ATP-toernooi van Sydney 1997
ATP-toernooi van Sydney 1997 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Officiële naam | Sydney International | ||||||
Editie | 1997 (105e editie) | ||||||
Stad, land | Sydney, Australië | ||||||
Locatie | White City Stadium | ||||||
Datum | 6 - 12 januari | ||||||
Auspiciën | ATP | ||||||
Categorie | ATP World Series | ||||||
Prijzengeld | $ 303.000 | ||||||
Deelnemers | 32 enkel, 32 kwal. / 16 dubbel | ||||||
Ondergrond | Hardcourt, buiten | ||||||
Tegelijk met | WTA-toernooi van Sydney | ||||||
Winnaar enkel | Tim Henman | ||||||
Winnaars dubbel | Luis Lobo Javier Sánchez | ||||||
| |||||||
|
Het ATP-toernooi van Sydney 1997 (met de officiële naam Sydney International) werd gespeeld van 6 tot en met 12 januari 1997. Er werd gespeeld op outdoor hardcourtbanen van het White City Stadium in Australische stad Sydney.
Zie Tennistoernooi van Sydney 1997 voor het overkoepelend artikel over dit onderwerp.
Enkelspel
Geplaatste spelers
Nr. | Speler | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|
1 | Goran Ivanišević | 4 | Halve finale | Tim Henman |
2 | Wayne Ferreira | 10 | Eerste ronde | Carlos Moyá |
3 | Albert Costa | 13 | Halve finale | Carlos Moyá |
4 | Jan Siemerink | 15 | Eerste ronde | Mikael Tillström |
5 | Félix Mantilla | 18 | Eerste ronde | Sergi Bruguera |
6 | Marc Rosset | 22 | Eerste ronde | Todd Woodbridge |
7 | Petr Korda | 24 | Eerste ronde | Adrian Voinea |
8 | Paul Haarhuis | 25 | Tweede ronde | Patrick Rafter |
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
Toernooischema
Finale
Finale | ||||
Tim Henman | 6 | 6 | ||
Carlos Moyá | 3 | 1 |
Bovenste helft
Eerste ronde | Tweede ronde | Kwartfinale | Halve finale | ||||||||||||||||||||||
1 | G Ivanišević | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
M-K Goellner | 3 | 4 | 1 | G Ivanišević | 6 | 0 | 6 | ||||||||||||||||||
H Arazi | 6 | 4 | 3 | J Sánchez | 4 | 6 | 4 | ||||||||||||||||||
J Sánchez | 3 | 6 | 6 | 1 | G Ivanišević | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | S Stolle | 6 | 6 | WC | S Stolle | 4 | 2 | ||||||||||||||||||
D Prinosil | 4 | 4 | WC | S Stolle | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
A Voinea | 7 | 6 | A Voinea | 2 | 1 | ||||||||||||||||||||
7 | P Korda | 66 | 3 | 1 | G Ivanišević | 6 | 61 | 1 | |||||||||||||||||
4 | J Siemerink | 6 | 2 | 1 | T Henman | 4 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
M Tillström | 4 | 6 | 6 | M Tillström | 4 | 7 | 4 | ||||||||||||||||||
Q | G Doyle | 4 | 4 | A O'Brien | 6 | 64 | 6 | ||||||||||||||||||
A O'Brien | 6 | 6 | A O'Brien | 6 | 63 | 4 | |||||||||||||||||||
T Henman | 6 | 6 | T Henman | 1 | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
R Furlan | 4 | 4 | T Henman | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
S Bruguera | 7 | 6 | S Bruguera | 6 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
5 | F Mantilla | 65 | 3 |
Onderste helft
Eerste ronde | Tweede ronde | Kwartfinale | Halve finale | ||||||||||||||||||||||
6 | M Rosset | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||||
T Woodbridge | 6 | 6 | T Woodbridge | ||||||||||||||||||||||
Q | S Sargsian | 2 | 1 | B Black | w/o | ||||||||||||||||||||
B Black | 6 | 6 | B Black | 4 | 2 | ||||||||||||||||||||
B Ulihrach | 6 | 66 | 6 | 3 | A Costa | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Q | C Doseděl | 3 | 7 | 3 | B Ulihrach | 2 | 2 | ||||||||||||||||||
LL | L Roux | 4 | 2 | 3 | A Costa | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
3 | A Costa | 6 | 6 | 3 | A Costa | 6 | 3 | 66 | |||||||||||||||||
8 | P Haarhuis | 6 | 7 | C Moyá | 3 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
M Woodforde | 2 | 60 | 8 | P Haarhuis | 7 | 5 | 62 | ||||||||||||||||||
WC | R Fromberg | 6 | 3 | 61 | WC | P Rafter | 65 | 7 | 7 | ||||||||||||||||
WC | P Rafter | 2 | 6 | 7 | WC | P Rafter | 66 | 3 | |||||||||||||||||
LL | N Godwin | 4 | 1 | C Moyá | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | G Stafford | 6 | 6 | Q | G Stafford | 2 | 3 | ||||||||||||||||||
C Moyá | 2 | 6 | 6 | C Moyá | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
2 | W Ferreira | 6 | 0 | 3 |
Dubbelspel
Geplaatste spelers
Nr. | Spelers | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|
1. | Teruggetrokken | |||
2. | Paul Haarhuis Jan Siemerink | 30 | Runners-up | Luis Lobo Javier Sánchez |
3. | Sébastien Lareau Alex O'Brien | 32 | Eerste ronde | Joshua Eagle Andrew Florent |
4. | Libor Pimek Byron Talbot | 48 | Halve finale | Paul Haarhuis Jan Siemerink |
Toernooischema
Eerste ronde | Kwartfinale | Halve Finale | Finale | ||||||||||||||||||||||
LL | N Godwin G Stafford | 4 | 7 | 6 | |||||||||||||||||||||
G Connell S Davis | 6 | 6 | 4 | LL | N Godwin G Stafford | 3 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
WC | P Cash S Stolle | 6 | 6 | 6 | WC | P Cash S Stolle | 6 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
M-K Goellner D Prinosil | 1 | 7 | 2 | LL | N Godwin G Stafford | 2 | 6 | 5 | |||||||||||||||||
3 | S Lareau A O'Brien | 6 | 6 | 4 | L Lobo J Sánchez | 6 | 3 | 7 | |||||||||||||||||
J Eagle A Florent | 7 | 0 | 6 | J Eagle A Florent | 6 | 3 | |||||||||||||||||||
A Kratzmann M Tebbutt | 6 | 5 | L Lobo J Sánchez | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||
L Lobo J Sánchez | 7 | 7 | Luis Lobo Javier Sánchez | 6 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | G Doyle P Tramacchi | 7 | 2 | 6 | 2 | Paul Haarhuis Jan Siemerink | 4 | 7 | 3 | ||||||||||||||||
WC | L Jensen M Jensen | 6 | 6 | 4 | WC | G Doyle P Tramacchi | 4 | 1 | |||||||||||||||||
C Brandi K Kinnear | 4 | 4 | 4 | L Pimek B Talbot | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
4 | L Pimek B Talbot | 6 | 6 | 4 | L Pimek B Talbot | 5 | 7 | 5 | |||||||||||||||||
D Macpherson T.J. Middleton | 6 | 6 | 2 | P Haarhuis J Siemerink | 7 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
Q | J Holmes A Painter | 3 | 4 | D Macpherson T.J. Middleton | 7 | 5 | 4 | ||||||||||||||||||
P Nyborg G Raoux | 4 | 7 | 6 | 2 | P Haarhuis J Siemerink | 6 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
2 | P Haarhuis J Siemerink | 6 | 6 | 7 |
Externe links
- Enkel schema
- Dubbel schema