Storbritannia under Sommer-OL 2016
Storbritannia under De olympiske leker | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
Storbritannia under Sommer-OL 2016 i Rio de Janeiro | ||||||||||||
Deltakere: | 366 utøvere i 25 idretter | |||||||||||
Flaggbærer | Andy Murray | |||||||||||
Medaljer: Rang: 2 | Gull 27 | Sølv 23 | Bronse 17 | Totalt 67 | ||||||||
Olympisk historie (oversikt) | ||||||||||||
Sommerleker | ||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||
Vinterleker | ||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 |
Storbritannia deltok under Sommer-OL 2016 i Rio de Janeiro, Brasil i perioden 5. – 21. august 2016.
Medaljevinnere (ufullstendig)
Storbritannia under sommer-OL 2016 i Rio de Janeiro | |||||
---|---|---|---|---|---|
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultat | Kommentarer |
01 | Adam Peaty | Svømming | 100 meter bryst menn | 57,13 (VR) | [1] |
Badminton
Utdypende artikkel: Badminton under Sommer-OL 2016
Boksing
Utdypende artikkel: Boksing under Sommer-OL 2016
Bordtennis
Utdypende artikkel: Bordtennis under Sommer-OL 2016
Bueskyting
Utdypende artikkel: Bueskyting under Sommer-OL 2016
Fekting
Utdypende artikkel: Fekting under Sommer-OL 2016
Friidrett
Utdypende artikkel: Friidrett under Sommer-OL 2016
Golf
Utdypende artikkel: Golf under Sommer-OL 2016
Gymnastikk
Utdypende artikkel: Gymnastikk under Sommer-OL 2016
Hestesport
Utdypende artikkel: Hestesport under Sommer-OL 2016
Judo
Utdypende artikkel: Judo under Sommer-OL 2016
Landhockey
Utdypende artikkel: Landhockey under Sommer-OL 2016
Menn
Utdypende artikkel: Landhockey under Sommer-OL 2016 – Menn
- Gruppespill
Pl | Lag
| K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 5 | 4 | 0 | 1 | 21 | 5 | +16 | 12 | Kvartfinaler |
2 | Spania | 5 | 3 | 1 | 1 | 13 | 6 | +7 | 10 | |
3 | Australia | 5 | 3 | 0 | 2 | 13 | 4 | +9 | 9 | |
4 | New Zealand | 5 | 2 | 1 | 2 | 17 | 8 | +9 | 7 | |
5 | Storbritannia | 5 | 1 | 2 | 2 | 14 | 10 | +4 | 5 | |
6 | Brasil (H) | 5 | 0 | 0 | 5 | 1 | 46 | −45 | 0 |
(H) Vert
6. august 2016 (2016-08-06) 12:30 v | |||
Belgia | 4–1 | Storbritannia | |
---|---|---|---|
Truyens 5' Cosyns 32' Gougnard 35' Charlier 56' | Report | Catlin 27' |
7. august 2016 (2016-08-07) 17:00 v | |||
Storbritannia | 2–2 | New Zealand | |
---|---|---|---|
Condon 2' Middleton 25' | Report | Russell 14' Phillips 19' |
9. august 2016 (2016-08-09) 18:00 v | |||
Brasil | 1–9 | Storbritannia | |
---|---|---|---|
Smith 4' | Report | Dixon 9' Middleton 12', 54' Jackson 27', 57' Martin 37' Ward 47', 59' Gleghorne 56' |
10. august 2016 (2016-08-10) 20:30 v | |||
Storbritannia | 1–2 | Australia | |
---|---|---|---|
Jackson 58' | Report | Zalewski 50' Whetton 55' |
12. august 2016 (2016-08-12) 17:00 v | |||
Storbritannia | 1–1 | Spania | |
---|---|---|---|
Ward 15' | Report | Alegre 9' |
Kvinner
Utdypende artikkel: Landhockey under Sommer-OL 2016 – Kvinner
- Gruppespill
Pl | Lag
| K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Storbritannia | 5 | 5 | 0 | 0 | 12 | 4 | +8 | 15 | Kvartfinaler |
2 | USA | 5 | 4 | 0 | 1 | 14 | 5 | +9 | 12 | |
3 | Australia | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 5 | +6 | 9 | |
4 | Argentina | 5 | 2 | 0 | 3 | 12 | 6 | +6 | 6 | |
5 | Japan | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 16 | −13 | 1 | |
6 | India | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 19 | −16 | 1 |
6. august 2016 (2016-08-06) 20:30 v | |||
Storbritannia | 2–1 | Australia | |
---|---|---|---|
Owsley 26' Danson 43' | Report | Morgan 33' |
8. august 2016 (2016-08-08) 18:00 v | |||
India | 0–3 | Storbritannia | |
---|---|---|---|
Report | Ansley 25' White 27' Danson 33' |
</noinclude>
10. august 2016 (2016-08-10) 13:30 v | |||
Storbritannia | 3–2 | Argentina | |
---|---|---|---|
H. Richardson-Walsh 23', 25' Bray 38' | Report | F. Habif 41', 42' |
11. august 2016 (2016-08-11) 20:30 v | |||
Japan | 0–2 | Storbritannia | |
---|---|---|---|
Report | Owsley 5' White 55' |
13. august 2016 (2016-08-13) 18:00 v | |||
Storbritannia | 2–1 | USA | |
---|---|---|---|
Bray 53' Danson 56' | Report | Vittese 39' |
- Kvartfinale
15. august 2016 (2016-08-15) 18:00 v | |||
Storbritannia | 3–1 | Spania | |
---|---|---|---|
Twigg 8' H. Richardson-Walsh 13' Owsley 27' | Report | Oliva 53' |
- Semifinale
17. august 2016 (2016-08-17) 17:00 v | |||
New Zealand | 0–3 | Storbritannia | |
---|---|---|---|
Report | Danson 22', 52' H. Richardson-Walsh 48' |
- Finale
19. august 2016 (2016-08-19) 17:00 v | |||
Nederland | 3–3 | Storbritannia | |
---|---|---|---|
Van Male 16' Paumen 25' Leurink 37' | Report | Owsley 10' Cullen 26' White 52' | |
Straffekonkurranse | |||
Bos Hoog Leurink Van Geffen | 0–2 | H. Richardson-Walsh Danson H. Richardson-Walsh Unsworth Webb |
Moderne femkamp
Utdypende artikkel: Moderne femkamp under Sommer-OL 2016
Padling
Utdypende artikkel: Padling under Sommer-OL 2016
Roing
Utdypende artikkel: Roing under Sommer-OL 2016
Seiling
Utdypende artikkel: Seiling under Sommer-OL 2016
Sjumannsrugby
Utdypende artikkel: Sjumannsrugby under Sommer-OL 2016
Menn
Utdypende artikkel: Sjumannsrugby under Sommer-OL 2016 – Menn
- Gruppespill
Pl | Lag
| K | V | U | T | P+ | P– | PF | P | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Storbritannia | 3 | 3 | 0 | 0 | 73 | 45 | +28 | 9 | Kvartfinaler |
2 | Japan | 3 | 2 | 0 | 1 | 64 | 40 | +24 | 7 | |
3 | New Zealand | 3 | 1 | 0 | 2 | 59 | 40 | +19 | 5 | |
4 | Kenya | 3 | 0 | 0 | 3 | 19 | 90 | −71 | 3 |
2016-08-099. august 2016 12:00 v |
Storbritannia | 31–7 | Kenya |
---|---|---|
Try: Norton 2' m Burgess 4' c Bibby (2) 6' m, 12' c Bennett 7' c Con: Mitchell (3/4) Bibby (0/1) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Try: Odhiambo 8' c Con: Adema (1/1) |
2016-08-099. august 2016 17:00 v |
Storbritannia | 21–19 | Japan |
---|---|---|
Try: Rodwell (2) 1' c, 2' c Watson 13' c Con: Mitchell (3/3) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Try: Lemeki (2) 6' c, 14' m Sakai 11' c Con: Goya (1/1) Sakai (1/2) |
2016-08-1010. august 2016 12:30 v |
New Zealand | 19–21 | Storbritannia |
---|---|---|
Try: R. Ioane 9' m Ware 11' c Ormond 13' c Con: Kaka (2/3) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Try: Bennett 2' c Davies 5' c Norton 7' c Con: Mitchell (3/3) |
- Kvartfinale
2016-08-1010. august 2016 18:00 v |
Storbritannia | 5–0 e.e.o. | Argentina |
---|---|---|
Try: Bibby 18' Str: Mitchell (0/1) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Str: Revol (0/1) |
- Semifinale
2016-08-1111. august 2016 15:00 v |
Storbritannia | 7–5 | Sør-Afrika |
---|---|---|
Try: Norton 8' c Con: Mitchell (1/1) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Try: Brown 2' m Con: Afrika (0/1) |
- Finale
2016-08-1111. 010800 2016 19:00 v |
01 Fiji | 43–7 | Storbritannia 02 |
---|---|---|
Try: Kolinisau 1' m Tuwai 3' c Veremalua 7' m Nakarawa 8' m Ravouvou 10' c Tuisova 14' c Mata 19' c Con: Ravouvou (1/2) Kolinisau (2/4) Taliga (1/1) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Try: Norton 16' c Con: Watson (1/1) |
Kvinner
Utdypende artikkel: Sjumannsrugby under Sommer-OL 2016 – Kvinner
- Gruppespill
Pl | Lag
| K | V | U | T | P+ | P– | PF | P | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Storbritannia | 3 | 3 | 0 | 0 | 91 | 3 | +88 | 9 | Kvartfinaler |
2 | Canada | 3 | 2 | 0 | 1 | 83 | 22 | +61 | 7 | |
3 | Brasil (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 29 | 77 | −48 | 5 | |
4 | Japan | 3 | 0 | 0 | 3 | 10 | 111 | −101 | 3 |
(H) Vert
2016-08-066. august 2016 12:00 v |
Storbritannia | 29–3 | Brasil |
---|---|---|
Try: Watmore 5' c Hunt (2) 9' c, 12' m Joyce 14' m Scott 14' m Con: McLean (2/3) Watmore (0/2) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Str: Kochhann (1/1) 7' |
2016-08-066. august 2016 17:00 v |
Storbritannia | 40–0 | Japan |
---|---|---|
Try: Wilson-Hardy 1' c Richardson 4' c Watmore 6' c McLean 7' m Scott 10' c Fisher 16' c Con: Richardson (3/3) McLean (0/1) Scott (2/2) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) |
2016-08-077. august 2016 12:30 v |
Canada | 0–22 | Storbritannia |
---|---|---|
Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Try: Richardson 4' m Wilson-Hardy 6' m Scarratt (2) 10' m, 12' c Con: Richardson (1/2) McLean (0/2) |
- Kvartfinale
2016-08-077. august 2016 18:00 v |
Storbritannia | 26–7 | Fiji |
---|---|---|
Try: Brown (2) 1' c, 12' c Richardson 4' c Waterman 7' m Con: McLean (3/4) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Try: Naiqato 3' c Con: Tinai (1/1) |
- Semifinale
2016-08-088. august 2016 15:00 v |
Storbritannia | 7–25 | New Zealand |
---|---|---|
Try: Richardson 4' c Con: McLean (1/1) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Try: Woodman (3) 2' m, 7' m, 8' m Tui 5' m Manuel 10' m Con: Nathan-Wong (0/5) |
- Bronsefinale
2016-08-088. august 2016 18:30 v |
03 Canada | 33–10 | Storbritannia |
---|---|---|
Try: Paquin 3' c Landry (2) 6' c, 16' c Farella 9' m Russell 10' c Con: Landry (4/5) | Report (Rio 2016) Report (World Rugby) | Try: Waterman 4' m Joyce 13' m Con: McLean (0/1) Richardson (0/1) |
Skyting
Utdypende artikkel: Skyting under Sommer-OL 2016
Stuping
Utdypende artikkel: Stuping under Sommer-OL 2016
Svømming
Utdypende artikkel: Svømming under Sommer-OL 2016
- Menn
Utøver | Øvelse | Heat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Plassering | Tid | Plassering | Tid | Plassering | ||
Craig Benson | 200 m bryst | ||||||
Jack Burnell | 10 km | N/A | |||||
James Guy | 200 m fri | 1.46,13 | 5 Q | 1.46,23 | 8 Q | ||
400 m fri | 3.45,31 | 6 Q | N/A | 3.44,68 | 6 | ||
100 m butterfly | |||||||
Cameron Kurle | 200 m fri | 1.49,08 | 35 | Gikk ikke videre | |||
Max Litchfield | 400 m individuell medley | 4.11,95 | 5 Q | N/A | 4.11,62 | 4 | |
Ieuan Lloyd | 200 m individuell medley | ||||||
Stephen Milne | 400 m fri | 3:46.00 | 13 | N/A | Did not advance | ||
1500 m fri | N/A | ||||||
Ross Murdoch | 100 m bryst | 59,47 | 3 Q | 1.00,05 | 11 | Gikk ikke videre | |
Adam Peaty | 57,55 VR | 1 Q | 57,62 | 1 Q | 57,13 VR | 01 | |
Benjamin Proud | 50 m fri | ||||||
100 m fri | |||||||
Duncan Scott | 100 m fri | ||||||
Timothy Shuttleworth | 1500 m fri | N/A | |||||
Chris Walker-Hebborn | 100 m rygg | 53,54 | 10 Q | 53,75 | 11 | Gikk ikke videre | |
Daniel Wallace | 200 m individuell medley | ||||||
Andrew Willis | 200 m bryst | ||||||
James Guy Stephen Milne Robbie Renwick Duncan Scott Cameron Kurle* Ieuan Lloyd* Daniel Wallace* | 4 × 200 m fri stafett | N/A | |||||
James Guy Adam Peaty Duncan Scott Chris Walker-Hebborn | 4 × 100 m medley stafett | N/A |
- Kvinner
Utøver | Øvelse | Heat | Semifinale | Finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Plassering | Tid | Plassering | Tid | Plassering | ||||
Jazmin Carlin | 400 m fri | 4.02,88 | 2 Q | N/A | 4.01,23 | 02 | |||
800 m fri | N/A | ||||||||
Georgia Coates | 200 m fri | 1.59,33 | 27 | Gikk ikke videre | |||||
Georgia Davies | 100 m rygg | 59,86 | 7 Q | 59,85 | 10 | Gikk ikke videre | |||
Eleanor Faulkner | 200 m fri | 2.00,51 | 32 | Did not advance | |||||
Francesca Halsall | 50 m fri | ||||||||
Camilla Hattersley | 800 m fri | N/A | |||||||
Hannah Miley | 200 m individuell medley | 2.11,84 | 12 Q | ||||||
400 m individuell medley | 4.33,74 | 4 Q | N/A | 4.32,54 | 4 | ||||
Siobhan-Marie O'Connor | 200 m individuell medley | 2.08,44 | 2 Q | ||||||
Keri-Anne Payne | 10 km | N/A | |||||||
Molly Renshaw | 100 m bryst | 1:07.92 | 23 | Gikk ikke videre | |||||
200 m bryst | |||||||||
Chloe Tutton | 100 m bryst | 1.06,88 | 12 Q | 1.07,29 | 12 | Gikk ikke videre | |||
200 m bryst | |||||||||
Aimee Willmott | 200 m butterfly | ||||||||
400 m individuell medley | 4.34,08 | 5 Q | N/A | 4.35,04 | 7 | ||||
Jazmin Carlin Georgia Coates Eleanor Faulkner Camilla Hattersley | 4 × 200 m fri stafett | N/A | |||||||
Georgia Davies Francesca Halsall Siobhan-Marie O'Connor Chloe Tutton | 4 × 100 m medley stafett | N/A |
Sykling
Utdypende artikkel: Sykling under Sommer-OL 2016
Banesykling
Lagsprint | Sprint | Keirin | Lagforfølgelse | Omnium | |
---|---|---|---|---|---|
Steven Burke | 01 | ||||
Ed Clancy | |||||
Owain Doull | |||||
Bradley Wiggins | |||||
Mark Cavendish | 02 | ||||
Philip Hindes | 01 | ||||
Jason Kenny | 01 | 01 | |||
Callum Skinner | 02 | 25 | |||
Katie Archibald | 01 | ||||
Elinor Barker | |||||
Joanna Rowsell | |||||
Laura Trott | 01 | ||||
Rebecca James | 02 | 02 | |||
Katy Marchant | 03 |
Synkronsvømming
Utdypende artikkel: Synkronsvømming under Sommer-OL 2016
Taekwondo
Utdypende artikkel: Taekwondo under Sommer-OL 2016
Tennis
Utdypende artikkel: Tennis under Sommer-OL 2016
Triatlon
Utdypende artikkel: Triatlon under Sommer-OL 2016
Vektløfting
Utdypende artikkel: Vektløfting under Sommer-OL 2016
Referanser
- ^ «SWM031101_Results_2016_08_07.pdf:» (PDF). Rio 2016. Arkivert fra originalen (PDF) Bruk av
|arkiv_url=
krever at|arkivdato=
også er angitt (hjelp). Besøkt 7. august 2016. «Arkivert kopi» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 8. august 2016. Besøkt 8. august 2016. - ^ «Swimming World Rankings». FINA. Arkivert fra originalen 6. januar 2011. Besøkt 14. mars 2015. «Arkivert kopi». Archived from the original on 6. januar 2011. Besøkt 8. august 2016. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- ^ «Rio 2016 – FINA Swimming Qualification System» (PDF). Rio 2016. FINA. Arkivert fra originalen (PDF) 21. februar 2015. Besøkt 23. januar 2015. «Arkivert kopi» (PDF). Archived from the original on 21. februar 2015. Besøkt 8. august 2016. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- ^ «Burnett misses World medal but gains Rio 2016 named quota place». British Olympic Association. Besøkt 27. juli 2015.
- ^ «British Swimming announce Rio squad». British Swimming. 21. april 2016. Besøkt 21. april 2016.
- ^ Hope, Nick (21. april 2016). «Rio 2016: Adam Peaty & James Guy in GB Olympic swimming squad». BBC Sport. Besøkt 21. april 2016.