Atletiek op de Gemenebestspelen 2010
Atletiek is een van de sporten die beoefend werden op de Gemenebestspelen 2010 in het Indiase Delhi. Het atletiektoernooi vond plaats van 6 tot en met 14 oktober in het Jawarhalal Nehru Stadium.
Medailles
Medaillewinnaars
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Lerone Clarke Jamaica | 10,12 | Mark Lewis-Francis Engeland | 10,20 | Aaron Armstrong Trinidad en Tobago | 10,24 |
200 m | Leon Baptiste Engeland | 20,45 | Lansford Spence Jamaica | 20,49 | Christian Malcolm Wales | 20,52 |
400 m | Mark Mutai Kenia | 45,44 | Sean Wroe Australië | 45,46 | Ramon Miller Bahama's | 45,55 |
800 m | Boaz Kiplagat Kenia | 1.46,60 | Richard Kiplagat Kenia | 1.46,95 | Abraham Kiplagat Kenia | 1.47,37 |
1500 m | Silas Kiplagat Kenia | 3.41,78 | James Magut Kenia | 3.42,27 | Nick Willis Nieuw-Zeeland | 3.42,38 |
5000 m | Moses Kipsiro Oeganda | 13.31,25 | Eliud Kipchoge Kenia | 13.31,32 | Mark Kiptoo Kenia | 13.32,58 |
10.000 m | Moses Kipsiro Oeganda | 27.57,39 | Daniel Lemashon Kenia | 27.57,57 | Joseph Kiptoo Kenia | 27.58,58 |
100 m horden | Andy Turner Engeland | 13,38 | William Sharman Engeland | 13,50 | Lawrence Clarke Engeland | 13,70 |
400 m horden | David Greene Wales | 48,52 | Louis van Zyl Zuid-Afrika | 48,63 | Rhys Williams Wales | 49,19 |
3000 m steeplechase | Richard Mateelong Kenia | 8.16,39 | Ezekiel Kemboi Kenia | 8.18,47 | Brimin Kipruto Kenia | 8.19,65 |
4×100 m | Engeland Ryan Scott Leon Baptiste Marlon Devonish Mark Lewis-Francis | 38,74 | Jamaica Lerone Clarke Lansford Spence Rasheed Dwyer Remaldo Rose | 38,79 | India Rahamatulla Molla Suresh Sathya Shameer Naseema Manzile Abdul Najeeb Qureshi | 38,89 |
4×400 m | Australië Joel Milburn Kevin Moore Brendan Cole Sean Wroe | 3.03,30 | Kenia Vincent Koskei Vincent Kiilo Anderson Mutegi Mark Mutai | 3.03,84 | Engeland Conrad Williams Nick Leavey Richard Yates Robert Tobin | 3.03,97 |
Marathon | John Kelai Kenia | 2.14,35 | Michael Shelley Australië | 2.15,28 | Amos Tirop Matui Kenia | 2.15,58 |
20 km snelwandelen | Jared Tallent Australië | 1:22.18 | Luke Adams Australië | 1:22.41 | Harminder Singh India | 1:23.27 |
Hoogspringen | Donald Thomas Bahama's | 2,32 m | Trevor Barry Bahama's | 2,29 m | Kabelo Kgosiemang Botswana | 2,26 m |
Polsstokhoogspringen | Steven Hooker Australië | 5,60 m | Steven Lewis Engeland | 5,60 m | Max Eaves Engeland | 5,40 m |
Verspringen | Fabrice Lapierre Australië | 8,30 m | Greg Rutherford Engeland | 8,22 m | Ignisious Gaisah Ghana | 8,12 m |
Hink-stap-sprong | Tosin Oke Nigeria | 17,16 m | Hugo Mamba Kameroen | 17,14 m | Renjith Maheswary India | 17,07 m |
Kogelstoten | Dylan Armstrong Canada | 21,02 m | Dorian Scott Jamaica | 20,19 m | Dale Stevenson Australië | 19,99 m |
Discuswerpen | Benn Harradine Australië | 65,45 m | Vikas Gowda India | 63,69 m | Carl Myerscough Engeland | 60,64 |
Kogelslingeren | Chris Harmse Zuid-Afrika | 73,12 m | Alex Smith Engeland | 72,95 m | Mike Floyd Engeland | 69,34 m |
Speerwerpen | Jarrod Bannister Australië | 81,71 m | Stuart Farquhar Nieuw-Zeeland | 78,15 m | Kashinath Naik India | 74,29 m |
Tienkamp | Jamie Adjetey-Nelson Canada | 8070 | Brent Newdick Nieuw-Zeeland | 7899 | Martin Brockman Engeland | 7712 |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Natasha Mayers Saint Vincent en de Grenadines | 11,37 | Katherine Endacott Engeland | 11,44 | Bertille Atangana Kameroen | 11,48 |
200 m | Cydonie Mothersille Kaaimaneilanden | 22,89 | Abiodun Oyepitan Engeland | 23,26 | Adrienne Power Canada | 23,52 |
400 m | Amantle Montsho Botswana | 50,10 CR | Folashade Abugan Nigeria | 51,39 | Aliann Pompey Guyana | 51,65 |
800 m | Nancy Langat Kenia | 2.00,01 | Nikki Hamblin Nieuw-Zeeland | 2.00,05 | Diane Cummins Canada | 2.00,13 |
1500 m | Nancy Langat Kenia | 4.05,26 CR | Nikki Hamblin Nieuw-Zeeland | 4.05,97 | Stephanie Twell Schotland | 4.06,15 |
5000 m | Vivian Cheruiyot Kenia | 15.55,12 | Sylvia Kibet Kenia | 15.55,61 | Ines Chenonge Kenia | 16.02,47 |
10.000 m | Grace Momanyi Kenia | 32.34,11 | Doris Changeywo Kenia | 32.36,97 | Kavita Raut India | 33.05,28 |
100 m horden | Sally Pearson Australië | 12,67 | Angela Whyte Canada | 12,98 | Andrea Miller Nieuw-Zeeland | 13,25 |
400 m horden | Muizat Ajoke Odumosu Nigeria | 55,28 | Eilidh Child Schotland | 55,62 | Nickiesha Wilson Jamaica | 56,06 |
3000 m steeplechase | Milcah Chemos Cheywa Kenia | 9.40,96 | Mercy Wanjiku Kenia | 9.41,54 | Gladys Kipkemoi Kenia | 9.52,51 |
4×100 m | Engeland Katherine Endacott Montell Douglas Laura Turner Abiodun Oyepitan | 44,19 | Ghana Rosina Amenebede Elizabeth Amolofo Beatrice Gyaman Janet Amponsah | 45,24 | India Geetha Saati Srabani Nanda P. K. Priya Jyothi Hiriyur Manjunath | 45,25 |
4×400 m | India Manjeet Kaur Sini Jose Ashwini Akkunji Mandeep Kaur | 3.27,77 | Engeland Kelly Massey Victoria Barr Meghan Beesley Nadine Okyere | 3.29,51 | Canada Amonn Nelson Adrienne Power Vicki Tolton Carline Muir | 3.30,20 |
Marathon | Irene Jerotich Kenia | 2.34,32 | Irene Mogake Kenia | 2.34,43 | Lisa Weightman Australië | 2.35,25 |
20 km snelwandelen | Johanna Jackson Engeland | 1.34,22 | Claire Tallent Australië | 1.36,55 | Grace Njue Kenia | 1.37,49 |
Hoogspringen | Nicole Forrester Canada | 1,91 m | Sheree Francis Jamaica | 1,88 m | Levern Spencer Saint Lucia | 1,88 m |
Polsstokhoogspringen | Alana Boyd Australië | 4,40 m | Marianna Zachariadi Cyprus | 4,40 m | Kate Dennison Engeland Carly Dockendorf Canada Kelsie Hendry Canada | 4,25 m |
Verspringen | Alice Falaiye Canada | 6,50 m | Prajusha Maliakkal India | 6,47 m | Tabia Charles Canada | 6,44 m |
Hink-stap-sprong | Trecia Kaye-Smith Jamaica | 14,19 m | Ayanna Alexander Trinidad en Tobago | 13,91 m | Tabia Charles Canada | 13,84 m |
Kogelstoten | Valerie Vili Nieuw-Zeeland | 20,47 m CR | Cleopatra Brown Trinidad en Tobago | 19,03 m | Tasele Margaret Iva Satupai Samoa | 16,43 m |
Discuswerpen | Krishna Poonia India | 61,51 m | Harwant Kaur India | 60,16 m | Seema Antil India | 58,46 m |
Kogelslingeren | Sultana Frizell Canada | 68,57 m CR | Carys Parry Wales | 64,93 m | Zoe Derham Engeland | 64,04 m |
Speerwerpen | Sunette Viljoen Zuid-Afrika | 62,34 m CR | Kimberley Mickle Australië | 60,90 m | Justine Robbeson Zuid-Afrika | 60,03 m |
Zevenkamp | Louise Hazel Engeland | 6156 | Jessica Zelinka Canada | 6100 | Grace Clements Engeland | 5819 |
Onderdelen voor gehandicapten
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m T46 (m) | Simon Patmore Australië | 11,14 | Samkelo Radebe Australië | 11,25 | Ayuba Abdullahi Nigeria | 11,37 |
1500 m (rolstoel) T54 (m) | Kurt Fearnley Australië | 3.19,86 | Richard Colman Australië | 3.20,90 | Josh Cassidy Canada | 3.21,14 |
Kogelstoten (zittend) (m) | Kyle Pettey Canada | 1021 | Daniel West Engeland | 969 | Hamish MacDonald Australië | 889 |
100 m T37 (v) | Katrina Hart Engeland | 14,36 | Jenny McLoughlin Wales | 14,68 | Johanna Benson Namibië | 14,81 |
1500 m (rolstoel) T54 (v) | Diane Roy Canada | 3.53,95 | Chineme Obeta Nigeria | 4.09,29 | Anita Fordjour Ghana | 4.18,83 |
Kogelstoten (zittend) (v) | Louise Ellery Australië | 1110 | Jess Hamill Nieuw-Zeeland | 979 | Gemma Prescott Engeland | 952 |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kenia | 11 | 10 | 8 | 29 |
2 | Australië | 11 | 6 | 3 | 20 |
3 | Engeland | 7 | 9 | 10 | 26 |
4 | Canada | 7 | 2 | 8 | 17 |
5 | Jamaica | 2 | 4 | 1 | 7 |
6 | India | 2 | 3 | 7 | 12 |
7 | Nigeria | 2 | 3 | 1 | 6 |
8 | Zuid-Afrika | 2 | 2 | 1 | 5 |
9 | Oeganda | 2 | 0 | 0 | 2 |
10 | Nieuw-Zeeland | 1 | 5 | 2 | 8 |
11 | Wales | 1 | 2 | 2 | 5 |
12 | Bahama's | 1 | 1 | 1 | 3 |
13 | Botswana | 1 | 0 | 1 | 2 |
14 | Kaaimaneilanden | 1 | 0 | 0 | 1 |
Saint Vincent en de Grenadines | 1 | 0 | 0 | 1 | |
16 | Trinidad en Tobago | 0 | 2 | 1 | 3 |
17 | Ghana | 0 | 1 | 2 | 3 |
18 | Schotland | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kameroen | 0 | 1 | 1 | 2 | |
20 | Cyprus | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Guyana | 0 | 0 | 1 | 1 |
Namibië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Saint Lucia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Samoa | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 50 | 50 | 52 | 152 |
Externe links
- (en) Atletiek op de officiële website van de Gemenebestspelen 2010
- (en) Atletiekprogramma op rubaisport.com
- (en) Resultaten