Lag-EM i mangekamp 2019
Lag-EM i mangekamp 2019 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett, mangekamp | ||
Arrangør | Det europeiske friidrettsforbundet | ||
Vertsby | Lutsk, Ukraina (superligaen) Ribeira Brava, Portugal (1. og 2. divisjon) | ||
Arena(er) | Lutsk, Avanhard Stadium | ||
Dato | 6. og 7. juli 2019 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2017 – 2021 |
Lag-EM i mangekamp 2019 (engelsk: 2019 European Combined Events Team Championships) ble arrangert 6. og 7. juli 2019.
Europamesterskapet i mangekamp innen friidrett er delt inn i tre "divisjoner" etter deltakerlandenes lagresultater i forrige EM. Disse kalles henholdsvis superliga, 1. divisjon og 2. divisjon. Mesterskapet er en lagkonkurranse for land, der poengsummen for de tre beste utøverne mannlige og de tre beste kvinnelige utøverne summeres. Norge deltok ikke i Lag-EM i mangekamp 2019.
Vertsbyer
Divisjon | Dato | Vertsby | Vertsland |
---|---|---|---|
Superligaen | 6. og 7. juli 2019 | Lutsk | Ukraina Ukraina |
1. divisjon | 6. og 7. juli 2019 | Ribeira Brava | Portugal Portugal |
2. divisjon | 6. og 7. juli 2019 | Ribeira Brava | Portugal Portugal |
Superligaen
Deltakerland
- Estland Estland
- Belarus Belarus
- Storbritannia Storbritannia
- Ukraina Ukraina
- Spania Spania (opprykk fra 1. divisjon)
- Frankrike Frankrike
- Sveits Sveits
- Nederland Nederland (opprykk fra 1. divisjon)
Nederland stilte kun med kvinner i dette mesterskapet.
Individuelt menn
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Poeng | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Vitali Zhuk | Belarus Belarus | 8237 | SB |
02 | Maicel Uibo | Estland Estland | 8181 | |
03 | Jorge Ureña | Spania Spania | 8073 | |
04 4 | Kristjan Rosenberg | Estland Estland | 8033 | PB |
05 5 | Janek Õiglane | Estland Estland | 7996 | |
06 6 | Axel Hubert | Frankrike Frankrike | 7743 | |
07 7 | John Lane | Storbritannia Storbritannia | 7726 | |
08 8 | Pablo Trescoli | Spania Spania | 7699 | |
09 9 | Yury Yaremich | Belarus Belarus | 7680 | SB |
10 10 | Bastien Auzeil | Frankrike Frankrike | 7633 | |
11 11 | Andrew Murphy | Storbritannia Storbritannia | 7594 | PB |
12 12 | Eduard Mikhan | Belarus Belarus | 7500 | |
13 13 | Lewis Church | Storbritannia Storbritannia | 7422 | PB |
14 14 | Julien Olivas | Frankrike Frankrike | 7419 | |
15 15 | Andrei Krauchanka | Belarus Belarus | 7404 | |
16 16 | Risto Lillemets | Estland Estland | 7382 | |
17 17 | Ruslan Malohlovets | Ukraina Ukraina | 7353 | |
18 18 | Ben Gregory | Storbritannia Storbritannia | 7233 | |
19 19 | Vadym Adamchuk | Ukraina Ukraina | 7165 | |
20 20 | Jesús Castillo | Spania Spania | 7157 | |
