Svømming under VM i svømmesport 2017 – 4 x 100 meter fri stafett kvinner
Svømming under VM i svømmesport 2017 – 4 x 100 meter fri stafett kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 4 x 100 meter fri kvinner | ||
Arrangement | VM i svømming 2017 | ||
Sted | Budapest i Ungarn | ||
Arena | Donau Arena | ||
Dato | 23. juli (forsøksheat og finale) | ||
Deltakere | 52 | ||
Deltakernasjoner | 13 | ||
Vinnertid | 3:31.72 | ||
Medaljevinnere | |||
USA Mallory Comerford, Kelsi Worrell, Katie Ledecky, Simone Manuel, Lia Neal*, Olivia Smoliga* | |||
Australia Shayna Jack, Bronte Campbell, Brittany Elmslie, Emma McKeon, Emily Seebohm*, Madison Wilson* | |||
Nederland Kim Busch, Femke Heemskerk, Maud van der Meer, Ranomi Kromowidjojo *deltok bare i forsøksheat | |||
Forrige | 2015 | ||
Neste | 2019 |
VM i svømmesport 2017 Budapest, Ungarn | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Høydestuping | |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Mix duett | teknisk | fri | |
Vannpolo | |||
|
4 x 100 meter fri stafett kvinner er en svømmeøvelse som blir arrangert under VM i svømming 2017 i Budapest i Ungarn 23. juli 2017.[1]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Australia | 3:30.65 | Rio de Janeiro, Brasil | 6. august 2016 |
Mesterskapsrekord | Australia | 3:31.48 | Kazan, Russland | 2. august 2015 |
Resultater
Forsøkeheat
Forsøkeheatene ble av holdt 23. juli 11:39.[2]
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 4 | USA | Lia Neal (53.94) Kelsi Worrell (53.27) Olivia Smoliga (53.67) Mallory Comerford (52.47) | 3:33.35 | Q |
2 | 1 | 5 | Nederland | Maud van der Meer (54.72) Femke Heemskerk (52.72) Kim Busch (54.79) Ranomi Kromowidjojo (52.03) | 3:34.26 | Q |
3 | 2 | 4 | Australia | Emily Seebohm (54.32) Madison Wilson (53.94) Brittany Elmslie (53.61) Shayna Jack (53.31) | 3:35.18 | Q |
4 | 1 | 1 | Sverige | Michelle Coleman (53.21) Sarah Sjöström (52.19) Nathalie Lindborg (55.90) Louise Hansson (54.20) | 3:35.50 | Q |
5 | 2 | 5 | Canada | Sandrine Mainville (53.87) Michelle Toro (54.50) Rebecca Smith (53.93) Kayla Sanchez (53.54) | 3:35.84 | Q |
6 | 2 | 6 | Kina | Zhu Menghui (54.06) Ai Yanhan (54.71) Wu Yue (54.46) Zhang Yufei (53.79) | 3:37.02 | Q |
7 | 1 | 3 | Japan | Rikako Ikee (54.09) Tomomi Aoki (54.34) Yui Yamane (54.59) Chihiro Igarashi (54.44) | 3:37.46 | Q |
8 | 1 | 6 | Danmark | Signe Bro (54.85) Sarah Bro (55.60) Emilie Beckmann (55.55) Pernille Blume (52.29) | 3:38.29 | Q |
9 | 2 | 2 | Ungarn | Flóra Molnár (54.93) Fanni Gyurinovics (55.16) Evelyn Verrasztó (54.73) Zsuzsanna Jakabos (54.08) | 3:38.90 | |
10 | 2 | 3 | Italia | Silvia Di Pietro (54.80) Erika Ferraioli (54.91) Giorgia Biondani (55.47) Federica Pellegrini (53.90) | 3:39.08 | |
11 | 2 | 1 | Israel | Andrea Murez (54.79) Zohar Shikler (56.75) Keren Siebner (56.03) Amit Ivry (56.78) | 3:44.35 | |
12 | 1 | 2 | Hongkong | Siobhan Haughey (53.99) Claudia Lau (56.26) Ho Nam Wai (57.48) Sze Hang Yu (56.66) | 3:44.39 | |
13 | 2 | 7 | Sør-Korea | Erin Gallagher (55.94) Kate Beavon (59.98) Samantha Randle (1:00.68) Kaylene Corbett (1:01.23) | 3:57.83 | |
14 - | 1 | 7 | Slovakia | 99:99 DNS |
Finale
Finalen ble a holdt den 23. juli klokken 19:03.[3]
Plassering | Bane | Nasjon | Svømmere | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | USA | Mallory Comerford (52.59) Kelsi Worrell (53.16) Katie Ledecky (53.83) Simone Manuel (52.14) | 3:31.72 | NR |
02 | 3 | Australia | Shayna Jack (53.75) Bronte Campbell (52.14) Brittany Elmslie (53.83) Emma McKeon | 3:32.01 | |
03 | 5 | Nederland | Kim Busch (54.05) Femke Heemskerk (52.84) Maud van der Meer (53.77) Ranomi Kromowidjojo (51.98) | 3:32.64 | |
4 | 2 | Canada | Sandrine Mainville (53.77) Chantal Van Landeghem (52.97) Kayla Sanchez (54.16) Penny Oleksiak (52.98) | 3:33.88 | |
5 | 6 | Sverige | Sarah Sjöström (51.71) VR Michelle Coleman (52.68) Ida Lindborg (55.59) Louise Hansson (53.96) | 3:33.94 | |
6 | 7 | Kina | Zhu Menghui (53.79) Zhang Yufei (54.31) Wu Yue (54.96) Ai Yanhan (53.43) | 3:36.49 | |
7 | 1 | Japan | Rikako Ikee (54.59) Tomomi Aoki (54.45) Yui Yamane (54.62) Chihiro Igarashi (54.58) | 3:38.24 | |
8 | 8 | Danmark | Signe Bro (54.72) Sarah Bro (56.60) Emilie Beckmann (54.84) Pernille Blume (52.70) | 3:38.86 |
Referanser
- ^ Program Arkivert 28. juli 2017 hos Wayback Machine.
- ^ «Resultater forsøkeheat». Arkivert fra originalen 28. juli 2017. Besøkt 23. juli 2017.
- ^ «Finaleresultater». Arkivert fra originalen 11. oktober 2018. Besøkt 23. juli 2017.
- v
- d
- r
- 1973: Øst-Tyskland (Ender, Eife, Hübner, Eichner)
- 1975: Øst-Tyskland (Ender, Krause, Hempel, Brückner)
- 1978: USA (Caulkins, Elkins, Sterkel, Woodhead)
- 1982: Øst-Tyskland (Meineke, Link, Otto, Metschuck)
- 1986: Øst-Tyskland (Otto, Stellmach, Schulze, Friedrich)
- 1991: USA (Haislett, Cooper, Hedgepeth, Thompson)
- 1994: Kina (Le J., Shan, Le Y., Lü)
- 1998: USA (Farella, Van Dyken, Barbara Bedford, Thompson)
- 2001: Tyskland (Dallmann, Buschschulte, Meißner, Völker)
- 2003: USA (Coughlin, Benko, Jeffrey, Thompson)
- 2005: Australia (Henry, Mills, Reese, Lenton)
- 2007: Australia (Lenton, Schlanger, Reese, Henry)
- 2009: Nederland (Dekker, Kromowidjojo, Heemskerk, Veldhuis)
- 2011: Nederland (Dekker, Kromowidjojo, Veldhuis, Heemskerk)
- 2013: USA (Franklin, Coughlin, Vreeland, Romano, Manuel*)
- 2015: Australia (Seebohm, McKeon, B. Campbell, C. Campbell, Wilson*, Wright*, Barratt*)
- 2017: USA (Comerford, Worrell, Ledecky, Manuel, Neal*, Smoliga*)
- 2019: Australia (B. Campbell, Throssell, McKeon, C. Campbell, Wilson*)
- 2022: Australia (O’Callaghan, Wilson, Harris, Jack, Neale*, Throssell*)
- 2023: Australia (O’Callaghan, Jack, Harris, McKeon, Throssell*, Wilson*)
- 2024: Nederland (Busch, Kooten, Toussaint, Steenbergen, Wijk*)