Norvégia az ausztriai Innsbruckban megrendezett 1964. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 9 sportágban 58 sportoló képviselte, akik összesen 15 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
1 Arany | Knutsen, TormodTormod Knutsen | Északi összetett | Egyéni |
1 Arany | Johannesen, KnutKnut Johannesen | Gyorskorcsolya | Férfi 5000 m |
1 Arany | Engan, ToralfToralf Engan | Síugrás | Egyéni, nagysánc |
2 Ezüst | Gjestvang, AlvAlv Gjestvang | Gyorskorcsolya | Férfi 500 m |
2 Ezüst | Ivar Moe, PerPer Ivar Moe | Gyorskorcsolya | Férfi 5000 m |
2 Ezüst | Anton Maier, FredFred Anton Maier | Gyorskorcsolya | Férfi 10 000 m |
2 Ezüst | Grønningen, HaraldHarald Grønningen | Sífutás | Férfi 15 km |
2 Ezüst | Grønningen, HaraldHarald Grønningen | Sífutás | Férfi 30 km |
2 Ezüst | Engan, ToralfToralf Engan | Síugrás | Egyéni, normálsánc |
3 Bronz | Jordet, OlavOlav Jordet | Biatlon | Férfi 20 km egyéni indításos |
3 Bronz | Haugen, VillyVilly Haugen | Gyorskorcsolya | Férfi 1500 m |
3 Bronz | Anton Maier, FredFred Anton Maier | Gyorskorcsolya | Férfi 5000 m |
3 Bronz | Johannesen, KnutKnut Johannesen | Gyorskorcsolya | Férfi 10 000 m |
3 Bronz | Brandtzæg, TorgeirTorgeir Brandtzæg | Síugrás | Egyéni, normálsánc |
3 Bronz | Brandtzæg, TorgeirTorgeir Brandtzæg | Síugrás | Egyéni, nagysánc |
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
1. futam | 2. futam | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Arild Holm | Lesiklás | | 2:31,32 | 38. |
Műlesiklás | 55,57 | 27. | 59,31 | 22. | 1:21,14 | 38. | 1:08,77 | 32. | 2:29,91 | 35. |
Óriás-műlesiklás | | 1:55,72 | 21. |
Jon Terje Øverland | Lesiklás | | 2:29,74 | 32. |
Műlesiklás | 54,90 | 20.* | | 1:19,16 | 36. | 1:05,68 | 23. | 2:24,84 | 29. |
Óriás-műlesiklás | | 1:55,51 | 20. |
Per Martin Sunde | Műlesiklás | 55,24 | 26. | 55,03 | 4. | 1:14,23 | 18. | 1:04,13 | 15. | 2:18,36 | 16. |
Óriás-műlesiklás | | 1:56,77 | 23. |
- Női
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Biatlon
Versenyző | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Jon Istad | 3 | 1:29:24,8 | 11. |
Olav Jordet | 1 | 1:24:38,8 | |
Ragnar Tveiten | 3 | 1:25:52,5 | 4. |
Ola Wærhaug | 5 | 1:34:38,0 | 22. |
Északi összetett
Versenyző | Síugrás | Sífutás | Összesítés |
1. ugrás | 2. ugrás | 3. ugrás | Össz. |
Távolság | Pont | Távolság | Pont | Távolság | Pont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Arne Barhaugen | 64,0 | 95,7 | 62,5 | (91,6) | 60,0 | 95,6 | 191,3 | 20. | 50:40,4 | 234,33 | 2. | 425,63 | 6. |
Tormod Knutsen | 74,0 | 120,8 | 72,0 | 118,1 | 65,0 | (110,2) | 238,9 | 2. | 50:58,6 | 230,38 | 4. | 469,28 | |
Arne Larsen | 64,0 | 96,5 | 64,5 | 101,8 | 61,0 | (81,2) | 198,3 | 17. | 50:49,6 | 232,33 | 3. | 430,63 | 5. |
Bjørn Wirkola | 65,0 | 101,9 | 67,0 | (101,0) | 68,0 | 115,3 | 217,2 | 9. | 53:51,9 | 196,34 | 14. | 413,54 | 11. |
Gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Nils Aaness | 1500 m | 2:14,6 | 16. |
Hroar Elvenes | 500 m | 41,4 | 10.* |
Ivar Eriksen | 1500 m | 2:12,2 | 6.* |
Alv Gjestvang | 500 m | 40,6 | * |
Villy Haugen | 500 m | 41,1 | 8.* |
1500 m | 2:11,2 | |
Knut Johannesen | 5000 m | 7:38,4 | |
10 000 m | 16:06,3 | |
Fred Anton Maier | 5000 m | 7:42,0 | |
10 000 m | 16:06,0 | |
Per Ivar Moe | 5000 m | 7:38,6 | |
10 000 m | 16:47,1 | 13. |
Magne Thomassen | 500 m | 42,0 | 21. |
1500 m | 2:12,5 | 9. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Jégkorong
Norvég férfi jégkorongcsapat-játékoskeret |
- Egil Bjerklund
- Olav Dalsøren
- Bjørn Elvenes
- Erik Fjeldstad
- Tor Gundersen
- Jan Erik Hansen
| - Svein Norman Hansen
- Einar Bruno Larsen
- Thor-Erik Lundby
- Thor Martinsen
- Øystein Mellerud
- Kåre Østensen
| - Frank Olafsen
- Per Skjerwen Olsen
- Christian Petersen
- Georg Smefjell
- Jan Roar Thoresen
|
Eredmények
- Selejtező
- Helyosztó csoportkör
- Végeredmény
Csapat | Helyezés |
Norvégia | 10. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Kötelező elemek | Kűr | Összesítés |
Helyezési pontszámok bírónként | Több. hely. száma | Több. hely. össz. | Hely. össz. | Pont | Helyezés |
Több. hely. száma | Hely. | Több. hely. száma | Hely. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Anne Karin Dehle | Női egyéni | 5×24+ | 24. | 9×30+ | 30. | 25,0 | 29,0 | 27,0 | 28,0 | 27,0 | 28,0 | 28,0 | 28,0 | 28,0 | 8×28+ | 219,0 | 248,0 | 1571,9 | 28. |
Berit Unn Johansen | 9×30+ | 30. | 6×28+ | 29. | 30,0 | 30,0 | 29,0 | 30,0 | 30,0 | 27,0 | 30,0 | 29,0 | 30,0 | 9×30+ | 265,0 | 265,0 | 1524,9 | 30. |
Sífutás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Ole Ellefsæter | 15 km | 55:10,8 | 25. |
30 km | kizárták |
50 km | 2:47:45,8 | 8. |
Harald Grønningen | 15 km | 51:34,8 | |
30 km | 1:32:02,3 | |
50 km | 2:47:03,6 | 6. |
Magnar Lundemo | 15 km | 51:55,2 | 8. |
Einar Østby | 15 km | 52:52,2 | 15. |
30 km | 1:32:54,6 | 8. |
50 km | 2:47:20,6 | 7. |
Sverre Stensheim | 30 km | 1:33:12,3 | 11. |
50 km | 2:45:47,2 | 5. |
Magnar Lundemo Erling Steineide Einar Østby Harald Grønningen | 4 × 10 km váltó | 2:19:11,9 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Babben Enger-Damon | 5 km | 19:26,5 | 18. |
10 km | 48:43,8 | 31. |
Ingrid Wigernæs | 5 km | 19:17,0 | 15.* |
10 km | 43:38,0 | 12. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Síugrás
Versenyző | Versenyszám | 1. ugrás | 2. ugrás | 3. ugrás | Összesítés |
Távolság | Pont | Hely. | Távolság | Pont | Hely. | Távolság | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Torgeir Brandtzæg | Normálsánc | 73,0 | (98,8) | 21. | 79,0 | 112,6 | 2. | 78,0 | 110,3 | 3. | 222,9 | |
Nagysánc | 92,0 | (109,1) | 4. | 90,0 | 113,2 | 2. | 87,0 | 114,0 | 1. | 227,2 | |
Toralf Engan | Normálsánc | 79,0 | (112,1) | 2. | 78,5 | 112,3 | 3. | 79,0 | 114,0 | 1.* | 226,3 | |
Nagysánc | 93,5 | 114,7 | 2. | 90,5 | 116,0 | 1. | 73,0 | (88,9) | 31.* | 230,7 | |
Hans Olav Sørensen | Normálsánc | 76,0 | 106,0 | 4. | 73,5 | (99,5) | 24. | 74,5 | 102,6 | 10.* | 208,6 | 8. |
Bjørn Wirkola | Nagysánc | 85,0 | 99,2 | 21. | 85,0 | 104,9 | 10. | 78,0 | (99,2) | 11. | 204,1 | 16. |
Torbjørn Yggeseth | Normálsánc | 73,5 | 99,0 | 20. | 77,0 | 104,4 | 6. | 76,0 | (97,7) | 26. | 203,4 | 14.* |
Nagysánc | 85,0 | 96,7 | 26.* | 82,0 | 98,8 | 24.* | 74,0 | (91,4) | 26. | 195,5 | 28. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Mogens Christensen | Férfi egyes | 54,43 | 16. | 55,00 | 15. | 53,80 | 11. | 54,44 | 14. | 3:37,67 | 14. |
Jan-Axel Strøm | 55,78 | 22. | 55,27 | 18.* | 55,15 | 21. | 55,78 | 21. | 3:41,98 | 19. |
Rolf Greger Strøm | 52,60 | 6. | 52,81 | 6. | 52,62 | 5. | 53,18 | 4. | 3:31,21 | 4. |
Christian Hallén-Paulsen Jan-Axel Strøm | Kettes | 52,52 | 8. | 55,30 | 11. | | 1:47,82 | 10. |
Mogens Christensen Rolf Greger Strøm | nem indult | kiesett | | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Források
- Norway at the 1964 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Sablon:Az 1964. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap