EM i friidrett innendørs 2023 – 60 meter hekk kvinner
EM i friidrett innendørs 2023 – 60 meter hekk kvinner | |||
---|---|---|---|
Ataköy Athletics Arena (2012) | |||
Konkurranse | 60 meter hekk kvinner | ||
Arrangement | EM i friidrett innendørs 2023 | ||
Sted | Istanbul, Tyrkia | ||
Dato | 4. mars (forsøksheat) 5. mars (semifinale og finale) | ||
Deltakere | 30 | ||
Vinnertid | 7,79 NR | ||
Medaljevinnere | |||
Reetta Hurske, Finland | |||
Nadine Visser, Nederland | |||
Ditaji Kambundji, Sveits | |||
Forrige | Toruń 2021 | ||
Neste | Apeldoorn 2025 |
Øvelser under EM i friidrett innendørs 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
60 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
3000 m | menn | kvinner | ||
60 meter hekk | menn | kvinner | ||
4 x 400 m stafett | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Femkamp | kvinner | |||
Sjukamp | menn | |||
Denne boksen:
|
60 meter hekk for kvinner under EM i friidrett innendørs 2023 ble arrangert 4. mars 2023 kl 10:35 (forsøksheat), 5. mars 2023 kl 10:55 (semifinale) og 5. mars 2023 kl 20:55 (finale) lokal tid.
Medaljevinnere
Medaljevinnere | ||||||
01 | 02 | 03 | ||||
Reetta Hurske | Nadine Visser | Ditaji Kambundji | ||||
Finland | Nederland | Sveits |
Rekorder
Gjeldende rekorder og bestenoteringer før mesterskapet | ||||
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Susanna Kallur (SWE) | 7,68 | Karlsruhe, Tyskland | 10. februar 2008 |
Europarekord | ||||
Mesterskapsrekord | Lyudmila Narozhilenko (URS) | 7,74 | Glasgow, Storbritannia | 4. mars 1990 |
Årsbeste i verden | Masai Russell (USA) | 7,77 | Fayetteville, USA | 25. februar 2023 |
Årsbeste i Europa | Pia Skrzyszowska (POL) | 7,78 | Łódź, Polen | 4. februar 2023 |
Resultater
Forsøksheat
Kvalifisering: De 3 første i hvert heat (Q) og de 4 raskeste ellers (q) gikk videre til semifinalene.[1]
Plassering | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Nadine Visser | Nederland Nederland | 7.88 | Q |
2 | 3 | Reetta Hurske | Finland Finland | 7.93 | Q |
3 | 3 | Mette Graversgaard | Danmark Danmark | 7.96 | Q, NR |
4 | 1 | Laëticia Bapté | Frankrike Frankrike | 7.97 | Q |
5 | 2 | Cyréna Samba-Mayela | Frankrike Frankrike | 7.99 | Q |
6 | 4 | Ditaji Kambundji | Sveits Sveits | 8.02 | Q |
6 | 4 | Sarah Lavin | Irland Irland | 8.03 | Q |
8 | 3 | Judy Chalcou | Frankrike Frankrike | 8.03 | Q |
9 | 2 | Maayke Tjin-A-Lim | Nederland Nederland | 8.03 | Q |
10 | 1 | Gréta Kerekes | Ungarn Ungarn | 8.04 | Q |
11 | 2 | Natalia Christofi | Kypros Kypros | 8.08 | Q |
12 | 4 | Zoë Sedney | Nederland Nederland | 8.08 | Q |
13 | 2 | Weronika Nagięć | Polen Polen | 8.09 | q |
14 | 4 | Elisa Di Lazzaro | Italia Italia | 8.10 | q |
15 | 1 | Anne Zagré | Belgia Belgia | 8.13 | q |
16 | 2 | Annimari Korte | Finland Finland | 8.14 | q |
17 | 2 | Mathilde Heltbech | Danmark Danmark | 8.15 | SB |
18 | 4 | Lotta Harala | Finland Finland | 8.17 | |
19 | 1 | Xènia Benach | Spania Spania | 8.17 | |
20 | 1 | Monika Zapalska | Tyskland | 8.19 | |
21 | 2 | Anna Tóth | Ungarn Ungarn | 8.20 | |
22 | 4 | Olimpia Barbosa | Portugal Portugal | 8.21 | |
23 | 3 | Andrea Rooth | Norge Norge | 8.21 | |
24 | 4 | Anja Lukić | Serbia Serbia | 8.23 | |
25 | 1 | Victoria Rausch | Luxembourg Luxembourg | 8.23 | |
26 | 3 | Viktória Forster | Slovakia Slovakia | 8.24 | |
27 | 3 | Anna Plotitsyna | Ukraina Ukraina | 8.26 | |
28 | 3 | Nicla Mosetti | Italia Italia | 8.30 | |
29 | 2 | Anais Karagianni | Hellas Hellas | 8.34 | |
30 | 1 | Joni Tomičić Prezelj | Slovenia | 9.22 | |
99 - | 4 | Elisavet Pesiridou | Hellas Hellas | 9,99 DNS |
Semifinaler
Kvalifikasjon: De fire i hvert heat (Q) gikk videre til finalen.[2]
Plassering | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Reetta Hurske | Finland Finland | 7.85 | Q |
2 | 2 | Laëticia Bapté | Frankrike Frankrike | 7.91 | Q |
3 | 1 | Nadine Visser | Nederland Nederland | 7.93 | Q |
4 | 1 | Mette Graversgaard | Danmark Danmark | 7.94 | Q, NR |
5 | 1 | Ditaji Kambundji | Sveits Sveits | 7.97 | Q |
6 | 2 | Sarah Lavin | Irland Irland | 7.99 | Q |
7 | 2 | Gréta Kerekes | Ungarn Ungarn | 8.00 | Q, PB |
8 | 2 | Cyréna Samba-Mayela | Frankrike Frankrike | 8.00 | |
9 | 1 | Maayke Tjin-A-Lim | Nederland Nederland | 8.02 | Q |
10 | 2 | Zoë Sedney | Nederland Nederland | 8.06 | |
11 | 2 | Elisa Di Lazzaro | Italia Italia | 8.06 | |
12 | 2 | Anne Zagré | Belgia Belgia | 8.08 | SB |
13 | 1 | Annimari Korte | Finland Finland | 8.13 | |
14 | 1 | Weronika Nagięć | Polen Polen | 8.15 | |
15 - | 1 | Judy Chalcou | Frankrike Frankrike | 9.99 DNS | |
15 - | 1 | Natalia Christofi | Kypros Kypros | 9.99 DNS |
Finale
Resultatene var som følger:[3]
Plassering | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 5 | Reetta Hurske | Finland Finland | 7.79 | =NR |
02 | 4 | Nadine Visser | Nederland Nederland | 7.84 | SB |
03 | 7 | Ditaji Kambundji | Sveits Sveits | 7.91 | |
4 | 6 | Mette Graversgaard | Danmark Danmark | 7.92 | NR |
5 | 3 | Laëticia Bapté | Frankrike Frankrike | 7.97 | |
6 | 8 | Sarah Lavin | Irland Irland | 8.03 | |
7 | 1 | Gréta Kerekes | Ungarn Ungarn | 8.03 | |
8 | 2 | Maayke Tjin-A-Lim | Nederland Nederland | 8.09 |
Referanser
- ^ «Women's 60m hurdles - Heats Results» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 4. mars 2023. Besøkt 27. mars 2023.
- ^ «Women's 60m hurdles - Semifinals Results» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 5. mars 2023. Besøkt 27. mars 2023.
- ^ «Women's 60m hurdles - Final Results» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 5. mars 2023. Besøkt 27. mars 2023.
Autoritetsdata