Magritte du cinéma 2020
Magritte du cinéma 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Gehouden in | Brussel België | |||
Jaar | 2020 | |||
Data | 1 februari | |||
Organisator | Académie André Delvaux | |||
Eerste editie | 2011 | |||
Laatste editie | heden | |||
Edities | ||||
Vorige editie | Magritte du cinéma 2019 | |||
Volgende editie | Magritte du cinéma 2022 | |||
Officiële website | ||||
|
De 10e uitreiking van de Magritte du cinéma vond plaats op 1 februari 2020 voor de Belgische Franstalige films uit 2019. De uitreiking vond plaats in het Square - Brussels Meeting Centre te Brussel met Kody als gastheer[1] en werd rechtstreeks uitgezonden op La Deux.
Grote winnaar was Duelles van Olivier Masset-Depasse met negen prijzen, waaronder beste regisseur, beste film en beste actrice (Veerle Baetens).[2]
Winnaars en genomineerden
De genomineerden werden op 8 januari 2020 bekendgemaakt.[3]
- Duelles van Olivier Masset-Depasse
- Le jeune Ahmed van Jean-Pierre en Luc Dardenne
- Lola vers la mer van Laurent Micheli
- Nuestras madres van César Díaz
- Seule à mon mariage van Marta Bergman
- Olivier Masset-Depasse - Duelles
- Jean-Pierre en Luc Dardenne - Le jeune Ahmed
- Laurent Micheli - Lola vers la mer
- César Díaz - Nuestras madres
- Bouli Lanners - C'est ça l'amour
- Kevin Janssens - De Patrick
- Marc Zinga - La Miséricorde de la jungle
- Benoît Poelvoorde - Le Grand Bain
- Veerle Baetens - Duelles
- Anne Coesens - Duelles
- Lubna Azabal - Tel Aviv on Fire
- Cécile de France - Un monde plus grand
Beste debuutfilm
- Nuestras madres van César Díaz
- Cavale van Virginie Gourmel
- Escapada van Sarah Hirtt
- Pour vivre heureux van Salima Sarah Glamine en Dimitri Linder
- Seule à mon mariage van Marta Bergman
Beste Vlaamse film
- De Patrick van Tim Mielants
- Bastaard van Mathieu Mortelmans
- Binti van Frederike Migom
- Cleo van Eva Cools
Beste buitenlandse film in coproductie
- Sorry We Missed You van Ken Loach
- Atlantique van Mati Diop
- The Sisters Brothers van Jacques Audiard
- Tel Aviv on Fire van Sameh Zoabi
Beste acteur in een bijrol
- Arieh Worthalter - Duelles
- Bouli Lanners - De Patrick
- Jonathan Zaccaï - Le Grand Bain
- Othmane Moumen - Le jeune Ahmed
Beste jong mannelijk talent
- Idir Ben Addi - Le jeune Ahmed
- Baloji - Binti
- François Neycken - Escapada
- Jérémy Senez - Trois jours et une vie
Beste actrice in een bijrol
- Myriem Akheddiou - Le jeune Ahmed
- Yolande Moreau - Cleo
- Stéphanie Crayencour - Emma Peeters
- Claire Bodson - Le jeune Ahmed
Beste jong vrouwelijk talent
- Mya Bollaers - Lola vers la mer
- Bebel Baloji - Binti
- Raphaëlle Corbisier - Escapada
- Victoria Bluck - Le jeune Ahmed
Beste beeld
- Hichame Alaouié - Duelles
- Benoît Debie - The Sisters Brothers
- Virginie Surdej - Nuestras madres
Beste kostuums
- Claudine Tychon - Seule à mon mariage
- Valérie Le Roy - De Patrick
- Gaëlle Fierens - Emma Peeters
Beste decor
- Catherine Cosme - Lola vers la mer
- Hubert Pouille en Pepijn Van Looy - De Patrick
- Françoise Joset - The Room
Beste montage
- Damien Keyeux - Duelles
- Marie-Hélène Dozo - Le jeune Ahmed
- Julie Naas - Lola vers la mer
Beste filmmuziek
- Frédéric Vercheval - Duelles
- Fabien Leclercq - Binti
- Dan Klein - Cavale
- Raf Keunen - Lola vers la mer
Beste scenario of bewerking
- Olivier Masset-Depasse - Duelles
- Jean-Pierre en Luc Dardenne - Le jeune Ahmed
- Laurent Micheli - Lola vers la mer
- César Díaz - Nuestras madres
Beste geluid
- Olivier Struye, Marc Bastien, Héléna Réveillère en Thomas Gauder - Duelles
- Benoît De Clerck, Emmanuel de Boissieu en Michov Gillet - Atlantique
- Emmanuel de Boissieu en Vincent Nouaille - Nuestras madres
Beste korte film
- Matriochkas van Bérangère Mc Neese
- Bruxelles-Beyrouth van Thibaut Wohlfahrt en Samir Youssef
- Detours van Christopher Yates
- Lucia en el limbo van Valentina Maurel
Beste korte animatiefilm
- La foire agricole van Stéphane Aubier en Vincent Patar
- Grand loup & Petit loup van Rémi Durin
- Nuit chérie van Lia Bertels
- Sous le cartilage des côtes van Bruno Tondeur
Beste documentaire
- Mon nom est clitoris van Daphné Leblond en Lisa Billuart Monet
- Bains publics van Kita Bauchet
- By the name of Tania van Mary Jiménez en Bénédicte Liénard
- Sans frapper van Alexe Poukine
Magritte d'honneur
Films met meerdere nominaties
De volgende films ontvingen meerdere nominaties:
Nominaties | Film | Gewonnen |
---|---|---|
10 | Duelles | 9 |
9 | Le jeune Ahmed | 2 |
7 | Lola vers la mer | 2 |
6 | Nuestras madres | 1 |
5 | De Patrick | 1 |
4 | Binti | |
3 | Escapada | |
Seule à mon mariage | 1 | |
3 | Atlantique | |
Cavale | ||
Cleo | ||
Emma Peeters | ||
Le Grand Bain | ||
The Sisters Brothers | ||
Tel Aviv on Fire |
Externe link
- (fr) Website van de Magritte
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ (fr) Kody sera Maître de Cérémonie pour les 10 ans des Magritte du Cinéma, RTBF Culture, 18 oktober 2019, geraadpleegd op 17 januari 2020. Gearchiveerd op 11 december 2019.
- ↑ Veerle Baetens wint Magritte-prijs voor beste actrice, De Morgen, 2 februari 2020. Gearchiveerd op 29 maart 2023.
- ↑ Veel Vlamingen genomineerd voor Les Magritte du Cinéma 2020!, Cinevox, 15 januari 2020
- ↑ Ere-Magritte 2020 gaat naar Monica Bellucci!, Cinevox, 14 januari 2020