Ruta del Sol 2007
Ruta del Sol 2007 Vuelta a Andalucia 2007 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
53e editie | |||||||
Periode | 18 februari – 22 februari | ||||||
Startplaats | Villa de Otura | ||||||
Finishplaats | Antequera | ||||||
Totale afstand | 818,9 km | ||||||
Gem. snelheid | 40,244 km/h | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Algemeen | Óscar Freire | ||||||
Punten | Óscar Freire | ||||||
Bergen | José Alberto Benitez | ||||||
Sprint | Marcus Burghardt | ||||||
Combinatie | Dario Cioni | ||||||
Team | Fuerteventura-Canarias | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Ruta del Sol 2007, ook bekend onder de naam Vuelta a Andalucia, werd gehouden van 18 februari tot en met 22 februari in Andalusië. Het was de 53ste editie van deze meerdaagse etappekoers in het zuiden van Spanje. Aan het vertrek stonden 104 renners, van wie 88 coureurs de eindstreep in Antequera haalden. Óscar Freire won twee etappes en het eindklassement. De andere drie etappes werden gewonnen door Dario Cioni, Max van Heeswijk en Tom Boonen.
Etappe-overzicht
etappe | datum | start | finish | afstand | winnaar | klassementsleider |
---|---|---|---|---|---|---|
1e | 12 februari | Villa de Otura | La Zubia | 146,5 km | Dario Cioni | Dario Cioni |
2e | 13 februari | Vegas del Genil | Cazorla | 156,6 km | Óscar Freire | |
3e | 14 februari | La Guardia de Jaén | Jaén | 170,6 km | Max van Heeswijk | |
4e | 15 februari | Cabra | Córdoba | 179,2 km | Tom Boonen | |
5e | 16 februari | Ecija | Antequera | 170,9 km | Óscar Freire | Óscar Freire |
Etappe-uitslagen
1e etappe
rang | renner | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Dario Cioni | Italië | 3u 31' 56" |
2 | Antton Luengo | Spanje | op 1" |
3 | Óscar Freire | Spanje | op 5" |
4 | Francisco Ventoso | Spanje | z.t. |
5 | José Joaquín Rojas | Spanje | z.t. |
6 | Danilo Napolitano | Italië | z.t. |
7 | Baden Cooke | Australië | z.t. |
8 | Koldo Fernández | Spanje | z.t. |
9 | Francisco Mancebo | Spanje | z.t. |
10 | Tadej Valjavec | Slovenië | z.t. |
2e etappe
rang | renner | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Óscar Freire | Spanje | 3u 44' 54" |
2 | Francisco Ventoso | Spanje | z.t. |
3 | Tadej Valjavec | Slovenië | z.t. |
4 | José Joaquín Rojas | Spanje | op 2" |
5 | Cadel Evans | Australië | op 4" |
6 | Paul Martens | Duitsland | z.t. |
7 | José Adrián Bonilla | Costa Rica | z.t. |
8 | Serge Baguet | België | z.t. |
9 | Rodrigo García | Spanje | z.t. |
10 | Luis Pasamontes | Spanje | z.t. |
3e etappe
rang | renner | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Max van Heeswijk | Nederland | 3u 57' 34" |
2 | Óscar Freire | Spanje | z.t. |
3 | José Joaquín Rojas | Spanje | z.t. |
4 | Aleksandr Chatoentsev | Rusland | z.t. |
5 | Francisco Ventoso | Spanje | z.t. |
6 | Luis Pasamontes | Spanje | z.t. |
7 | Rodrigo García | Spanje | z.t. |
8 | Koldo Fernández | Spanje | z.t. |
9 | Francisco Mancebo | Spanje | z.t. |
10 | Tadej Valjavec | Slovenië | z.t. |
4e etappe
rang | renner | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Tom Boonen | België | 4u 32' 07" |
2 | Danilo Napolitano | Italië | z.t. |
3 | Koldo Fernández | Spanje | z.t. |
4 | Óscar Freire | Spanje | z.t. |
5 | José Joaquín Rojas | Spanje | z.t. |
6 | Manuele Mori | Italië | z.t. |
7 | Gorik Gardeyn | België | z.t. |
8 | Mikel Gaztañaga | Spanje | z.t. |
9 | Roger Hammond | Verenigd Koninkrijk | z.t. |
10 | Marcus Burghardt | Duitsland | z.t. |
5e etappe
rang | renner | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Óscar Freire | Spanje | 4u 34' 19" |
2 | Koldo Fernández | Spanje | op 2" |
3 | Manuele Mori | Italië | z.t. |
4 | Francisco Ventoso | Spanje | z.t. |
5 | Tadej Valjavec | Slovenië | z.t. |
6 | Roger Hammond | Verenigd Koninkrijk | z.t. |
7 | Linus Gerdemann | Duitsland | z.t. |
8 | Alberto Benitez | Spanje | z.t. |
9 | Francisco Mancebo | Spanje | z.t. |
10 | Dario Cioni | Italië | z.t. |
Eindklassementen
Algemeen klassement
Plaats | Naam | Ploeg | Tijd |
---|---|---|---|
Óscar Freire | Rabobank | 20u20'55" | |
2 | Dario Cioni | Predictor-Lotto | + 1" |
3 | Tadej Valjavec | Lampre-Fondital | + 2" |
4 | Francisco Ventoso | Saunier Duval-Prodir | z.t. |
5 | Koldo Fernández | Euskaltel-Euskadi | + 6" |
6 | Francisco Mancebo | Relax-GAM | z.t. |
7 | Roger Hammond | T-Mobile Team | z.t. |
8 | Luis Pasamontes | Unibet.com | z.t. |
9 | Linus Gerdemann | T-Mobile Team | z.t. |
10 | Rodrigo García | Fuerteventura-Canarias | z.t. |
17 | Laurens ten Dam | Unibet.com | + 25" |
26 | Serge Baguet | Quick Step-Innergetic | z.t. |
Puntenklassement
Plaats | Naam | Ploeg | Punten |
---|---|---|---|
Óscar Freire | Rabobank | 100 | |
2 | Francisco Ventoso | Saunier Duval-Prodir | 60 |
3 | José Joaquín Rojas | Caisse d'Epargne | 54 |
Bergklassement
Plaats | Naam | Ploeg | Punten |
---|---|---|---|
José Alberto Benítez | Saunier Duval-Prodir | 12 | |
2 | Beñat Albizuri | Euskaltel-Euskadi | 9 |
3 | Dario Cioni | Predictor-Lotto | 6 |
Sprintklassement
Plaats | Naam | Ploeg | Punten |
---|---|---|---|
Marcus Burghardt | T-Mobile Team | 11 | |
2 | Antton Luengo | Euskaltel-Euskadi | 8 |
3 | Eric Baumann | T-Mobile Team | 5 |
Combinatieklassement
Plaats | Naam | Ploeg | Punten |
---|---|---|---|
Dario Cioni | Predictor-Lotto | 11 | |
2 | Francisco Ventoso | Saunier Duval-Prodir | 18 |
3 | Rodrigo García | Fuerteventura-Canarias | 34 |
Ploegenklassement
Plaats | Ploeg | Tijd |
---|---|---|
Fuerteventura-Canarias | 61u03'07" | |
2 | Saunier Duval-Prodir | + 1" |
3 | T-Mobile Team | + 15" |
Externe link
- Officiële website
Bronnen, noten en/of referenties
- cyclingnews