Friidrett under Asialekene 1970
Friidrett under Asialekene 1970 ble arrangert i Bangkok i Thailand i 1970. Det var 34 øvelser, 22 for menn og tolv for damer. Japan ble beste nasjon med atten gullmedaljer foran India med fem.
Medaljer
Friidrett Asialekene 1970, Bangkok | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1. | Japan | 18 | 17 | 6 | 41 |
2. | India | 5 | 5 | 5 | 15 |
3. | Israel | 4 | 2 | 1 | 7 |
4. | Thailand | 2 | 1 | 1 | 4 |
5. | Ceylon | 2 | 1 | 0 | 3 |
6. | Republikken Kina (Taiwan) | 1 | 3 | 5 | 9 |
7. | Iran | 1 | 2 | 0 | 3 |
8. | Sør-Korea | 1 | 1 | 5 | 7 |
9. | Burma | 1 | 0 | 1 | 2 |
10. | Filippinene | 0 | 1 | 3 | 4 |
11. | Singapore | 0 | 1 | 2 | 3 |
Pakistan | 0 | 1 | 2 | 3 | |
13. | Malaysia | 0 | 0 | 2 | 2 |
Indonesia | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Totalt | 34 | 34 | 34 | 102 |
Resultater
Menn
Øvelse: | Gull: | Sølv: | Bronse: | |||
100 meter | Masahide Jinno Japan | 10,5 | Anat Ratanapol Thailand | 10,5 | Canagasabai Kunalan Singapore | 10,5 |
200 meter | Anat Ratanapol Thailand | 21,1 | Masahide Jinno Japan | 21,5 | Canagasabai Kunalan Singapore | 21,5 |
400 meter | Yoshiharu Tomonaga Japan | 46,6 | Wickramesinghe Wimaladase Ceylon | 46,7 | Sucha Singh India | 47,2 |
800 meter | Jimmy Crampton Burma | 1.47,9 | Sriram Singh India | 1.48,3 | Yoshitake Tsuchiya Japan | 1.48,7 |
1500 meter | Susumu Noro Japan | 3.53,0 | Muhammad Younis Pakistan | 3.53,2 | Jimmy Crampton Burma | 3.53,3 |
5000 meter | Lucien Rosa Ceylon | 14.32,2 | Edward Sequeira India | 14.33,8 | Yuval Wischnitzer Israel | 14.34,7 |
10000 meter | Lucien Rosa Ceylon | 29.55,6 | Kenichi Otsuki Japan | 29.56,9 | Park Bong-Keun Sør-Korea | 31.43,0 |
Maraton | Kenji Kimihara Japan | 2.21,03 | Yoshiro Mifune Japan | 2.24,21 | Kang Myung-Kwang Sør-Korea | 2.26,48 |
3000 meter hinder | Nobuyoshi Miura Japan | 8.48,8 | Susumu Noro Japan | 8.50,3 | Gurmej Singh India | 8.53,2 |
110 meter hekk | Chikashi Watanabe Japan | 14,7 | Roderick Lee Republikken Kina (Taiwan) | 15,1 | Bancha Ramarat Thailand | 15,8 |
400 meter hekk | Yukitaka Shigeta Japan | 52,6 | Roderick Lee Republikken Kina (Taiwan) | 52,8 | Norman Brinkworth Pakistan | 53,2 |
Høydehopp | Teymour Ghiassi Iran | 2,06 | Hidehiko Tomizawa Japan | 2,06 | Bhim Singh India | 2,03 |
Stavsprang | Kyoichiro Inoue Japan | 4,80 | Masanari Araya Japan | 4,60 | Hong Sang-Pyo Sør-Korea | 4,30 |
Lengdehopp | Shinji Ogura Japan | 7,62 | Hiroomi Yamada Japan | 7,52 | Labh Singh India | 7,45 |
Tresteg | Mohinder Singh Gill India | 16,11 | Labh Singh India | 15,82 | Tsai Teng-Long Republikken Kina (Taiwan) | 15,79 |
Kulestøt | Joginder Singh India | 17,09 | Jalal Keshmiri Iran | 16,96 | Masazumi Aoki Japan | 16,59 |
Diskos | Praveen Kumar India | 52,32 | Jalal Keshmiri Iran | 51,40 | Toji Hayashi Japan | 48,94 |
Sleggekast | Shigenobu Murofushi Japan | 67,08 | Yoshihisa Ishida Japan | 64,34 | Yusaf Malik Pakistan | 51,38 |
Spydkast | Hisao Yamamoto Japan | 71,24 | Park Soon-Kwon Sør-Korea | 67,98 | Nashatar Singh Sidhu Malaysia | 67,34 |
Tikamp | Junichi Onizuka Japan | 7 073 | M.G. Shetty India | 6 582 | Wang Ing-Shi Republikken Kina (Taiwan) | 6 556 |
4 x 100 meter stafett | Thailand | 40,4 | Japan | 40,7 | India | 40,9 |
4 x 400 meter stafett | India | 3.10,0 | India | 3.11,9 | Malaysia | 3.13,0 |
Damer
Øvelse: | Gull: | Sølv: | Bronse: | |||
100 meter | Chi Cheng Republikken Kina (Taiwan) | 11,6 | Keiko Yamada Japan | 12,1 | Carolina Rieuwpassa Indonesia | 12,4 |
200 meter | Keiko Yamada Japan | 25,0 | Amelita Alanes Filippinene | 25,2 | Carolina Rieuwpassa Indonesia | 25,4 |
400 meter | Kamaljeet Sandhu India | 57,3 | Aviva Balas Israel | 57,3 | Nobuko Kawano Japan | 57,4 |
800 meter | Hannah Shezifi Israel | 2.06,5 | Nobuko Kawano Japan | 2.11,7 | Isabel Cruz Filippinene | 2.13,5 |
1500 meter | Hannah Shezifi Israel | 4.25,1 | Miyako Inoue Japan | 4.40,2 | Lee Chiu-Hsia Republikken Kina (Taiwan) | 4.41,4 |
100 meter hekk | Esther Shahamorov Israel | 14,0 | Ayako Natsume Japan | 14,0 | Lin Yet-Hsiang Republikken Kina (Taiwan) | 14,6 |
Høydehopp | Michiyo Inaoka Japan | 1,70 | Kumie Suzuki Japan | 1,66 | Lolita Lagrosas Filippinene | 1,56 |
Lengdehopp | Hiroko Yamashita Japan | 6,02 | Esther Shahamorov Israel | 5,94 | Keiko Tsuchida Japan | 5,75 |
Kulestøt | Paik Ok-Ja Sør-Korea | 14,57 | Satoe Matsusaki Japan | 14,07 | Yoko Saito Japan | 13,86 |
Diskos | Teruko Yagishita Japan | 47,70 | Yoko Saito Japan | 44,42 | Paik Ok-Ja Sør-Korea | 44,02 |
Spydkast | Nobuko Morita Japan | 49,84 | Sakiko Hara Japan | 48,12 | Lee Bok-Soon Sør-Korea | 43,70 |
Sjukamp | Esther Shahamorov Israel | 4 530 | Lin Soon-Yi Republikken Kina (Taiwan) | 4 382 | Lolita Lagrosas Filippinene | 4 020 |
4 x 100 meter stafett | Japan | 47,2 | Singapore | 48,0 | Republikken Kina (Taiwan) | 48,1 |
Eksterne lenker
- Página de los Juegos Asiáticos de 1970
- v
- d
- r
Badminton · Basketball · Boksing · Bryting · Fotball · Friidrett · Landhockey · Seiling · Skyting · Stuping · Svømming · Sykling · Vannpolo · Vektløfting · Volleyball