Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2007
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2007 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Debrecen Swimming Pool Complex | |||||||
Gehouden in | Debrecen, Hongarije | ||||||
Accommodatie | Debrecen Swimming Pool Complex | ||||||
Editie | 11 | ||||||
Jaar | 2007 | ||||||
Data | 13 t/m 16 december | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Deelnemers | 470 atleten uit 39 landen | ||||||
Evenementen | 38 | ||||||
Officiële website | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2007 werden van 13 tot en met 16 december georganiseerd in het Hongaarse Debrecen.
Uitslagen
Mannen
50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Stefan Nystrand | SWE | 21,11 |
2 | Duje Draganja | CRO | 21,53 |
3 | Alain Bernard | FRA | 21,57 |
100 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Alain Bernard | FRA | 46,39 |
2 | Stefan Nystrand | SWE | 46,73 |
3 | Filippo Magnini | ITA | 46,90 |
200 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Filippo Magnini | ITA | 1.43,50 |
2 | Paul Biedermann | GER | 1.43,60 |
3 | Paweł Korzeniowski | POL | 1.44,05 |
400 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Paweł Korzeniowski | POL | 3.38,72 |
2 | Paul Biedermann | GER | 3.38,76 |
3 | Gergo Kis | HUN | 3.39,52 |
1500 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Mateusz Sawrymowicz | POL | 14.24,54 |
2 | Gergo Kis | HUN | 14.29,58 |
3 | Federico Colbertaldo | ITA | 14.31,31 |
50 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Thomas Rupprath | GER | 23,43 |
2 | Helge Meeuw | GER | 23,59 |
3 | Aschwin Wildeboer | ESP | 23,75 |
100 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Stanislav Donets | RUS | 50,61 |
2 | Markus Rogan | AUT | 51,12 |
3 | Helge Meeuw | GER | 51,56 |
200 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Markus Rogan | AUT | 1.49,86 (ER) |
2 | Stanislav Donets | RUS | 1.51,94 |
3 | Aschwin Wildeboer | ESP | 1.52,12 |
50 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Oleg Lisogor | UKR | 26,75 |
2 | Aleksander Hetland | NOR | 26,95 |
3 | Alessandro Terrin | ITA | 27,09 |
100 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Grigory Falko | RUS | 58,57 |
1 | Ihor Borysyk | UKR | 58,57 |
3 | Mihail Aleksandrov | BUL | 58,75 |
200 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Dániel Gyurta | HUN | 2.05,49 (ER) |
2 | Paolo Bossini | ITA | 2.05,82 |
3 | Mihail Aleksandrov | BUL | 2.06,91 |
50 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Milorad Čavić | SRB | 22,89 |
2 | Jevgeni Korotysjkin | RUS | 22,90 |
3 | Johannes Dietrich | GER | 22,94 |
100 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Milorad Čavić | SRB | 50,53 |
2 | Jevgeni Korotysjkin | RUS | 50,59 |
3 | Peter Mankoč | SLO | 50,62 |
200 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | László Cseh | HUN | 1.51,55 |
2 | Paweł Korzeniowski | POL | 1.51,61 |
3 | Ioannis Drymonakos | GRE | 1.54,28 |
100 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Peter Mankoč | SLO | 52,88 |
2 | Thomas Rupprath | GER | 53,46 |
3 | Sergej Fesikov | RUS | 54,12 |
200 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | László Cseh | HUN | 1.52,99 (WR) |
2 | Saša Imprić | CRO | 1.57,48 |
3 | Alexander Tikhonov | RUS | 1.57,59 |
400 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | László Cseh | HUN | 3.59,33 (WR) |
2 | Luca Marin | ITA | 4.04,10 |
3 | Ioannis Drymonakos | GRE | 4.05,08 |
4x50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Petter Stymne Marcus Piehl Per Nylin Stefan Nystrand | SWE | 1.24,19 (WR) |
2 | Antoine Galavtine Alain Bernard David Maitre Amaury Leveaux | FRA | 1.24,98 |
3 | Steffen Deibler Stefan Herbst Johannes Dietrich Thomas Rupprath | GER | 1.26,46 |
4x50 wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Thomas Rupprath Markus Deibler Johannes Dietrich Steffen Deibler | GER | 1.34,39 |
2 | Stanislav Donets Dmitri Komornikov Jevgeni Korotysjkin Sergej Fesikov | RUS | 1.34,99 |
3 | Nick Driebergen Robin van Aggele Bastiaan Tamminga Mitja Zastrow | NED | 1.35,35 |
Vrouwen
50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Marleen Veldhuis | NED | 23,77 |
2 | Britta Steffen | GER | 23,80 |
3 | Hinkelien Schreuder | NED | 24,29 |
100 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Britta Steffen | GER | 52,20 |
2 | Marleen Veldhuis | NED | 52,30 |
3 | Josefin Lillhage | SWE | 52,84 |
200 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Josefin Lillhage | SWE | 1.53,55 |
2 | Laure Manaudou | FRA | 1.54,15 |
3 | Coralie Balmy | FRA | 1.54,43 |
400 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Laure Manaudou | FRA | 3.57,43 |
2 | Federica Pellegrini | ITA | 4.00,78 |
3 | Ágnes Mutina | HUN | 4.02,35 |
800 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Lotte Friis | DEN | 8.12,27 |
2 | Erika Villaecija Garcia | ESP | 8.12,40 |
3 | Alessia Filippi | ITA | 8.12,84 |
50 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sanja Jovanović | CRO | 26,50 (WR) |
2 | Janine Pietsch | GER | 27,11 |
3 | Fabienne Nadarajah | AUT | 27,50 |
100 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Laure Manaudou | FRA | 57,34 (ER) |
2 | Sanja Jovanović | CRO | 57,94 |
3 | Janine Pietsch | GER | 58,15 |
200 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Anja Carman | SLO | 2.05,20 |
2 | Esther Baron | FRA | 2.05,57 |
3 | Irina Amsjennikova | UKR | 2.05,98 |
50 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joelia Jefimova | RUS | 30,33 |
1 | Janne Schäfer | GER | 30,33 |
3 | Sarah Poewe | GER | 30,89 |
100 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joelia Jefimova | RUS | 1.04,95 (ER) |
2 | Mirna Jukić | AUT | 1.06,57 |
3 | Jelena Bogomazova | RUS | 1.06,72 |
200 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joelia Jefimova | RUS | 2.19,08 (ER) |
2 | Mirna Jukić | AUT | 2.20,92 |
3 | Anne Poleska | GER | 2.22,66 |
50 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Anna-Karin Kammerling | SWE | 25,70 |
2 | Inge Dekker | NED | 25,74 |
3 | Hinkelien Schreuder | NED | 25,90 |
100 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Inge Dekker | NED | 56,82 |
2 | Alena Poptsjanka | FRA | 57,55 |
3 | Otylia Jędrzejczak | POL | 58,40 |
200 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Otylia Jędrzejczak | POL | 2.03,53 (WR) |
2 | Emese Kovács | HUN | 2.05,41 |
3 | Annika Mehlhorn | GER | 2.06,53 |
100 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Hanna-Maria Seppälä | FIN | 1.00,23 |
2 | Aleksandra Urbanczyk | POL | 1.00,53 |
3 | Sophie de Ronchi | FRA | 1.00,66 |
200 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Camille Muffat | FRA | 2.09,05 |
2 | Katarzyna Baranowska | POL | 2.09,25 |
3 | Evelyn Verrasztó | HUN | 2.09,83 |
400 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Alessia Filippi | ITA | 4.30,46 |
2 | Mireia Belmonte | ESP | 4.31,06 |
3 | Camille Muffat | FRA | 4.31,38 |
4x50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Inge Dekker Hinkelien Schreuder Ranomi Kromowidjojo Marleen Veldhuis | NED | 1.34,82 (WR) |
2 | Britta Steffen Dorothea Brandt Petra Dallmann Meike Freitag | GER | 1.36,74 |
3 | Claire Hedenskog Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage Magdalena Kuras | SWE | 1.36,81 |
4x50 wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Janine Pietsch Janne Schäfer Annika Mehlhorn Britta Steffen | GER | 1.46,67 (WR) |
2 | Magdalena Kuras Hanna Westrin Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage | SWE | 1.48,07 |
3 | Laure Manaudou Anne-Sophie Le Paranthoen Alena Poptsjanka Malia Metella | FRA | 1.48,39 |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 5 | 7 | 7 | 19 |
2 | Rusland | 5 | 4 | 3 | 12 |
3 | Frankrijk | 4 | 4 | 5 | 13 |
4 | Hongarije | 4 | 2 | 3 | 9 |
5 | Zweden | 4 | 2 | 2 | 8 |
6 | Polen | 3 | 3 | 2 | 8 |
7 | Nederland | 3 | 2 | 3 | 8 |
8 | Italië | 2 | 3 | 4 | 9 |
9 | Oekraïne | 2 | 0 | 1 | 3 |
Slovenië | 2 | 0 | 1 | 3 | |
11 | Servië | 2 | 0 | 0 | 2 |
12 | Oostenrijk | 1 | 3 | 1 | 5 |
13 | Kroatië | 1 | 3 | 0 | 4 |
14 | Denemarken | 1 | 0 | 0 | 1 |
Finland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
16 | Spanje | 0 | 2 | 2 | 4 |
17 | Noorwegen | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Bulgarije | 0 | 0 | 2 | 2 |
Griekenland | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Totaal | 40 | 36 | 38 | 114 |
Records
Wereldrecords mannen
Discipline | Zwemmer | Land | Tijd |
---|---|---|---|
200 meter wisselslag | László Cseh | HUN | 1.52,99 |
400 meter wisselslag | László Cseh | HUN | 3.59,33 |
4x50 meter vrije slag | Petter Stymne Marcus Piehl Per Nylin Stefan Nystrand | SWE | 1.24,19 |
Wereldrecords vrouwen
Discipline | Zwemmer | Land | Tijd |
---|---|---|---|
200 meter vlinderslag | Otylia Jędrzejczak | POL | 2.03,53 |
50 meter rugslag | Sanja Jovanović | CRO | 26,50 |
4x50 meter vrije slag | Inge Dekker Hinkelien Schreuder Ranomi Kromowidjojo Marleen Veldhuis | NED | 1.34,82 |
4x50 meter wisselslag | Janine Pietsch Janne Schäfer Annika Mehlhorn Britta Steffen | GER | 1.46,67 |
Bronnen, noten en/of referenties
- https://www.omegatiming.com/swimming/racearchives/2007/debrecen2007/index.htm Officiële resultaten OMEGA Live Timing