A 2010. évi téli olimpiai játékokon a sífutás női egyéni sprint versenyszámát február 17-én rendezték Whistlerben. Az aranyérmet a norvég Marit Bjørgen nyerte. A versenyszámban nem vett részt magyar versenyző.
Eredmények
A futamok egy 1430 méteres pályán zajlottak, amelyen egyetlen kört kellett teljesíteni, klasszikus stílusban.
A selejtezőből az első 30 helyen célba érkező versenyző jutott tovább. A negyeddöntő futamaiban a versenyzőket a selejtezőben elért időeredményeik szerint osztották be. Az öt futam mindegyikéből az első két helyen célba érkező, valamint az összesítésben két legjobb időt teljesítő versenyző jutott az elődöntőbe. Az elődöntő futamaiból az első két helyen célba érkező, valamint az összesítésben két legjobb időt teljesítő versenyző jutott a döntőbe.
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- q: továbbjutás időeredmény alapján
Selejtező
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. | Marit Bjørgen | Norvégia (NOR) | 3:38,05 | Q |
2. | Aino-Kaisa Saarinen | Finnország (FIN) | 3:38,82 | Q |
3. | Anna Dahlberg-Olsson | Svédország (SWE) | 3:41,95 | Q |
4. | Magda Genuin | Olaszország (ITA) | 3:42,18 | Q |
5. | Justyna Kowalczyk | Lengyelország (POL) | 3:43,35 | Q |
6. | Virpi Kuitunen | Finnország (FIN) | 3:43,72 | Q |
7. | Katja Višnar | Szlovénia (SLO) | 3:44,10 | Q |
8. | Celine Brun-Lie | Norvégia (NOR) | 3:44,71 | Q |
9. | Nicole Fessel | Németország (GER) | 3:44,79 | Q |
10. | Kikkan Randall | Egyesült Államok (USA) | 3:44,97 | Q |
11. | Astrid Uhrenholdt Jacobsen | Norvégia (NOR) | 3:45,01 | Q |
12. | Katerina Smutna | Ausztria (AUT) | 3:45,03 | Q |
13. | Magdalena Pajala | Svédország (SWE) | 3:45,50 | Q |
14. | Natalja Korosztyeljova | Oroszország (RUS) | 3:45,56 | Q |
15. | Pirjo Muranen | Finnország (FIN) | 3:46,04 | Q |
16. | Alena Procházková | Szlovákia (SVK) | 3:46,16 | Q |
17. | Daria Gaiazova | Kanada (CAN) | 3:46,97 | Q |
18. | Chandra Crawford | Kanada (CAN) | 3:47,25 | Q |
19. | Petra Majdič | Szlovénia (SLO) | 3:47,84 | Q |
20. | Kirsi Perälä | Finnország (FIN) | 3:48,08 | Q |
21. | Vesna Fabjan | Szlovénia (SLO) | 3:48,40 | Q |
22. | Nacumi Madoka | Japán (JPN) | 3:48,48 | Q |
23. | Aurore Cuinet | Franciaország (FRA) | 3:48,52 | Q |
24. | Katrin Zeller | Németország (GER) | 3:48,63 | Q |
25. | Ida Ingemarsdotter | Svédország (SWE) | 3:49,11 | Q |
26. | Jevgenyija Sapovalova | Oroszország (RUS) | 3:49,52 | Q |
27. | Hanna Falk | Svédország (SWE) | 3:49,94 | Q |
28. | Maiken Caspersen Falla | Norvégia (NOR) | 3:50,23 | Q |
29. | Hanna Kolb | Németország (GER) | 3:50,29 | Q |
30. | Doris Trachsel | Svájc (SUI) | 3:50,85 | Q |
31. | Kaija Udras | Észtország (EST) | 3:51,05 | |
32. | Okszana Jackaja | Kazahsztán (KAZ) | 3:51,27 | |
33. | Eva Nývltová | Csehország (CZE) | 3:51,37 | |
34. | Sara Renner | Kanada (CAN) | 3:51,79 | |
35. | Jelena Turiseva | Oroszország (RUS) | 3:51,99 | |
36. | Jelena Kolomina | Kazahsztán (KAZ) | 3:52,12 | |
37. | Triin Ojaste | Észtország (EST) | 3:52,31 | |
38. | Holly Brooks | Egyesült Államok (USA) | 3:52,51 | |
39. | Karin Moroder | Olaszország (ITA) | 3:53,74 | |
40. | Olga Rocseva | Oroszország (RUS) | 3:53,87 | |
41. | Perianne Jones | Kanada (CAN) | 3:54,27 | |
42. | Nasztasszja Dubarezava | Fehéroroszország (BLR) | 3:56,87 | |
43. | Elisa Brocard | Olaszország (ITA) | 3:58,27 | |
44. | Monika Gyorgy | Románia (ROU) | 3:58,32 | |
45. | Jelena Antonova | Kazahsztán (KAZ) | 4:01,35 | |
46. | Volha Vasziljonak | Fehéroroszország (BLR) | 4:01,73 | |
47. | Katie Calder | Új-Zéland (NZL) | 4:03,11 | |
48. | Marina Matroszova | Kazahsztán (KAZ) | 4:03,14 | |
49. | Irina Terentjeva | Litvánia (LTU) | 4:04,47 | |
50. | Esther Bottomley | Ausztrália (AUS) | 4:05,12 | |
51. | Man Tan-tan | Kína (CHN) | 4:08,55 | |
52. | Nina Broznić | Horvátország (CRO) | 4:15,31 | |
53. | Kelime Aydın Çetinkaya | Törökország (TUR) | 4:22,32 | |
54. | Olga Resetkova | Kirgizisztán (KGZ) | 4:32,96 | |
Negyeddöntők
Helyezés | K | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | 1 | Marit Bjørgen | Norvégia (NOR) | 3:35,4 | Q |
2. | 11 | Astrid Uhrenholdt Jacobsen | Norvégia (NOR) | 3:39,0 | Q |
3. | 10 | Kikkan Randall | Egyesült Államok (USA) | 3:39,4 | q |
4. | 20 | Kirsi Perälä | Finnország (FIN) | 3:39,7 | |
5. | 21 | Vesna Fabjan | Szlovénia (SLO) | 3:43,7 | |
6. | 30 | Doris Trachsel | Svájc (SUI) | 3:44,7 | |
2. futam |
1. | 4 | Magda Genuin | Olaszország (ITA) | 3:41,9 | Q |
2. | 14 | Natalja Korosztyeljova | Oroszország (RUS) | 3:42,9 | Q |
3. | 24 | Katrin Zeller | Németország (GER) | 3:43,0 | |
4. | 7 | Katja Višnar | Szlovénia (SLO) | 3:43,5 | |
5. | 17 | Daria Gaiazova | Kanada (CAN) | 3:44,4 | |
6. | 27 | Hanna Falk | Svédország (SWE) | 4:22,5 | |
3. futam |
1. | 5 | Justyna Kowalczyk | Lengyelország (POL) | 3:38,8 | Q |
2. | 6 | Virpi Kuitunen | Finnország (FIN) | 3:39,9 | Q |
3. | 25 | Ida Ingemarsdotter | Svédország (SWE) | 3:40,0 | |
4. | 16 | Alena Procházková | Szlovákia (SVK) | 3:40,1 | |
5. | 15 | Pirjo Muranen | Finnország (FIN) | 3:41,7 | |
6. | 26 | Jevgenyija Sapovalova | Oroszország (RUS) | 3:43,2 | |
4. futam |
1. | 19 | Petra Majdič | Szlovénia (SLO) | 3:40,2 | Q |
2. | 12 | Katerina Smutna | Ausztria (AUT) | 3:40,5 | Q |
3. | 2 | Aino-Kaisa Saarinen | Finnország (FIN) | 3:40,7 | |
4. | 9 | Nicole Fessel | Németország (GER) | 3:41,2 | |
5. | 29 | Hanna Kolb | Németország (GER) | 3:41,6 | |
6. | 22 | Nacumi Madoka | Japán (JPN) | 3:42,6 | |
5. futam |
1. | 3 | Anna Dahlberg-Olsson | Svédország (SWE) | 3:36,5 | Q |
2. | 13 | Magdalena Pajala | Svédország (SWE) | 3:37,7 | Q |
3. | 8 | Celine Brun-Lie | Norvégia (NOR) | 3:39,7 | q |
4. | 28 | Maiken Caspersen Falla | Norvégia (NOR) | 3:41,6 | |
5. | 23 | Aurore Cuinet | Franciaország (FRA) | 3:48,7 | |
6. | 18 | Chandra Crawford | Kanada (CAN) | 3:50,0 | |
Elődöntők
Helyezés | K | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | 1 | Marit Bjørgen | Norvégia (NOR) | 3:39,3 | Q |
2. | 4 | Magda Genuin | Olaszország (ITA) | 3:42,2 | Q |
3. | 11 | Astrid Uhrenholdt Jacobsen | Norvégia (NOR) | 3:44,2 | |
4. | 10 | Kikkan Randall | Egyesült Államok (USA) | 3:45,9 | |
5. | 6 | Virpi Kuitunen | Finnország (FIN) | 3:46,4 | |
6. | 14 | Natalja Korosztyeljova | Oroszország (RUS) | 3:48,1 | |
2. futam |
1. | 5 | Justyna Kowalczyk | Lengyelország (POL) | 3:38,0 | Q |
2. | 3 | Anna Dahlberg-Olsson | Svédország (SWE) | 3:38,7 | Q |
3. | 8 | Celine Brun-Lie | Norvégia (NOR) | 3:40,1 | q |
4. | 19 | Petra Majdič | Szlovénia (SLO) | 3:41,2 | q |
5. | 13 | Magdalena Pajala | Svédország (SWE) | 3:45,0 | |
6. | 12 | Katerina Smutna | Ausztria (AUT) | 3:45,1 | |
Döntő
Források
- Cross Country Skiing Sprint 1.5km Women Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Sprint, Freestyle, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
Sablon:Női egyéni sprint sífutás olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap