VM i skiskyting 1970
VM i skiskyting 1970 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Vertsby | Östersund | ||
Vertsland | Sverige | ||
Arena(er) | Östersund Ski Stadium | ||
Dato | 1. – 9. februar 1970 | ||
Øvelser | 2 | ||
Verdensmesterskapet i skiskyting | |||
Forrige – neste | |||
Zakopane 1969 – Tavastehus 1971 |
Det 10. verdensmesterskapet i skiskyting ble arrangert i Östersund i Sverige i 1970.
Medaljevinnere
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
20 km individuelt | Aleksandr Tikhonov (URS) | 1.23.42,1 | Tor Svendsberget (NOR) | 1.24.36,1 | Viktor Mamatov (URS) | 1.25.00,4 |
4 x 7,5 km stafett | Sovjetunionen Aleksandr Tikhonov Viktor Mamatov Rinnat Safin Aleksandr Usjakov | 2.07.49,0 | Norge | 2.13.25,0 | Øst-Tyskland | 2.14.45,9 |
Medaljestatistikk
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovjetunionen | 2 | 0 | 1 | 3 |
2 | Norge | 0 | 2 | 0 | 2 |
3 | Øst-Tyskland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Resultater
20 km menn
| 4 x 7,5 km stafett
|
Eksterne lenker
- VM i skiskyting 1970 – 20 km hos firstskisport.com
- VM i skiskyting 1970 – Stafett hos firstskisport.com
- IBU - offisiell resultatdatabase hos biathlonresults.com
- 1969-70 Biathlon Schedule hos realbiathlon.com
- v
- d
- r
- Saalfelden 1958
- Courmayeur 1959
- Umeå 1961
- Tavastehus 1962
- Seefeld 1963
- Elverum 1965
- Garmisch-Partenkirchen 1966
- Altenberg 1967
- Zakopane 1969
- Östersund 1970
- Tavastehus 1971
- Lake Placid 1973
- Minsk 1974
- Antholz 1975
- Antholz 1976
- Vingrom 1977
- Hochfilzen 1978
- Ruhpolding 1979
- Lahtis 1981
- Minsk 1982
- Antholz 1983
- Chamonix 1984
- Egg am Etzl/Ruhpolding 1985
- Falun/Oslo 1986
- Lahtis/Lake Placid 1987
- Chamonix 1988
- Feistritz 1989
- Minsk/Oslo/Kontiolax 1990
- Lahtis 1991
- Novosibirsk 1992
- Borovets 1993
- Canmore 1994
- Antholz 1995
- Ruhpolding 1996
- Brezno-Osrblie 1997
- Pokljuka/Hochfilzen 1998
- Kontiolax/Oslo 1999
- Oslo/Lahtis 2000
- Pokljuka 2001
- Oslo 2002
- Khanty-Mansijsk 2003
- Oberhof 2004
- Hochfilzen 2005
- Antholz 2007
- Östersund 2008
- Pyeongchang 2009
- Khanty-Mansijsk 2011
- Ruhpolding 2012
- Nové Město 2013
- Kontiolax 2015
- Oslo 2016
- Hochfilzen 2017
- Östersund 2019
- Antholz 2020
- Pokljuka 2021
- Oberhof 2023
- Nové Město 2024
- Lenzerheide 2025
- Otepää 2027
Autoritetsdata