21 21 | Vasyl Ivanytskyy | Ukraina Ukraina | 7147 | |
22 22 | Karly Maisonneuve | Frankrike Frankrike | 7034 | |
23 23 | Pascal Magyar | Sveits Sveits | 6984 | |
24 24 | Fabian Steffen | Sveits Sveits | 6583 | |
25 25 | Matthias Steinmann | Sveits Sveits | 6328 | |
26 x | Jonay Jordán | Spania Spania | DNF | |
27 x | Andri Oberholzer | Sveits Sveits | DNF | |
28 x | Oleksiy Kasyanov | Ukraina Ukraina | DNF |
Individuelt kvinner
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Poeng | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Daryna Sloboda | Ukraina Ukraina | 6165 | PB |
02 | Katie Stainton | Storbritannia Storbritannia | 6029 | PB |
03 | Marijke Esselink | Nederland Nederland | 5905 | PB |
04 4 | Iryna Rofe-Beketova | Ukraina Ukraina | 5705 | PB |
05 5 | Rimma Buinenko | Ukraina Ukraina | 5685 | SB |
06 6 | Michelle Oud | Nederland Nederland | 5669 | PB |
07 7 | Carmen Ramos | Spania Spania | 5643 | SB |
08 8 | Anaelle Nyabeu Djapa | Frankrike Frankrike | 5636 | |
09 9 | Anne van de Wiel | Nederland Nederland | 5593 | |
10 10 | Yulia Rout | Belarus Belarus | 5573 | |
11 11 | Celine Albisser | Sveits Sveits | 5539 | |
12 12 | Mari Klaup-McColl | Estland Estland | 5477 | SB |
13 13 | Myke van de Wiel | Nederland Nederland | 5442 | |
14 14 | Jo Rowland | Storbritannia Storbritannia | 5399 | SB |
15 15 | Dziyana Rabkova | Belarus Belarus | 5372 | PB |
16 16 | Bárbara Hernando | Spania Spania | 5316 | |
17 17 | Meriem Sahnoune | Frankrike Frankrike | 5299 | |
18 18 | Ellen Barber | Storbritannia Storbritannia | 5263 | |
19 19 | Hanna Nelepa | Ukraina Ukraina | 5246 | PB |
20 20 | Michelle Baumer | Sveits Sveits | 5236 | |
21 21 | Lena Wunderlin | Sveits Sveits | 5199 | SB |
22 22 | Sharlota Paehlitse | Belarus Belarus | 5198 | |
23 23 | Agathe Guillemot | Frankrike Frankrike | 5175 | |
24 24 | Sandra Röthlin | Sveits Sveits | 5172 | |
25 25 | Hanna-Mai Vaikla | Estland Estland | 5168 | SB |
26 26 | Maryia Vasilevich | Belarus Belarus | 5114 | |
27 27 | Kristella Jurkatamm | Estland Estland | 5104 | |
28 28 | Andrea Medina | Spania Spania | 5089 | |
29 29 | Valvanuz Cañizo | Spania Spania | 5056 | |
29 29 | Sandra Jacmaire | Frankrike Frankrike | 4958 | |
30 x | Grit Šadeiko | Estland Estland | DNF | |
31 x | Jessica Taylor-Jemmett | Storbritannia Storbritannia | DNF |
Lagkonkurranse
Plass | Land | Poeng |
---|---|---|
1. | Estland Estland | 39 959 p |
2. | Belarus Belarus | 39 560 p |
3. | Storbritannia Storbritannia | 39 433 p |
4. | Ukraina Ukraina | 39 220 p |
5. | Spania Spania | 38 977 p |
6. | Frankrike Frankrike | 38 905 p |
7. | Tsjekkia Tsjekkia | 35 869 p |
– | Nederland Nederland |
Tsjekkia og Nederland rykker ned til 1. divisjon.
