Wereldkampioenschappen roeien 2006
Wereldkampioenschappen roeien 2006 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Dorney Lake | |||||||
Gehouden in | Eton, Groot-Brittannië | ||||||
Editie | 36 | ||||||
Jaar | 2006 | ||||||
Data | 20 t/m 27 augustus | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 23 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 36e editie van de wereldkampioenschappen roeien werden gehouden van 20 tot en met 27 augustus 2006. Het jaarlijkse roeievenement had plaats op het Dorney Lake in Eton, Groot-Brittannië.
Het toernooi staat onder auspiciën van de wereldroeifederatie FISA.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff M1x | Nieuw-Zeeland Mahe Drysdale | 6.35,40 | Duitsland Marcel Hacker | 6.35,49 | Tsjechië Ondřej Synek | 6.37,51 |
Lichte skiff LM1x | Verenigd Koninkrijk Zac Purchase | 6.47,82 | Spanje Juan Zunzunegui Guimerans | 6.50,14 | Nieuw-Zeeland Duncan Grant | 6.52,73 |
Dubbel twee M2x | Frankrijk Jean-Baptiste Macquet Adrien Hardy | 6.07,60 | Slovenië Luka Špik Iztok Čop | 6.09,79 | Verenigd Koninkrijk Matthew Wells Stephen Rowbotham | 6.10,95 |
Twee zonder M2- | Australië Drew Ginn Duncan Free | 6.18,00 | Nieuw-Zeeland Nathan Twaddle George Bridgewater | 6.19,13 | Canada Kevin Light Malcolm Howard | 6.21,83 |
Twee met M2+ | Servië en Montenegro Nikola Stojic Jovan Popovic Ivan Ninkovic | 6.51,27 | Italië Francesco Gabriele Dario Cerasola Andrea Riva | 6.54,39 | Canada James Byrnes Derek O'Farrell Brian Price | 6.55,41 |
Lichte dubbel twee LM2x | Denemarken Mads Rasmussen Rasmus Quist | 6.11,42 | Italië Marcello Miani Elia Luini | 6.14,90 | Frankrijk Fabrice Moreau Frederic Dufour | 6.15,94 |
Lichte twee zonder LM2- | Duitsland Ole Rueckbrodt Felix Otto | 6.28,41 | Spanje Juan Manuel Florido Pellon Jesus Gonzalez Alvarez | 6.30,17 | Italië Andrea Caianiello Salvatore Di Somma | 6.30,64 |
Dubbel vier M4x | Polen Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michal Jelinksi Adam Korol | 5.38,99 | Oekraïne Volodymyr Pavlovskyi Dmytro Prokopenko Sergiy Biloushchenko Sergiy Gryn | 5.40,47 | Estland Allar Raja Igor Kuzmin Tõnu Endrekson Andrei Jämsä | 5.41,23 |
Vier zonder M4- | Verenigd Koninkrijk Steve Williams Pete Reed Alex Partridge Andrew Triggs-Hodge | 5.43,75 | Duitsland Gregor Hauffe Toni Seifert Urs Käufer Filip Adamski | 5.44,64 | Nederland Geert Cirkel Jan-Willem Gabriëls Matthijs Vellenga Gijs Vermeulen | 5.45,54 |
Vier met M4+ | Duitsland Jan Martin Bröer Matthias Flach Philipp Naruhn Florian Eichner Martin Sauer | 6.05,77 | Canada Max Lang Chris Aylard Robert Gibson Will Crothers Stephen Cheng | 6.06,47 | Nieuw-Zeeland James Dallinger Steven Cottle Paul Gerritsen Dane Boswell Daniel Quigley | 6.07,37 |
Lichte dubbel vier LM4x | Italië Gardino Pellolio Daniele Gilardoni Luca Moncada Daniele Danesin | 5.53,83 | Duitsland Kai Anspach Martin Rückbrodt Knud Lange Christoph Schregel | 5.55,87 | Frankrijk Bastien Tabourier Quentin Colard Maxime Goisset Remi Di Girolamo | 5.57,42 |
Lichte vier zonder LM4- | China Zhongming Huang Chongkui Wu Zhang Lin Jun Tian | 5.49,43 | Frankrijk Franck Solforosi Jeremy Pouge Jean-Christophe Bette Fabien Tilliet | 5.51,26 | Ierland Gearoid Towey Eugene Coakley Richard Archibald Paul Griffin | 5.51,35 |
Acht M8+ | Duitsland Jörg Dießner Sebastian Schulte Stephan Koltzk Philipp Stüer Jan Tebrügge Ulf Siemes Thorsten Engelmann Bernd Heidicker Peter Thiede | 5.21,85 | Italië Lorenzo Carboncini Niccola Mornati Luca Agamennoni Alessio Sartori Mario Palmisano Dario Dentale Pierpaolo Frattini Carlo Mornati Gaetano Iannuzzi | 5.23,29 | Verenigde Staten Paul Daniels Matt Deakin Steve Coppola Jr Kenneth Jurkowski Giuseppe Lanzone Daniel Walsh Beau Hoopman Marcus McElhenney Christopher Liwski | 5.24,14 |
