Mexico under Panamerikanske leker 2011
Mexico under de panamerikanske leker | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||
Mexico under Panamerikanske leker 2011 i Guadalajara | ||||||||
Deltakere | ||||||||
Medaljer: Rang: 4 | Gull 42 | Sølv 41 | Bronse 50 | Totalt 133 | ||||
Panamerikanske historie | ||||||||
Sommerleker | ||||||||
1951 · 1955 · 1959 · 1963 · 1967 · 1971 · 1975 · 1979 · 1983 · 1987 · 1991 · 1995 · 1999 · 2003 · 2007 · 2011 · 2015 · 2019 |
Mexico under Panamerikanske leker 2011. Mexico deltok i de 16. Panamerikanske leker som ble arrangert i Guadalajara i perioden 14. og 30. oktober 2011. De ble fjerde beste nasjon med førtito gull-, førtien sølv- og femti bronsemedaljer.[1]
Medaljer
2011 Guadalajara | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|
Mexico | 42 | 41 | 50 | 133 |
Medaljevinnerne
Panamerikanske leker 2011, Guadalajara | ||||
---|---|---|---|---|
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultat |
Irma Contreras | Taekwondo | Lettvekt (57 kg), damer | ||
Paola Longoria | Racquetball | Single, damer | ||
Oscar Soto | Moderne femkamp | Individuelt, menn | 5 528 poeng | |
Samantha Teran | Squash | Single, damer | ||
Alejandra Valencia | Bueskyting | Individuelt, damer | ||
Joselito Velazquez | Boksing | Lett fluevekt, menn | ||
Ana Paula de la Peña Santiago González | Tennis | Mixeddouble | ||
Nayelly Fernandez Samantha Teran | Squash | Double, damer | ||
Arturo Salazar Eric Galvez | Squash | Double, menn | ||
Paola Longoria Samantha Salas | Racquetball | Double, damer | ||
Álvaro Beltrán Javier Moreno | Racquetball | Double, menn | ||
Analicia Ramirez Lila Perez Rul | Roing | Dobbeltsculler lettvekt, damer | 7.16,04 | |
Arturo Salazar Eric Galvez Cesar Salazar | Squash | Lag, menn | ||
Aida Roman Alejandra Valencia Mariana Avitia | Bueskyting | Lag, damer | ||
Erika Cruz | Boksing | Lett weltervekt, damer | ||
Juan Hiracheta | Boksing | Supertungvekt, menn | ||
Patrick Loliger | Roing | Singelsculler, menn | 7.05,28 | |
Marcos Madrid | Bordtennis | Single, menn | ||
Gilberto Mejia | Racquetball | Single, menn | ||
Oscar Molina | Boksing | Weltervekt, menn | ||
Laura Morfin | Sykling | Terrengsykling, damer | 1.35,54 | |
Cesar Salazar | Squash | Single, menn | ||
Cynthia Valdéz | Turn | Mangekamp, damer | 100,325 poeng | |
Oscar Valdez | Boksing | Bantamvekt, menn | ||
Damian Villa | Taekwondo | Fluevekt (58 kg), menn | ||
Bibiana Candelas Mayra García | Sandvolleyball | Damer | ||
Sandra Gongora Miriam Zetter | Bowling | Par, damer | 4 929 poeng | |
Marie Bibbs Alexis Castro Azucena Loudres Abril Garcia Monica Garcia Sofia Garica Erika Gomez Fernanda Guitierrez Laura Nuñez Maylene Ornelas Sonia Ortega Brisa Silva | Basketball | Basketball, menn | Semifinale: 64 - 58 Finale: 67 - 85 | |
Paul Stoll Jovan Harris Pedro Meza Christopher Hernandez Adam Parada Michael Strobbe Victor Mariscal Omar Quintero Hector Hernandez Orlando Mendez Lorenzo Real Jesus Lopez | Basketball | Basketball, menn | Semifinale: 71 - 55 Finale: 72 - 74 | |
Jannet Alegria | Taekwondo | Fluevekt (49 kg), damer | ||
Braulio Avila | Boksing | Fluevekt, menn | ||
Ulises Barragan | Bryting | 66 kg gresk-romersk stil, menn | ||
Álvaro Beltrán | Racquetball | Single, menn | ||
Juan Escobar | Bryting | 74 kg gresk-romersk stil, menn | ||
Fernanda González | Svømming | 200 meter rygg, damer | 2.13,56 | |
Angel Gutierrez | Boksing | Lettvekt, menn | ||
Alma Ibarra | Boksing | Lett tungvekt, damer | ||
Carlos Lamadrid | Vannski | Slalom, menn | ||
Rita Medrano | Svømming | 200 meter butterfly, damer | 2.12,43 | |
Victoria Montero | Badminton | Single, damer | ||
Jose Montes | Vektløfting | 56 kg, menn | 262 kg | |
Rosa del Carmen Peña | Skyting | 10 m luftgevær, damer | 494,7 poeng | |
Armando Pina | Boksing | Lett tungvekt, menn | ||
Aida Román | Bueskyting | Individuelt, damer | ||
Arturo Salazar | Squash | Single, menn | ||
Tamara Vega | Moderne femkamp | Individuelt, damer | 4 956 poeng | |
Lopez Andres Lino Munoz | Badminton | Double, menn | ||
Marcos Madrid Guillermo Munoz Jude Okoh | Bordtennis | Lag, men | ||
Nayelly Fernandez Samantha Teran Imelda Salazar | Squash | Lag, damer | ||
Liliana Ibañez Patricia Castañeda Fernanda González Susana Escobar | Svømming | 4 x 200 meter fri, damer | 8.12,19 |
Referanser
- ^ Panamerikanske leker 2011 www.quadrodemedalhas.com
- v
- d
- r
Badminton · Baseball · Basketball · Boksing · Bordtennis · Bowling · Bryting · Bueskyting · Fekting · Fotball · Friidrett · Hestesport · Håndball · Judo · Karate · Landhockey · Moderne femkamp · Padling · Pelota · Racquetball · Roing · Rulleskøyter · Sandvolleyball · Seiling · Sjumannsrugby · Skyting · Softball · Squash · Stuping · Svømming · Sykling · Synkronsvømming · Taekwondo · Tennis · Triatlon · Turn · Vannpolo · Vannski · Vektløfting · Volleyball