR), Denny (Lassi (DOM) |
(25–15, 25–16, 25–16) Jegyzőkönyv |
2012. augusztus 6. 22:00 (23:00) Sablon:2012FröpiBRAGER
| Brazília (BRA) | 3–0 | Németország (GER) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 12 000 Játékvezető: Simone Santi (ITA), Karin Zahorcova (CZE) |
(25–21, 25–22, 25–19) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2012. augusztus 8. 21:30 (22:30) Sablon:2012FröpiBULGER
| Bulgária (BUL) | 3–0 | Németország (GER) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 12 000 Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Denny Lassi (DOM) |
(25–20, 25–16, 25–14) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 5. |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Julius Brink Jonas Reckermann | C csoport Oroszország (RUS) Szergej Prokopjev Konsztantyin Szemjonov 21-19, 21-17 Kína (CHN) Vu Peng-ken Hszü Lin-jin 13-21, 21-19, 15-8 Svájc (SUI) Sébastien Chevallier Sascha Heyer 21-14, 21-16 | 1. | Lettország (LAT) Aleksandrs Samoilovs Ruslans Sorokins 21-12, 21-17 | Brazília (BRA) Ricardo Santos Pedro Cunha 21-15, 21-19 | Hollandia (NED) Reinder Nummerdor Richard Schuil 21-14, 21-16 | Brazília (BRA) Alison Cerutti Emanuel Rego 23-21, 16-21, 16-14 | ||
Jonathan Erdmann Kay Matisik | E csoport Lettország (LAT) Mārtiņš Pļaviņš Jānis Šmēdiņš 21-19, 21-23, 9-15 Hollandia (NED) Reinder Nummerdor Richard Schuil 9-21, 16-21 Venezuela (VEN) Igor Hernández Jesus Villafañe 20-22, 21-16, 15-11 | 3. | Csehország (CZE) Petr Beneš Přemysl Kubala 15-21, 21-19, 15-13 | Brazília (BRA) Alison Cerutti Emanuel Rego 16-21, 14-21 | kiesett | 9. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Katrin Holtwick Ilka Semmler | A csoport Csehország (CZE) Lenka Háječková Hana Klapalová 21-16, 21-18 Brazília (BRA) Juliana Felisberta Larissa França 18-21, 13-21 Mauritius (MRI) Elodie Li Yuk Lo Natacha Rigobert 21-11, 21-10 | 2. | Németország (GER) Sara Goller Laura Ludwig 16-21, 15-21 | kiesett | 9. | |||
Sara Goller Laura Ludwig | E csoport Ausztrália (AUS) Louise Bawden Becchara Palmer 21-18, 19-21, 15-8 Brazília (BRA) Maria Antonelli Talita Antunes 19-21, 31-29, 13-15 Hollandia (NED) Madelein Meppelink Sophie van Gestel 21-18, 21-14 | 2. | Németország (GER) Katrin Holtwick Ilka Semmler 21-16, 21-15 | Brazília (BRA) Juliana Felisberta Larissa França 10-21, 19-21 | kiesett | 5. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Florian Schmidt | Légpisztoly | 575 | 25. | kiesett | |
Szabadpisztoly | 557 | 17. | kiesett | ||
Christian Reitz | 560 | 6. | 654,3 | 7. | |
Gyorstüzelő pisztoly | 583 | 6. | 13 | 6. | |
Ralf Schumann | 577 | 16. | kiesett | ||
Julian Justus | Légpuska | 595 | 12. | kiesett | |
Tino Mohaupt | 592 | 25. | kiesett | ||
Daniel Brodmeier | Sportpuska, összetett | 1156 | 32. | kiesett | |
Sportpuska, fekvő | 595 | 4.** | 698,2 | 5. | |
Maik Eckhardt | 589 | 37. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1163 | 21. | kiesett | ||
