Noorse voetbalbeker 2010
De Noorse voetbalbeker 2010 (Noors: Norgesmesterskapet i fotball 2010) was de 105de editie van de strijd om de Noorse voetbalbeker. Het voetbaltoernooi begon op 12 mei met de eerste ronde en eindigde op 14 november 2010 met de finale in het Ullevaal Stadion in Oslo. Het toernooi werd gewonnen door Strømsgodset IF dat Follo FK in de eindstrijd met 2-0 versloeg en daarmee voor de vijfde keer winnaar werd van het toernooi. De club onder leiding van trainer-coach Ronny Deila plaatste zich daardoor voor de derde voorronde van de UEFA Europa League 2011/12. Aan het Noorse bekertoernooi gingen twee kwalificatieronden vooraf, waardoor het aantal deelnemende clubs werd teruggebracht van 275 naar 128. Topscorers van het bekertoernooi werden Péter Kovács (Odd Grenland), Kenneth Kvalheim (Moss FK) en Eirik Markegård (Follo), beiden met zes treffers.
Eerste ronde
Team 1 | Uitslag | Team 2 |
---|---|---|
Duels gespeeld op 12 mei | ||
Grorud | 1 – 2 | Eidsvold Turn |
Skeid | 1 – 0 | Lørenskog |
Kjelsås | 4 – 2 | Fram Larvik |
Brumunddal | 5 – 2 | Oslo City |
Lillehammer | 3 – 2 | Manglerud Star |
Kongsberg | 1 – 6 | Strømmen |
Tollnes | 0 – 6 | Notodden |
Randaberg | 2 – 1 | Ålgård |
Stavanger IF | 3 – 0 | Vidar |
Hana | 2 – 7 | Sandnes Ulf |
Kopervik | 1 – 2 | Vard Haugesund |
Fyllingen | 0 – 0[1] | Os |
Vadmyra | 1 – 4 | Fana |
Nest-Sotra | 2 – 1 | Åsane |
Varegg | 0 – 1 | Stord IL |
Årdal | 0 – 4 | Sogndal |
Fjøra | 1 – 6 | Førde |
Træff | 0 – 1 | Kristiansund BK |
Skarbøvik | 1 – 0 | Hødd |
Mo | 1 – 2 | Steinkjer |
Strindheim | 6 – 2 | Kolstad |
Orkla | 1 – 5 | Byåsen |
Nardo | 0 – 0[2] | Frigg Oslo |
Verdal | 0 – 3 | Levanger |
Stålkameratene | 2 – 1 | Harstad |
Fløya | 2 – 0 | Senja |
Duels gespeeld op 13 mei | ||
Trosvik | 0 – 6 | Fredrikstad |
Sprint/Jeløy | 1 – 3[3] | Asker |
Drøbak Frogn | 1 – 3 | Sarpsborg 08 |
Kolbotn | 0 – 5 | Follo |
KFUM Oslo | 1 – 0[3] | Ørn Horten |
Hasle/Løren | 0 – 1 | Sandefjord |
Oldenborg | 0 – 1 | Kongsvinger |
Oppsal | 1 – 11 | Vålerenga |
Korsvoll | 1 – 4 | Moss |
Sagene | 0 – 3 | Lyn |
Håland | 1 – 12 | Stabæk |
Hauerseter | 0 – 5 | Lillestrøm |
Flisa | 1 – 1[4] | Nybergsund Trysil |
Ottestad | 0 – 6 | HamKam |
Gjøvik FF | 1 – 3 | Raufoss |
Jevnaker | 0 – 7 | Hønefoss |
Modum | 1 – 5 | Strømsgodset |
Birkebeineren | 1 – 3 | Mjøndalen |
FK Tønsberg | 5 – 2 | Ullensaker/Kisa |
Pors Grenland | 1 – 2 | Bærum |
Herkules | 2 – 3 | Odd Grenland |
Jerv | 0 – 3 | Start |
Frøyland | 1 – 2 | Bryne |
Mandalskameratene | 1 – 0 | Vindbjart |
Trauma | 1 – 3 | Fløy |
Klepp | 0 – 4 | Haugesund |
Brodd | 0 – 2 | Viking |
Arna-Bjørnar | 0 – 2 | Brann |
Hovding | 0 – 4 | Løv-Ham |
Voss | 1 – 4 | Valdres |
Volda | 0 – 1 | Aalesund |
Surnadal | 1 – 3 | Molde |
Malvik FK | 2 – 5 | Ranheim |
Stjørdals/Blink | 0 – 4 | Rosenborg |
Innstranden | 2 – 5 | Bodø/Glimt |
Sortland | 0 – 6 | Tromsø |
Ishavsbyen | 0 – 5 | Tromsdalen |
Hammerfest FK | 0 – 3 | Alta |
Tweede ronde
Team 1 | Uitslag | Team 2 |
---|---|---|
Duels gespeeld op 19 mei | ||
Moss | 3 – 1 | KFUM Oslo |
Kjelsås | 2 – 3 | Sandefjord |
Bærum | 0 – 2 | Stabæk |
Asker | 1 – 2 | Sarpsborg 08 |
Eidsvold Turn | 0 – 4 | Strømmen |
HamKam | 0 – 0[5] | Nybergsund Trysil |
Brumunddal | 1 – 6 | Lillestrøm 1 |
Lillehammer | 2 – 5 | Kongsvinger |
Raufoss | 0 – 1 | Strømsgodset |
Valdres | 3 – 3[6] | Hønefoss |
FK Tønsberg | 3 – 2 | Vålerenga |
Notodden | 0 – 1 | Mjøndalen |
Fløy | 1 – 2 | Odd Grenland |
Mandalskameratene | 1 – 2 | Start |
Bryne | 5 – 1 | Stavanger IF |
Sandnes Ulf | 1 – 0 | Stord IL |
Randaberg | 2 – 4 | Viking |
Vard Haugesund | 1 – 2 | Haugesund |
Fana | 0 – 3 | Lyn |
Fyllingen | 1 – 0 | Brann |
Nest-Sotra | 1 – 4 | Løv-Ham |
Førde | 2 – 3 | Sogndal |
Skarbøvik | 2 – 3 | Aalesund |
Kristiansund BK | 1 – 2[3] | Ranheim |
Byåsen | 0 – 2 | Tromsø |
Strindheim | 2 – 4 | Molde |
Steinkjer | 1 – 4 | Rosenborg |
Stålkameratene | 0 – 4 | Bodø/Glimt |
Tromsdalen | 5 – 1 | Fløya |
Alta | 3 – 1 | Nardo |
Duels gespeeld op 20 mei | ||
Skeid | 2 – 4 | Fredrikstad |
Levanger | 2 – 3 | Follo |
Derde ronde
Team 1 | Uitslag | Team 2 |
---|---|---|
Duels gespeeld op 9 juni | ||
Follo | 4 – 2 | Lillestrøm |
Lyn | 2 – 4 | Strømsgodset |
Stabæk | 3 – 3[7] | FK Tønsberg |
Strømmen | 2 – 5 | Fredrikstad |
Kongsvinger | 2 – 1[3] | Nybergsund Trysil |
Sandefjord | 4 – 2 | Moss |
Odd Grenland | 6 – 2 | Mjøndalen |
Haugesund | 6 – 1 | Bryne |
Løv-Ham | 2 – 1 | Aalesund |
Molde | 1 – 3 | Sogndal |
Bodø/Glimt | 1 – 2[3] | Ranheim |
Tromsdalen | 0 – 2[3] | Tromsø |
Duels gespeeld op 10 juni | ||
Fyllingen | 1 – 4 | Viking |
Start | 2 – 0 | Sandnes Ulf |
Duels gespeeld op 30 juni | ||
Sarpsborg 08 | 2 – 2[8] | Hønefoss |
Rosenborg | 3 – 1 | Alta |
Vierde ronde
Team 1 | Uitslag | Team 2 |
---|---|---|
Duels gespeeld op 7 juli | ||
Sogndal | 3 – 1 | Løv-Ham |
Sandefjord | 1 – 4 | Rosenborg |
Strømsgodset | 3 – 0 | Haugesund |
FK Tønsberg | 0 – 2 | Follo |
Hønefoss | 1 – 5 | Odd Grenland |
Viking | 2 – 0 | Kongsvinger |
Tromsø | 0 – 2 | Ranheim |
Fredrikstad | 0 – 1 | Start |
Kwartfinale
Team 1 | Uitslag | Team 2 |
---|---|---|
Duels gespeeld op 14 augustus | ||
Ranheim | 1 – 2 | Strømsgodset |
Rosenborg | 4 – 3 | Start |
Duels gespeeld op 15 augustus | ||
Follo | 3 – 1 | Sogndal |
Odd Grenland | 2 – 1 | Viking |
Halve finale
Team 1 | Uitslag | Team 2 |
---|---|---|
Duels gespeeld op 22 september | ||
Follo | 3 – 2[3] | Rosenborg |
Strømsgodset | 2 – 0[3] | Odd Grenland |
Finale
14 november 2010 – Ullevaal Stadion, Oslo 24.532 toeschouwers Scheidsrechter: Tom Harald Hagen | ||
Follo FK | 0 – 2 | Strømsgodset IF |
goals | 30' Ola Kamara 42' Glenn Andersen | |
Hans Erik Eriksen | Trainer-coach | Ronny Deila |
Glenn Arne Hansen Jens Kristian Skogmo Edvard Skagestad Christian Gjestvang Petersen Benjamin Dahl Hagen Alban Shipshani 70' Øystein Grini Anders Jahnsen 90' Alexander Ruud Tveter Eirik Markegård Bonaventure Maruti 89' | opstellingen | Adam Larsen Kwarasey Lars Christopher Vilsvik Alexander Aas Glenn Andersen Joel Riddez 86' Øyvind Storflor 71' André Hanssen Jason Morrison Fredrik Nordkvelle 78' Jo Inge Berget Ola Kamara |
Patrik Karoliussen 70' Christian Bwamy 89' Mads Clausen 90' Sindre Evensen Halvor Raddum Anders Tronbøl Jørgen Røssevold | wissels | 71' Alfred Sankoh 78' Petar Rnkovic 86' Gardar Jóhannsson Lars Stubhaug Lars Sætra Krister Aunan Mohammed Abu |
Øystein Grini 37' Bonaventure Maruti 62' | gele kaarten |
Winnende formatie
- Mohammed Abu, Joel Riddez, Adam Larsen Kwarasey, Glenn Brevik Andersen, Lars Sætra, Alexander Aas, Lars Christhoper Vilsvik, Alfred Sankoh, Andre Hanssen, Fredrik Nordkvelle, Jim Johansen, Marcus Pedersen, Muhamed Keita, Øyvind Storflor, Krister Aunan, Komlan Amewou, Petar Rnkovic, Jo Inge Berget, Ola Kamara, Jason Morrison, Gardar Johannsson en Mads Ryghseter. Trainer-coach: Ronny Deila.
Topscorers
- In onderstaand overzicht zijn alleen de spelers opgenomen met drie of meer treffers achter hun naam.
№ | Naam speler | Club | Goals | Duels | Gem. |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kenneth Kvalheim | Moss | 6 | 3 | 2,00 |
2 | Péter Kovács | Odd | 6 | 5 | 1,20 |
3 | Eirik Markegård | Follo | 6 | 6 | 1,00 |
4 | Nikola Đurđić | Haugesund | 5 | 3 | 1,67 |
5 | Bernt Hulsker | Stabæk | 5 | 3 | 1,67 |
6 | Andreas Moen | Strømmen | 5 | 3 | 1,67 |
7 | Espen Hoff | Start | 5 | 4 | 1,25 |
8 | Tarjei Dale | Notodden | 4 | ? | ? |
9 | Mattias Andersson | Fredrikstad | 4 | 1 | 4,00 |
10 | Marcus Pedersen | Strømsgodset | 4 | 3 | 1,33 |
11 | Ole Martin Årst | Start | 4 | 3 | 1,33 |
12 | Marius Helle | Bryne | 4 | 3 | 1,33 |
13 | Vegard Lysvoll | Tromsdalen | 4 | 3 | 1,33 |
14 | Trond Olsen | Rosenborg | 4 | 4 | 1,00 |
15 | Bonaventure Maruti | Follo | 4 | 4 | 1,00 |
16 | Samir Saric | Sandefjord | 4 | 4 | 1,00 |
17 | Erik Tønne | Strindheim | 3 | ? | ? |
18 | Mustafa Abdellaoue | Vålerenga | 3 | 2 | 1,50 |
19 | Abdou Darbo | Hønefoss | 3 | 2 | 1,50 |
20 | Lennox Kanu | Sandnes Ulf | 3 | 2 | 1,50 |
21 | Alex Valencia | Fredrikstad | 3 | 2 | 1,50 |
22 | Bengt Sæternes | Vålerenga | 3 | 2 | 1,50 |
23 | Jim André Johansen | Strømsgodset | 3 | 3 | 1,00 |
24 | Martin Wiig | Sarpsborg 08 | 3 | 3 | 1,00 |
25 | Anthony Ujah | Lillestrøm | 3 | 3 | 1,00 |
26 | Celso Borges | Fredrikstad | 3 | 3 | 1,00 |
27 | Håvard Sakariassen | Bodø/Glimt | 3 | 3 | 1,00 |
28 | Mats Cato Søvik Moldskred | Løv-Ham | 3 | 4 | 0,75 |
29 | Espen Næss Lund | FK Tønsberg | 3 | 4 | 0,75 |
30 | Mohammed Ahamed | Tromsø | 3 | 4 | 0,75 |
31 | Barry Kader | Sogndal | 3 | 4 | 0,75 |
32 | Kai Risholt | Kongsvinger | 3 | 4 | 0,75 |
33 | Davy Claude Angan | Hønefoss | 3 | 4 | 0,75 |
34 | Morten Moldskred | Rosenborg | 3 | 4 | 0,75 |
35 | Markus Henriksen | Rosenborg | 3 | 5 | 0,60 |
36 | Steffen Iversen | Rosenborg | 3 | 5 | 0,60 |
37 | Tommy Høiland | Viking | 3 | 5 | 0,60 |
38 | Håvard Storbæk | Odd | 3 | 6 | 0,50 |
Zie ook
- altomfotball
- RSSSF
- fotballen.eu
- ↑ Fyllingen wint na strafschoppen (4-2)
- ↑ Nardo wint na strafschoppen (5-4)
- ↑ a b c d e f g h Na verlenging
- ↑ Nybergsund Trysil wint na strafschoppen (2-4)
- ↑ Nybergsund Trysil wint na strafschoppen (10-11)
- ↑ Hønefoss wint na strafschoppen (4-5)
- ↑ FK Tønsberg wint na strafschoppen (3-4)
- ↑ Hønefoss wint na strafschoppen (3-5)