Wereldkampioenschappen baanwielrennen 2002
WK baanwielrennen 2002 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Kopenhagen | ||||||
Jaar | 2002 | ||||||
Data | 25 t/m 29 september | ||||||
Sport | Baanwielrennen | ||||||
Organisator | UCI | ||||||
Evenementen | 15 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De wereldkampioenschappen baanwielrennen 2002 werden van 25 september tot en met 29 september 2002 gehouden in Kopenhagen.
Mannen
Puntenkoers
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Chris Newton | Verenigd Koninkrijk |
2 | Franz Stocher | Oostenrijk |
3 | Juan Curuchet | Argentinië |
Ploegsprint
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Chris Hoy Craig MacLean Jamie Staff | Verenigd Koninkrijk |
2 | Sean Eadie Jobie Dajka Ryan Bayley | Australië |
3 | Carsten Bergemann Sören Lausberg Jens Fiedler | Duitsland |
1KM
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Chris Hoy | Verenigd Koninkrijk |
2 | Arnaud Tournant | Frankrijk |
3 | Shane Kelly | Australië |
Keirin
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Jobie Dajka | Australië |
2 | Jose Antonio Villanueva Trinidad | Spanje |
3 | René Wolff | Duitsland |
Individuele Achtervolging
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Bradley McGee | Australië |
2 | Luke Roberts | Australië |
3 | Jens Lehmann | Duitsland |
Ploegen Achtervolging
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Peter Dawson Brett Lancaster Luke Roberts Stephen Wooldridge Mark Renshaw | Australië |
2 | Christian Lademann Jens Lehmann Sebastian Siedler Guido Fulst Christian Bach | Duitsland |
3 | Paul Manning Chris Newton Bradley Wiggins Bryan Steel Steve Cummings | Verenigd Koninkrijk |
Scratch
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Franco Marvulli | Zwitserland |
2 | Anthony Gibb | Verenigd Koninkrijk |
3 | Stefan Steinweg | Duitsland |
Koppelkoers
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Jérôme Neuville, Franck Perque | Frankrijk |
2 | Roland Garber, Franz Stocher | Oostenrijk |
3 | Juan Curuchet, Edgardo Simón | Argentinië |
Sprint
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Sean Eadie | Australië |
2 | Jobie Dajka | Australië |
3 | Florian Rousseau | Frankrijk |
Vrouwen
Puntenkoers
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Olga Sljoesarjova | Rusland |
2 | Lada Kozlíková | Tsjechië |
3 | Vera Carrara | Italië |
500 m
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Natallia Tsylinskaya | Wit-Rusland |
2 | Nancy Contreras | Mexico |
3 | Kerrie Maeres | Australië |
Keirin
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Li Na | China |
2 | Clara Sanchez | Frankrijk |
3 | Rosealee Hubbard | Australië |
Individuele Achtervolging
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Leontien van Moorsel | Nederland |
2 | Olga Sljoesarjova | Rusland |
3 | Katherine Bates | Australië |
Scratch
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Lada Kozlíková | Tsjechië |
2 | Rochelle Gilmore | Australië |
3 | Olga Sljoesarjova | Rusland |
Sprint
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Natallia Tsylinskaya | Wit-Rusland |
2 | Kerrie Meares | Australië |
3 | Katrin Meinke | Duitsland |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Australië | 4 | 5 | 4 | 13 |
2 | Verenigd Koninkrijk | 3 | 1 | 1 | 5 |
3 | Wit-Rusland | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Frankrijk | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | Rusland | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Tsjechië | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | China | 1 | 0 | 0 | 1 |
Nederland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Zwitserland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10 | Oostenrijk | 0 | 2 | 0 | 2 |
11 | Duitsland | 0 | 1 | 5 | 6 |
12 | Mexico | 0 | 1 | 0 | 1 |
Spanje | 0 | 1 | 0 | 1 | |
14 | Argentinië | 0 | 0 | 2 | 2 |
15 | Italië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 15 | 15 | 15 | 45 |