VM i skiskyting 2021 – Mixed stafett
VM i skiskyting 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Normaldistanse | menn | kvinner | ||
Sprint | menn | kvinner | ||
Jaktstart | menn | kvinner | ||
Fellesstart | menn | kvinner | ||
Stafett | menn | kvinner | ||
Miksstafett | lag | par |
4 × 7,5 km miksstafett under VM i skiskyting 2021 ble arrangert 10. februar 2021.[1][2] I motsetning til i tidligere VM gikk mennene de to første og kvinnene de to siste etappene. For første gang var også distansen 4 × 7,5 km.
Resultater
Rennet startet kl. 15:00.[3]
Plass | Startnr. | Land | Tid | Strafferunder | Diff. |
---|---|---|---|---|---|
01 | 2 | Norge Norge Sturla Holm Lægreid Johannes Thingnes Bø Tiril Eckhoff Marte Olsbu Røiseland | 1:20:19.3 18:36.5 18:21.3 21:37.6 21:43.9 | 0+4 0+7 0+0 0+1 0+1 0+1 0+2 0+2 0+1 0+3 | |
02 | 11 | Østerrike Østerrike David Komatz Simon Eder Dunja Zdouc Lisa Theresa Hauser | 1:20:46.3 19:02.2 18:59.4 21:31.5 21:13.2 | 0+1 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 | +0:27.0 +27.0 |
03 | 13 | Sverige Sverige Sebastian Samuelsson Martin Ponsiluoma Linn Persson Hanna Öberg | 1:20:49.9 19:04.3 18:56.7 21:31.5 21:17.4 | 0+3 0+5 0+0 0+2 0+1 0+2 0+0 0+1 0+2 0+0 | +0:30.6 +30.6 |
4 | 10 | Ukraina Ukraina Artem Pryma Dmytro Pidrutsjnyj Julija Dzjyma Olena Pidhrusjna | 1:20:50.4 18:45.8 19:07.4 21:21.5 21:35.7 | 0+3 0+5 0+1 0+0 0+1 0+2 0+1 0+0 0+0 0+3 | +0:31.1 +31.1 |
5 | 3 | Frankrike Frankrike Émilien Jacquelin Quentin Fillon Maillet Anaïs Chevalier-Bouchet Julia Simon | 1:21:05.5 18:36.3 19:00.7 22:13.6 21:14.9 | 0+6 1+4 0+2 0+0 0+2 0+1 0+1 1+3 0+1 0+0 | +0:46.2 +46.2 |
6 | 7 | Italia Italia Didier Bionaz Lukas Hofer Dorothea Wierer Lisa Vittozzi | 1:21:18.2 19:32.6 19:05.6 21:36.2 21:03.8 | 0+3 0+3 0+2 0+1 0+0 0+1 0+0 0+1 0+1 0+0 | +0:58.9 +58.9 |
7 | 5 | Tyskland Erik Lesser Arnd Peiffer Denise Herrmann Franziska Preuß | 1:21:24.2 19:34.2 19:05.5 21:24.8 21:19.7 | 0+2 0+9 0+1 0+3 0+0 0+1 0+0 0+3 0+1 0+2 | +1:04.9 |
8 | 15 | Canada Canada Christian Gow Scott Gow Nadia Moser Emma Lunder | 1:22:25.3 18:46.7 19:06.8 22:54.5 21:37.3 | 0+1 0+5 0+0 0+1 0+0 0+1 0+0 0+3 0+1 0+0 | +2:06.0 |
9 | 1 | RBU RBU Aleksandr Loginov Eduard Latypov Svetlana Mironova Uljana Kajsjeva | 1:22:30.7 19:01.7 19:09.0 22:38.3 21:41.7 | 0+5 2+4 0+2 0+1 0+3 0+0 0+0 2+3 0+0 0+0 | +2:11.4 |
