Svømming under EM i svømmesport 2024 – 50 meter butterfly menn
Svømming under EM i svømmesport 2024 – 50 meter butterfly menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 50 meter butterfly menn | ||
Arrangement | EM i svømmesport 2024 | ||
Sted | Beograd, Serbia | ||
Arena | Sports Centre Milan Gale Muškatirović | ||
Dato | 17. juni (forsøksheat og semifinaler) 18. juni (finale) | ||
Deltakere | 58 | ||
Deltakernasjoner | 30 | ||
Vinnertid | 23,15 | ||
Medaljevinnere | |||
Stergios Bilas, Hellas | |||
Simon Bucher, Østerrike | |||
Daniel Gracík, Tsjekkia | |||
Forrige | Roma 2022 | ||
Neste | Paris 2026 |
EM langbane i svømming 2024 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Frisvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
800 m | menn | kvinner | ||||
1500 m | menn | kvinner | ||||
Ryggsvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Brystsvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Butterfly | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Individuell medley | ||||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
Fristafetter | ||||||
4×100 m | menn | kvinner | ||||
4×200 m | menn | kvinner | ||||
Medleystafetter | ||||||
4×100 m | menn | kvinner | ||||
Mixedstafetter | ||||||
4×100 m | fri | medley | ||||
Denne boksen:
|
50 meter butterfly menn er en svømmeøvelse som ble arrangert under EM i svømmesport 2024 i Beograd, Serbia. Øvelsen ble svømt 17. og 18. juni 2024.[1][2]
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet 17. juni klokken 09:55.
Kvalifiseringsregeler: De 16 raskeste fra forsøksheatene kvalifiserte seg til semifinalene.[3]
Plass | Heat | Bane | Utøver | Nasjion | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 5 | Vladyslav Bukhov | Ukraina Ukraina | 23,33 | Q |
2 | 5 | 4 | Meiron Cheruti | Israel Israel | 23,37 | Q |
3 | 5 | 5 | Stergios Bilas | Hellas Hellas | 23,42 | Q |
4 | 6 | 5 | Simon Bucher | Østerrike Østerrike | 23,43 | Q |
5 | 6 | 3 | Daniel Gracík | Tsjekkia Tsjekkia | 23,45 | Q |
6 | 6 | 4 | Szebasztián Szabó | Ungarn Ungarn | 23,49 | Q |
7 | 1 | 8 | Hubert Kós | Ungarn Ungarn | 23,51 | Q |
8 | 4 | 4 | Luca Nik Armbruster | Tyskland | 23.53 | Q |
5 | 6 | Jakub Majerski | Polen Polen | Q | ||
10 | 6 | 2 | Jan Šefl | Tsjekkia Tsjekkia | 23,59 | Q |
11 | 6 | 8 | Đurđe Matić | Serbia Serbia | 23,61 | Q |
12 | 4 | 3 | Hubert Kós | Ungarn Ungarn | 23,63 | |
13 | 4 | 2 | Casper Puggaard | Danmark Danmark | 23,66 | Q |
14 | 4 | 6 | Daniel Zaitsev | Estland Estland | 23,70 | Q |
15 | 5 | 9 | Max McCusker | Irland Irland | 23,72 | Q |
16 | 6 | 6 | Nikola Miljenić | Kroatia Kroatia | 23,73 | Q |
17 | 4 | 7 | Denis-Laurean Popescu | Romania Romania | 23.79 | Omsvømming > Q |
5 | 7 | Tibor Tistan | Slovakia Slovakia | Omsvømming | ||
19 | 1 | 0 | Kalle Makinen | Finland Finland | 23,81 | |
20 | 6 | 7 | Oskar Hoff | Sverige Sverige | 23,85 | |
21 | 3 | 5 | Oliver Søgaard-Andersen | Danmark Danmark | 23.87 | |
5 | 2 | Arsenii Kovalov | Ukraina Ukraina | |||
23 | 3 | 9 | Bjorn Kammann | Tyskland | 23,88 | |
24 | 4 | 9 | Paweł Korzeniowski | Polen Polen | 23.95 | |
6 | 9 | Albin Lovgren | Sverige Sverige | |||
26 | 4 | 0 | Lukas Edl | Østerrike Østerrike | 23.96 | |
6 | 1 | Rasmus Nickelsen | Danmark Danmark | |||
28 | 6 | 0 | Anastasios Kougkoulos | Hellas Hellas | 23,97 | |
29 | 4 | 8 | Adrian Jaśkiewicz | Polen Polen | 24.05 | |
5 | 0 | Martin Kartavi | Israel Israel | |||
31 | 4 | 1 | Julien Henx | Luxembourg Luxembourg | 24,06 | |
32 | 3 | 6 | Artem Selin | Tyskland | 24,17 | |
33 | 3 | 4 | Frederik Møller | Danmark Danmark | 24,19 | |
34 | 5 | 1 | George-Adrian Ratiu | Romania Romania | 24,20 | |
35 | 3 | 3 | Alex Ahtiainen | Estland Estland | 24,21 | |
36 | 5 | 3 | Konrad Czerniak | Polen Polen | 24,29 | |
37 | 2 | 6 | Sebastian Lunak | Tsjekkia Tsjekkia | 24.33 | |
3 | 7 | Linus Kahl | Sverige Sverige | |||
39 | 3 | 2 | Miloš Milenković | Montenegro Montenegro | 24,41 | |
40 | 2 | 3 | Artur Barseghyan | Armenia Armenia | 24,48 | |
41 | 2 | 5 | Alexandru-Richard Szilagyi | Romania Romania | 24,61 | |
42 | 1 | 1 | Mihai Gergely | Romania Romania | 24,63 | |
43 | 3 | 8 | Simon Elias Statkevicius | Island Island | 24,64 | |
44 | 2 | 7 | Luka Jovanović | Serbia Serbia | 24,69 | |
45 | 2 | 9 | Kenan Dracic | Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina | 24,77 | |
46 | 2 | 1 | Dino Hasibović Sirotanović | Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina | 24.78 | |
3 | 1 | Noah Verreth | Belgia Belgia | |||
48 | 1 | 2 | Grisi Koxhaku | Albania Albania | 24,92 | |
49 | 1 | 4 | Luka Cvetko | Kroatia Kroatia | 24,93 | |
50 | 2 | 2 | Nemanja Maksic | Serbia Serbia | 24.94 | |
2 | 4 | Tomàs Lomero Arenas | Andorra Andorra | |||
52 | 1 | 3 | Petar Popović | Serbia Serbia | 25,19 | |
53 | 3 | 0 | Ari-Pekka Liukkonen | Finland Finland | 25,20 | |
54 | 2 | 8 | Ramil Valizade | Aserbajdsjan Aserbajdsjan | 25,25 | |
55 | 1 | 6 | Ronens Kermans | Latvia Latvia | 25,26 | |
56 | 2 | 0 | Kyle Micallef | Malta Malta | 25,31 | |
57 | 1 | 5 | Polat Uzer Turnalı | Tyrkia Tyrkia | 25,41 | |
58 | 1 | 7 | Nikola Trajanovski | Nord-Makedonia | 26,38 | |
58 | 5 | 8 | Joshua Gammon | Storbritannia Storbritannia | 99 Start ikke |
Omsvømming
Omsvømmingen fant sted 17. juni klokken 11:25.
Kvalifiseringsregeler: Svømmeren med best tid gikk videre tik semifinalene.[4]
Plass | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Denis-Laurean Popescu | Romania Romania | 23,48 | Q, NR |
2 | 5 | Tibor Tistan | Slovakia Slovakia | 23,76 |
Semifinaler
Semifinalene startet 17. juni klokken 18:30.
Kvalifiseringsregeler: De 2 første i hver semifinale og de 4 raskeste ellers fra semifinalene gikk videre til finalen.[5]
Plass | Heat | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 5 | Stergios Bilas | Hellas Hellas | 23,06 | Q, NR |
2 | 1 | 4 | Meiron Cheruti | Israel Israel | 23,20 | Q |
3 | 1 | 3 | Szebasztián Szabó | Ungarn Ungarn | 23,23 | Q |
4 | 1 | 5 | Simon Bucher | Østerrike Østerrike | 23.29 | Q |
2 | 4 | Vladyslav Bukhov | Ukraina Ukraina | Q | ||
6 | 2 | 3 | Daniel Gracík | Tsjekkia Tsjekkia | 23,31 | Q |
7 | 2 | 8 | Nikola Miljenić | Kroatia Kroatia | 23,34 | Q |
8 | 1 | 8 | Denis-Laurean Popescu | Romania Romania | 23,45 | Q, NR |
9 | 1 | 7 | Casper Puggaard | Danmark Danmark | 23,48 | |
10 | 1 | 6 | Luca Nik Armbruster | Tyskland | 23,53 | |
11 | 2 | 1 | Daniel Zaitsev | Estland Estland | 23.59 | |
2 | 2 | Jakub Majerski | Polen Polen | |||
13 | 2 | 7 | Đurđe Matić | Serbia Serbia | 23,60 | |
14 | 1 | 2 | Jan Šefl | Tsjekkia Tsjekkia | 23,61 | |
15 | 1 | 1 | Max McCusker | Irland Irland | 23,75 | |
16 | 2 | 6 | Hubert Kós | Ungarn Ungarn | 23,79 |
Finale
Finalen fant sted 18. juni klokken 18:07.[6]
Plass | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Stergios Bilas | Hellas Hellas | 23,15 | |
02 | 6 | Simon Bucher | Østerrike Østerrike | 23,19 | |
03 | 7 | Daniel Gracík | Tsjekkia Tsjekkia | 23,26 | |
4 | 5 | Meiron Cheruti | Israel Israel | 23,28 | |
5 | 2 | Vladyslav Bukhov | Ukraina Ukraina | 23.32 | |
3 | Szebasztián Szabó | Ungarn Ungarn | |||
7 | 8 | Denis-Laurean Popescu | Romania Romania | 23,43 | NR |
8 | 1 | Nikola Miljenić | Kroatia Kroatia | 23,71 |
Referanser
- ^ Schedule
- ^ Beograd 2024 – European Aquatics Championships – Men's 50m Butterfly - Start list
- ^ Beograd 2024 – European Aquatics Championships – Men's 50m Butterfly - Heats results
- ^ Beograd 2024 – European Aquatics Championships – Men's 50m Butterfly - result
- ^ Beograd 2024 – European Aquatics Championships – Men's 50m Butterfly - Semifinals results
- ^ Beograd 2024 – European Aquatics Championships – Men's 50m Butterfly - Final results
Autoritetsdata