A 2022. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 500 méteres versenyszámát február 5-én és 7-én rendezték. Az aranyérmet az olasz Arianna Fontana nyerte. A Magyarországot képviselő Jászapáti Petra a 7., Kónya Zsófia a 21. helyen végzett.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok érvényesek:
A versenyen új olimpiai rekord született:
Naptár
Az időpontok helyi idő szerint (UTC+8), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.
Időpont | Forduló |
február 5., 19:00 (12:00) | Előfutamok |
február 7., 19:30 (12:30) | Negyeddöntők |
február 7., 20:13 (13:13) | Elődöntők |
február 7., 20:41 (13:41) | B-döntő |
február 7., 20:46 (13:46) | A-döntő |
Eredmények
A rövidítések jelentése a következő:
- WR: világrekord
- OR: olimpiai rekord
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- q: továbbjutás időeredmény alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- PEN: kizárás
Előfutamok
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Selma Poutsma | Hollandia (NED) | 43,742 | Q |
2. | Florence Brunelle | Kanada (CAN) | 43,477 | Q |
3. | Valentina Aščić | Horvátország (CRO) | 44,681 | |
4. | Tifany Huot-Marchand | Franciaország (FRA) | 54,758 | |
2. futam |
1. | Fan Kexin | Kína (CHN) | 43,275 | Q |
2. | Szofija Proszvirnova | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 43,331 | Q |
3. | Kónya Zsófia | Magyarország (HUN) | 43,905 | |
4. | Gwendoline Daudet | Franciaország (FRA) | 45,515 | |
3. futam |
1. | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 42,732 | Q |
2. | Jászapáti Petra | Magyarország (HUN) | 42,848 | Q |
3. | Maame Biney | Egyesült Államok (USA) | 42,919 | q |
4. | Kamila Stormowska | Lengyelország (POL) | 44,053 | |
4. futam |
1. | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 42,379 | Q, OR |
2. | Alyson Charles | Kanada (CAN) | 42,991 | Q |
3. | Arianna Valcepina | Olaszország (ITA) | 43,070 | q |
4. | Jekatyerina Jefremenkova | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 43,140 | |
5. futam |
1. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 42,940 | Q |
2. | Zhang Yuting | Kína (CHN) | 43,233 | Q |
3. | Michaela Hrůzová | Csehország (CZE) | 45,060 | |
4. | Corinne Stoddard | Egyesült Államok (USA) | idő nélkül | |
6. futam |
1. | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 42,853 | Q |
2. | Martina Valcepina | Olaszország (ITA) | 43,606 | Q |
3. | Patrycja Maliszewska | Lengyelország (POL) | 44,130 | |
4. | Kathryn Thomson | Nagy-Britannia (GBR) | 1:06,594 | |
7. futam |
1. | Xandra Velzeboer | Hollandia (NED) | 42,563 | Q |
2. | Qu Chunyu | Kína (CHN) | 42,691 | Q |
3. | Sumire Kikuchi | Japán (JPN) | 42,829 | q |
4. | Lee Yu-bin | Dél-Korea (KOR) | 43,141 | |
8. futam |
1. | Kristen Santos | Egyesült Államok (USA) | 43,579 | Q |
2. | Jelena Szeregina | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 43,605 | Q |
3. | Hanne Desmet | Belgium (BEL) | 43,702 | q |
4. | Nikola Mazur | Lengyelország (POL) | 43,732 | |
Negyeddöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 42,391 | Q |
2. | Arianna Valcepina | Olaszország (ITA) | 42,891 | Q |
3. | Fan Kexin | Kína (CHN) | 1:03,594 | |
4. | Alyson Charles | Kanada (CAN) | 1:07,206 | ADV |
– | Florence Brunelle | Kanada (CAN) | | PEN |
– | Xandra Velzeboer | Hollandia (NED) | | PEN |
2. futam |
1. | Jászapáti Petra | Magyarország (HUN) | 43,476 | Q |
2. | Jelena Szeregina | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 43,712 | Q |
3. | Maame Biney | Egyesült Államok (USA) | 46,099 | |
4. | Selma Poutsma | Hollandia (NED) | 1:07,285 | |
3. futam |
1. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 42,635 | Q |
2. | Hanne Desmet | Belgium (BEL) | 42,991 | Q |
3. | Zhang Yuting | Kína (CHN) | 54,211 | ADV |
4. | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 1:04,939 | |
– | Szofija Proszvirnova | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | | PEN |