Lichte acht LM8+ | Italië Luigi Scala Giorgio Tuccinardi Livio La Padula Franco Sancassani Martino Goretti Michele Savrie Jiri Vlcek Fabrizio Gabriele Andrea Lenzi (st) | 5.36,35 | Duitsland Marc Rippel Christian Scherhag Bjoern Steinfurth Alexander Bernhardt Jost Schoeman-Finck Matthias Schoeman-Finck Lutz Ackermann Matthias Veit Felix Erdman (st) | 5.38,48 | Polen Tomasz Kowalik Lukasz Siemion Mariusz Stanczuk Jaroslaw Bielaszewski Szymon Wisniewski Maciej Madej Lukasz Pawlowski Cezary Mrozowicz Rafal Wozniak (st) | 5.38,71 |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Wit-Rusland Jekaterina Chodotovitsj-Karsten | 7.11,02 | Tsjechië Mirka Knapkova | 7.15,02 | Zweden Frida Svensson | 7.18,35 |
Lichte skiff LW1x | Nederland Marit van Eupen | 7.32,26 | Duitsland Berit Carow | 7.33,61 | Spanje Teresa Mas De Xaxars | 7.34,98 |
Dubbel twee W2x | Australië Liz Kell Brooke Pratley | 6.47,67 | Duitsland Britta Oppelt Susanne Schmidt | 6.47,95 | Nieuw-Zeeland Georgina Evers-Swindell Caroline Evers-Swindell | 6.48,82 |
Twee zonder W2- | Canada Darcy Marquardt Jane Rumball | 6.54,68 | Nieuw-Zeeland Juliette Haigh Nicky Coles | 6.56,72 | Duitsland Nicole Zimmerman Elke Hipler | 6.57,11 |
Lichte dubbel twee LW2x | China Dongxiang Xu Shimin Yan | 6.55,12 | Australië Marguerite Houston Amber Halliday | 6.56,57 | Griekenland Chrysi Biskitzi Alexandra Tsiavou | 6.57,14 |
Dubbel vier W4x | Verenigd Koninkrijk Debbie Flood Sarah Winckless Frances Houghton Katherine Grainger | 6.12,50 | Australië Catriona Sens Sonia Mills Dana Faletic Sally Kehoe | 6.13,99 | Duitsland Christiane Huth Magdalena Schmude Jeannine Hennicke Stephanie Schiller | 6.14,67 |
Vier zonder W4- | Australië Robyn Selby Smith Jo Lutz Amber Bradley Kate Hornsey | 6.25,35 | China Fei Yu Meng Li Tong Li Xiuhua Luo | 6.26,75 | Verenigde Staten Portia Johnson Erin Cafaro Esther Lofgren Rachel Jeffers | 6.28,66 |
Lichte dubbel vier LW4x | China Hua Yu Haixia Chen Xuefei Fan Jing Liu | 6.23,96 | Denemarken Kirsten Jepsen Sine Christiansen Katrin Olsen Juliane Rasmussen | 6.28,16 | Verenigd Koninkrijk Laura Ralston Lindsay Dick Hester Goodsell Sophie Hosking | 6.30,02 |
Acht W8+ | Verenigde Staten Brett Sickler Megan Cooke Anna Goodale Lindsay Shoop Anna Mickelson Susan Francia Caroline Lind Caryn Davies Mary Whipple | 5.55,50 | Duitsland Nina Wengert Johanna Rönfeldt Christina Gerking Nadine Schmultzer Lenka Wech Maren Derlien Nicole Zimmerman Elke Hipler Annina Ruppel | 5.57,29 | Australië Jo Lutz Robyn Selby Smith Amber Bradley Kate Hornsey Emily Martin Sarah Cook Kim Crow Sarah Heard Lizzy Patrick | 6.00,29 |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 3 | 7 | 1 | 11 |
2 | Australië | 3 | 1 | 2 | 6 |
3 | China | 3 | 1 | 0 | 4 |
4 | Italië | 2 | 3 | 1 | 6 |
5 | Verenigd Koninkrijk | 2 | 1 | 2 | 5 |
6 | Nieuw-Zeeland | 1 | 2 | 3 | 6 |
7 | Canada | 1 | 1 | 2 | 4 |
Frankrijk | 1 | 1 | 2 | 4 | |
9 | Denemarken | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | Verenigde Staten | 1 | 0 | 2 | 3 |
11 | Nederland | 1 | 0 | 1 | 2 |
Polen | 1 | 0 | 1 | 2 | |
13 | Rusland | 1 | 0 | 0 | 1 |
Servië | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Wit-Rusland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
16 | Spanje | 0 | 2 | 1 | 3 |
17 | Tsjechië | 0 | 1 | 1 | 2 |
18 | Slovenië | 0 | 1 | 0 | 1 |
Oekraïne | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Estland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Griekenland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ierland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zweden | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 23 | 23 | 23 | 69 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Uitslagen op de officiële site van de FISA
- (en) Medaillewinnaars wereldkampioenschappen roeien
- (en) History of Australian Rowing