Karsten Bindrich | Trap | 121 | 11. | kiesett | |
Ralf Buchheim | Skeet | 118 | 10. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Munkhbayar Dorjsuren | Légpisztoly | 378 | 25. | kiesett | |
Sportpisztoly | 582 | 12. | kiesett | ||
Claudia Verdicchio | 578 | 26. | kiesett | ||
Légpisztoly | 380 | 20. | kiesett | ||
Beate Gauss | Légpuska | 392 | 32. | kiesett | |
Jessica Mager | 394 | 20. | kiesett | ||
Barbara Lechner | Sportpuska, összetett | 583 | 7.* | 680,8 | 6. |
Sonja Pfeilschifter | 581 | 19. | kiesett | ||
Sonja Scheibl | Trap | 64 | 17. | kiesett | |
Christine Brinker | Skeet | 68 | 5. | 89 | 6. |
* - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el, szétlövés után 49,8 ponttal az 1. helyen végzett
** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el, szétlövés után 52,3 ponttal az 1. helyen végzett
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Jürgen Spieß | 105 kg | 172 | 11. | 202 | 9. | 374 | 9. |
Matthias Steiner | +105 kg | 192 | 8. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Almir Velagić | 192 | 7. | 234 | 7. | 426 | 8. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Julia Rohde | 53 kg | 85 | 10. | 108 | 11. | 193 | 11. |
Christin Ulrich | 58 kg | 93 | 14. | 114 | 13. | 207 | 13. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sümeyye Gulec | Légsúly | Yang Shu-Chun (TPE) 3–10 | kiesett | 11. | ||||
Helena Fromm | Váltósúly | Chu Hoàng Diệu Linh (VIE) 13-1 | Hvang Gjongszon (KOR) 4-8 | Ruth Gbagbi (CIV) 4-3 | Carmen Marton (AUS) 8-2 |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Philipp Petzschner | Egyes | Lukáš Lacko (SVK) 7-6(7–5), 6-1 | Janko Tipsarević (SRB) 6-3, 3–6, 4–6 | kiesett | 17. | ||||
Christopher Kas Philipp Petzschner | Páros | Oroszország (RUS) Nyikolaj Davigyenko Mihail Juzsnij 5–7, 5–7 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mona Barthel | Egyes | Urszula Radwańska (POL) 4-6, 3-6 | kiesett | 33. | |||||
Julia Görges | Agnieszka Radwańska (POL) 7-5, 6-7(5–7), 6-4 | Varvara Lepchenko (USA) 6-3, 7-5 | Marija Kirilenko (RUS) 6-7(5–7), 3-6 | kiesett | 9. | ||||
Angelique Kerber | Petra Cetkovská (CZE) 6-1, 3-0 (feladta) | Babos Tímea (HUN) 6-1, 6-1 | Venus Williams (USA) 7-6(7–5), 7-6(7–5) | Viktorija Azaranka (BLR) 4-6, 5-7 | kiesett | 5. | |||
Sabine Lisicki | Unsz Dzsábir (TUN) 4-6, 6-0, 7-5 | Jaroszlava Svedova (KAZ) 4-6, 6-3, 7-5 | Marija Sarapova (RUS) 7-6(10–8), 4-6, 3-6 | kiesett | 9. | ||||
Julia Görges Anna-Lena Grönefeld | Páros | Nagy-Britannia (GBR) Elena Baltacha Anne Keothavong 6-3, 6-1 | Oroszország (RUS) Jekatyerina Makarova Jelena Vesznyina 2-6, 1-6 | kiesett | 9. | ||||
Angelique Kerber Sabine Lisicki | Nagy-Britannia (GBR) Laura Robson Heather Watson 1-6, 6-4, 6-3 | Egyesült Államok (USA) Serena Williams Venus Williams 2-6, 5-7 | kiesett | 9. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Angelique Kerber Philipp Petzschner | Páros | Fehéroroszország (BLR) Viktorija Azaranka Makszim Mirni 2-6, 2-6 | kiesett | 9. | |||
Sabine Lisicki Christopher Kas | Egyesült Államok (USA) Liezel Huber Bob Bryan 7-6(7–5), 6-7(5–7), [10]-[5] | Olaszország (ITA) Roberta Vinci Daniele Bracciali 4-6, 7-6(7–2), [10]-[7] | Nagy-Britannia (GBR) Laura Robson Andy Murray 1-6, 7-6(9–7), [7]-[10] | Egyesült Államok (USA) Lisa Raymond Mike Bryan 3-6, 6-4, [4]-[10] | 4. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Marc Zwiebler | Férfi egyes | K csoport Mohamed Ajfan Rasheed (MDV) 21-9, 21-6 Dmitro Zavadszkij (UKR) 17-21, 21-10, 21-16 | 1. | Csen Csin (CHN) 21-19, 12-21, 9-21 | kiesett | 9. | |||
Ingo Kindervater Johannes Schöttler | Férfi páros | A csoport Tajvan (TPE) Lee Sheng Mu Fang Chieh Min 15–21, 16–21 Kína (CHN) Fu Haj-feng Caj Jün 20-22, 16-21 Ausztrália (AUS) Ross Smith Glenn Warfe 21–13, 21–14 | 3. | kiesett | 9. | ||||
Juliane Schenk | Női egyes | N csoport Kristina Ludíková (CZE) 21-18, 21-14 Larisza Hriha (UKR) 21-12, 21-14 | 1. | Inthanon Ratchanok (THA) 16-21, 15-21 | kiesett | 9. | |||
Michael Fuchs Birgit Overzier | Vegyes páros | A csoport Kína (CHN) Csang Nan Csao Jün-lej 6–21, 7–21 Nagy-Britannia (GBR) Chris Adcock Imogen Bankier 11-21, 21-17, 21-14 Oroszország (RUS) Alekszandr Nyikolajenko Valerija Szorokina 21–18, 12-21, 21–19 | 2. | Indonézia (INA) Tontowi Ahmad Lilyana Natsir 15-21, 9-21 | kiesett | 5. |
Torna
Bővebben: Torna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Philipp Boy | Talaj | 14,766 | 26. | kiesett | |
Korlát | 14,933 | 23. | kiesett | ||
Nyújtó | 13,800 | 47. | kiesett | ||
Gyűrű | 14,166 | 47. | kiesett | ||
Lólengés | 14,333 | 21.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 87,698 | 17. | kiesett | ||
Fabian Hambüchen | Talaj | 15,133 | 17. | kiesett | |
Korlát | 15,300 | 15. | kiesett | ||
Nyújtó | 15,633 | 4. | 16,400 | ||
Gyűrű | 14,766 | 28. | kiesett | ||
Lólengés | 14,100 | 28. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 90,765 | 3. | 87,765 | 15. | |
Sebastian Krimmer | Korlát | 14,633 | 36. | kiesett | |
Nyújtó | 14,600 | 26. | kiesett | ||
Lólengés | 14,833 | 11. | kiesett | ||
Marcel Nguyen | Talaj | 15,433 | 7. | 14,966 | 8. |
Korlát | 15,525 | 6. | 15,800 | ||
Nyújtó | 15,000 | 15. | kiesett | ||
Gyűrű | 15,100 | 13. | kiesett | ||
Lólengés | 13,900 | 33.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 89,833 | 7. | 91,031 | ||
Andreas Toba | Talaj | 13,133 | 65. | kiesett | |
Gyűrű | 14,900 | 21. | kiesett | ||
Philipp Boy Fabian Hambüchen Sebastian Krimmer Marcel Nguyen Andreas Toba | Csapat összetett | 270,888 | 4. | 268,019 | 7. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Janine Berger | Talaj | 13,300 | 47. | kiesett | |
Ugrás | 14,483 | 6. | 15,016 | 4. | |
Felemás korlát | 12,866 | 57. | kiesett | ||
Kim Bui | Talaj | 13,600 | 37. | kiesett | |
Felemás korlát | 14,300 | 19. | kiesett | ||
Gerenda | 12,433 | 56. | kiesett | ||
Oksana Chusovitina | Ugrás | 14,808 | 4. | 14,783 | 5. |
Gerenda | 13,700 | 31. | kiesett | ||
Nadine Jarosch | Talaj | 13,300 | 48. | kiesett | |
Felemás korlát | 13,866 | 32. | kiesett | ||
Gerenda | 12,933 | 50. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 52,965 | 35. | kiesett | ||
Elisabeth Seitz | Talaj | 13,800 | 31. | kiesett | |
Felemás korlát | 15,166 | 8. | 15,266 | 6. | |
Gerenda | 12,700 | 54. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,466 | 14. | 57,365 | 10. | |
Janine Berger Kim Bui Oksana Chusovitina Nadine Jarosch Elisabeth Seitz | Csapat összetett | 167,331 | 9. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Jana Berezko-Marggrander | Egyéni | 26,300 | 16. | 26,575 | 15. | 27,325 | 11. | 24,900 | 20. | 105,100 | 17. | kiesett | 17. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 labda | 3 szalag és 2 karika | Összesen | 5 labda | 3 szalag és 2 karika | Összesen | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Mira Bimperling Judith Hauser Nicole Müller Camilla Pfeffer Cathrin Puhl Sara Radman | Csapat | 24,500 | 10. | 25,150 | 10. | 49,650 | 10. | kiesett | 10. |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Henrik Stehlik | Férfi | 106,065 | 9. | kiesett | |
Anna Dogonadze-Lilkendey | Női | 100,370 | 10. | kiesett |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Jan Frodeno | Férfi | 17:20 | 0:46 | 58:46 | 0:28 | 30:06 | 1:47:26 | 6. |
Steffen Justus | 18:07 | 0:42 | 59:36 | 0:31 | 30:16 | 1:49:12 | 16. | |
Maik Petzold | 17:23 | 0:42 | 58:47 | 0:31 | 33:00 | 1:50:23 | 31. | |
Svenja Bazlen | Női | 19:28 | 0:40 | 1:05:29 | 0:33 | 38:01 | 2:04:11 | 32. |
Anja Dittmer | 19:25 | 0:44 | 1:05:27 | 0:30 | 35:32 | 2:01:38 | 12. | |
Anne Haug | 19:44 | 0:42 | 1:06:59 | 0:28 | 33:42 | 2:01:35 | 11. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marco di Carli | 100 m gyors | 49,03 | 6. | 18. | kiesett | ||||
Clemens Rapp | 200 m gyors | 1:48,75 | 7. | 24. | kiesett | ||||
Paul Biedermann | 1:47,27 | 3. | 10. | 1:46,10 | 1. | 4. | 1:45,53 | 5. | |
400 m gyors | 3:48,50 | 4. | 13. | 3:47,03 | 6. | ||||
Helge Meeuw | 100 m hát | 53,83 | 2. | 7. | 53,52 | 4. | 7. | 53,48 | 6. |
Jan-Philip Glania | 54,07 | 4. | 12. | 53,90 | 6. | 11. | kiesett | ||
200 m hát | 1:57,01 | 2. | 6. | 1:57,43 | 6. | 10. | kiesett | ||
Yannick Lebherz | 1:58,07 | 4. | 12. | 1:58,80 | 8. | 15. | kiesett | ||
400 m vegyes | 4:15,41 | 3. | 11. | kiesett | |||||
Hendrik Feldwehr | 100 m mell | 1:01,00 | 7. | 21. | kiesett | ||||
Christian vom Lehn | 1:00,78 | 6. | 19. | kiesett | |||||
200 m mell | 2:11,66 | 5. | 16. | 2:10,50 | 6. | 12. | kiesett | ||
Marco Koch | 2:10,61 | 4. | 11. | 2:10,73 | 7. | 13. | kiesett | ||
Steffen Deibler | 100 m pillangó | 51,92 | 3. | 6. | 51,76 | 2. | 6. | 51,81 | 4.* |
Benjamin Starke | 52,36 | 4. | 16.** | 52,40 | 6.* | 14.* | kiesett | ||
Markus Deibler | 200 m vegyes | 1:58,61 | 3. | 7. | 1:58,88 | 6. | 9.*** | 1:59,10 | 8. |
Philip Heintz | 2:01,32 | 6. | 27. | kiesett | |||||
Thomas Lurz | 10 km nyílt vízi | 1:49:58,5 | |||||||
Andreas Waschburger | 1:50:44,4 | 8. | |||||||
Benjamin Starke Markus Deibler Christoph Fildebrandt Marco di Carli | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:13,51 | 8. | 5. | 3:13,52 | 6. | |||
Paul Biedermann Dimitri Colupaev Tim Wallburger Clemens Rapp | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:09,23 | 2. | 3. | 7:06,59 | 4. | |||
Helge Meeuw Christian vom Lehn Steffen Deibler Markus Deibler Marco di Carli | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:34,28 | 3. | 6. | 3:33,06 | 6. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Britta Steffen | 50 m gyors | 24,70 | 2. | 4. | 24,57 | 2. | 4. | 24,46 | 4. |
100 m gyors | 54,42 | 6. | 14. | 54,18 | 6. | 12. | kiesett | ||
Daniela Schreiber | 54,43 | 4.* | 15.* | 54,39 | 7. | 15. | kiesett | ||
Silke Lippok | 200 m gyors | 1:58,59 | 5. | 13. | 1:58,24 | 7. | 13. | kiesett | |
Jenny Mensing | 100 m hát | 1:00,72 | 7. | 21. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:10,54 | 5. | 15. | 2:10,68 | 7. | 15. | kiesett | ||
Sarah Poewe | 100 m mell | 1:07,12 | 3. | 7. | 1:07,68 | 5. | 11.* | kiesett | |
Caroline Ruhnau | 1:08,43 | 7. | 22. | kiesett | |||||
Alexandra Wenk | 100 m pillangó | 58,85 | 7. | 21. | kiesett | ||||
Theresa Michalak | 200 m vegyes | 2:12,75 | 4. | 11. | 2:13,24 | 7. | 12. | kiesett | |
Angela Maurer | 10 km nyílt vízi | 1:57:52,8 | 5. | ||||||
Britta Steffen Silke Lippok Lisa Vitting Daniela Schreiber | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:39,16 | 4. | 9. | kiesett | ||||
Silke Lippok Theresa Michalak Annika Bruhn Daniela Schreiber | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:58,93 | 6. | 13. | kiesett | ||||
Jenny Mensing Sarah Poewe Alexandra Wenk Britta Steffen | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:59,95 | 4. | 9. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - a japán Macuda Takesi visszalépése miatt indulhatott az elődöntőben
*** - a dél-afrikai Chad le Clos visszalépése miatt indulhatott a döntőben
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | É | ||||
Toni Wilhelm | Szörfvitorlázás | 3 | 3 | 4 | 9 | 2 | 5 | 6 | 1 | (15) | 13 | 18 | 64 | 4. | |||||
Simon Grotelüschen | Laser | 14 | 12 | (19) | 3 | 7 | 8 | 19 | 4 | 13 | 10 | 2 | 92 | 6. | |||||
Patrick Follmann Ferdinand Gerz | 470-es osztály | 13 | (17) | 13 | 16 | 9 | 10 | 11 | 14 | 9 | 10 | kiesett | 105 | 13. | |||||
Frithjof Kleen Robert Stanjek | Csillaghajó | 6 | 9 | 8 | 7 | 4 | 6 | (17*) | 11 | 9 | 4 | 6 | 70 | 6. | |||||
Hannes Baumann Tobias Schadewaldt | Könnyű 49-es dingi | 17 | 5 | (20) | 19 | 15 | 9 | 7 | 14 | 3 | 1 | 10 | 9 | 12 | 13 | 8 | kiesett | 142 | 11. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
Moana Delle | Szörfvitorlázás | 4 | 5 | 2 | 5 | (9) | 5 | 4 | 9 | 3 | 2 | 12 | 51 | 5. |
Franziska Goltz | Laser radial | 26 | 20 | 26 | 24 | 18 | (42**) | 28 | 15 | 42** | 21 | kiesett | 220 | 26. |
Friederike Belcher Kathrin Kadelbach | 470-es osztály | (19) | 2 | 7 | 13 | 15 | 5 | 6 | 5 | 14 | 11 | 6 | 84 | 8. |
* - kizárták (fekete zászló)
** - nem ért célba
Vívás
Bővebben: Vívás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sebastian Bachmann | Tőr, egyéni | erőnyerő | Renal Ganyejev (RUS) 15–9 | Valerio Aspromonte (ITA) 11-15 | kiesett | 15. | |||
Peter Joppich | erőnyerő | James-Andrew Davis (GBR) 15–10 | Alá ed-Dín Abu el-Kászem (EGY) 10-15 | kiesett | 11. | ||||
Benjamin Kleibrink | erőnyerő | Óta Júki (JPN) 5-15 | kiesett | 18. | |||||
Jörg Fiedler | Párbajtőr, egyéni | Soren Thompson (USA) 15–4 | Bas Verwijlen (NED) 15–8 | Csong Dzsinszon (KOR) 11-15 | kiesett | 8. | |||
Max Hartung | Kard, egyéni | erőnyerő | Luigi Tarantino (ITA) 15–14 | Ku Bongil (KOR) 15–14 | Szilágyi Áron (HUN) 13-15 | kiesett | 7. | ||
Nicolas Limbach | erőnyerő | Adam Skrodzki (POL) 15–8 | Benedikt Wagner (GER) 15–7 | Nyikolaj Kovaljov (RUS) 12-15 | kiesett | 5. | |||
Benedikt Wagner | erőnyerő | Renzo Agresta (BRA) 15–6 | Nicolas Limbach (GER) 7-15 | kiesett | 14. | ||||
Sebastian Bachmann Peter Joppich Benjamin Kleibrink André Weßels | Tőr, csapat | Oroszország (RUS) Artur Ahmathuzin Alekszej Cseremiszinov Renal Ganyejev 44-40 | Japán (JPN) Óta Júki Csida Kenta Mijake Rjó 40-41 | Egyesült Államok (USA) Race Imboden Alexander Massialas Gerek Meinhardt 45-27 | |||||
Max Hartung Björn Hübner Nicolas Limbach Benedikt Wagner | Kard, csapat | Dél-Korea (KOR) Ku Bongil Kim Dzsonghvan Von Ujong 38-45 | 5–8. helyért Fehéroroszország (BLR) Aljakszandr Bujkevics Valerij Prijomka Dzmitrij Lapkesz 45-40 | 5. helyért Kína (CHN) Vang Csing-cse Csung Man Liu Xiao 45-30 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Carolin Golubytskyi | Tőr, egyéni | erőnyerő | Saskia van Erven (COL) 14–9 | Elisa Di Francisca (ITA) 9-15 | kiesett | 12. | |||
Imke Duplitzer | Párbajtőr, egyéni | María Martínez (VEN) 15–10 | Sun Yujie (CHN) 10-15 | kiesett | 29. | ||||
Britta Heidemann | erőnyerő | Bianca del Carretto (ITA) 14–13 | Li Na (CHN) 14–13 | Sarra Besbes (TUN) 15-12 | Szin Aram (KOR) 6-5 | Jana Semjakina (UKR) 8-9 | |||
Monika Sozanska | erőnyerő | Violetta Kolobova (RUS) 15–14 | Szin Aram (KOR) 9-14 | kiesett | 10. | ||||
Bujdosó Alexandra | Kard, egyéni | Səbinə Mikina (AZE) 13-15 | kiesett | 20. | |||||
Imke Duplitzer Britta Heidemann Monika Sozanska | Párbajtőr, csapat | Kína (CHN) Luo Xiaojuan Sun Yujie Li Na 42-45 | 5–8. helyért Ukrajna (UKR) Jana Semjakina Olena Krivicka Kszenyija Pantelejeva 45-36 | 5. helyért Románia (ROU) Ana Brânză Simona Gherman Anca Măroiu Loredana Dinu 45-36 | 5. |
Jegyzetek
Források
- Germany at the 2012 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Németország-portál
- Olimpiaportál