Stafett-VM i friidrett 2014
Stafett-VM i friidrett 2014 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Det internasjonale friidrettsforbundet | ||
Vertsby | Nassau | ||
Vertsland | Bahamas | ||
Arena(er) | Thomas Robinson Stadium | ||
Dato | 24. til 25. mai 2014 | ||
Utgavenummer | 1 | ||
Deltakernasjoner | 43 | ||
Deltakere | 589 | ||
Øvelser | 10 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted (en) | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
– 2015 |
Stafett-VM i friidrett 2014 var det første Stafett-VM i friidrett og ble arrangert 24. og 25. mai 2014 på Thomas Robinson Stadium i Nassau.
Deltakernasjoner
|
|
|
Forkortelser
|
|
Menn
4 × 100 m stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Jamaica | Nesta Carter Nickel Ashmeade Julian Forte Yohan Blake I forsøksheat: Kemar Bailey-Cole, Andrew Fisher | 37,77 |
2 | Trinidad og Tobago | Keston Bledman Marc Burns Rondel Sorrillo Richard Thompson | 38,04 SB |
3 | Storbritannia | Richard Kilty Harry Aikines-Aryeetey James Ellington Dwain Chambers I forsøksheat: Daniel Talbot | 38,19 |
4 | Brasil | Bruno de Barros Jefferson Lucindo Aldemir da Silva Junior Jorge Vides | 38,40 |
5 | Japan | Kazuma Oseto Kei Takase Yoshihide Kiryu Shōta Iizuka | 38,40 SB |
6 | Canada | Gavin Smellie Dontae Richards-Kwok Jared Connaughton Justyn Warner | 38,55 |
7 | Tyskland | Aleixo-Platini Menga Lucas Jakubczyk Julian Reus Martin Keller | 38,69 |
Frankrike | Arnaud Remy Jimmy Vicaut Ben Bassaw Christophe Lemaitre | DNS |
Dato: 25. mai
4 × 200 m stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Jamaica | Nickel Ashmeade Warren Weir Jermaine Brown Yohan Blake I forsøksheat: Rasheed Dwyer, Jason Livermore | 1:18,63 WR |
2 | Saint Kitts og Nevis | Antoine Adams Lestrod Roland Brijesh Lawrence Allistar Clarke | 1:20,51 NR |
3 | Frankrike | Christophe Lemaitre Yannick Fonsat Ben Bassaw Ken Romain | 1:20,66 AR |
4 | Barbados | Ramon Gittens Levi Cadogan Andrew Hinds Fallon Forde I forsøksheat: Shane Brathwaite | 1:21,88 NR |
5 | Kenya | Stephen Barasa Carvin Nkanata Tony Kipruto Chirchir Walter Michuki Moenga | 1:22,35 NR |
6 | Bahamas | Blake Bartlett Adrian Griffith Wesley Neymour Andretti Bain | 1:23,19 |
7 | Kina | Shiwei Chen Zhenye Xie Yang Yang Youxue Mo | 1:25,83 |
USA | Maurice Mitchell Curtis Mitchell Ameer Webb Wallace Spearmon I forsøksheat: Isiah Young | DQ |
Dato: 24. mai
4 × 400 m stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | USA | David Verburg Tony McQuay Christian Taylor LaShawn Merritt I forsøksheat: Clayton Parros, Torrin Lawrence | 2:57,25 CR |
2 | Bahamas | LaToy Williams Demetrius Pinder Chris Brown Michael Mathieu I forsøksheat: Ramon Miller | 2:57,59 SB |
3 | Trinidad og Tobago | Lalonde Gordon Renny Quow Machel Cedenio Jarrin Solomon | 2:58,34 NR |
4 | Storbritannia | Michael Bingham Conrad Williams Nigel Levine Martyn Rooney | 3:00,32 SB |
5 | Cuba | William Collazo Raidel Acea Adrian Chacón Yoandys Lescay | 3:00,61 SB |
6 | Venezuela | Arturo Ramírez Alberth Bravo José Meléndez Freddy Mezones | 3:01,44 SB |
7 | Brasil | Pedro Luiz de Oliveira Wagner Cardoso Anderson Henriques Jonathan da Silva I forsøksheat: Hugo de Sousa | 3:03,87 |
8 | Jamaica | Dane Hyatt Chumaine Fitten Omar Johnson Edino Steele I forsøksheat: Javere Bell, Rusheen McDonald | 3:10,23 |
Dato: 25. mai
4 × 800 m stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Kenya | Ferguson Cheruiyot Rotich Sammy Kibet Kirongo Job Koech Kinyor Alfred Kipketer | 7:08,40 CR |
2 | Polen | Karol Konieczny Szymon Krawczyk Marcin Lewandowski Adam Kszczot | 7:08,69 NR |
3 | USA | Michael Rutt Robby Andrews Brandon Johnson Duane Solomon | 7:09,06 SB |
4 | Australia | Joshua Ralph Ryan Gregson Jordan Williamsz Jared West | 7:11,48 AR |
5 | Spania | Kevin López Luis Alberto Marco Alejandro Rodríguez Francisco Roldan | 7:19,90 SB |
6 | Mexico | Bryan Martinez César Daniel Belman Christopher Sandoval José María Martínez | 7:21,12 NR |
7 | Bermuda | Shaquille Dill Aaron Evans Lamont Marshall Trey Simons | 7:21,87 NR |
8 | Slovenia | Jozef Repcìk Jozef Pelikán Dušan Páleník Tomas Timoransky | 7:32,87 NR |
Dato: 24. mai
4 × 1500 m stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Kenya | Collins Cheboi Silas Kiplagat James Kiplagat Magut Asbel Kiprop | 14:22,22 WR |
2 | USA | Patrick Casey David Torrence Will Leer Leonel Manzano | 14:40,80 AR |
3 | Etiopia | Mekonnen Gebremedhin Soresa Fida Zebene Alemayehu Aman Wote | 14:41,22 NR |
4 | Australia | Ryan Gregson Sam McEntee Collis Birmingham Jordan Williamsz | 14:46,04 NR |
5 | Spania | Adel Mechaal Álvaro Rodríguez Carlos Alonso Alberto Imedio | 15:00,69 SB |
6 | Polen | Szymon Krawczyk Mateusz Demczyszak Marcin Lewandowski Adam Kszczot | 15:05,70 SB |
7 | Qatar | Mohamad Al-Garni Hashim Salah Mohamed Maaz Abdelrahman Shagag Abubaker Ali Kamal | 15:10,77 NR |
Dato: 25. mai
Kvinner
4 × 100 m stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | USA | Tianna Bartoletta Alexandria Anderson Jeneba Tarmoh LaKeisha Lawson | 41,88 CR |
2 | Jamaica | Carrie Russell Kerron Stewart Schillonie Calvert Samantha Henry-Robinson | 42,28 SB |
3 | Trinidad og Tobago | Kamaria Durant Michelle Lee Ahye Reyare Thomas Kai Selvon | 42,66 |
4 | Nigeria | Gloria Asumnu Blessing Okagbare Dominique Duncan Francesca Okwara | 42,67 SB |
5 | Storbritannia | Asha Philip Bianca Williams Jodie Williams Desiree Henry | 42,75 SB |
6 | Tyskland | Yasmin Kwadwo Inna Weit Tatjana Lofamokanda Pinto Verena Sailer | 43,38 |
7 | Brasil | Vanusa dos Santor Franciela Krasucki Evelyn dos Santos Rosângela Santos | 43,67 |
8 | Frankrike | Éloyse Lesueur Céline Distel-Bonnet Émilie Gaydu Stella Akakpo | 43,76 |
Dato: 24. mai
4 × 200 m stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | USA | Shalonda Solomon Tawanna Meadows Bianca Knight Kimberlyn Duncan | 1:29,45 CR |
2 | Storbritannia | Desiree Henry Anyika Onuora Bianca Williams Asha Philip | 1:29,61 NR |
3 | Jamaica | Simone Facey Sheri-Ann Brooks Anneisha McLaughlin Shelly-Ann Fraser-Pryce | 1:30,04 NR |
4 | Bahamas | Sheniqua Ferguson Anthonique Strachan Nivea Smith Caché Armbrister | 1:31,31 NR |
5 | Sveits Sveits | Mujinga Kambundji Léa Sprunger Joëlle Golay Fanette Humair | 1:31,75 NR |
6 | Frankrike | Mathilde Lagui Céline Distel-Bonnet Émilie Gaydu Sarah Goujon | 1:32,33 SB |
7 | Nigeria | Dominique Duncan Francesca Okwara Patience Okon George Regina George | 1:33,71 NR |
Trinidad og Tobago | Michelle-Lee Ahye Reyare Thomas Kai Selvon Kamaria Durant | DNF |
Dato: 25. mai
4 × 400 m stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | USA | DeeDee Trotter Sanya Richards-Ross Natasha Hastings Joanna Atkins I forsøksheat: Monica Hargrove, Jessica Beard | 3:21,73 CR |
2 | Jamaica | Kaliese Spencer Novlene Williams-Mills Anastasia Le-Roy Shericka Jackson I forsøksheat: Christine Day | 3:23,26 SB |
3 | Nigeria | Folashade Abugan Regina George Omolara Omotoso Patience Okon George I forsøksheat: Bukola Abogunloko | 3:23,41 SB |
4 | Frankrike | Marie Gayot Lenora Guion-Firmin Agnès Raharolahy Floria Guei I forsøksheat: Estelle Perrossier | 3:25,84 SB |
5 | Polen | Małgorzata Hołub Patrycja Wyciszkiewicz Joanna Linkiewicz Justyna Święty I forsøksheat: Agata Bednarek | 3:27,37 SB |
6 | Italia | Chiara Bazzoni Maria Enrica Spacca Elena Maria Bonfanti Libania Grenot | 3:27,44 SB |
7 | Storbritannia | Eilidh Child Shana Cox Christine Ohuruogu Margaret Adeoye I forsøksheat: Emily Diamond | 3:28,03 |
8 | Brasil | Joelma Sousa Liliane Fernandes Jailma de Lima Geisa Aparecida Coutinho | 3:31,59 |
Dato: 25. mai
4 × 800 m stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | USA | Chanelle Price Geene Lara Ajee Wilson Brenda Martinez | 8:01,58 CR |
2 | Kenya | Agatha Jeruto Kimaswai Sylivia Chematui Chesebe Janeth Jepkosgei Busienei Eunice Jepkoech Sum | 8:04,28 AR |
3 | Russland | Irina Maratsjewa Jelena Kobelewa Tatjana Mjazina Swetlana Rogozina | 8:08,19 SB |
4 | Australia | Brittany McGowan Zoe Buckman Selma Kajan Melissa Duncan | 8:13,26 AR |
5 | Jamaica | Yanique Malcolm Simoya Campbell Chrisann Gordon Natoya Goule | 8:17,22 NR |
6 | Frankrike | Justine Fedronic Clarisse Moh Lisa Blameble Renelle Lamote | 8:17,54 NR |
7 | Romania | Adelina Elena Tanasie Claudia Bobocea Florina Pierdevara Mihaela Nunu | 8:23,12 SB |
8 | Mexico | Gabriela Medina Cristina Guevara Mariel Espinosa Arantza Hernández | 8:24,45 NR |
Dato: 25. mai
4 × 1500 m stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Kenya | Mercy Cherono Faith Chepngetich Kipyegon Irene Jelagat Hellen Onsando Obiri | 16:33,58 WR |
2 | USA | Heather Kampf Katie Mackey Kate Grace Brenda Martinez | 16:55,33 AR |
3 | Australia | Zoe Buckman Bridey Delanay Brittany McGovan Melissa Duncan | 17:08,65 AR |
4 | Romania | Claudia Bobocea Florina Pierdevara Anca Maria Bunea Lenuta Ptronela Simiuc | 17:51,48 NR |
Dato: 24. mai
Eksterne lenker
- (en) Offisielt nettsted
- IAAF - IAAF World Relays
Autoritetsdata