Italia under VM i friidrett 2017
Italia under VM i friidrett | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||
Italia under VM i friidrett 2017 i London | ||||||||
Deltakere | 36 (18 menn, 18 kvinner) | |||||||
Medaljer: Rang: =37[1] | Gull 0 | Sølv 0 | Bronse 1 | Totalt 1 | ||||
VM i friidrett | ||||||||
1983 · 1987 · 1991 · 1993 · 1995 · 1997 · 1999 · 2001 · 2003 · 2005 · 2007 · 2009 · 2011 · 2013 · 2015 · 2017 · 2019 · 2022 · 2023 |
Italia deltok under VM i friidrett 2017 (utendørs) fra 5. august til 13. august 2017 i London i Storbritannia.[2]
Medaljevinnere
Utøvere | Kjønn | Øvelse | Medalje |
---|---|---|---|
Antonella Palmisano | Kvinner | 20 Kilometer kappgang | BRONSE |
Finalister
Laget kom på 33. plass[2] (med bare to finalister, det dårligste på 16 mesterskap) i IAAFs poengsammendraget. Rangeringen skjer ved at det blir gitt åtte poeng for en første plass og nedover til ett poeng for åttende plass..[3]
Plassering | Nasjon | 01 | 02 | 03 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
38 | Italia | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 9 |
Resultater
Resultater var som følger:[2] [4]
Finalists (first eight positions)
Menn (18)
Øvelse | Utøver | Klubb | Resultat | Performance | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
200 m | Filippo Tortu | G.S. Fiamme Gialle | 17. plass Semi | 20,62 DF; 20,59 QF | |
400 m | Davide Re | G.S. Fiamme Gialle | 23. plass Semi | 45,95 SF; 45,65 QF | |
400 m hekk | José Bencosme | G.S. Fiamme Gialle | 16. plass Semi | 50,29 SF; 49,79 QF | |
Lorenzo Vergani | Pro Patria Milano | 29. plass Kvart | 50,37 | ||
3000 m hinder | Abdoullah Bamoussa | Atletica Brugnera PN | 26. plass Kvart | 8:34.86 | |
Yohanes Chiappinelli | C.S. Carabinieri | 30. plass Kvart | 8:36.48 | ||
Ala Zoghlami | ASD CUS Palermo | 16. plass Kvart | 8.26,18 | PB | |
Høydehopp | Gianmarco Tamberi | G.S. Fiamme Gialle | 13. plass Kval | 2,29 m | SB |
Lengdehopp | Kevin Ojiaku | G.S. Fiamme Gialle | 18. plass Kval | 7,82 m | |
Sleggekast | Simone Falloni | C.S. Aeronautica Militare | 30. plass Kval | 69,90 m | |
Marco Lingua | ASD Marco Lingua 4ever | 10. plass | 75,13 m F; 74,41 m Q | ||
Maraton | Stefano La Rosa | C.S. Carabinieri | DNF | - | |
Daniele Meucci | C.S. Esercito | 6. plass | 2.10.56 | PB | |
20 km kappgang | Giorgio Rubino | G.S. Fiamme Gialle | 16. plass | 1.20.47 | SB |
Francesco Fortunato | G.S. Fiamme Gialle | 25. plass | 1.22.01 | PB | |
Matteo Giupponi | C.S. Carabinieri | 48. plass | 1.25.20 | SB | |
50 km kappgang | Marco De Luca[5] | G.S. Fiamme Gialle | 9. plass | 3.45.09 | SB |
Michele Antonelli | C.S. Aeronautica Militare | DNF | - |
Kvinner (18)
Øvelse | Utøver | Klubb | Resultat | Performance | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
200 m | Gloria Hooper | C.S. Carabinieri | 28. plass Kvart | 23,51 | |
Irene Siragusa | C.S. Esercito | 34. plass Kvart | 23,73 | ||
400 m [6] | Maria Benedicta Chigbolu | C.S. Esercito | 40. plass Kvart | 53,00 | |
800 m | Yusneysi Santiusti | Assindustria Sport Padova | 32. plass Kvart | 2.02,75 | |
1500 m | Margherita Magnani | G.S. Fiamme Gialle | 25. plass Kvart | 4.09,15 | |
400 m hurdles[7] | Marzia Caravelli | C.S. Aeronautica Militare | 29. plass Kvart | 56,92 | |
Ayomide Folorunso | G.S. Fiamme Oro Padova | 18. plass Semi | 55,65 QF; 56,47 SF | SB | |
400 m hekk | Yadisleidy Pedroso | C.S. Aeronautica Militare | 13. plass Semi | 56.41 QF; 55.95 SF | |
3000 m hinder | Francesca Bertoni | A.S. La Fratellanza 1874 | 34. plass Semi | 10.01,36 | |
Høydehopp | Erika Furlani | G.S. Fiamme Oro Padova | 28. plass Kvart | 1,80 m | |
Alessia Trost | G.S. Fiamme Gialle | 19. plass Kvart | 1.89 m | ||
Long jump | Laura Strati | Atletica Vicentina | 24. plass Kvart | 6,21 m | |
20 km kappgang | Antonella Palmisano | G.S. Fiamme Gialle | 3. plass | 1.26.36 | PB |
Eleonora Giorgi | G.S. Fiamme Azzurre | 14. plass | 1.30.34 | SB | |
Valentina Trapletti | C.S. Esercito | 15. plass | 1.30.36 | PB | |
4 × 400 m stafett | Maria Benedicta Chigbolu | C.S. Esercito| | 9. plass Semi | 3.27,81 | SB |
Maria Enrica Spacca | C.S. Carabinieri | ||||
Libania Grenot | G.S. Fiamme Gialle | ||||
Ayomide Folorunso | G.S. Fiamme Oro Padova |
Referanser
- ^ «Medal Table − IAAF World Championships London 2017». IAAF. Arkivert fra originalen 14. august 2017. Besøkt 25. april 2018.
- ^ a b c ITALY - IAAF WORLD CHAMPIONSHIPS LONDON 2017 hos iaaf.org
- ^ «IAAF World Championships London 2017 - Placing table». iaaf.org. Besøkt 13. august 2017.
- ^ «Mondiali: Italia Team a Londra con 36 azzurri» (italiensk). Besøkt 28. juli 2017.
- ^ For ham er det den sjuende deltakelsen på rad i VM i friidrett
- ^ She also selected for 4x400 m stafett team
- ^ They also selected for 4x400 m stafett team
Eksterne lenker
- http://www.iaafworldchampionships.com/
- v
- d
- r
Italienske utøvere under VM i friidrett 2017
- Michele Antonelli
- Abdoullah Bamoussa
- José Bencosme
- Yohanes Chiappinelli
- Simone Falloni
- Francesco Fortunato
- Matteo Giupponi
- Marco Lingua
- Marco De Luca
- Daniele Meucci
- Kevin Ojiaku
- Davide Re
- Stefano La Rosa
- Giorgio Rubino
- Gianmarco Tamberi
- Filippo Tortu
- Lorenzo Vergani
- Ala Zoghlami
- Francesca Bertoni
- Marzia Caravelli
- Maria Benedicta Chigbolu
- Ayomide Folorunso
- Erika Furlani
- Eleonora Giorgi
- Libania Grenot
- Gloria Hooper
- Margherita Magnani
- Antonella Palmisano
- Yadisleidy Pedroso
- Yusneysi Santiusti
- Irene Siragusa
- Maria Enrica Spacca
- Laura Strati
- Valentina Trapletti
- Alessia Trost
Portal: Sport