Női 100 méteres gátfutás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon
Női 100 méteres gátfutás a XXIV. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Olimpiai Stadion, Szöul | |||||||||
Dátum | szeptember 28–30. | |||||||||
Versenyzők | 37 résztvevő 25 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Az 1988. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika női 100 méteres gátfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét szeptember 28. és szeptember 30. között rendezték az Olimpiai Stadionban.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben női 100 méteres gátfutásban:
Világrekord | Jordanka Donkova (BUL) | 12,21 | Sztara Zagora, Bulgária | 1988. augusztus 20. |
Olimpiai rekord | Vera Komiszova (URS) | 12,56 | Moszkva, Szovjetunió | 1980. július 28. |
A versenyen új olimpiai rekord született:
Jordanka Donkova (BUL) | 12,47 | Szöul, Dél-Korea | 1988. szeptember 29. | Negyeddöntő |
Jordanka Donkova (BUL) | 12,38 | 1988. szeptember 30. | Döntő |
Eredmények
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
|
|
Előfutam
Minden futam első négy helyezettje automatikusan a negyeddöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 4 futó került tovább.
H | P | Név | Nemzet | E | Mj |
---|---|---|---|---|---|
1. futam | |||||
1. | 3 | Natalija Hrihorjeva | Szovjetunió (URS) | 12,96 | Q |
2. | 6 | Kerstin Claus-Knabe | NDK (GDR) | 13,13 | Q |
3. | 4 | LaVonna Martin | Egyesült Államok (USA) | 13,20 | Q |
4. | 7 | Florence Colle | Franciaország (FRA) | 13,32 | Q |
5. | 2 | Jane Flemming | Ausztrália (AUS) | 13,53 | q |
6. | 5 | Sandra Taváres | Mexikó (MEX) | 13,81 | |
7. | 1 | Sainiana Tukana | Fidzsi-szigetek (FIJ) | 15,50 | |
2. futam | |||||
1. | 7 | Gloria Siebert | NDK (GDR) | 12,65 | Q |
2. | 5 | Ljudmila Narozsilenko | Szovjetunió (URS) | 12,76 | Q |
3. | 1 | Claudia Zaczkiewicz | NSZK (FRG) | 13,00 | Q |
4. | 3 | Jacqueline Humphrey | Egyesült Államok (USA) | 13,24 | Q |
5. | 2 | Maria Usifo | Nigéria (NGR) | 13,50 | q |
6. | 4 | Dinah Yankey | Ghána (GHA) | 13,64 | |
6 | Sylvia Dethiér | Belgium (BEL) | DSQ | ||
3. futam | |||||
1. | 6 | Marjan Olyslager | Hollandia (NED) | 13,04 | Q |
2. | 2 | Julie Rocheleau-Baumann | Kanada (CAN) | 13,07 | Q |
3. | 3 | Lesley-Ann Skeete | Nagy-Britannia (GBR) | 13,38 | Q |
4. | 5 | Rita Heggli | Svájc (SUI) | 13,72 | Q |
5. | 7 | Csen Ven-jing (Chen Wen-Xing) | Tajvan (TPE) | 14,01 | |
6. | 1 | Agrippina de la Cruz | Fülöp-szigetek (PHI) | 14,36 | |
4 | Ginka Zagorcseva | Bulgária (BUL) | DNF | ||
4. futam | |||||
1. | 1 | Cornelia Oschkenat | NDK (GDR) | 12,72 | Q |
2. | 5 | Liu Hua-csin (Liu Huajin) | Kína (CHN) | 13,02 | Q |
3. | 2 | Gail Devers | Egyesült Államok (USA) | 13,18 | Q |
4. | 3 | Monique Éwanjé-Épée-Tourret | Franciaország (FRA) | 13,18 | Q |
5. | 4 | Wendy Jeal | Nagy-Britannia (GBR) | 13,32 | q |
6. | 6 | Gretha Tromp | Hollandia (NED) | 13,48 | q |
7. | 8 | Pang Sinhje (Bang Shin-Hye) | Dél-Korea (KOR) | 13,84 | |
8. | 7 | Cheung Suet Yee | Hongkong (HKG) | 14,26 | |
5. futam | |||||
1. | 3 | Jordanka Donkova | Bulgária (BUL) | 12,89 | Q |
2. | 7 | Sally Gunnell | Nagy-Britannia (GBR) | 13,26 | Q |
3. | 1 | Tu Csüan (Du Juan) | Kína (CHN) | 13,51 | Q |
4. | 6 | Anne Piquereau | Franciaország (FRA) | 13,56 | Q |
5. | 4 | Nancy Vallecilla | Ecuador (ECU) | 13,97 | |
6. | 5 | Manuela Marxer | Liechtenstein (LIE) | 14,38 | |
2 | Tilaka Jinadasa | Sri Lanka (SRI) | DSQ | ||
- | Michele Johnson | Saint Vincent és a Grenadine-szigeteki (VIN) | DNS |
Negyeddöntő
Minden futam első négy helyezettje automatikusan az elődöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 4 futó került tovább.