4. futam |
1. | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 42,922 | Q |
2. | Qu Chunyu | Kína (CHN) | 43,029 | Q |
3. | Sumire Kikuchi | Japán (JPN) | 56,092 | |
– | Kristen Santos | Egyesült Államok (USA) | | PEN |
– | Martina Valcepina | Olaszország (ITA) | | PEN |
Elődöntők
Döntők
- B-döntő
- A-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1 Arany | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 42,488 | |
2 Ezüst | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 42,559 | |
3 Bronz | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 42,724 | |
4. | Zhang Yuting | Kína (CHN) | 42,803 | |
5. | Hanne Desmet | Belgium (BEL) | 42,941 | |
Végeredmény
A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.[1]
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B-döntő | A-döntő | Legjobb idő |
1 Arany | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 1. | 1. | 1. | – | 1. | 42,387 |
2 Ezüst | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 1. | 1. | 1. | – | 2. | 42,379 |
3 Bronz | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 1. | 1. | 2. | – | 3. | 42,391 |
4. | Zhang Yuting | Kína (CHN) | 2. | 3. | 2. | – | 4. | 42,803 |
5. | Hanne Desmet | Belgium (BEL) | 3. | 2. | 4. | – | 5. | 42,941 |
6. | Jelena Szeregina | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 2. | 2. | 3. | 1. | – | 42,685 |
7. | Jászapáti Petra | Magyarország (HUN) | 2. | 1. | 3. | 2. | – | 42,848 |
8. | Alyson Charles | Kanada (CAN) | 2. | 4. | 4. | 3. | – | 42,829 |
9. | Arianna Valcepina | Olaszország (ITA) | 3. | 2. | 5. | – | – | 42,891 |
10. | Qu Chunyu | Kína (CHN) | 2. | 2. | kizárták | – | – | 42,691 |
11. | Fan Kexin | Kína (CHN) | 1. | 3. | – | – | – | 43,275 |
12. | Sumire Kikuchi | Japán (JPN) | 3. | 3. | – | – | – | 42,829 |
13. | Maame Biney | Egyesült Államok (USA) | 3. | 3. | – | – | – | 42,919 |
14. | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 1. | 4. | – | – | – | 42,853 |
15. | Selma Poutsma | Hollandia (NED) | 1. | 4. | – | – | – | 43,472 |
16. | Xandra Velzeboer | Hollandia (NED) | 1. | kizárták | – | – | – | 42,563 |
17. | Kristen Santos | Egyesült Államok (USA) | 1. | kizárták | – | – | – | 43,579 |
18. | Szofija Proszvirnova | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 2. | kizárták | – | – | – | 43,331 |
19. | Florence Brunelle | Kanada (CAN) | 2. | kizárták | – | – | – | 43,477 |
20. | Martina Valcepina | Olaszország (ITA) | 2. | kizárták | – | – | – | 43,606 |
21. | Kónya Zsófia | Magyarország (HUN) | 3. | – | – | – | – | 43,905 |
22. | Patrycja Maliszewska | Lengyelország (POL) | 3. | – | – | – | – | 44,130 |
23. | Valentina Aščić | Horvátország (CRO) | 3. | – | – | – | – | 44,681 |
24. | Michaela Hrůzová | Csehország (CZE) | 3. | – | – | – | – | 45,060 |
25. | Jekatyerina Jefremenkova | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 4. | – | – | – | – | 43,140 |
26. | Lee Yu-bin | Dél-Korea (KOR) | 4. | – | – | – | – | 43,141 |
27. | Nikola Mazur | Lengyelország (POL) | 4. | – | – | – | – | 43,732 |
28. | Kamila Stormowska | Lengyelország (POL) | 4. | – | – | – | – | 44,053 |
29. | Gwendoline Daudet | Franciaország (FRA) | 4. | – | – | – | – | 45,515 |
30. | Tifany Huot-Marchand | Franciaország (FRA) | 4. | – | – | – | – | 54,758 |
31. | Kathryn Thomson | Nagy-Britannia (GBR) | 4. | – | – | – | – | 1:06,594 |
32. | Corinne Stoddard | Egyesült Államok (USA) | 4. | – | – | – | – | |
Jegyzetek
- ↑ Short Track Speed Skating - Women's 500m - Event Classification. olympics.com. [2022. február 7-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2022. február 7.)
Források
- Short Track Speed Skating - Women's 500m Schedule. olympics.com. [2022. március 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2022. február 7.)
- 500 metres, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. február 28.)
Sablon:Női 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap