Juniorasiamesterskapet i friidrett 2014
Juniorasiamesterskapet i friidrett 2014 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Asian Athletics Association | ||
Vertsby | Taipei | ||
Vertsland | Kina | ||
Arena(er) | Taipei Municipal Stadium | ||
Dato | 12. - 15. juni 2014 | ||
Deltakernasjoner | 24 | ||
Øvelser | 44 | ||
Statistikk | |||
Rekorder | 3 mesterskapsrekorder | ||
Nettsted | Offisielt nettsted | ||
Forrige – neste | |||
Colombo 2012 – Ho Chi Minh 2016 |
Juniorasiamesterskapet i friidrett 2014 var den 16. utgaven av Juniorasiamesterskapet i friidrett. Mesterskapet var for U20-utøvere, dvs utøvere født fra 1995 til 1998.
Etter mesterskapet ble Irans Shahin Mehrdelan, som opprinnelig vant kulestøt, diskvalifisert for å ha testet positivt på doping.[1]
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Takuya Kawakami (JPN) | 10,47 | Himasha Eashan (SRI) | 10,49 | Mohammadhossein Abareghi (IRI) | 10,50 |
200 meter | Mohammadhossein Abareghi (IRI) | 20,69[nb1] | Liang Jingsheng (CHN) | 20,96 | Katsumi Hiyoshi (JPN) | 21,05 |
400 meter | Mohamed Nasir E Abbas (QAT) | 47,31 | Mazen Al-Yasen (KSA) | 47,40 | Sina Rohanimoayed (IRI) | 47,50 |
800 meter | Mohamed Elnour A Mohamed (QAT) | 1:52,73 | Gao Dongxu (CHN) | 1:53,25 | Mustafa Al-Elayawi (IRQ) | 1:53,31 |
1500 meter | Idriss Moussa Youssouf (QAT) | 3:53,36 | Abubaker Haydar H Abdalla (QAT) | 3:54,74 | Gao Dongxu (CHN) | 3:56,11 |
5000 meter | Musaab Adam M Ali (QAT) | 14:34,07 | Makoto Mitsunobu (JPN) | 14:38,99 | Sharwan Kharb (IND) | 14:39,41 |
10.000 meter | Hazuma Hattori (JPN) | 31:10,60 | Sharwan Kharb (IND) | 31:52,37 | Yaser Salem Bagharab (YEM) | 32:22,42 |
110 meter hekk | Taio Kanai (JPN) | 13,33 CR | Masahiro Kagimoto (JPN) | 13,51 | Mohammad Amin Barzi Ghamsari (IRI) | 13,56 |
400 meter hekk | Yu Chia-Hsuan (TPE) | 50,49 | Wang Guozhong (CHN) | 50,61 | Yusuke Sakanashi (JPN) | 50,76 |
3000 meter hinder | Musaab Adam M Ali (QAT) | 9:02,80 | Takumi Murashima (JPN) | 9:03,35 | Khalil Naseri (IRI) | 9:03,54 |
4×100 meter stafett | Japan Takuya Kawakami Masaharu Mori Katsumi Hiyoshi Rei Tokuyama | 39,49 | Thailand Teerasak Sunthanon Kacha Sawangyen Natthawut Chuchuai Pooriphat Kaijun | 39,74 | Kinesisk Taipei Cheng Po-Yu Li Hsiang Huang Shu-Wei Yang Chun-Han | 39,91 |
4×400 meter stafett | Thailand Jaturong Chimruang Witthawat Thumcha Treenate Krittanukulwong Vitsanu Phosri | 3:08,89 | Iran Javad Shooryabi Mohammad Cheshmehzarkordestani Mohammad Sababkar Sina Rohanimoayed | 3:09,61 | Qatar Mohamed Nasir E Abbas Abubaker Haydar H Abdalla Khalid Mohammed Al-Shahrani Mohamed Elnour A Mohamed | 3:09,89 |
10.000 m kappgang | Fumitaka Oikawa (JPN) | 44:08,2 | Lo Po-Ying (TPE) | 45:51,62 | Chang Wei-Lin (TPE) | 46:14,69 |
Høydehopp | Bai Jiaxu (CHN) | 2,10 m | Roman Loshkarev (KAZ) | 2,08 m | Aryan Zarekani (IRI) | 2,08 m |
Stavsprang | Huang Bokai (CHN) | 5,25 m | Park Taewon (KOR) | 4,90 m | Jhang Rihhao (TPE) | 4,90 m |
Lengdehopp | Lin Qing (CHN) | 7,99 m | Chan Ming Tai (HKG) | 7,70 m | Shotaro Shiroyama (JPN) | 7,70 m |
Tresteg | Fang Yaoqing (CHN) | 16,32 m | Supot Boonnun (THA) | 15,59 m | Timur Khusnulin (UZB) | 15,55 m |
Kulestøt[nb2] | Shahin Jafari (IRI) | 18,64 m | Shakti Solanki (IND) | 17,09 m | Artyom Davletov (UZB) | 16,63 m |
Diskos | Mustafa Dagher Al-Saamah (IRQ) | 59,35 m | Yang Jingkai (CHN) | 57,49 m | Muhammad Irfan Shamshuddin (MAS) | 56,07 m |
Sleggekast | Ashraf Amgad Elseify (QAT) | 79,71 m | Ahmed Amgad Elseify (QAT) | 68,90 m | Abdurauf Musoev (TJK) | 68,35 m |
Spydkast | Hsu Shui-Chang (TPE) | 67,24 m | Kim Woo-jung (KOR) | 66,15 m | Piyasiri Intaprasong (THA) | 66,08 m |
Tikamp | Wang Chen-Yuan (TPE) | 6566 p | Lien Hung-Yu (TPE) | 5920 p | Leung Xavier Anthony (HKG) | 5687 p |
- nb1 Irans Mohammadhossein Abareghi satte mesterskapsrekord på 20,63 sekunder i innledningsheatet.
- nb2 Irans kulestøtvinner Shahin Mehrdelan ble diskvalifisert på grunn av doping etter konkurransen, og Shahin Jafari (Iran) og Shakti Solanki (India) rykket opp til gull- og sølvmedalje. Artyom Davletov (Usbekistan) rykket opp fra fjerdeplass til bronse.[1]
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Liang Xiaojing (CHN) | 11,58 | Yuan Qiqi (CHN) | 11,64 | Shanti Veronica Pereira (SIN) | 11,79 |
200 meter | Dutee Chand (IND) | 23,74 | Shanti Veronica Pereira (SIN) | 23,99 | Nigina Sharipova (UZB) | 24,24 |
400 meter | Siti Nur Afiqah Abd Razak (MAS) | 53,93 | Liliya Manasipova (UZB) | 54,11 | Ngoc Hoang Thi (VIE) | 55,36 |
800 meter | Ryoko Hirano (JPN) | 2:06,75 | Jessy Joseph (IND) | 2:06,77 | Archana Adhav (IND) | 2:09,11 |
1500 meter | O Song Mi (PRK) | 4:28,38 | Yuki Nakamura (JPN) | 4:28,75 | Xu Shuangshuang (CHN) | 4:28,78 |
3000 meter | Daria Maslova (KGZ) | 9:16,23 | Hanami Sekine (JPN) | 9:17,55 | Sanjivini Jadhav (IND) | 9:35,02 |
5000 meter | Maki Izumida (JPN) Daria Maslova (KGZ) | 16:18,35 | Ikke tildelt | Kim Ji Hyang (PRK) | 16:28,13 | |
100 meter hekk | Mako Fukube (JPN) | 13,98 | Meghana Shetty (IND) | 14,09 | Wong Min Jannah (SIN) | 14,14 |
400 meter hekk | Akiko Ito (JPN) | 58,80 | Kawshalya Madushani Edirippulilage (SRI) | 62,31 | Alvin Tehupeiory (INA) | 62,39 |
3000 meter hinder | Oanh Nguyen Thi (VIE) | 10:27,29 CR | Ju Ok Byol (PRK) | 10:45,41 | Jang Un Hwa (PRK) | 10:55,51 |
4×100 meter stafett | Kina Wang Rong Cui Yanan Liang Xiaojing Yuan Qiqi | 45,34 | Thailand Sirilak Palapha Parichat Charoensuk Wanwisa Kongthong On-Uma Chattha | 45,89 | Kinesisk Taipei Chuang Hsin-Ju Lin Yi-Ting Wang Yu-Hsuan Hu Chia-Chen | 45,94 |
4×400 meter stafett | India Jisha V.V. Jessy Joseph Vijaya Kumari G.K Dutee Chand | 3:40,53 | Thailand Supanich Poolkerd Nawaporn Saekhow Chamaiphon Thongsuk Thanphimon Kaeodi | 3:42,27 | Kinesisk Taipei Pan Pei-Yu Lin Yen-Tong Lu Yi-Hsuan Lin Yu-Chieh | 3:43,00 |
10.000 m kappgang | Kaori Kawazoe (JPN) | 50:38,05 | Diana Aidossova (KAZ) | 51:39,77 | Dana Aidossova (KAZ) | 52:13,42 |
Høydehopp | Wang Lin (CHN) | 1,88 m | Lee Ching-Ching (TPE) | 1,75 m | Nadia Anggraini (INA) | 1,72 m |
Stavsprang | Li Chaoqun (CHN) | 4,05 m | Yang Yang (CHN) | 4,00 m | Megumi Mizushima (JPN) | 3,80 m |
Lengdehopp | Li Xiaohong (CHN) | 6,27 m | Wang Rong (CHN) | 6,15 m | Wen Wan-Ju (TPE) | 5,89 m |
Tresteg | Wang Rong (CHN) | 13,64 m | Li Xiaohong (CHN) | 13,62 m | Vidusha Lakshani Heenatimullage Dona (SRI) | 12,87 m |
Kulestøt | Xu Jiaqi (CHN) | 16,50 m | Wang Ningyue (CHN) | 15,05 m | Navjeet Kaur Dhillon (IND) | 14,99 m |
Diskos | Xie Yuchen (CHN) | 55,65 m | Navjeet Kaur Dhillon (IND) | 53,66 m | Natsumi Fujimori (JPN) | 46,16 m |
Sleggekast | Hung Hsiu-Wen (TPE) | 56,81 m | Panwat Gimsrang (THA) | 54,66 m | Diana Nussupbekova (KAZ) | 53,81 m |
Spydkast | Shiori Touma (JPN) | 55,75 m | Kang Qiyan (CHN) | 51,97 m | Chang Chu (TPE) | 50,45 m |
Sjukamp | Kotchakorn Khamrueangsri (THA) | 5290 p | Swapana Barman (IND) | 4962 p | Tsao Ya-Han (TPE) | 4806 p |
Medaljetabell
- Fargekode
Vertlandet er markert i blått
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kina | 12 | 10 | 2 | 24 |
2 | Japan | 11 | 5 | 5 | 21 |
3 | Qatar | 6 | 2 | 1 | 9 |
4 | Kinesisk Taipei | 4 | 3 | 8 | 15 |
5 | India | 2 | 6 | 4 | 12 |
6 | Thailand | 2 | 5 | 1 | 8 |
7 | Iran | 2 | 1 | 5 | 8 |
8 | Kirgisistan | 2 | 0 | 0 | 2 |
9 | Nord-Korea | 1 | 1 | 2 | 4 |
10= | Irak | 1 | 0 | 1 | 2 |
10= | Vietnam | 1 | 0 | 1 | 2 |
10= | Malaysia | 1 | 0 | 1 | 2 |
13 | Kasakhstan | 0 | 2 | 2 | 4 |
14 | Sri Lanka | 0 | 2 | 1 | 3 |
15 | Sør-Korea | 0 | 2 | 0 | 2 |
16 | Usbekistan | 0 | 1 | 3 | 4 |
17 | Singapore | 0 | 1 | 2 | 3 |
18 | Hongkong | 0 | 1 | 1 | 2 |
19 | Saudi-Arabia | 0 | 1 | 0 | 1 |
20 | Indonesia | 0 | 0 | 2 | 2 |
21= | Tadsjikistan | 0 | 0 | 1 | 1 |
21= | Jemen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 45 | 43 | 44 | 132 |
Deltakerland
|
|
|
|
Referanser
- ^ a b Taipei 2014 - Men's shot put final, besøkt 6. mai 2017.
Kilder
- Resultater
- Resultater kvinner[død lenke]
- Resultater menn[død lenke]
- Resultater dag for dag[død lenke]
Eksterne lenker
- Offisiell hjemmeside (arkivert)
- Athletics Asia
Autoritetsdata