H | P | Név | Nemzet | E | Mj |
---|---|---|---|---|---|
1. futam | |||||
1. | 6 | Jordanka Donkova | Bulgária (BUL) | 12,47 | Q, OR |
2. | 4 | Ljudmila Narozsilenko | Szovjetunió (URS) | 12,62 | Q |
3. | 3 | Kerstin Claus-Knabe | NDK (GDR) | 12,81 | Q |
4. | 5 | Julie Rocheleau-Baumann | Kanada (CAN) | 12,90 | Q |
5. | 2 | Florence Colle | Franciaország (FRA) | 13,00 | q |
6. | 7 | Jacqueline Humphrey | Egyesült Államok (USA) | 13,25 | q |
7. | 8 | Lesley-Ann Skeete | Nagy-Britannia (GBR) | 13,27 | q |
- | Jane Flemming | Ausztrália (AUS) | DNS | ||
2. futam | |||||
1. | 4 | Cornelia Oschkenat | NDK (GDR) | 12,69 | Q |
2. | 3 | Natalija Hrihorjeva | Szovjetunió (URS) | 12,89 | Q |
3. | 6 | Marjan Olyslager | Hollandia (NED) | 13,02 | Q |
4. | 5 | Monique Éwanjé-Épée-Tourret | Franciaország (FRA) | 13,10 | Q |
5. | 8 | LaVonna Martin | Egyesült Államok (USA) | 13,20 | q |
6. | 1 | Wendy Jeal | Nagy-Britannia (GBR) | 13,32 | |
7. | 2 | Tu Csüan (Du Juan) | Kína (CHN) | 13,58 | |
8. | 7 | Rita Heggli | Svájc (SUI) | 13,95 | |
3. futam | |||||
1. | 3 | Gloria Siebert | NDK (GDR) | 12,74 | Q |
2. | 5 | Claudia Zaczkiewicz | NSZK (FRG) | 12,87 | Q |
3. | 1 | Sally Gunnell | Nagy-Britannia (GBR) | 13,04 | Q |
4. | 4 | Gail Devers | Egyesült Államok (USA) | 13,22 | Q |
5. | 2 | Gretha Tromp | Hollandia (NED) | 13,42 | |
6. | 6 | Liu Hua-csin (Liu Huajin) | Kína (CHN) | 14,37 | |
7 | Anne Piquereau | Franciaország (FRA) | DNF | ||
8 | Maria Usifo | Nigéria (NGR) | DNF |
Elődöntő
A futamok első 4 helyezettje jutott a döntőbe.
H | P | Név | Nemzet | E | Mj |
---|---|---|---|---|---|
1. futam | |||||
1. | 6 | Jordanka Donkova | Bulgária (BUL) | 12,58 | Q |
2. | 3 | Gloria Siebert | NDK (GDR) | 12,60 | Q |
3. | 5 | Julie Rocheleau-Baumann | Kanada (CAN) | 12,91 | Q |
4. | 2 | Florence Colle | Franciaország (FRA) | 12,92 | Q |
5. | 4 | Kerstin Claus-Knabe | NDK (GDR) | 12,93 | |
6. | 1 | Lesley-Ann Skeete | Nagy-Britannia (GBR) | 13,23 | |
7. | 8 | LaVonna Martin | Egyesült Államok (USA) | 13,29 | |
8. | 7 | Gail Devers | Egyesült Államok (USA) | 13,51 | |
2. futam | |||||
1. | 4 | Cornelia Oschkenat | NDK (GDR) | 12,63 | Q |
2. | 6 | Claudia Zaczkiewicz | NSZK (FRG) | 12,75 | Q |
3. | 3 | Natalija Hrihorjeva | Szovjetunió (URS) | 12,81 | Q |
4. | 7 | Monique Éwanjé-Épée-Tourret | Franciaország (FRA) | 12,95 | Q |
5. | 8 | Marjan Olyslager | Hollandia (NED) | 13,08 | |
6. | 2 | Sally Gunnell | Nagy-Britannia (GBR) | 13,13 | |
7. | 1 | Jacqueline Humphrey | Egyesült Államok (USA) | 13,59 | |
5 | Ljudmila Narozsilenko | Szovjetunió (URS) | DNF |
Döntő
A döntőt szeptember 30.-án rendezték.
H | P | Név | Nemzet | E | Mj |
---|---|---|---|---|---|
1 Arany | 5 | Jordanka Donkova | Bulgária (BUL) | 12,38 | OR |
2 Ezüst | 4 | Gloria Siebert | NDK (GDR) | 12,61 | |
3 Bronz | 3 | Claudia Zaczkiewicz | NSZK (FRG) | 12,75 | |
4. | 8 | Natalija Hrihorjeva | Szovjetunió (URS) | 12,79 | |
5. | 1 | Florence Colle | Franciaország (FRA) | 12,98 | |
6. | 2 | Julie Rocheleau-Baumann | Kanada (CAN) | 12,99 | |
7. | 7 | Monique Éwanjé-Épée-Tourret | Franciaország (FRA) | 13,14 | |
8. | 6 | Cornelia Oschkenat | NDK (GDR) | 13,73 |
Források
- Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Women's 100 metres Hurdles (angol nyelven). sports-reference.com. [2009. július 24-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. szeptember 1.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap