Norsk fotball 2022
← 2021 2023 → |
Herrelandslaget
- Utdypende artikkel: Liste over Norges landskamper i fotball for herrer 2022
Følgende kamper ble spilt av det norske herrelandslaget i 2022[1]
Privatlandskamp Fredag 25. mars | Norge | 2 – 0 | Slovakia | Oslo | ||
kl. 18:00 | Antonsen Normann 20' Ødegaard 70' 80' Braut Haaland 77' | Fotball.no | 29' Haraslín | Arena: Ullevaal Stadion Tilskuere: 11 048 Dommer: Mattias Gestranius, Finland Assistentdommere: Jan-Peter Aravirta, Finland og Mikko Alakare, Finland Fjerdedommer: Kaarlo Oskari Hämäläinen, Finland | ||
Privatlandskamp Tirsdag 29. mars | Norge | 9 – 0 | Armenia | Oslo | ||
kl. 19:00 | Braut Haaland 24', 45+1' King 28' (str.), 33', 59' Thorstvedt 30' Møller Dæhli 80' K. Hovhannisyan 86' (sm.) Sørloth 90+1' | Fotball.no VGlive | 17' A. Hovhannisyan 22' Bayramyan | Arena: Ullevaal Stadion Tilskuere: 9 032 Dommer: Mads-Kristoffer Kristoffersen, Danmark Assistentdommere: Ole Kronlykke, Danmark og Daniel Richardt Krogstrup, Danmark Fjerdedommer: Jakob Alexander Sundberg, Danmark | ||
Nations League Torsdag 2. juni | Serbia | 0 – 1 | Norge | Beograd, Serbia | ||
kl. 20:45 | Mitrović 61' | Fotball.no | 3' Aursnes 27' Braut Haaland 82' Solberg Meling | Arena: Rajko Mitić stadion Dommer: Pawel Raczkowski, Polen Assistentdommere: Adam Kupsik, Polen og Bartosz Heinig, Polen Fjerdedommer: Pawel Malec, Polen | ||
Nations League Søndag 5. juni | Sverige | 1 – 2 | Norge | Stockholm, Sverige | ||
kl. 20:45 | Krafth 19' Svanberg 45' Olsen 19' Elanga 90' | Fotball.no | 20' (str.), 69' Braut Haaland 43' Holmgren Pedersen | Arena: Friends Arena Tilskuere: 42 320[2] Dommer: Anthony Taylor, England Assistentdommere: Gary Beswick, England og Adam Nunn, England Fjerdedommer: Andrew Madley, England | ||
Nations league Torsdag 9. juni | Norge | 0 – 0 | Slovenia | Oslo | ||
kl. 20:45 | Thorstvedt 76' | Fotball.no | 1' Stojanović 63' Blažič 90' Šporar | Arena: Ullevaal Stadion Tilskuere: 18 134[3] Dommer: Fabio Verissimo, Portugal Assistentdommere: Bruno Jesus, Portugal og Pedro Almeida, Portugal Fjerdedommer: Miguel Nogueira, Portugal | ||
Nations league Søndag 12. juni | Norge | 3 – 2 | Sverige | Oslo | ||
kl. 18:00 | Braut Haaland 11', 54' (str.) Ødegaard 44' Skiri Østigård 56' Bolin Berge 64' Sørloth 77' Holmgren Pedersen 84' | Fotball.no | 8' Kulusevski 56' Krafth 62' Forsberg 79' Gudmundsson 90' Gyökeres | Arena: Ullevaal Stadion Tilskuere: 24 273[4] Dommer: Harm Osmers, Tyskland Assistentdommere: Robert Kempter, Tyskland og Jan Seidel, Tyskland Fjerdedommer: Robert Schröder, Tyskland | ||
Nations league Lørdag 24. september | Slovenia | 2 – 1 | Norge | Ljubljana | ||
kl. 18:00 | Stojanović 64' Šporar 64' 69' Kurtic 74' Šeško 81' | Fotball.no | 37' Thorstvedt 47' Braut Haaland 72' Thorsby | Arena: Stadion Stožice Tilskuere: 14 824[5] Dommer: Lawrence Visser, Belgia Assistentdommere: Rien Vanyzere, Belgia og Thibaud Nijssen, Belgia Fjerdedommer: Lothar D'hondt, Belgia | ||
Nations league Tirsdag 27. september | Norge | 0 – 2 | Serbia | Oslo | ||
kl. 20:45 | Fotball.no | 42' Vlahović 50' Kostić 54' Mitrović 86' Pavlović | Arena: Ullevaal Stadion Tilskuere: 24 364 Dommer: Antonio Mateu Lahoz, Spania Assistentdommere: Pau Cebrián Devís, Spania og Roberto del Palomar, Spania Fjerdedommer: José Luis Munuera, Spania | |||
Privatlandskamp Torsdag 17. november | Irland | 1 – 2 | Norge | Dublin | ||
kl. 20:45 | Browne 69' | Fotball.no | 41' Skiri Østigård 85' Omoijuanfo | Arena: Aviva Stadium Tilskuere: 41 120[6] Dommer: Allard Lindhout, Nederland Assistentdommere: Rogier Honig, Nederland og Rens Bluemink, Nederland Fjerdedommer: Neil Doyle, Irland | ||
Privatlandskamp Søndag 20. november | Norge | 1 – 1 | Finland | Oslo | ||
kl. 14:00 | Solberg Meling 44' Sørloth 46' | Fotball.no | 32' Källman | Arena: Ullevaal Stadion Dommer: Morten Krogh, Danmark Assistentdommere: Dennis Wollenberg Rasmussen, Danmark og Jesper Dahl, Danmark Fjerdedommer: Jørgen Buchardt, Danmark | ||
U21-landslaget menn
Følgende kamper ble spilt av det norske U21-landslaget for menn i 2022[7]
EM-kvalifisering Tirsdag 29. mars | Østerrike | 2 – 1 | Norge | Ried | ||
kl. 18:00 | Schmid 11' Adamu 48' Klarer 89' | Fotball.no | 42' Holm 59' Hove | Arena: Josko Arena Dommer: Morten Krogh, Danmark Assistentdommere: Jesper Dahl, Danmark og Victor Skytte, Danmark Fjerdedommer: Jens Maae, Danmark | ||
EM-kvalifisering Fredag 3. juni | Norge | 3 – 2 | Kroatia | Drammen | ||
kl. 18:00 | Botheim 37' Norman Daland 90' Strand Larsen 90' Ceide 90' | Fotball.no | 5' Sučić 14' Soldo 79' Šimić 83' Marin | Arena: Marienlyst stadion Dommer: David Munro, Skottland Assistentdommere: David Roome, Skottland og Craig Ferguson, Skottland Fjerdedommer: Greg Aitken, Skottland | ||
EM-kvalifisering Fredag 10. juni | Finland | 0 – 2 | Norge | Turku | ||
kl. 17:00 | Marhiev 16' | Fotball.no | 24' Fuhr Hjelde 50' Vetlesen 63' Ceide 71' Malt Arnstad 78' Oppegård | Arena: Veritas Stadion Dommer: Abdulkadir Bitigen, Tyrkia Assistentdommere: Ali Saygin Ögel, Tyrkia og Mustafa Savranlar, Tyrkia Fjerdedommer: Bahattin Simsek, Tyrkia | ||
EM-kvalifisering Tirsdag 14. juni | Norge | 2 – 1 | Aserbajdsjan | Drammen | ||
kl. 18:00 | Strand Larsen 45' 54' Hove 67' Botheim 77' Søraas Sebulonsen 87' | Fotball.no | 24' Garahmadov 65' Alekperov 76' Jafarguliyev 90' Guliyev | Arena: Marienlyst stadion Dommer: Luka Bilbija, Bosnia-Hercegovina Assistentdommere: Goran Dujak, Bosnia-Hercegovina og Amer Macic, Bosnia-Hercegovina Fjerdedommer: Antoni Bandic, Bosnia-Hercegovina | ||
Privatlandskamp Lørdag 24. september | Sveits | 2 – 3 | Norge | Marbella, Spania | ||
kl. 20:00 | Hajdari 22' Amdounir 42' 59' Keller 64' Imeri 70' Males 90' | Fotball.no | 30' (sm.) Husic 56' Bobb 87' Kitolano 90' Christensen | |||
Privatlandskamp Tirsdag 27. september | Spania | 3 – 0 | Norge | Huesca, Spania | ||
kl. 18:30 | Miranda 19' Gracera 40' Ruiz 51' Gomez 57' Novova 90' | Fotball.no | 45' Fuhr Hjelde 52' Norman Daland | Arena: Alcoraz Stadium | ||
Privatlandskamp Lørdag 19. november | Frankrike | 1 – 1 | Norge | Caen, Frankrike | ||
kl. 21:00 | Adli 17' Thuram 90' | Fotball.no | 83' Hove | Arena: Stade Michel-D’Ornano | ||
Privatlandskamp Tirsdag 22. november | Tsjekkia | 0 – 4 | Norge | Murcia, Spania | ||
kl. 14:30 | Žambůrek 58' | Fotball.no | 30' Sahraoui 33' Christensen 65' Jatta 76' (str.) Malt Arnstad 78' Dahl Østrøm | Arena: Pinatar Arena | ||
U20-landslaget menn
Følgende kamper ble spilt av det norske U20-landslaget for menn i 2022[8]
Turnering Torsdag 24. mars | Romania | 1 – 2 | Norge | Romania | ||
kl. 16:00 | Anton 28' | Fotball.no Livesport | 57' Selvåg Nordås 82' Tangvik 65' 87' Dahl Østrem 90' Stensrud | |||
Turnering Mandag 28. mars | Norge | 0 – 5 | Italia | Sarpsborg | ||
kl. 18:00 | Ottesen 45' | Fotball.no | 16' Bianco 42' Barbieri 46', 75' Vergani 49' Sekulov 73' Pio Oristanio 90' Leone | Arena: Sarpsborg stadion | ||
Privatlandskamp Lørdag 19. november | Tyskland | 2 – 1 | Norge | Zwickau, Tyskland | ||
kl. 15:00 | Asllani 36', 68' | Fotball.no Liveoppdatering | 7' Williamsen | Arena: GGZ Arena | ||
Privatlandskamp Tirsdag 22. november | Belgia | 2 – 1 | Norge | Charleroi, Belgia | ||
kl. 14:00 | Stroeykens 20' Descotte 83' | Fotball.no | 27' Aasgaard | Arena: Stade du Pays de Charleroi | ||
U19-landslaget gutter
Følgende kamper ble spilt av det norske U19-landslaget for gutter i 2022[9]
Privatlandskamp Onsdag 23. februar | Spania | 2 – 0 | Norge | Las Rozas, Spania | ||
kl. 11:00 | Zúñiga 5' Torre 29' | Fotball.no | 40' Bauer | |||
EM-kvalifisering Onsdag 1. juni | Ukraina | 3 – 2 | Norge | Rotterdam, Nederland | ||
kl. 16:00 | Voloshyn 26' Yatsyk 33' Tsarenko 45' Yarmoliuk 47' (str.) 90' Sapuha 75' Malysh 87' Puzankov 90' | Fotball.no | 69' (str.) Fjeld Gulliksen 73' Hansen-Aarøen 86' Fjørtoft Løvik 90' Zafeiris | Arena: Sportcomplex Varkenoord Dommer: Aristotelis Diamantopoulos, Hellas Assistentdommere: Konstantinos Psarris, Hellas og Murat Kücükerbir, Nederland Fjerdedommer: Alex Bos, Nederland | ||
EM-kvalifisering Onsdag 1. juni | Nederland | 1 – 1 | Norge | Rotterdam, Nederland | ||
kl. 16:00 | Benita 8' Caschili 9' Hubner 71' Bynoe 85', 90' Rutsel Strijdonck 86' | Fotball.no | 51' Zafeiris 62' Rædergård Schjelderup | Arena: Sportcomplex Varkenoord Dommer: Gergo Bogár, Ungarn Assistentdommere: Balázs Sxalai, Ungarn og Konstantinos Psarris, Hellas Fjerdedommer: Aristotelis Diamantopoulos, Hellas | ||
EM-kvalifisering Tirsdag 7. juni | Serbia | 3 – 2 | Norge | Alphen aan den Rijn, Nederland | ||
kl. 19:00 | Lazić 33' Motika 36' 69' Ratkov 47' 67' Lukić 77' | Fotball.no | 75' Dicko Eng 82' Seland Karlsbakk 89' Bauer | Arena: Sportpark Zegersloot Dommer: Aristotelis Diamantopoulos, Hellas Assistentdommere: Konstantinos Psarris, Hellas og Murat Kücükerbir, Nederland Fjerdedommer: Alex Bos, Nederland | ||
U18-landslaget gutter
Følgende kamper ble spilt av det norske U18-landslaget for gutter i 2022[10]
Turnering Lørdag 5. februar | Norge | Kansellert | Portugal | Marbella, Spania | ||
kl. 15:00 | Fotball.no | Arena: Arroyo Enmedio Pitch | ||||
Privatlandskamp Mandag 7. februar | Portugal | 2 – 0 | Norge | Spania | ||
kl. 18:00 | Justo 12' Sá 90' Gomes 90' | Fotball.no | ||||
Turnering Onsdag 9. februar | Norge | Kansellert | Romania | Marbella, Spania | ||
kl. 15:00 | Fotball.no | Arena: Arroyo Enmedio Pitch | ||||
Turnering Torsdag 24. mars | Nord-Irland | 2 – 1 | Norge | L'Alfàs del Pi, Spania | ||
kl. 13:00 | Lindsay 51' (str.) McDonnell 62' Scannell 65' Wightman 70' Spencer 77' | Fotball.no | 32' Hovden Flataker 77' Johansen Braude 83' Johanessen Bakke | |||
Turnering Fredag 25. mars | Tsjekkia | 0 – 1 | Norge | L'Alfàs del Pi, Spania | ||
kl. 15:00 | Coudek 55' | Fotball.no | 68' Hovden Flataker | |||
Turnering Mandag 28. mars | Belgia | 2 – 1 | Norge | L'Alfàs del Pi, Spania | ||
kl. 15:00 | Vermant 35' Stassin 59' Servais 68' | Fotball.no | 34' Aas 66' Siira Sivertsen 89' Siira Sivertsen 90', 90' Johansen Braude | |||
Privatlandskamp Fredag 10. juni | Tsjekkia | 1 – 0 | Norge | Lisboa, Portugal | ||
kl. 12:00 | Grygar 27' | Fotball.no | Arena: Estadio Nacional | |||
Privatlandskamp Søndag 12. juni | Portugal | 1 – 1 | Norge | Algés, Portugal | ||
kl. 19:00 | Travassos 51' Chermiti 78' Bras 90' | Fotball.no | 28' Langaas Skogvold 51' Bech Riisnæs 89' Aas | Arena: Cidade do Futebol | ||
Privatlandskamp Tirsdag 14. juni | Sør-Korea | 3 – 2 | Norge | Lisboa, Portugal | ||
kl. 12:00 | Park 3' Kang 51' Sung 86' | Fotball.no | 8', 53' Siira Sivertsen 76' Roaldsøy 90' Espelid Blikstad | Arena: Estadio Nacional | ||
Privatlandskamp Onsdag 21. september | Island | 3 – 1 | Norge | Lidköping, Sverige | ||
kl. 16:30 | Mikaelsson 67' Guðmundsson 75' Brynjólfsson 85' | Fotball.no | 15' Roaldsøy | Arena: Rådavallen | ||
Privatlandskamp Tirsdag 27. september | Sverige | 4 – 2 | Norge | Lidköping, Sverige | ||
kl. 16:30 | Rouhi 21' Fatah 37' Eriksson 48' Marshage 48' 49' Larsson 78' Swedberg 90' | Fotball.no | 8' Hovden Flataker 61' (str.) Roaldsøy 65' Bech Riisnæs 66' Hansen-Aarøen 88' Solheim | Arena: Rådavallen | ||
EM-kvalifisering Torsdag 17. november | San Marino | 0 – 2 | Norge | Skopje, Nord-Makedonia | ||
kl. 13:00 | Renzi 53' Ciacci 69' Guerra 75' | Fotball.no | 56', 86' (str.) Hovden Flataker 62' Roaldsøy | Arena: Ǵorče Petrov Stadion | ||
EM-kvalifisering Søndag 20. november | Nord-Makedonia | 2 – 6 | Norge | Skopje, Nord-Makedonia | ||
kl. 13:00 | Zenku 6' Angelov 14' Trajkov 20' | Fotball.no | 4' Walle Egeli 10', 32' Nordby Nusa 16', 40' Hansen-Aarøen 47' 57' Dicko Eng 70' Gjengaar | Arena: FFM Treningssenter | ||
EM-kvalifisering Onsdag 23. november | Serbia | 2 – 0 | Norge | Skopje, Nord-Makedonia | ||
kl. 13:00 | Miladinović 50' 86' Lazetić 57' | Fotball.no | 51' Tomar Hjorteseth | Arena: Ǵorče Petrov Stadion | ||
U17-landslaget gutter
Følgende kamper ble spilt av det norske U17-landslaget for gutter i 2022[11]
Turnering Søndag 6. februar | England | Kansellert | Norge | |||
kl. 15:00 | Fotball.no | |||||
Privatlandskamp Mandag 7. februar | Polen | 2 – 2 | Norge | Marbella, Spania | ||
kl. 15:00 | Lewicki 13' Tkacz 59' | Fotball.no | 9' Marvik 48' Tviberg Torsvik 53' Haaland | Arena: Arroyo Enmedio | ||
Turnering Torsdag 10. februar | Polen | 0 – 0 | Norge | Marbella, Spania | ||
kl. 15:00 | Pucilowski 48' | Fotball.no | Arena: Arroyo Enmedio | |||
Privatlandskamp Lørdag 4. juni | England | 3 – 0 | Norge | Marbella, Spania | ||
kl. 18:00 | Doyle 62' Akinwale 65' Griffiths 84' | Fotball.no | Arena: Dama de Noche Football Center | |||
Privatlandskamp Torsdag 9. juni | USA | 3 – 0 | Norge | Marbella, Spania | ||
kl. 18:00 | Neri 7', 39' Oregel Jr. 37' | Fotball.no | Arena: Dama de Noche Football Center | |||
Turnering Lørdag 24. september | Danmark | 2 – 0 | Norge | Hörby, Sverige | ||
kl. 13:00 | Simmelhack 76' Munck 90' | Fotball.no | Arena: Hörby Idrottsplats | |||
Turnering Tirsdag 27. september | Østerrike | 1 – 0 | Norge | Ystad, Sverige | ||
kl. 13:00 | Dursun 34' | Fotball.no | 69' Nordentoft Ekrene | Arena: Sandskogens Idrottsplats | ||
U16-landslaget gutter
Følgende kamper ble spilt av det norske U16-landslaget for gutter i 2022[12]
Turnering Tirsdag 1. mars | Tsjekkia | 2 – 3 | Norge | |||
kl. 14:00 | Rus 25' Binar 50' | Fotball.no | 18' Moi Séne 40' Tewelde 48' Heredia-Randen | |||
Turnering Torsdag 3. mars | Kypros | 1 – 2 | Norge | |||
kl. 10:00 | Toumazos 61' | Fotball.no | 80', 90' Walle Egeli | |||
Turnering Søndag 6. mars | Danmark | 0 – 2 | Norge | |||
kl. 10:00 | Fotball.no | 31' Heredia-Randen 72' Walle Egeli | ||||
Turnering Torsdag 5. mai | Japan | 1 – 2 | Norge | București, Romania | ||
kl. 12:00 | Tokuda 18' | Fotball.no | 34' (str.) Walle Egeli 51' Engseth Nyhammer | Arena: Stadionul Colentina | ||
Turnering Lørdag 7. mai | Saudi-Arabia | 2 – 2 | Norge | București, Romania | ||
kl. 15:00 | Haji 20' Alyuhaybi 43' | Fotball.no | 64' Walle Egeli 66' Engseth Nyhammer | Arena: Stadionul Colentina | ||
Turnering Mandag 9. mai | Polen | 2 – 2 | Norge | Tunari | ||
kl. 15:00 | Borys 41' Mikołajewski 54' | Fotball.no | 56' El-Abdellaoui 70' Jama 90' Sjøvold Thorstensen 90' Hammer Kjelsen | Arena: Stadionul Comunal | ||
Turnering Torsdag 4. august | Norge | 2 – 4 | Finland | Drøbak | ||
kl. 18:00 | Bjørnerud Remmem 44' Sjøvold Thorstensen 68' Strand Kvale 89' | Fotball.no | 16' Lähteenmäki 31' Vauhkonen 38', 46' Ezeh 49' Vitala 66' Simojoki 86' Helén | Arena: Seiersten stadion | ||
Turnering Lørdag 6. august | Norge | 3 – 0 | England | Sarpsborg | ||
kl. 17:00 | Halseth Nypan 9' Engseth Nyhammer 44' 53' Walle Egeli 77' Kalvenes Hope 89' | Fotball.no | 86' Matthews | Arena: Sarpsborg stadion | ||
Landskamp Mandag 8. august | Norge | 2 – 2 | Sverige | Fredrikstad | ||
kl. 18:00 | Bjørnerud Remmem 45' (str.), 79' (str.) Thue Gabrielsen 57' | Fotball.no | 48', 70' Mulugeta 54' Jovanovski | Arena: Fredrikstad stadion | ||
Landskamp Onsdag 10. august | Norge | 2 – 0 | Danmark | Råde | ||
kl. 14:00 | Bakkeli Gonstad 15', 66' 66' Heredia-Randen 49' Halseth Nypan 70' Rønne Børset 77' | Fotball.no | 37' Lund Jensen | Arena: Råde idrettspark | ||
Turnering Fredag 23. september | Romania | 1 – 2 | Norge | Warsawa, Polen | ||
kl. 11:00 | Sali 38' (str.) | Fotball.no | 3' Kurd Rønning 90' Kalvenes Hope | Arena: Hutnika Warszawa stadion | ||
Turnering Søndag 25. september | England | 1 – 2 | Norge | Piaseczno, Polen | ||
kl. 16:00 | Morgan 90' (str.) | Fotball.no | 33' (str.), 78' (str.) Walle Egeli | |||
Turnering Tirsdag 27. september | Portugal | 1 – 1 ( 8 – 7 str) | Norge | Warsawa, Polen | ||
kl. 16:00 | Fonseca 51' | Fotball.no | 85' Walle Egeli | Arena: Hutnika Warszawa stadion | ||
Straffer | ||||||
{{{straffe1}}} | {{{straffe2}}} | |||||
EM-kvalifisering Torsdag 20. oktober | Belarus | 0 – 4 | Norge | Sarpsborg | ||
kl. 13:00 | 17' Kjølstad Nyheim 21' Hammer Kjelsen 46', 84' Walle Egeli 87' Tewelde | Fotball.no | Arena: Sarpsborg stadion Dommer: Jan Machálek, Tsjekkia Assistentdommere: Marek Podany, Tsjekkia og Dyon Fikkert, Nederland Fjerdedommer: Joey Kooij, Nederland | |||
EM-kvalifisering Søndag 23. oktober | Armenia | 0 – 7 | Norge | Fredrikstad | ||
kl. 18:00 | Vanoyan 46' | Fotball.no | 5', 37' Tewelde 21' Heredia-Randen 26', 31', 32' (str.) Walle Egeli 62' (sm.) Simonyan 74' Thorvaldsen 90' Hammer Kjelsen | Arena: Fredrikstad stadion Dommer: Joey Kooij, Nederland Assistentdommere: Dyon Fikkert, Nederland og Marek Podany, Tsjekkia Fjerdedommer: Jan Machálek, Tsjekkia | ||
EM-kvalifisering Onsdag 26. oktober | Norge | 1 – 1 | Irland | Sarpsborg | ||
kl. 17:00 | Tewelde 29' Bjurström 66' | Fotball.no | 36' Okosun 49' Mooney | Arena: Sarpsborg stadion Dommer: Jan Machálek, Tsjekkia Assistentdommere: Marek Podany, Tsjekkia og Marjan Paunovic, Montenegro Fjerdedommer: Milos Boskovic, Montenegro | ||
U15-landslaget gutter
Følgende kamper ble spilt av det norske U15-landslaget for gutter i 2022[13]
Landskamp Tirsdag 26. april | Østerrike | 2 – 4 | Norge | Hermagor, Østerrike | ||
kl. 17:00 | Schöny 6' Schandl 44' (str.) | Fotball.no | 3', 18' Ajulu Nilsen-Modebe 24' Spiten-Nysæter 57' Wennberg Lindbäck 68' Skaarud | |||
Privatlandskamp Onsdag 27. april | Portugal | 2 – 1 | Norge | Kötschach-Mauten, Hermagor, Østerrike | ||
kl. 17:00 | Mora 46' 58' | Fotball.no | 24' Brekke Sjøblom 27' Hjorth Helgeland | |||
Turnering Fredag 29. april | Romania | 0 – 2 | Norge | Cervignano del Friuli, Udine, Italia | ||
kl. 18:00 | Fotball.no | Arena: 21', 37' Ajulu Nilsen-Modebe 70' Sekkingstad Johansson | ||||
Turnering Søndag 1. mai | Slovenia | 0 – 0 e.e.o. 4 – 2 e. str. | Norge | Bilje, Slovenia | ||
kl. 11:00 | Vukelić 70' | Fotball.no | 70' Brekke Sjøblom 70' Nerhus Eikrem | Arena: Stadion V dolinci | ||
Landskamp Torsdag 6. oktober | Norge | 3 – 0 | Sverige | Stryn | ||
kl. 17:00 | Olderheim 37' Nerhus Eikrem 44' Prent-Eckbo 51' Jenssen Riise 54' Nordal 88' | Fotball.no | 51' Magnusson | Arena: Stryn kunstgrasbane | ||
Landskamp Søndag 9. oktober | Norge | 3 – 2 | Sverige | Stryn | ||
kl. 13:00 | Vonheim Norbye 24' Nerhus Eikrem 43' Sekkingstad Johansson 71' Prent-Eckbo 74' Ajulu Nilsen-Modebe 76' ? 85' (sm.) Jønvik Holmen 90' | Fotball.no | Mal:Goal14 Kusi-Asare 45' Kurtulus | Arena: Stryn stadion | ||
Herrelandslaget i futsal
Følgende kamper ble spilt av det norske futsallandslaget for menn i 2022[14]
Turnering Fredag 4. mars | Ungarn | 3 – 0 | Norge | Poreč, Kroatia | ||
kl. 15:00 | 13' 27' 34' | Fotball.no | Arena: Poreč Byhall Dommer: Josip Dujmic, Kroatia Assistentdommere: Dino Kramar, Kroatia og ? | |||
Turnering Lørdag 5. mars | San Marino | 2 – 3 | Norge | Poreč, Kroatia | ||
kl. 12:00 | 24' 38' | Fotball.no | 12' Eggen 33', 34' Økland | Arena: Poreč Byhall Dommer: Josip Dujmic, Kroatia Assistentdommere: Botis Stanic, Kroatia og Dino Kramar, Kroatia | ||
VM-kvalifisering Onsdag 6. april | Norge | 2 – 3 | Kypros | Trondheim | ||
kl. 20:00 | Schjetne 9' Andreassen 33' Johansen Halvorsen 39' | Fotball.no | 7' 22' 27' (sm.) Myrvold Welo | Arena: Utleirahallen | ||
VM-kvalifisering Torsdag 7. april | Norge | 9 – 1 | Malta | Trondheim | ||
kl. 20:00 | 6' (sm.) Eggen 7' Disco Skindlo 15' Fløisand Moen 18', 23', 39' (str.) Tjøtta Vie 19', 25' Myrvold Welo 24' | Fotball.no | 8' | Arena: Utleirahallen | ||
EM-kvalifisering Lørdag 9. april | Norge | 2 – 2 | Danmark | Trondheim | ||
kl. 18:00 | Tjøtta Vie 3' Økland 4' Røttingsnes 26' Andreassen | Fotball.no | 6' 13' | Arena: Utleirahallen | ||
Privatlandskamp Tirsdag 13. september | Norge | 2 – 1 | Sverige | Sandefjord | ||
kl. 12:00 | Johansen Halvorsen 5' Røttingsnes 12' 27' Valstad Johansen 33' Fløisand Moen 38' | Fotball.no | 21' | Arena: Sandarhallen | ||
Privatlandskamp Onsdag 14. september | Norge | 2 – 2 | Tyskland | Sandefjord | ||
kl. 14:30 | Røttingnes Johansen Halvorsen Johansson | Fotball.no | Arena: Sandarhallen Dommer: Daniel Vigtoft Sørensen Assistentdommere: Maximillia Alkofer og Bjørn Tore Tvedt | |||
Privatlandskamp Fredag 16. september | Norge | 5 – 2 | Danmark | Sandefjord | ||
kl. 18:30 | Johansson 18' Andreassen 19' Myrvold Welo 25', 31' Schjetne 35' | Fotball.no | 16' 39' | Arena: Sandarhallen Assistentdommere: Daniel Vigtoft Sørensen og Maximillian Alkofer | ||
Turnering Lørdag 17. september | Norge | 5 – 6 | Sverige | Sandefjord | ||
kl. 16:00 | Fotball.no | Arena: Sandarhallen Dommer: Maximillian Alkofer Assistentdommere: Telmen Undrakh og Daniel Vigtoft Sørensen | ||||
VM-kvalifisering Onsdag 5. oktober | Norge | 2 – 4 | Serbia | Oslo | ||
kl. 18:00 | Eggen 9' Schjetne 30' Myrvold Welo 34' | Fotball.no | 6' 24' 37' 38' | Arena: Grorud Flerbrukshall Dommer: Vlad Nicolae Ciobanu, Romania Assistentdommere: Bogdan Hancearius, Romania og Liviu Dumitru Chita, Romania | ||
VM-kvalifisering Lørdag 8. oktober | Frankrike | 9 – 1 | Norge | Laval, Frankrike | ||
kl. 21:15 | 2' 5' 12' 23' 23' 29' 35' 39' 40' | Fotball.no | 40' Andreassen | Arena: Espace Mayenne Dommer: Gabor Kovacs, Ungarn Assistentdommere: Norbert Szilagyi, Ungarn og Peter Zimonyi, Ungarn | ||
VM-kvalifisering Onsdag 9. november | Serbia | 5 – 1 | Norge | Požarevac, Serbia | ||
kl. 18:00 | 9' 14' 18' 30' 32' | Fotball.no | 14' Johansen Halvorsen 21' Ramløff Dahl 32' Eggen | Arena: Sports Hall Požarevac Dommer: Aslan Galayev, Kasakhstan Assistentdommere: Talgat Kosmukhambetov, Kasakhstan og Turekhan Tursumbayev, Kasakhstan | ||
Norgesmesterskapet i fotball for menn 2021–22
- Utdypende artikkel: NM fotball menn 2021–22
Cupfinale:
Søndag 1. mai 2022 | Bodø/Glimt | 0 – 1 | Molde | Oslo | ||
16:00 | Haikin 74' | Rapport NFF.no | 45' Varhaugvik Breivik 67' Tiedemann Hansen 75' (str.) Heggheim Mannsverk | Arena: Ullevaal stadion Tilskuere: 19 657 Dommer: Rohit Saggi, Drafn Assistentdommere: Geir-Oskar Isaksen, Furuflaten og Isaak Elias Skjeseth Bashevkin, Ready Fjerdedommer: Kristoffer Hagenes, Hovding | ||
Eliteserien
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Molde | 30 | 25 | 3 | 2 | 71–25 | 46 | 78 | |
2 | Bodø/Glimt | 30 | 18 | 6 | 6 | 86–41 | 45 | 60 | |
3 | Rosenborg | 30 | 16 | 8 | 6 | 69–44 | 25 | 56 | |
4 | Lillestrøm | 30 | 16 | 5 | 9 | 49–34 | 15 | 53 | |
5 | Odd | 30 | 13 | 6 | 11 | 43–45 | −2 | 45 | |
6 | Vålerenga | 30 | 13 | 5 | 12 | 52–49 | 3 | 44 | |
7 | Tromsø | 30 | 10 | 13 | 7 | 46–49 | −3 | 43 | |
8 | Sarpsborg 08 | 30 | 12 | 5 | 13 | 57–54 | 3 | 41 | |
9 | Aalesund | 30 | 10 | 9 | 11 | 32–45 | −13 | 39 | |
10 | Haugesund | 30 | 10 | 8 | 12 | 42–46 | −4 | 38 | |
11 | Viking | 30 | 9 | 8 | 13 | 48–54 | −6 | 35 | |
12 | Strømsgodset | 30 | 9 | 6 | 15 | 44–55 | −11 | 33 | |
13 | HamKam | 30 | 6 | 13 | 11 | 33–43 | −10 | 31 | |
14 | Sandefjord | 30 | 6 | 6 | 18 | 42–68 | −26 | 24 | |
15 | Kristiansund | 30 | 5 | 8 | 17 | 37–60 | −23 | 23 | |
16 | Jerv | 30 | 5 | 5 | 20 | 30–69 | −39 | 20 | |
Sist oppdatert: 14. november 2022 · Kilde · Rediger |
OBOS-ligaen
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brann | 30 | 26 | 3 | 1 | 96–16 | 80 | 81 | |
2 | Stabæk | 30 | 16 | 10 | 4 | 62–28 | 34 | 58 | |
3 | Start | 30 | 16 | 6 | 8 | 63–38 | 25 | 54 | |
4 | KFUM Oslo | 30 | 15 | 7 | 8 | 61–48 | 13 | 52 | |
5 | Sandnes Ulf | 30 | 14 | 5 | 11 | 54–52 | 2 | 47 | |
6 | Kongsvinger | 30 | 13 | 7 | 10 | 43–37 | 6 | 46 | |
7 | Sogndal | 30 | 12 | 7 | 11 | 55–53 | 2 | 43 | |
8 | Ranheim | 30 | 12 | 7 | 11 | 49–52 | −3 | 43 | |
9 | Mjøndalen | 30 | 13 | 3 | 14 | 39–47 | −8 | 42 | |
10 | Fredrikstad | 30 | 9 | 8 | 13 | 46–51 | −5 | 35 | |
11 | Bryne | 30 | 9 | 8 | 13 | 42–52 | −10 | 35 | |
12 | Raufoss | 30 | 9 | 8 | 13 | 35–54 | −19 | 35 | |
13 | Åsane | 30 | 8 | 8 | 14 | 42–67 | −25 | 32 | |
14 | Skeid | 30 | 8 | 4 | 18 | 39–54 | −15 | 28 | |
15 | Grorud | 30 | 4 | 8 | 18 | 34–69 | −35 | 20 | |
16 | Stjørdals-Blink | 30 | 4 | 5 | 21 | 30–71 | −41 | 17 | |
Sist oppdatert: 30. oktober 2022 · Kilde · Rediger |
2. divisjon for menn (PostNord-ligaen)
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Moss | 24 | 18 | 2 | 4 | 46–23 | 23 | 56 | |
2 | Arendal | 24 | 18 | 2 | 4 | 55–35 | 20 | 56 | |
3 | Egersund | 24 | 13 | 6 | 5 | 51–29 | 22 | 45 | |
4 | Flekkerøy | 24 | 13 | 4 | 7 | 46–32 | 14 | 43 | |
5 | Kvik Halden | 24 | 10 | 4 | 10 | 43–36 | 7 | 34 | |
6 | Strømmen | 24 | 9 | 4 | 11 | 36–39 | −3 | 31 | |
7 | Sotra | 24 | 8 | 5 | 11 | 46–43 | 3 | 29 | |
8 | Ørn-Horten | 24 | 7 | 8 | 9 | 37–38 | −1 | 29 | |
9 | Ullern | 24 | 5 | 9 | 10 | 37–43 | −6 | 24 | |
10 | Vard Haugesund | 24 | 5 | 8 | 11 | 32–43 | −11 | 23 | |
11 | Notodden | 24 | 6 | 6 | 12 | 29–45 | −16 | 23 | |
12 | Odd 2 | 24 | 5 | 7 | 12 | 30–48 | −18 | 22 | |
13 | Staal Jørpeland | 24 | 3 | 7 | 14 | 34–65 | −31 | 16 | |
0 | 0 | 0 | 0 | 0–0 | 0 | 0 | |||
Kilde · Rediger |
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hødd | 26 | 18 | 6 | 2 | 54–15 | 39 | 60 | |
2 | Ull/Kisa | 26 | 17 | 5 | 4 | 73–36 | 37 | 56 | |
3 | Levanger | 26 | 12 | 7 | 7 | 62–38 | 24 | 43 | |
4 | Kjelsås | 26 | 13 | 6 | 8 | 45–20 | 25 | 42 | |
5 | Gjøvik/Lyn | 26 | 12 | 4 | 10 | 43–59 | −16 | 40 | |
6 | Træff | 26 | 10 | 6 | 10 | 49–44 | 5 | 36 | |
7 | Alta | 26 | 10 | 6 | 10 | 38–45 | −7 | 36 | |
8 | Tromsdalen | 26 | 10 | 5 | 11 | 28–35 | −7 | 35 | |
9 | Brattvåg | 26 | 10 | 3 | 13 | 47–52 | −5 | 33 | |
10 | Bærum | 26 | 9 | 4 | 13 | 36–46 | −10 | 31 | |
11 | Vålerenga 2 | 26 | 9 | 2 | 15 | 43–68 | −25 | 29 | |
12 | Eidsvold Turn | 26 | 8 | 4 | 14 | 35–54 | −19 | 28 | |
13 | Asker | 26 | 6 | 6 | 14 | 32–47 | −15 | 24 | |
14 | Frigg | 26 | 6 | 2 | 18 | 38–65 | −27 | 20 | |
Kilde · Rediger |
3. divisjon for menn (Norsk Tipping-ligaen)
4. divisjon for menn
5. divisjon for menn
6. divisjon for menn
7. divisjon for menn
8. divisjon for menn
9. divisjon for menn
Kvinnelandslaget
Følgende kamper ble spilt av det norske kvinnelandslaget i 2022[15]
Privatlandskamp Onsdag 16. februar | Norge | 0 – 2 | Portugal | Lagos, Portugal | ||
kl. 19:30 | Fotball.no | 22' Pinto 56' Dolores Silva 68' Rebelo 90' Mendes | Arena: Estadio Municipal De Lagos | |||
Søndag 20. februar | Italia | 2 – 1 | Norge | Algarve, Spania | ||
kl. 13:00 | Giacinti 10' Caruso 28' Galli 54' Cernoia 61' | Fotball.no | 45' Bizet Ildhusøy 57' Terland 88' Reiten | Arena: Estadio Algarve | ||
Turnering Onsdag 23. februar | Portugal | 0 – 2 | Norge | Algarve, Spania | ||
kl. 12:00 | Fotball.no | 20' Terland 78' Bizet Ildhusøy 86' Vevle Eikeland | Arena: Estadio Algarve | |||
VM-kvalifisering Torsdag 7. april | Norge | 5 – 1 | Kosovo | Sandefjord | ||
kl. 18:00 | Stolsmo Hegerberg 21', 23', 60' Leonhardsen Maanum 31' Bizet Ildhusøy 84' | Fotball.no | 55' Memeti 83' Kolgeci | Arena: Release Arena Dommer: Tanja Subotic, Slovenia Assistentdommere: Helena Buh, Slovenia og Stasa Spur, Slovenia Fjerdedommer: Aleksandra Cesen, Slovenia | ||
VM-kvalifisering Tirsdag 12. april | Norge | 2 – 1 | Polen | Oslo | ||
kl. 19:00 | Grzywińska 8' (sm.) Graham Hansen 16' Thorisdottir 65' Bøe Risa 69' | Fotball.no | 58' Karczewska 69' Achcińska | Arena: Ullevaal Stadion Tilskuere: 4 003 Dommer: Ivana Projkovska, Nord-Makedonia Assistentdommere: Vjolca Izeiri, Nord-Makedonia og Elena Soklevska-Illevski, Nord-Makedonia Fjerdedommer: Irena Velevackoska, Nord-Makedonia | ||
Privatlandskamp Lørdag 25. juni | Norge | 2 – 0 | New Zealand | Oslo | ||
kl. 17:00 | Stolsmo Hegerberg 34' Bergsvand 90' | Fotball.no | Arena: Ullevaal Stadion Dommer: Frederikke Søkjær, Danmark Assistentdommere: Sidsel Dall, Danmark og Line-Maria Rasmussen, Danmark Fjerdedommer: Frida Klarlund, Danmark | |||
Privatlandskamp Onsdag 29. juni | Danmark | 1 – 2 | Norge | Viborg, Danmark | ||
kl. 18:00 | Bruun 1' | Fotball.no | 39', 52' Reiten | |||
EM-sluttspill Torsdag 7. juli | Norge | 4 – 1 | Nord-Irland | Southampton, England | ||
kl. 21:00 | Blakstad 10' Leonhardsen Maanum 13' Graham Hansen 31' (str.) Reiten 54' | Fotball.no Rapport UEFA | 49' Nelson 53' McFadden | Arena: St Mary's Stadium Dommer: Lina Lehtovaara, Finland Assistentdommere: Karolin Kaivoja, Estland og Chrysoula Kourompylia, Hellas Fjerdedommer: Tess Olofsson, Sverige | ||
EM-sluttspill Mandag 11. juli | England | 8 – 0 | Norge | Brighton, England | ||
kl. 21:00 | Stanway 12' (str.) Hemp 16' White 29', 41' Mead 34', 38', 81' Russo 66' | Fotball.no Rapport UEFA | 56' Blakstad 77' Bizet Ildhusøy 87' Leonhardsen Maanum | Arena: Brighton & Hove Community Stadium Dommer: Riem Hussein, Tyskland Assistentdommere: Katrin Rafalski, Tyskland og Susann Küng, Sveits Fjerdedommer: Esther Staubli, Sveits | ||
EM-sluttspill Fredag 15. juli | Østerrike | 1 – 0 | Norge | Brighton, England | ||
kl. 21:00 | Hickelsberger-Füller 20' Billa 37' Wenninger 45' | Fotball.no Rapport UEFA | Arena: Brighton & Hove Community Stadium Dommer: Kateryna Monzul, Ukraina Assistentdommere: Maryna Striletska, Ukraina og Paulina Baranowska, Polen Fjerdedommer: Ivana Projkovska, Nord-Makedonia | |||
VM-kvalifisering Fredag 2. september | Belgia | 0 – 1 | Norge | Leuven, Belgia | ||
kl. 20:30 | Wullaert 11' Tysiak 52' | Fotball.no | 40' Nævdal Mjelde 61' Hansen 90' Bizet Ildhusøy 90' Roman Haug | Arena: Den Dreef Dommer: Esther Staubli, Sveits Assistentdommere: Susann Küng, Sveits og Rahel Hasler, Sveits Fjerdedommer: Alain Bieri, Sveits | ||
VM-kvalifisering Tirsdag 6. september | Norge | 5 – 0 | Albania | Oslo | ||
kl. 18:30 | Roman Haug 12', 15', 66' Nævdal Mjelde 23' Lindbak Hørte 71' Bizet Ildhusøy 89' | Fotball.no | 45' Maksuti | Arena: Ullevaal Stadion Dommer: Rasa Grigoné, Litauen Assistentdommere: Ieva Ramanauskiene, Litauen og Gerda Eidinzonaite, Litauen Fjerdedommer: Jurgita Macikunyté, Litauen | ||
Privatlandskamp Fredag 7. oktober | Norge | 1 – 4 | Brasil | Oslo | ||
kl. 19:00 | Bizet Ildhusøy 50' 76' | Fotball.no | 43' Da Silva 47', 52' Zaneratto 73' Dos Santos 76' De Souza da Silva | Arena: Ullevaal Stadion Dommer: Lina Lehtovaara, Finland Assistentdommere: Heini Hyvönen, Finland og Alisa Levälampi, Finland Fjerdedommer: Minka Vekkeli, Finland | ||
Privatlandskamp Tirsdag 11. oktober | Nederland | 0 – 2 | Norge | Den Haag | ||
kl. 20:00 | Doorn 3' | Fotball.no | 63' Roman Haug 74' (sm.) Spitse 62' Leonhardsen Maanum | Arena: Cars Jeans Stadium | ||
Privatlandskamp Fredag 11. november | Norge | 1 – 2 | Frankrike | Alicante, Spania | ||
kl. 21:10 | Roman Haug 31' Reiten 60' | Fotball.no | 22' Diani 83' Asseyi | Arena: La Nucia stadium | ||
Privatlandskamp Tirsdag 15. november | England | 1 – 1 | Norge | Murcia, Spania | ||
kl. 20:00 | Daly 33' | Fotball.no | 66', 72' Sønstevold 80' Leonhardsen Maanum | Arena: Pinatar Arena | ||
U23-landslaget kvinner
Følgende kamper ble spilt av det norske U23-kvinnelandslaget i 2022[16]
Privatlandskamp Fredag 8. april | Portugal | 2 – 4 | Norge | Faro, Portugal | ||
kl. 16:00 | 18' Encarnacao 58' | Fotball.no | 4', 39', 64' Roman Haug 17' Hoelsbrekken Eckhoff | Arena: Estádio Algarve | ||
Privatlandskamp Torsdag 23. juni | Finland | 1 – 0 | Norge | |||
kl. 11:30 | Koivisto 23' (str.) | Fotball.no | 83' Hoelsbrekken Eckhoff | |||
Privatlandskamp Fredag 2. september | Norge | 1 – 2 | England | |||
kl. 14:00 | Bragstad 90' | Fotball.no | 70' 90' | Tilskuere: 50 | ||
Privatlandskamp Torsdag 6. oktober | England | 0 – 2 | Norge | |||
kl. 14:30 | Fotball.no | 14' Stølen Godø 18' Tvedten | ||||
Mandag 10. oktober | Nederland | 1 – 1 | Norge | |||
kl. 19:00 | Smits 7' Foederer 73' | Fotball.no | 71' Sørensen Fornes | |||
U19-landslaget jenter
Følgende kamper ble spilt av det norske U19-landslaget jenter i 2022[17]
Turnering Torsdag 17. februar | Tyskland | 7 – 0 | Norge | Marbella, Spania | ||
kl. 13:00 | Sternad 1', 29' (str.) Keles 15' Zdebel 78' Fröhlich 82' (str.) Wamser 85' Acikgöz 90' (str.) | Fotball.no | 63' Pettersen 90' Aune Jorde | Arena: Marbella Football Center Dommer: Lotta Vuorio, Finland Assistentdommere: Laura Koskinen, Finland og Tara Tiensuu, Finland Fjerdedommer: Nanna Andersen, Danmark | ||
Turnering Tirsdag 22. februar | Frankrike | 2 – 1 | Norge | Marbella, Spania | ||
kl. 15:00 | Haugou 22' Hurtré 89' (str.) | Fotball.no | 8' (sm.) | Arena: Dama de Noche Football Center Tilskuere: 60 Dommer: Nanna Andersen, Danmark Assistentdommere: Sidsel Dall, Danmark og Fie Godiksen, Danmark | ||
EM-kvalifisering Tirsdag 10. mai | Ukraina | 0 – 5 | Norge | Wels, Østerrike | ||
kl. 12:00 | Levchenko 6' | Fotball.no | 9' Friis Tandberg 18' Gammelgaard Sørbo 42', 77' Nedgård Isaksen 90' Fink 90' Nybø Brekken | Arena: HUBER Arena Tilskuere: 20 Dommer: Katalin Sipos, Ungarn Assistentdommere: Judit Kulcsar, Ungarn og Barbara Wenigwieser, Østerrike Fjerdedommer: Lena Hirtl, Østerrike | ||
EM-kvalifisering Fredag 13. mai | Bulgaria | 0 – 6 | Norge | Wels, Østerrike | ||
kl. 12:00 | Fotball.no | 20' 45' Friis Tandberg 25' Kyvåg 66' (str.), 76' (90) Omarsdottir 89' Nedgård Isaksen | Arena: HUBER Arena Tilskuere: 40 Dommer: Katalin Sipos, Ungarn Assistentdommere: Judit Kulcsar, Ungarn og Barbara Wenigwieser, Østerrike Fjerdedommer: Lena Hirtl, Østerrike | |||
EM-kvalifisering Mandag 16. mai | Østerrike | 0 – 1 | Norge | Wels, Østerrike | ||
kl. 18:00 | Felix 54' | Fotball.no | 56' Nedgård Isaksen 72' Aune Jorde | Arena: HUBER Arena Tilskuere: 350 Dommer: Sabina Bolic, Kroatia Assistentdommere: Maja Petravić, Kroatia og Judit Kulcsár, Ungarn Fjerdedommer: Katalin Sipos, Ungarn | ||
EM-sluttspill Mandag 27. juni | England | 4 – 1 | Norge | Karviná, Tsjekkia | ||
kl. 17:30 | Beever-Jones 17', 71' Fox 51' Clinton 90' | Fotball.no | 37' 44' Friis Tandberg | Arena: Městský stadion Tilskuere: 350 Dommer: Kataryna Lisiecka-Sek, Polen Assistentdommere: Erinda Kume, Albania og Merima Homarac, Bosnia-Hercegovina Fjerdedommer: Veronika Kovarova, Tsjekkia | ||
EM-sluttspill Torsdag 30. juni | Tyskland | 1 – 2 | Norge | Karviná, Tsjekkia | ||
kl. 15:00 | Mattner 10' Acikgöz 47' | Fotball.no | 57', 83' Omarsdottir 78' Aune Jorde 90' Gammelgaard Sørbo | Arena: Městský stadion Tilskuere: 550 Dommer: Alina Pesu, Romania Assistentdommere: Despoina Demosthenous, Kypros og Kristine Grigoryan, Armenia Fjerdedommer: Lucie Sulcova, Tsjekkia | ||
EM-sluttspill Søndag 3. juli | Sverige | 0 – 1 | Norge | Opava, Tsjekkia | ||
kl. 20:00 | Fotball.no | 40' Fink 77' Johansen | Arena: Městský stadion Tilskuere: 550 Dommer: Lizzy van der Helm, Nederland Assistentdommere: Heini Hyvönen, Finland og Sedef Aktan, Tyrkia Fjerdedommer: Veronia Kovarova, Tsjekkia | |||
EM-sluttspill Onsdag 6. juli | Frankrike | 0 – 1 | Norge | Karviná, Tsjekkia | ||
kl. 17:30 | Bataillard 30' | Fotball.no | 13' Gammelgaard Sørbo 52' (sm.) Sevenne | Arena: Městský stadion Tilskuere: 650 Dommer: Lizzy van der Helm, Nederland Assistentdommere: Despoina Demosthenous, Kypros og Heini Hyvönen, Finland Fjerdedommer: Katalin Sipos, Ungarn | ||
EM-sluttspill Lørdag 9. juli | Spania | 2 – 1 | Norge | Ostrava, Tsjekkia | ||
kl. 15:00 | Elexpuru 37' Álvarez 62' Lloris 71' Bartel 90' | Fotball.no | 5' Omarsdottir 42' Fink 44' Amdahl Brønstad 47' Aune Jorde | Arena: Městský stadion Tilskuere: 3 500 Dommer: Alina Pesu, Romania Assistentdommere: Heini Hyvönen, Finland og Kristine Grigoryan, Armenia Fjerdedommer: Katalin Sipos, Ungarn | ||
Privatlandskamp Fredag 2. september | Sverige | 3 – 2 | Norge | Stöde, Sverige | ||
kl. 17:00 | Nildén 22' Björk 33', 73' | Fotball.no | 30', 48' Friis Tandberg | Arena: Stöde Idrottsplats Tilskuere: 656 Dommer: Sofia Borch Janeheim Assistentdommere: Elsa Wisting og Amanda Nylund Karman Fjerdedommer: Moa Wettby | ||
Søndag 4. september | Island | 1 – 3 | Norge | Timrå, Sverige | ||
kl. 14:00 | Kristjánsdóttir 90' | Fotball.no | 25' Jagtøien Renolen 61' Nybø Brekken 77' Olsen 88' Friis Tandberg | Arena: Timrå Idrottsplats Tilskuere: 164 Dommer: Jennifer Björnler Assistentdommere: Fanny Elfving og Kaisa Kokkarinen Fjerdedommer: Anja Collén | ||
Onsdag 5. oktober | Malta | 0 – 10 | Norge | Pais, Portugal | ||
kl. 15:00 | Rose Ionadi 73' | Fotball.no | 8', 17', 67' Birkelund 21' Gaupset 24' (sm.) Gatt 42', 84' Sesay 43', 52' Hammer Røn 77' Dønnum Veum | Arena: Complexo Desportivo de Tocha Tilskuere: 60 Dommer: Jelena Cvetkovic, Serbia Assistentdommere: Aleksandra Kostic, Serbia og Sara Alves, Portugal Fjerdedommer: Sara Alves, Portugal | ||
Lørdag 8. oktober | Portugal | 1 – 2 | Norge | Pais, Portugal | ||
kl. 17:45 | Almeida 18' Martins 61' | Fotball.no | 10' 86' Friis Tandberg 72' Gaupset 83' Aune Jorde | Arena: Complexo Desportivo de Tocha Tilskuere: 750 Dommer: Abigail Marriott, England Assistentdommere: Georgia Ball, England og Aleksandra Kostic, Serbia Fjerdedommer: Jelena Cvetkovic, Serbia | ||
Tirsdag 11. oktober | Belgia | 1 – 1 | Norge | Pais, Portugal | ||
kl. 16:00 | Taillieu 76' | Fotball.no | 38' Kyvåg | Arena: Complexo Desportivo de Tocha Tilskuere: 20 Dommer: Abigail Marriott, England Assistentdommere: Georgia Ball, England og Sara Alves, Portugal Fjerdedommer: Sara Alves, Portugal | ||
Onsdag 9. november | England | 2 – 1 | Norge | Vila Real de Santo António, Portugal | ||
kl. 17:00 | Godfrey 55' Kendall 87' | Fotball.no | 59' Gaupset | Arena: Stadium Vila Real de Santo António Tilskuere: 60 | ||
Fredag 11. november | Nederland | 3 – 0 | Norge | Vila Real de Santo António, Portugal | ||
kl. 16:00 | Kroese 33' Noordman 72' 84' Henry 75' | Fotball.no | 70' Gaupset | Arena: Stadium Vila Real de Santo António Tilskuere: 30 | ||
U18-landslaget jenter
Følgende kamper ble spilt av det norske U18-landslaget jenter i 2022[18]
Privatlandskamp Onsdag 31. august | Tsjekkia | 3 – 2 | Norge | Kranjska Gora, Slovenia | ||
kl. 17:30 | 34' 42' 66' | Fotball.no | 30' Høgevold 40' Bell Folland | Arena: FTC Gobele | ||
Privatlandskamp Lørdag 3. september | Slovenia | 2 – 1 | Norge | Kranjska Gora, Slovenia | ||
kl. 18:00 | 10' (str.) 43' | Fotball.no | 48' Maslø Dunsby 60' Fagerelv Mortensen 71' Østenstad 86' Røren Svanes | Arena: FTC Gobele | ||
Privatlandskamp Tirsdag 6. september | Kroatia | 1 – 5 | Norge | Kranjska Gora, Slovenia | ||
kl. 15:00 | 61' | Fotball.no | 3' Dønnum Veum 15' Bell Folland 20' (str.) Rosendal Nyhagen 49' Mortensen Natvik 68' Østenstad | Arena: FTC Čičare | ||
U17-landslaget jenter
Følgende kamper ble spilt av det norske U17-landslaget jenter i 2022[19]
Privatlandskamp Søndag 20. februar | England | 1 – 3 | Norge | Burton upon Trent, England | ||
kl. 15:00 | 82' | Fotball.no | 9' (sm.) 56' Melgård 90' Gaupset | Arena: St. Georges Park | ||
Privatlandskamp Onsdag 23. februar | England | 0 – 0 | Norge | Burton upon Trent, England | ||
kl. 12:00 | Fotball.no | Arena: St. Georges Park | ||||
EM-kvaliifsering Torsdag 24. mars | Norge | 2 – 3 | Serbia | Stavanger | ||
kl. 16:00 | Eikeland Skage 10' Gaupset 39' Eidissen Karlsen 64' Nilsen 70' Sandvik 90' | Fotball.no | 5' Jestrović 25' Stokić 45' Trbulin 78' Markovic | Arena: SR-Bank Arena Dommer: Triinu Laos, Estland Assistentdommere: Anni Koppel, Estland og Sabrina Keinersdorfer, Sveits Fjerdedommer: Michèle Schmölzer, Sveits | ||
EM-kvaliifsering Søndag 27. mars | Norge | 12 – 0 | Romania | Sandnes | ||
kl. 16:00 | Bell Folland 11', 24', 38' Gaupset 29' (str.), 32', 35', 52' Lervik 33' Taraldsen 79' Nilsen 83' Henriquez Rasmussen 84' Rame 90' | Fotball.no | Arena: Øster Hus Arena Dommer: Triinu Laos, Estland Assistentdommere: Anni Koppel, Estland og Sara Alves, Portugal Fjerdedommer: Teresa Oliveira, Portugal | |||
EM-kvaliifsering Onsdag 30. mars | Norge | 2 – 0 | Sverige | Sandnes | ||
kl. 16:00 | Gaupset 10' (str.) Sesay 42' | Fotball.no | Arena: Øster Hus Arena Dommer: Michèle Schmölzer, Sveits Assistentdommere: Sabrina Keinersdorfer, Sveits og Anni Koppel, Estland Fjerdedommer: Triinu Laos, Estland | |||
EM-sluttspill Tirsdag 3. mai | Spania | 4 – 0 | Norge | Mostar, Bosnia-Hercegovina | ||
kl. 20:00 | Enrique 17' Camacho 26' López 52' Martret 63' Villafañe 73' Rivas 85' Corrales 90' | Fotball.no | 86' Lervik | Arena: Gradski Stadium Dommer: Michèle Schömlzer, Sveits Assistentdommere: Victoria Finlay, Nord-Irland og Daniela Constantinescu, Romania Fjerdedommer: Tanja Racic, Bosnia-Hercegovina | ||
EM-sluttspill Fredag 6. mai | Frankrike | 1 – 0 | Norge | Mostar, Bosnia-Hercegovina | ||
kl. 20:00 | Oillic 60' | Fotball.no | 33' Rame | Arena: Gradski Stadium Dommer: Gamze Durmus, Tyrkia Assistentdommere: Melissa Burgin, England og Oleksandra Vdovina, Ukraina Fjerdedommer: Réka Molnar, Ungarn | ||
EM-sluttspill Mandag 9. mai | Finland | 2 – 1 | Norge | Mostar, Bosnia-Hercegovina | ||
kl. 20:00 | Seiro 20' Angeria 80' | Fotball.no | 50' Taraldsen 55' Gaupset | Arena: Gradski Stadium Dommer: Teresa Oliveira, Portugal Assistentdommere: Daniela Constantinescu, Romania og Melissa Burgin, England Fjerdedommer: Lovisa Johansson, Sverige | ||
U16-landslaget jenter
Følgende kamper ble spilt av det norske U16-landslaget jenter i 2022[20]
Privatlandskamp Onsdag 13. april | Nederland | 2 – 2 | Norge | Montaigu, Frankrike | ||
kl. 19:00 | Elberink 42', 66' | Fotball.no | 6' Strømnes 10' Trollsås Fenger | |||
Privatlandskamp Søndag 17. april | Frankrike | 1 – 1 | Norge | Montaigu, Frankrike | ||
kl. 18:00 | Ben Khaled 64' | Fotball.no | 55' Trollsås Fenger | |||
Turnering Onsdag 18. mai | USA | 4 – 0 | Norge | Rönneby, Sverige | ||
kl. 18:00 | Roesch 44' Derrien 78' Klein 89' McDonald 90' | Fotball.no | ||||
Turnering Fredag 20. mai | Sverige | 1 – 1 2 – 5 e.str. | Norge | Aasarum, Karlshamn, Sverige | ||
kl. 18:00 | Wangerheim 45' | Fotball.no | 39' Pettersen | Arena: Aasarum stadion | ||
Turnering Mandag 23. mai | Frankrike | 4 – 3 | Norge | Aasarum, Karlshamn, Sverige | ||
kl. 12:00 | 4' 5' 23' 43' | Fotball.no | 50' Strømnes 90', 90' Tomren Slemmen | Arena: Aasarum stadion | ||
Turnering Fredag 1. juli | Norge | 5 – 2 | Island | |||
kl. 18:00 | Tomren Slemmen 15' Strømnes 39' Trollsås Fenger 49', 50' Sælen 53' | Fotball.no | 36' Óskarsdóttir 85' Sveinsdóttir | |||
Turnering Mandag 4. juli | Norge | 0 – 2 | Nederland | |||
kl. 16:00 | Fotball.no | 4' Van Hensbergen 58' 61' (str.) Oude Elberink | ||||
Turnering Torsdag 7. juli | Norge | 1 – 1 6 – 5 e. str. | Danmark | |||
kl. 14:00 | Trollsås Fenger 36' 74' | Fotball.no | 66' Saini | |||
Mandag 12. september | Norge | 1 – 1 | Danmark | Oslo | ||
kl. 17:00 | Johansen 52' | Fotball.no | 89' Ahrenholt | Arena: Ottestad Idrettspark | ||
Fredag 16. september | Norge | 2 – 1 | Sverige | Hamar | ||
kl. 12:30 | Heggem Warvik 53' Sælen 58' | Fotball.no | 49' Svensson 80' Fredgren | Arena: Fartbana | ||
EM-kvalifisering Onsdag 19. oktober | Bosnia Herzcegovina | 0 – 3 | Norge | Tatabánya, Ungarn | ||
kl. 14:00 | Fotball.no | 52', 90' Svendheim 56' Strømnes | Arena: Grosics Stadion Dommer: Cansu Tryak, Tyrkia Assistentdommere: Arzu Görgün, Tyrkia og Bianka Jakab, Ungarn Fjerdedommer: Réka Bognár, Ungarn | |||
EM-kvalifisering Lørdag 22. oktober | Tsjekkia | 2 – 1 | [[s U16-kvinnelandslag i fotball|]] | Telki, Ungarn | ||
kl. 13:45 | Setničková 44' Černá 53' Jančářová 74' Vojáčková 90' | Fotball.no | 23' 52' Trollsås Fenger | Dommer: Zoe Stavrou, Kypros Assistentdommere: Angeliki Athanasopoullou, Kypros og Bianka Jakab, Ungarn Fjerdedommer: Réka Bognár, Ungarn | ||
EM-kvalifisering Tirsdag 25. oktober | Ungarn | 0 – 1 | Norge | Telki, Ungarn | ||
kl. 18:15 | Fotball.no | 76' Bjelde Hjelmhaug | Dommer: Zoe Stavrou, Kypros Assistentdommere: Angeliki Athanasopoullou, Kypros og Iryna Chaika, Ukraina Fjerdedommer: Kateryna Usova, Ukraina | |||
U15-landslaget jenter
Følgende kamper ble spilt av det norske U15-landslaget jenter i 2022[21]
Landskamp Tirsdag 13. september | Norge | 5 – 2 | Sverige | Raufoss | ||
kl. 17:00 | Andersson 20', 36' Kerim-Lindland 24' Thorhallsson 67' Bakke 85' | Fotball.no | 6' Zachau Friborg 61' Kristell 81' Cela | Arena: NAMMO stadion | ||
Landskamp Lørdag 17. september | Norge | 2 – 4 | Danmark | Raufoss | ||
kl. 11:30 | Olaussen Sagen 11' 59' Raaum Andreassen 13' Thorhallsson 16' | Fotball.no | 19', 72', 84' Højer 83' Larsen | Arena: NAMMO stadion | ||
Torsdag 17. november | Tyskland | 5 – 0 | Norge | Müster, Tyskland | ||
kl. 16:00 | 33' 40' (str.) 50' 65' 75' | Fotball.no | 38' Henneli Michelsen | Arena: Preußenstadion | ||
Lørdag 19. november | Tyskland | 1 – 1 | Norge | Müster, Tyskland | ||
kl. 18:30 | Schäfer 49' Walzer 65' 78' | Fotball.no | 7' Stranne Rønningen 85' Kerim-Lindland | Arena: Preußenstadion | ||
U14-landslaget jenter
Følgende kamper ble spilt av det norske U14-landslaget jenter i 2022[22]
Torsdag 25. august | Slovakia | 1 – 3 | Norge | Ludbreg, Kroatia | ||
kl. 11:00 | 39' | Fotball.no | 26' Høgi 58' Lind Halvorsen 68' Herseth | Arena: Stadion NK Podravina | ||
Lørdag 27. august | Kroatia | 1 – 3 | Norge | Ludbreg, Kroatia | ||
kl. 17:00 | Došen 11' | Fotball.no | 28' Moen Preus 66' Høgi 70' Senior-Hårvik | Arena: Stadion NK Podravina | ||
Tirsdag 30. august | Moldova | Kansellert | Norge | Koprivnica, Kroatia | ||
kl. 11:00 | Fotball.no | Arena: Gradski Stadion u Koprivnici | ||||
Norgesmesterskapet for kvinner
Lørdag 5. november | Brann | 3 – 1 | Stabæk | Oslo | ||
kl. 16:00 | Eide Lie 31' Hansen 36' Gaupset 42', 67' | Rapport | 57' Omarsdottir | Arena: Ullevaal Stadion Tilskuere: 5 478 Dommer: Sarah Fatemeh Zangeneh, Kongsberg Assistentdommere: Niloo Kafili, Ridabu og Tomke Kathrin Poppen, Åssiden Fjerdedommer: Cecilie Frøyland, Frøyland | ||
Toppserien
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brann | 18 | 14 | 3 | 1 | 53–13 | 40 | 45 | |
2 | Rosenborg | 18 | 13 | 2 | 3 | 40–12 | 28 | 41 | |
3 | Vålerenga | 18 | 12 | 3 | 3 | 48–12 | 36 | 39 | |
4 | Stabæk | 18 | 8 | 3 | 7 | 23–22 | 1 | 27 | |
5 | Kolbotn | 18 | 8 | 2 | 8 | 27–22 | 5 | 26 | |
6 | Lyn | 18 | 7 | 5 | 6 | 22–26 | −4 | 26 | |
7 | LSK Kvinner | 18 | 6 | 5 | 7 | 23–21 | 2 | 23 | |
8 | Arna-Bjørnar | 18 | 4 | 2 | 12 | 18–53 | −35 | 14 | |
9 | Avaldsnes | 18 | 2 | 2 | 14 | 14–51 | −37 | 8 | |
10 | Røa | 18 | 0 | 3 | 15 | 9–47 | −38 | 3 | |
Kilde · Rediger |
1. divisjon for kvinner
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TIL 2020 | 18 | 12 | 3 | 3 | 40–13 | 27 | 39 | |
2 | Åsane | 18 | 12 | 3 | 3 | 32–8 | 24 | 39 | |
3 | Øvrevoll Hosle | 18 | 12 | 0 | 6 | 36–23 | 13 | 36 | |
4 | KIL/Hemne | 18 | 8 | 5 | 5 | 22–23 | −1 | 29 | |
5 | Hønefoss | 18 | 8 | 3 | 7 | 36–32 | 4 | 27 | |
6 | AaFK Fortuna | 18 | 8 | 1 | 9 | 33–34 | −1 | 25 | |
7 | Klepp | 18 | 6 | 2 | 10 | 31–36 | −5 | 20 | |
8 | Grand Bodø | 18 | 4 | 6 | 8 | 26–36 | −10 | 18 | |
9 | Amazon Grimstad | 18 | 4 | 2 | 12 | 19–32 | −13 | 14 | |
10 | Medkila | 18 | 3 | 1 | 14 | 14–52 | −38 | 10 | |
Kilde · Rediger |
2. divisjon for kvinner
3. divisjon for kvinner
4. divisjon for kvinner
5. divisjon for kvinner
Dødsfall
- 19. januar – Nils Arne Eggen, fotballspiller og -trener (80), Rosenborg, landslaget[23]
- 14. august - Arne Legerenes, fotballspiller og -trener (91), Molde, Freidig, landslaget[24]
- 3. oktober - Per Bredesen (91), Ørn-Horten, Lazio, Milan[25]
- 27. oktober - Jon Palmar Austnes (76), Lyn, Molde[26]
- 1. november – Magne Fylling (84), Steinkjer, Hødd, Aalesund[27]
Referanser
- ^ «Terminliste Norge Menn Senior A». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Sverige 1-2 Norge». Svenskfotboll.se. 5. juni 2022. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «På en vanlig dag vinner vi med både to og tre mål etter den omgangen». Fotball.no. 9. juni 2022. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «VG-børsen: Solbakken traff på alt da Norge senket Sverige». VG.no. 12. juni 2022. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Slovenia 2 1 Norway». ESPN.com. 24. september 2022. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Rep. of Ireland vs Norway international football match report». EU-Football.info. 17. november 2022. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Menn U21». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Menn U20». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Gutter U19». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Gutter U18». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Gutter U17». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Gutter U16». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Gutter U15». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Futsal menn». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Kvinner Senior A». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Kvinner U23». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U19». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U18». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U17». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U16». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U15». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U14». Norges Fotballforbund. Besøkt 29. desember 2022.
- ^ «Nils Arne er død». rbk.no. 19. januar 2022. Besøkt 17. desember 2022.
- ^ «Molde-legenden Arne Legernes er død». moldefk.no. 19. august 2022. Besøkt 17. desember 2022.
- ^ «Per Bredesen er død». NRK. 17. desember 2022. Besøkt 3. oktober 2022.
- ^ «Dødsannonse». Besøkt 17. desember 2022.
- ^ «Fotballprofil er død - slik blir han hugsa». Sunnmørsposten. 1. november 2022. Besøkt 17. desember 2022.
Eksterne lenker
- Terminlister og tabeller – Fotballsesongen 2022 på Norges Fotballforbund
- Norwegian football 2022 på rsssf.no