Kristallen Bol
De Kristallen Bol (Tsjechisch: Křišťálový glóbus - Engels: Crystal Globe) is de belangrijkste filmprijs van het Internationaal filmfestival van Karlsbad.
Geschiedenis
De Kristallen Bol (Crystal Globe - Grand Prix) werd een eerste maal uitgereikt in 1948. In 1966 en 1990 werd de prijs niet uitgereikt.
Winnaars Kristallen Bol – (Crystal Globe - Grand Prix)
Jaar | Originele titel | Internationale titel | Regisseur | Land |
---|---|---|---|---|
2024 (58ste editie) | A Sudden Glimpse to Deeper Things | Mark Cousins | Verenigd Koninkrijk | |
2023 (57ste editie) | Oerotsite na Blaga | Blaga's Lessons | Stephan Komandarev | Bulgarije Duitsland |
2022 (56ste editie) | Tabestan Ba Omid | Summer with Hope | Sadaf Foroughi | Canada Iran |
2021 (55ste editie) | Strahinja Banović | As Far as I Can Walk | Stefan Arsenijević | Servië Frankrijk Luxemburg Bulgarije Litouwen |
2019 (54ste editie) | Бащата | The Father | Kristina Grozeva Petar Valchanov | Bulgarije Griekenland |
2018 (53ste editie) | Îmi este indiferent dacă în istorie vom intra ca barbari | I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians | Radu Jude | Roemenië |
2017 (52ste editie) | Křižáček | Little Crusader | Václav Kadrnka | Tsjechië |
2016 (51ste editie) | Ernelláék Farkaséknál | It's Not the Time of My Life | Szabolcs Hajdu | Hongarije |
2015 (50ste editie) | Bob and the Trees | Diego Ongaro | Verenigde Staten Frankrijk | |
2014 (49ste editie) | Simindis kundzuli | Corn Island | Giorgi Ovasjvili | Georgië |
2013 (48ste editie) | A nagy füzet | The Notebook | János Szász | Hongarije |
2012 (47ste editie) | Mer eller mindre mann | The Almost Man | Martin Lund | Noorwegen |
2011 (46ste editie) | Boker tov adon fidelman | Restoration | Yossi Madmoni | Israël |
2010 (45ste editie) | La mosquitera | The Mosquito Net | Agustí Vila | Spanje |
2009 (44ste editie) | Un ange à la mer | Angel at Sea | Frédéric Dumont | België |
2008 (43ste editie) | Frygtelig lykkelig | Terribly Happy | Henrik Ruben Genz | Denemarken |
2007 (42ste editie) | Mýrin | Jar City | Baltasar Kormákur | IJsland |
2006 (41ste editie) | SherryBaby | Laurie Collyer | Verenigde Staten | |
2005 (40ste editie) | Mój Nikifor | My Nikifor | Krzysztof Krauze | Polen |
2004 (39ste editie) | Certi bambini | A Children's Story | Andrea Frazzi, Antonio Frazzi | Italië |
2003 (38ste editie) | La Finestra di fronte | Facing Windows | Ferzan Özpetek | Italië Verenigd Koninkrijk Turkije Portugal |
2002 (37ste editie) | Rok ďábla | Year of the Devil | Petr Zelenka | Tsjechië |
2001 (36ste editie) | Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain | Jean-Pierre Jeunet | Frankrijk | |
2000 (35ste editie) | Eu Tu Eles | Me You Them | Andrucha Waddington | Brazilië |
1999 (34ste editie) | Ha-Chaverim Shel Yana | Yana's Friends | Arik Kaplun | Israël |
1998 (33ste editie) | Le Coeur au poing | Streetheart | Charles Binamé | Canada |
1997 (32ste editie) | Ma vie en rose | Alain Berliner | België Frankrijk Verenigd Koninkrijk | |
1996 (31ste editie) | Kavkazskiy plennik | Prisoner of the Mountains | Sergei Bodrov | Rusland Kazachstan |
1995 (30ste editie) | Jízda | The Ride | Jan Svěrák | Tsjechië |
1994 (29ste editie) | Mi hermano del alma | My Soul Brother | Mariano Barroso | Spanje |
1992 (28ste editie) | Krapatchouk | Enrique Gabriel | Spanje België Frankrijk | |
1990 (27ste editie) | geen prijs uitgereikt | |||
1988 (26ste editie) | Fu rong zhen | Hibiscus Town | Xie Jin | China |
1986 (25ste editie) | A Street to Die | Bill Bennett | Australië | |
1984 (24ste editie) | Lev Tolstoy | Sergej Gerasimov | Sovjet-Unie Tsjecho-Slowakije | |
1982 (23ste editie) | Krasnye kolokola, film pervyy - Meksika v ogne | Mexico in Flames | Sergej Bondartsjoek | Mexico Sovjet-Unie Italië |
1980 (22ste editie) | Die Verlobte | Günter Reisch, Günther Rücker | DDR | |
1978 (21ste editie) | Stíny horkého léta | Shadows of a Hot Summer | František Vláčil | Tsjecho-Slowakije |
Belyy Bim - Chyornoe ukho | White Bim Black Ear | Stanislav Rostotski | Sovjet-Unie | |
1976 (20ste editie) | La Cantata de Chile | Humberto Solás | Cuba | |
1974 (19de editie) | Romans o vlyublyonnykh | A Lover's Romance | Andrej Kontsjalovski | Sovjet-Unie |
1972 (18de editie) | Ukroshcheniye ognya | Taming of the Fire | Daniil Chrabrovitski | Sovjet-Unie |
1970 (17de editie) | Kes | Ken Loach | Verenigd Koninkrijk | |
1968 (16de editie) | Rozmarné léto | Capricious Summer | Jiří Menzel | Tsjecho-Slowakije |
1966 (15de editie) | geen prijs uitgereikt | |||
1964 (14de editie) | Obžalovaný | Accused | Ján Kadár, Elmar Klos | Tsjecho-Slowakije |
1962 (13de editie) | 9 dney odnogo goda | Nine Days of One Year | Mikhail Romm | Sovjet-Unie |
1960 (12de editie) | Seryozha | Georgi Daneliya, Igor Talankin | Sovjet-Unie | |
1958 (11de editie) | Tikhiy Don | And Quiet Flows the Don | Sergej Gerasimov | Sovjet-Unie |
Ibo kyoudai | Step Brothers | Miyoji Ieki | Japan | |
1957 (10de editie) | Jagte Raho | Sombhu Mitra, Amit Mitra | India | |
1956 (9de editie) | Si tous les gars du monde | Christian-Jaque | Frankrijk | |
1954 (8ste editie) | Salt of the Earth | Herbert J. Biberman | Verenigde Staten | |
Vernye druz'ya | True Friends | Michail Kalatozov | Sovjet-Unie | |
1952 (7de editie) | Nezabyvaemyy god 1919 | The Unforgettable Year 1919 | Micheil Tsjiaureli | Sovjet-Unie |
1951 (6de editie) | Kavalier zolotoj zvezdy | Cavalier of the Golden Star | Joeli Raizman | Sovjet-Unie |
1950 (5de editie) | Padeniye Berlina | The Fall of Berlin | Micheil Tsjiaureli | Sovjet-Unie |
1949 (4de editie) | Stalingradskaya bitva I | The Battle of Stalingrad 1 | Vladimir Petrov | Sovjet-Unie |
1948 (3de editie) | Ostatni etap | The Last Stage | Wanda Jakubowska | Polen |
1947 (2de editie) | geen prijs uitgereikt | |||
1946 (1ste editie) | geen prijs uitgereikt |
Externe link
- (en) Officiële website
Mediabestanden
Zie de categorie Karlovy Vary International Film Festival crystal globes van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.