Curling op de Olympische Winterspelen 2014 - vrouwen
Curling op de Olympische Winterspelen 2014 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||
Gehouden in | Sotsji | ||||||
Jaar | 2014 | ||||||
Data | 10 t/m 20 februari | ||||||
Sport | Curling | ||||||
Accommodatie(s) | Ice Cube Curling Center | ||||||
Deelnemers | uit 10 landen | ||||||
| |||||||
|
Curling op de Olympische Winterspelen 2014 | ||
---|---|---|
mannen | vrouwen |
Het curling voor de vrouwen op de Olympische Winterspelen 2014 in het Russische Sotsji vond plaats van 10 februari 2014 tot en met 20 februari 2014. Er namen in totaal tien landen deel, waaronder titelverdediger Zweden en gastheer Rusland. Alle wedstrijden werden gespeeld in het Ice Cube Curling Center in het Olympisch Park.
Opzet
Alle tien de teams zouden in Round Robin eenmaal tegen elkaar spelen. De top vier na de Round Robin zouden vervolgens doorgaan naar de halve finales waar de nummer één tegen de nummer vier speelt en de nummer twee tegen de nummer drie. Beide winnaars namen het in de finale tegen elkaar op en beide verliezers zouden strijden om de bronzen medaille.
Wedstrijdschema
Onderdeel | Datum | Lokale tijd | MET |
---|---|---|---|
Round Robin | 10 februari | 14:00 | 11:00 |
11 februari | 9:00 | 6:00 | |
19:00 | 16:00 | ||
12 februari | 14:00 | 11:00 | |
13 februari | 9:00 | 6:00 | |
19:00 | 16:00 | ||
14 februari | 14:00 | 11:00 | |
15 februari | 9:00 | 6:00 | |
19:00 | 16:00 | ||
16 februari | 14:00 | 11:00 | |
17 februari | 9:00 | 6:00 | |
19:00 | 16:00 | ||
Tiebreak Round Robin | 18 februari | 9:00 | 6:00 |
14:00 | 11:00 | ||
19:00 | 16:00 | ||
Halve finales | 19 februari | 19:00 | 16:00 |
3e/4e plaats | 20 februari | 12:30 | 9:30 |
Finale | 17:30 | 14:30 |
Kwalificatie
Proces
Rusland is als gastland automatisch gekwalificeerd voor de Olympische Winterspelen. Daarnaast worden de zeven landen die bij de laatste twee wereldkampioenschappen curling de meeste kwalificatiepunten gewonnen hebben direct gekwalificeerd. De laatste twee startbewijzen zijn te verdienen op een kwalificatietoernooi dat van 10 december 2013 tot en met 15 december 2013 wordt gehouden in het Duitse Füssen. Zodoende plaatsten Zweden, Zwitserland, Verenigd Koninkrijk, Canada, Verenigde Staten, Denemarken en Zuid Korea zich voor de Sotsj 2014 via de kwalificatiepunten.
Deelnemende landen
Land | Kwalificatie | Eerder deelnames | |||
---|---|---|---|---|---|
Manier | Datum | Aantal | Vancouver 2010 | Beste prestatie | |
Rusland | Gastheer | 3 | 9e plaats | 6e plaats (Turijn 2006) | |
Aanvoerder: Anna Sidorova Eerste: Ekaterina Galkina Tweede: Alexandra Saitova Derde: Margarita Fomina Wissel: Nkeiruka Ezekh | |||||
Zweden | Kwalificatiepunten | 24 maart 2013 | 4 | Kampioen | Kampioen (Turijn 2006 & Vancouver 2010) |
Aanvoerder: Margaretha Sigfridsson Tweede: Maria Wennerström Derde: Christina Bertrup Vierde: Maria Prytz Wissel: Agnes Knochenhauer | |||||
Zwitserland | Kwalificatiepunten | 24 maart 2013 | 3 | 4e plaats | 2e plaats (Salt Lake City 2002 & Turijn 2006) |
Aanvoerder: Mirjam Ott Eerste: Janine Greiner Tweede: Carmen Küng Derde: Carmen Schäfer | |||||
Groot-Brittannië | Kwalificatiepunten | 24 maart 2013 | 4 | 7e plaats | Kampioen (Salt Lake City 2002) |
Aanvoerder: Eve Muirhead Eerste: Claire Hamilton Tweede: Vicki Adams Derde: Anna Sloan Wissel: Lauren Gray | |||||
Canada | Kwalificatiepunten | 24 maart 2013 | 4 | 2e plaats | Kampioen (Nagano 1998) |
Aanvoerder: Jennifer Jones Eerste: Dawn McEwen Tweede: Jill Officer Derde: Kaitlyn Lawes Wissel: Kirsten Wall | |||||
Verenigde Staten | Kwalificatiepunten | 24 maart 2013 | 4 | 10e plaats | 4e plaats (Salt Lake City 2002) |
Aanvoerder: Erika Brown Eerste: Ann Swisshelm Tweede: Jessica Schultz Derde: Debbie Mccormick Wissel: Allison Pottinger | |||||
Denemarken | Kwalificatiepunten | 24 maart 2013 | 4 | 5e plaats | 2e plaats (Nagano 1998) |
Aanvoerder: Lene Nielsen Eerste: Maria Poulsen Tweede: Jeanne Ellegaard Derde: Helle Simonsen Wissel: Mette de Neergaard | |||||
Zuid-Korea | Kwalificatiepunten | 24 maart 2013 | eerste deelname | ||
Aanvoerder: Kim Ji-sun Eerste: Seulbee Lee Tweede: Mi Sung Shin Derde: Un Chi Gim Wissel: Min Ji Um | |||||
China | |||||
Aanvoerder: Wang Bingyu Eerste: Yan Zhou Tweede: Qingshuang Yue Derde: Yin Liu Wissel: Yilun Jiang | |||||
Japan | |||||
Aanvoerder: Ayumi Ogasawara Eerste: Michiko Tomabechi Tweede: Chinami Yoshida Derde: Yumie Funayama Wissel: Kaho Onodera |
Groepsfase
Stand
Land | Skip | W | V |
---|---|---|---|
Canada | Jennifer Jones | 9 | 0 |
Zweden | Margaretha Sigfridsson | 7 | 2 |
Zwitserland | Mirjam Ott | 5 | 4 |
Groot-Brittannië | Eve Muirhead | 5 | 4 |
Japan | Ayumi Ogasawara | 4 | 5 |
Denemarken | Lene Nielsen | 4 | 5 |
China | Wang Bingyu | 4 | 5 |
Zuid-Korea | Kim Ji-sun | 3 | 6 |
Rusland | Anna Sidorova | 3 | 6 |
Verenigde Staten | Erika Brown | 1 | 8 |
Wedstrijden
Ronde 110 februari - 14:00 UTC+4 (11:00 MET)
| Ronde 211 februari - 9:00 UTC+4 (6:00 MET)
|
Ronde 311 februari - 19:00 UTC+4 (16:00 MET)
| Ronde 412 februari - 14:00 UTC+4 (11:00 MET)
|
Ronde 513 februari - 9:00 UTC+4 (6:00 MET)
| Ronde 613 februari - 19:00 UTC+4 (16:00 MET)
|
Ronde 714 februari - 14:00 UTC+4 (11:00 MET)
| Ronde 815 februari - 9:00 UTC+4 (6:00 MET)
|
Ronde 915 februari - 19:00 UTC+4 (16:00 MET)
| Ronde 1016 februari - 14:00 UTC+4 (11:00 MET)
|
Ronde 1117 februari - 9:00 UTC+4 (6:00 MET)
| Ronde 1217 februari - 19:00 UTC+4 (16:00 MET)
|
Play-offs
halvefinale | finale | |||||||
1 | Canada | 6 | ||||||
4 | Groot-Brittannië | 4 | ||||||
1 | Canada | 6 | ||||||
2 | Zweden | 3 | ||||||
derde plaats | ||||||||
2 | Zweden | 7 | 4 | Groot-Brittannië | 6 | |||
3 | Zwitserland | 5 | 3 | Zwitserland | 5 |
Halvefinales
19 februari - 14:00 UTC+4 (11:00 MET)
Baan ? | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | T |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Canada | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Groot-Brittannië | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 |
Baan ? | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | T |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zweden | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 7 |
Zwitserland | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 |
3e/4e plaats
20 februari - 12:30 UTC+4 (9:30 MET)
Baan ? | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | T |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Groot-Brittannië | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 |
Zwitserland | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 |
Finale
20 februari - 17:30 UTC+4 (14:30 MET)
Baan ? | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | T |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Canada | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | X | 6 |
Zweden | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 |
Medailles
Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2014.