10 | 6 | Sveits Sveits Benjamin Weger Jeremy Finello Selina Gasparin Lena Häcki | 1:22:57.8 19:13.9 19:24.5 21:23.3 22:56.1 | 0+4 1+5 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 0+0 0+3 1+3 | +2:38.5 |
11 | 14 | Tsjekkia Tsjekkia Ondřej Moravec Michal Krčmář Markéta Davidová Lucie Charvátová | 1:23:19.3 19:34.7 19:33.4 21:27.0 22:44.2 | 0+2 2+7 0+1 0+1 0+0 0+3 0+1 0+0 0+0 2+3 | +3:00.0 |
12 | 9 | USA USA Sean Doherty Jake Brown Joanne Reid Clare Egan | 1:23:44.1 19:14.2 19:24.6 22:21.8 22:43.5 | 0+3 0+5 0+0 0+0 0+0 0+2 0+2 0+1 0+1 0+2 | +3:24.8 |
13 | 8 | Finland Finland Tuomas Harjula Tero Seppälä Suvi Minkkinen Mari Eder | 1:23:54.4 19:32.1 19:24.1 23:03.3 21:54.9 | 0+2 0+4 0+2 0+1 0+0 0+3 0+0 0+0 0+0 0+0 | +3:35.1 |
14 | 4 | Belarus Belarus Anton Smolski Sergej Botsjarnikov Jelena Krutsjinkina Dzinara Alimbekava | 1:24:20.2 18:32.2 20:35.3 23:41.0 21:31.7 | 0+4 2+4 0+1 0+0 0+1 0+1 0+2 2+3 0+0 0+0 | +4:00.9 |
15 | 26 | Bulgaria Dimităr Gerdzjikov Vladimir Iliev Milena Todorova Daniela Kadeva | 24:26.5 19:24.6 19:43.1 22:04.2 23:14.6 | 0+3 0+2 0+0 0+0 0+2 0+0 0+1 0+1 0+0 0+1 | +4:07.2 |
16 | 17 | Slovenia Jakov Fak Klemen Bauer Polona Klemenčič Živa Klemenčič | 1:24:57.2 18:43.9 19:53.9 23:07.8 23:11.6 | 0+1 1+5 0+0 0+1 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 1+3 | +4:37.9 |
17 | 22 | Litauen Litauen Karol Dombrovski Vytautas Strolia Gabrielė Leščinskaitė Natalija Kočergina | 1:25:20.3 19:33.8 19:40.9 23:02.4 23:03.2 | 0+4 0+6 0+0 0+2 0+2 0+0 0+0 0+2 0+2 0+2 | +5:01.0 |
18 | 20 | Slovakia Slovakia Michal Šíma Tomáš Hasilla Ivona Fialková Paulína Fialková | 1:25:25.4 20:16.6 19:54.1 23:21.1 21:53.6 | 0+2 1+8 0+1 0+3 0+1 0+1 0+0 1+3 0+0 0+1 | +5:06.1 |
19 | 16 | Estland Estland Rene Zahkna Kalev Ermits Johanna Talihärm Tuuli Tomingas | 1:25:25.6 19:35.2 20:34.4 23:08.2 22:07.8 | 0+2 0+6 0+0 0+1 0+0 0+2 0+2 0+2 0+0 0+1 | +5:06.3 |
20 | 18 | Japan Japan Mikito Tachizaki Tsukasa Kobonoki Fuyuko Tachizaki Sari Maeda | 1:25:41.9 20:26.3 20:08.0 22:27.0 22:40.6 | 0+5 1+7 0+1 1+3 0+1 0+2 0+0 0+1 0+3 0+1 | +5:22.6 |
21 | 24 | Belgia Belgia Florent Claude Thierry Langer Lotte Lie Rieke De Meyer | 1:26:50.4 19:25.0 19:56.3 22:37.2 24:51.9 | 0+3 0+1 0+2 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 | +6:31.1 |
22 | 25 | Moldova Moldova Maksim Makarov Mihail Usov Alina Stremous Alla Ghilenko | 1:26:59.7 20:20.3 20:08.0 23:40.5 22:50.9 | 0+8 0+7 0+3 0+1 0+2 0+0 0+3 0+3 0+0 0+3 | +6:40.4 |
23 | 19 | Latvia Latvia Aleksandrs Patrijuks Edgars Mise Baiba Bendika Sanita Buliņa | 1:27:05.4 19:59.7 20:35.0 22:06.0 24:24.7 | 0+4 0+4 0+1 0+0 0+0 0+3 0+2 0+1 0+1 0+0 | +6:46.1 |
24 | 12 | Polen Polen Andrzej Nędza-Kubiniec Grzegorz Guzik Anna Mąka Kamila Żuk | 1:27:06.3 20:00.8 21:16.0 22:42.2 23:07.3 | 0+0 3+9 0+0 0+0 0+0 2+3 0+0 0+3 0+0 1+3 | +6:47.0 |
25 | 23 | Romania Romania George Buta Cornel Puchianu Elena Chirkova Ana Cotrus | LAP 19:36.8 21:06.7 24:10.7 | 2+9 2+3 0+2 0+0 0+1 2+3 0+3 0+0 2+3 | |
26 | 27 | Sør-Korea Sør-Korea Kim Yong-gyu Choi Du-jin Jekaterina Avvakumova Anna Frolina | LAP 20:54.4 21:43.1 | 0+1 0+4 0+1 0+3 0+0 0+1 0+0 0+0 | |
27 | 21 | Kasakhstan Kasakhstan Aleksandr Mukhin Vladislav Kirejev Jelizaveta Beltsjenko Galina Visjnevskaja-Sjeporenko | LAP 22:04.6 21:06.3 | 0+4 3+6 0+3 3+3 0+1 0+3 0+0 0+0 |
Referanser
- v
- d
- r
- 2005: Russland (Olga Pyleva, Svetlana Isjmuratova, Ivan Tsjerezov og Nikolaj Kruglov)
- 2006: Russland (Anna Bogalij-Titovets, Sergej Tsjepikov, Irina Malgina og Nikolaj Kruglov)
2 × 7,5 km
- 2007: Sverige (Helena Jonsson, Anna Carin Olofsson, Björn Ferry og Carl Johan Bergman)
- 2008: Tyskland (Sabrina Buchholz, Magdalena Neuner, Andreas Birnbacher og Michael Greis)
- 2009: Frankrike (Marie-Laure Brunet, Sylvie Becaert, Vincent Defrasne og Simon Fourcade)
- 2010: Tyskland (Simone Hauswald, Magdalena Neuner, Simon Schempp og Arnd Peiffer)
- 2011: Norge (Tora Berger, Ann Kristin Flatland, Ole Einar Bjørndalen og Tarjei Bø)
- 2012: Norge (Tora Berger, Synnøve Solemdal, Ole Einar Bjørndalen og Emil Hegle Svendsen)
- 2013: Norge (Tora Berger, Synnøve Solemdal, Tarjei Bø og Emil Hegle Svendsen)
- 2015: Tsjekkia (Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr og Ondřej Moravec)
- 2016: Frankrike (Marie Dorin Habert, Anaïs Bescond, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade)
- 2017: Tyskland (Vanessa Hinz, Laura Dahlmeier, Arnd Peiffer og Simon Schempp)
- 2019: Norge (Marte Olsbu Røiseland, Tiril Eckhoff, Johannes Thingnes Bø og Vetle Sjåstad Christiansen)
- 2020: Norge (Marte Olsbu Røiseland, Tiril Eckhoff, Tarjei Bø og Johannes Thingnes Bø)
- 2021: Norge (Sturla Holm Lægreid, Johannes Thingnes Bø, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Røiseland)
- 2023: Norge (Ingrid Landmark Tandrevold, Marte Olsbu Røiseland, Sturla Holm Lægreid og Johannes Thingnes Bø)
- 2024: Frankrike (Éric Perrot, Quentin Fillon Maillet, Justine Braisaz-Bouchet og Julia Simon)