1. divisjon
Resultater menn
Plassering | Utøver | Nasjonalitet | Poeng | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 01 | Jiří Sýkora | Tsjekkia Tsjekkia | 8104 | SB |
02 02 | Jan Doležal | Tsjekkia Tsjekkia | 8083 | |
03 03 | Fredrik Samuelsson | Sverige Sverige | 7930 | |
04 4 | Paweł Wiesiołek | Polen Polen | 7753 | |
05 5 | Marek Lukáš | Tsjekkia Tsjekkia | 7743 | |
06 6 | Elmo Savola | Finland Finland | 7660 | SB |
07 7 | Reinis Krēgers | Latvia Latvia | 7392 | =SB |
08 8 | Krišjānis Beļaunieks | Latvia Latvia | 7108 | PB |
09 9 | Juuso Hassi | Finland Finland | 7090 | |
10 | Adam Sebastian Helcelet | Tsjekkia Tsjekkia | 7060 | |
11 | Krzysztof Miara | Polen Polen | 7027 | |
12 | Matteo Taviani | Italia Italia | 7024 | PB |
13 | Rasmus Elfgaard | Sverige Sverige | 7017 | PB |
14 | Michał Krawczyk | Polen Polen | 6981 | |
15 | Petri Ihander | Finland Finland | 6944 | PB |
16 | Matteo Di Prima | Italia Italia | 6901 | |
17 | Jonathan Carbe | Sverige Sverige | 6892 | SB |
18 | Lorenzo Naidon | Italia Italia | 6880 | PB |
19 | Niks Samauskis | Latvia Latvia | 6504 | PB |
20 | Eetu Kangas | Finland Finland | 6052 | |
x | Kevin Fankl | Sverige Sverige | DNF | |
x | Pēteris Krauja | Latvia Latvia | DNF | |
23 | Jacek Chochorowski | Polen Polen | DNF |
Resultater kvinner
Plassering | Utøver | Nasjonalitet | Poeng | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 01 | Kateřina Cachová | Tsjekkia Tsjekkia | 6034 | SB |
02 02 | Jutta Heikkinen | Finland Finland | 5795 | PB |
03 03 | Paulina Ligarska | Polen Polen | 5589 | |
04 4 | Federica Palumbo | Italia Italia | 5497 | PB |
05 5 | Beatrice Lantz | Sverige Sverige | 5477 | PB |
06 6 | Saga Vanninen | Finland Finland | 5449 | WYL, PB |
07 7 | Barbora Dvořáková | Tsjekkia Tsjekkia | 5438 | SB |
08 8 | Enrica Cipolloni | Italia Italia | 5418 | SB |
09 9 | Sveva Gerevini | Italia Italia | 5410 | |
10 | Lisa Linnell | Sverige Sverige | 5369 | |
11 | Patrycja Skórzewska | Polen Polen | 5360 | |
12 | Amanda Liljendal | Finland Finland | 5274 | |
13 | Laura Oberto | Italia Italia | 5169 | |
14 | Tereza Elena Šínová | Tsjekkia Tsjekkia | 5117 | |
15 | Denisa Majerová | Tsjekkia Tsjekkia | 5104 | |
16 | Iina-Kaisa Mäkelä | Finland Finland | 4784 | |
17 | Ilona Dramačonoka | Latvia Latvia | 4715 | SB |
18 | Zane Zemīte | Latvia Latvia | 4678 | |
19 | Krista Sprūde | Latvia Latvia | 4660 | |
20 | Wiktoria Zezula | Polen Polen | 4609 | |
21 | Milena Chałupka | Polen Polen | 4282 | |
22 | Elvira Carlén | Sverige Sverige | 4265 | |
x | Luīze Opolā | Latvia Latvia | DNF | |
x | Emma Stenlöf | Sverige Sverige | DNF |
Lagkonkurranse
Plass | Land | Poeng |
---|---|---|
1. | Tsjekkia Tsjekkia | 40 519 p |
2. | Finland Finland | 38 212 p |
3. | Polen Polen | 37 319 p |
4. | Italia Italia | 37 130 p |
5. | Sverige Sverige | 36 950 p |
6. | Latvia Latvia | 35 057 p |
Tsjekkia og Finland rykker opp til Superligaen, mens Sverige og Latvia rykker ned til 2. divisjon.
2. divisjon
Kommer
Lagkonkurranse
Plass | Land | Poeng |
---|---|---|
1. | Belgia Belgia | 38 165 p |
2. | Irland Irland | 35 821 p |
3. | Danmark Danmark | 34 240 p |
4. | Romania Romania | 33 260 p |
5. | Tyrkia Tyrkia | 32 292 p |
Belgia og Irland rykker opp til 1. divisjon.
Referanser
Kilder
- Resultater, Superligaen[død lenke]
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata