Badminton op de Olympische Zomerspelen 2020 |
---|
|
Enkelspel | mannen | vrouwen | |
---|
Dubbelspel | mannen | vrouwen | gemengd |
---|
Het vrouwen enkelspel in het badminton op de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio vond plaats van 24 juli tot en met 1 augustus 2021. Chen Yufei won de gouden medaille door in de finale Tai Tzu-ying te verslaan.
Plaatsingslijst
Nr. | Speler | Prestatie | Uitgeschakeld door | Nr. | Speler | Prestatie | Uitgeschakeld door |
1. | Chen Yufei | Winnaar | | 8. | He Bing Jiao | Halve finale | Chen Yufei |
2. | Tai Tzu-ying | Zilver | Chen Yufei | 9. | Michelle Li | Achtste finale | Nozomi Okuhara |
3. | Nozomi Okuhara | Kwartfinale | He Bing Jiao | 10. | Busanan Ongbamrungphan | Achtste finale | Seyoung An |
4. | Akane Yamaguchi | Kwartfinale | Pusarla V. Sindhu | 11. | Beiwen Zhang | Achtste finale | He Bing Jiao |
5. | Ratchanok Intanon | Kwartfinale | Tai Tzu-ying | 12. | Gaeun Kim | Achtste finale | Akane Yamaguchi |
6. | Pusarla V. Sindhu | Brons | Tai Tzu-ying | 13. | Mia Blichfeldt | Achtste finale | Pusarla V. Sindhu |
7. | Seyoung An | Kwartfinale | Chen Yufei | 14. | Gregoria Mariska Tunjung | Achtste finale | Ratchanok Intanon |
Groep A
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Chen Yufei | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Neslihan Yigit | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Doha Hany | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Chen Yufei | 21-5, 21-3 | Doha Hany |
Neslihan Yigit | 21-5, 21-5 | Doha Hany |
Chen Yufei | 21-14, 21-9 | Neslihan Yigit |
Groep C
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Seyoung An | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Clara Azurmendi | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Dorcas Ajoke Adesokan | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Seyoung An | 21-13, 21-8 | Clara Azurmendi |
Dorcas Ajoke Adesokan | 10-21, 2-21 | Clara Azurmendi |
Seyoung An | 21-3, 21-6 | Dorcas Ajoke Adesokan |
Groep D
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Busanan Ongbamrungphan | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Kristin Kuuba | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Daniela Macias | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Busanan Ongbamrungphan | 21-4, 21-9 | Daniela Macias |
Kristin Kuuba | 21-19, 21-13 | Daniela Macias |
Busanan Ongbamrungphan | 21-16, 21-12 | Kristin Kuuba |
Groep E
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Nozomi Okuhara | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Evgeniya Kosetskaya | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Yvonne Li | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Nozomi Okuhara | 21-17, 21-4 | Yvonne Li |
Evgeniya Kosetskaya | 22-20, 21-15 | Yvonne Li |
Nozomi Okuhara | 21-6, 21-16 | Evgeniya Kosetskaya |
Groep F
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Michelle Li | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Martina Repiska | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Nikte Alejandra Sotomayor | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Michelle Li | 21-8, 21-9 | Nikte Alejandra Sotomayor |
Martina Repiska | 21-19, 21-12 | Nikte Alejandra Sotomayor |
Michelle Li | 21-18, 21-16 | Martina Repiska |
Groep G
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
He Bing Jiao | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Soraya Aghaeihajiagha | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Fathimath Abdul Razzaq | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
He Bing Jiao | 21-6, 21-3 | Fathimath Abdul Razzaq |
Soraya Aghaeihajiagha | 21-14, 21-7 | Fathimath Abdul Razzaq |
He Bing Jiao | 21-11, 21-3 | Soraya Aghaeihajiagha |
Groep H
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Beiwen Zhang | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Maria Ulitina | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Fabiana Silva | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Beiwen Zhang | 21-12, 21-7 | Maria Ulitina |
Fabiana Silva | 14-21, 20-22 | Maria Ulitina |
Beiwen Zhang | 21-0, 21-10 | Fabiana Silva |
Groep I
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Mia Blichfeldt | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Chen Hsuan-Yu Wendy | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 |
Linda Zetchiri | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Mia Blichfeldt | 21-7, 21-14 | Chen Hsuan-Yu Wendy |
Linda Zetchiri | 16-21, 22-20, 8-21 | Chen Hsuan-Yu Wendy |
Mia Blichfeldt | 21-10, 21-3 | Linda Zetchiri |
Groep J
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Pusarla V. Sindhu | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Cheung Ngan Yi | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 |
Ksenia Polikarpova | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Pusarla V. Sindhu | 21-7, 21-10 | Ksenia Polikarpova |
Cheung Ngan Yi | 21-12, 15-21, 21-16 | Ksenia Polikarpova |
Pusarla V. Sindhu | 21-9, 21-16 | Cheung Ngan Yi |
Groep K
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Gaeun Kim | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Yeo Jia Min | 2 | 1 | 1 | 4 | 0 | 1 |
Haramara Gaitan | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Gaeun Kim | 21-14, 21-9 | Haramara Gaitan |
Yeo Jia Min | 21-7, 21-10 | Haramara Gaitan |
Gaeun Kim | 21-13, 21-14 | Yeo Jia Min |
Groep L
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Akane Yamaguchi | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Kirsty Gilmour | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Mahoor Shahzad | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Akane Yamaguchi | 21-3, 21-8 | Mahoor Shahzad |
Kirsty Gilmour | 21-14, 21-14 | Mahoor Shahzad |
Akane Yamaguchi | 21-9, 21-18 | Kirsty Gilmour |
Groep M
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Gregoria Mariska Tunjung | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Lianne Tan | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Thuzar Thet Htar | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Gregoria Mariska Tunjung | 21-11, 21-8 | Thuzar Thet Htar |
Lianne Tan | 21-6, 21-8 | Thuzar Thet Htar |
Gregoria Mariska Tunjung | 21-11, 21-17 | Lianne Tan |
Groep N
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Ratchanok Intanon | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Soniia Cheah | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 |
Laura Sarosi | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Ratchanok Intanon | 21-5, 21-10 | Laura Sarosi |
Soniia Cheah | Niet gespeeld | Laura Sarosi |
Ratchanok Intanon | 19-21, 21-18, 21-10 | Soniia Cheah |
Groep P
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Tai Tzu-ying | 3 | 3 | 0 | 6 | 0 | 3 |
Thuy Linh Nguyen | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | 2 |
Qi Xuefei | 3 | 1 | 2 | 2 | 4 | 1 |
Sabrina Jaquet | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Qi Xuefei | 11-21, 11-21 | Thuy Linh Nguyen |
Tai Tzu-ying | 21-7, 21-13 | Sabrina Jaquet |
Qi Xuefei | 21-10, 21-14 | Sabrina Jaquet |
Tai Tzu-ying | 21-16, 21-11 | Thuy Linh Nguyen |
Tai Tzu-ying | 21-10, 21-13 | Qi Xuefei |
Thuy Linh Nguyen | 21-8, 21-17 | Sabrina Jaquet |
Knock-outfase
Achtste finale | | Kwartfinale | | Halve finale | | Finale |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|
| | 1 | Chen Yufei | 21 | 21 | | |
7 | Seyoung An | 21 | 21 | | | | 7 | Seyoung An | 18 | 19 | | |
10 | Busanan Ongbamrungphan | 15 | 15 | | | | | 1 | Chen Yufei | 21 | 13 | 21 | |
3 | Nozomi Okuhara | 21 | 21 | | | | | 8 | He Bing Jiao | 16 | 21 | 12 | |
9 | Michelle Li | 9 | 7 | | | | 3 | Nozomi Okuhara | 21 | 13 | 14 |
8 | He Bing Jiao | 14 | 9 | | | | 8 | He Bing Jiao | 13 | 21 | 21 | |
11 | Beiwen Zhang (opgave) | 21 | 7 | | | | | 1 | Chen Yufei | 21 | 19 | 21 |
13 | Mia Blichfeldt | 15 | 13 | | | | | 2 | Tai Tzu-ying | 18 | 21 | 18 |
6 | Pusarla V. Sindhu | 21 | 21 | | | | 6 | Pusarla V. Sindhu | 21 | 22 | | |
12 | Gaeun Kim | 17 | 18 | | | | 4 | Akane Yamaguchi | 13 | 20 | | |
4 | Akane Yamaguchi | 21 | 21 | | | | | 6 | Pusarla V. Sindhu | 18 | 12 | |
14 | Gregoria Mariska Tunjung | 12 | 19 | | | | | 2 | Tai Tzu-ying | 21 | 21 | | |
5 | Ratchanok Intanon | 21 | 21 | | | | 5 | Ratchanok Intanon | 21 | 18 | 18 |
| | 2 | Tai Tzu-ying | 14 | 21 | 21 | |
|